Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Soho Factory i Soho 18 - W klimacie nowojorskim

Soho Factory i Soho 18 W klimacie nowojorskim

Soho

Soho Factory i Soho 18 – W klimacie nowojorskim

Soho Factory na ulicy Mińskiej 25 to nietypowe osiedle zlokalizowane na terenie dawnej fabryki Pocisk na Kamionku. W 2008 roku przeprowadzono tam pierwsze rewitalizacje starych budynków z których powstały budynki Feniks, Wars oraz Rebel One. Ideą dewelopera było stworzenie małej dzielnicy, która byłaby dedykowana szeroko rozumianej działalności artystycznej, na wzór nowojorskiego Soho. Obecnie na terenie Soho Factory oprócz budynków mieszkalnych mieszczą się także restauracje, kluby, Muzeum Neonów oraz hale, gdzie odbywają się różnego rodzaju targi. Powstała tu awangardowa przestrzeń dla kultury i biznesu.

W obrębie Soho oraz w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się teatry i kina studyjne, galerie sztuki i muzea. Życie tętni wokół pracowni artystycznych, małych prywatnych zakładów rzemieślniczych, barów, kameralnych restauracji i lokalnych sklepów.

Obecnie nowy deweloper, firma Yareal Polska planuje przy ulicy Mińskiej 25 zbudować inwestycję o charakterze mieszkaniowo-użytkowym, o łącznej powierzchni 70 tys. metrów kwadratowych. W planach jest remont trzech zabytkowych budynków. Założeniem inwestora jest budowa nowych bloków, które wpiszą się w postindustrialny charakter okolicy. Realizacja inwestycji ma potrwać około sześciu lat.

SOHO by Yareal to wyjątkowa lokalizacja na Pradze. Swoje miejsce odnajdą tu ludzie otwarci, którzy cenią niezależność oraz ci, którzy szukają balansu między kreatywnością a relaksem. SOHO by Yareal będzie również doskonałym miejscem dla rodziców i ich dzieci, gdyż przewidziane są nowoczesne  miejsca zabaw oraz przestrzenie zielone.

Wewnątrz osiedla ma powstać plac z ciągiem zabudowań usługowych na środku. Zabudowa mieszkaniowa powstanie wzdłuż ulic Mińskiej i Żupniczej, otaczając centralny plac. Teren fabryki nie będzie ogrodzony. Półprywatne mają być jedynie dziedzińce budynków mieszkalnych. Ruch dla samochodów będzie ograniczony. Dojazd do wszystkich nowych budynków ma być poprowadzony od ulic Żupniczej i Mińskiej.

Zalety lokalizacji:

 • 4 km w linii prostej od centrum
 • Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura miejska – przystanki autobusowe i tramwajowe, a w przyszłości metro.
 • Do dworca Warszawa Wschodnia dojdziemy w 15 minut.
 • Od metra Stadion Narodowy dzieli nas 20 minut spaceru.
 • W pobliżu znajduje się jeden z najpiękniejszych parków Warszawy – Park Skaryszewski – miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu
 • Teatr SOHO oraz Teatr Niewielki 2 min.
 • Restauracja Warszawa Wschodnia 3 min.
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe 13 min.
 • CH Warszawa Wileńska 6 min.
 • Dworzec Centralny 14 min.
 • Lotnisko im. Fryderyka Chopina 23 min.
 • Park Skaryszewski 5 min.
 • PGE Narodowy 10 min.
 • Bulwary Wiślane 14 min.

Opis inwestycji SOHO 18:

Inwestor SOHO by Yareal rozpoczął pierwszy etap unikalnej inwestycji mixed-use z funkcją mieszkaniową z planowanym na 3 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Unibep S.A. Budynek SOHO 18, zaprojektowany przez cenioną pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, został wkomponowany w istniejące już otoczenie budynków mieszkaniowych oraz zabytkowych, pofabrycznych zabudowań tworzących kompleks SOHO by Yareal. Inwestor docelowo utworzy wielofunkcyjny zespół różnych budynków, który będzie spełniał funkcje mieszkaniowe oraz zapewni możliwość spędzania czasu w atrakcyjnym, wielkomiejskim otoczeniu.

Budynek SOHO 18 został zaprojektowany na planie litery C. Powstanie w nim 131 mieszkań, w większości dwu- i trzypokojowe, jak również kawalerki oraz duże, ponad stumetrowe lokale czteropokojowe. Każde z mieszkań́ wyróżniać będzie optymalne wykorzystanie przestrzeni, wysoki komfort oraz dobre doświetlenie światłem słonecznym. Większa część apartamentów będzie wyeksponowana na słoneczne południe i zachód. Wysokość pomieszczeń będzie uzależniona od kondygnacji – od 260 do 280 cm wysokości. Wszystkie lokale będą posiadać balkony, loggie lub tarasy. Większość́ mieszkań́ znajdujących się̨ na pierwszym piętrze, od strony dziedzińca będzie mieć dostęp do prywatnych ogródków. Na parterze budynku przewidziano powierzchnie przeznaczone na usługi. Do lokali będzie prowadziło dwukondygnacyjne lobby z recepcją, w którym wykorzystana zostanie efektowna, nieregularna geometria pomieszczenia. Balkony i tarasy będą kaskadowo schodzić w stronię zielone go parku linearnego na którym znajdą się m.in. tereny rekreacyjne, a także przestrzeń do uprawiania sportu i zabawy dla dzieci. Modernistyczna architektura budynku będzie nawiązywała detalami do loftowego klimatu SOHO, głównie dzięki industrialnym materiałom takim jak surowy beton, korten i stal.

W projekcie uwzględniono też dwupoziomowy parking. Zieleń wokół inwestycji stanowić będzie integralny element SOHO 18. Cała przestrzeń́ w projekcie została podzielona na cztery strefy, w których dominować́ będzie wybrana tonacja kolorystyczna.

Budynek, podobnie jak cały kompleks, będzie certyfikowany w systemie BREEAM, potwierdzającym spełnienie najwyższych standardów jakości, w tym zastosowania proekologicznych rozwiązań. Każdy z właścicieli mieszkań w SOHO 18 otrzyma również pakiet startowy zaawansowanych rozwiązań smart home, czyli bezprzewodowych systemów do zdalnego zarządzania mieszkaniem firmy FIBARO.

Mieszkańcy SOHO 18 będą̨ mieli możliwość́:

 • zarządzania zużyciem energii cieplnej w swoich mieszkaniach, dzięki nowatorskim głowicom termostatycznym The Heat Controller.
 • sterowania oświetleniem, klimatem i wieloma urządzeniami w mieszkaniu.
 • integracji wielu urządzeń z poziomu aplikacji w telefonie, aby mieć pełną kontrolę nad swoim domem z dowolnego miejsca na świecie.
 • monitorowania zużyciem prądu.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Podobne inwestycje

2024