Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Iza Kuczewska | Ludzie, O nas | 29 września

Poznaj Agenta: Alicja Chmura

Poznaj Agenta: Alicja Chmura

Jak sama przyznaje praca doradcy nieruchomości jest jednocześnie jej pasją. Od 6 lat obecności w Lions Estate dała się poznać jako osoba pełna optymizmu, zaangażowania i determinacji. W agencji pełni rolę team leadera, wspiera i motywuje zespół doradców, którzy zdobywają doświadczenie w branży.

Skąd czerpie siłę i energię do działania? Za co najbardziej ceni pracę w Lions Estate? Dlaczego, kobietom łatwiej odnaleźć się w zawodzie doradcy nieruchomości? O tym, między innymi, opowiedziała nam podczas rozmowy.

Quality: Prywatnie jesteś pasjonatką dalekich podróży. Czy ta aktywność jest dla Ciebie źródłem energii do codziennej pracy z ludźmi? Czy te podróże pozwalają znaleźć siłę do działania na najwyższym poziomie?

ALICJA: Dalekie podróże dają mi przede wszystkim najlepszy oddech od pracy, którą naprawdę uwielbiam. Jednak, żeby skutecznie realizować transakcje, trzeba pozostawać cały czas pod telefonem. Taki długi wyjazd pozwala mi naprawdę całkowicie się odciąć od tego, co się dzieje wokół. To oczywiście wiąże się z tym, że po powrocie mam dużo więcej energii i czuję „reset”. Mam wtedy dużo determinacji, by działać. Długie podróże zdecydowanie mi pomagają, a krótkie, tygodniowe wyjazdy to właściwie żadne wakacje.

Quality: Obsługujesz klientów z całego świata. Czy w pracy agenta nieruchomości premium istotna jest znajomość innych kultur? Czy wiedza, którą zdobywasz podczas podróży, pozwala lepiej odpowiadać na potrzeby ludzi poszukujących luksusowych domów i apartamentów?

ALICJA: Zdecydowanie – to podstawa. W każdej kulturze inaczej się negocjuje, inaczej rozmawia, ma się różne podejście do zakupu czy wynajęcia domu. Rolą agenta w całym tym procesie jest dopasowanie się do sytuacji i bycie takim „kameleonem” – zdolnym przybierać różne kulturowe barwy – znajomość kultur zdecydowanie to ułatwia. Ja dodatkowo studiowałam International Business na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, więc już wtedy miałam możliwość rozpocząć cały ten proces. Jednak z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że najwięcej nauczyłam się dzięki pracy.

Quality: Twoi bliscy oraz inni agenci w Lions Estate mają Cię za osobę śmiało patrzącą w przyszłość i za urodzoną optymistkę. Czy ten optymizm również pomaga Ci w pracy w agencji, tak jak podróżowanie?

ALICJA: Tak, pomaga, chociaż nie ukrywam, nawet ja, będąca osobą, która zawsze widzi tylko dobre strony, czasem tracę cierpliwość i zdarza mi się nie dostrzegać dobrego zakończenia. Ale tak – optymizm pomaga. Bo jak to w życiu bywa, zdarzają się odmowy klientów, jest wiele “nie”, które trzeba przyjąć na siebie. Moim zdaniem nie da się być dobrym agentem, nie będąc optymistą.

Quality: Udaje Ci się realizować nawet najtrudniejsze zadania i sfinalizować nawet najbardziej wymagające transakcje. Możesz opowiedzieć o największym wyzwaniu, z jakim musiałaś się zmierzyć podczas tych 6 lat współpracy z Lions Estate?

ALICJA: Dziś największym wyzwaniem dla mnie jest pełnienie roli team leadera i zarządzanie grupą młodych, mniej doświadczonych agentów, którzy oczekują mojego wsparcia. Od roku opiekuję się  zespołem agentów i staram się ich skutecznie motywować – to jest dla mnie spore wyzwanie i coś, czego wciąż się uczę. Z kolei, jeśli chodzi o same nieruchomości, prowadzenie negocjacji z klientami i o finalizację transakcji, to chyba po prostu do tego przywykłam i nie uznaję tego już za szczególnie wielkie wyzwanie – wiem, że jestem w tym dobra.

Quality: Czy sukcesy zawodowe przekładają się na poczucie spełnienia w życiu w ogóle? Czy według Ciebie można połączyć pracę z pasją?

ALICJA: Moja praca jest moją największą pasją. Lubię pracę doradcy, kocham ludzi, zachwycają mnie nieruchomości i uwielbiam pomagać w poszukiwaniach domu. Dlatego też, wydaje mi się, że pracę z pasją można połączyć. Moje podejście sprawia, że czasem za dużo pracuję, ale na szczęście potem mogę wyjechać i odpocząć.

Quality: Za co najbardziej cenisz pracę w Lions Estate? Jaka atmosfera panuje w agencji?

ALICJA: Atmosferę mamy cudownie przyjazną i tak naprawdę każdy może rozwijać się w swoim tempie. Ja chyba najbardziej doceniam brak ograniczeń w rozwoju – każdy może dojść do takiego punktu, do jakiego pragnie, a Lions Estate jest w tym procesie ogromnym wsparciem. Kiedy mam nowy pomysł, chcę zrealizować kolejny projekt, to zawsze są osoby, które mi pomagają, co jest nieocenione.

Quality: Lions Estate to firma zdecydowanie kobieca – większą część zespołu stanowią panie. Czy bycie doradcą nieruchomości to dobry zawód dla kobiety? Czy płeć ma jakiekolwiek znaczenie?

ALICJA: Zdecydowanie tak. Zakup domu zawsze wiąże się z emocjami, a kobiety znacznie częściej bywają empatyczne i nastawione na relacje. Nawet jeśli kupuje się mieszkania inwestycyjnie, to i tak często za transakcją kryją się emocje. Myślę, że kobiety zazwyczaj lepiej to rozumieją i wydają się bardziej pomocne i zaangażowane. Potrafią być bardziej elastyczne. Uważam więc, że kobietom w tym zawodzie bywa prościej i łatwiej im się odnaleźć.

Dziękujemy za rozmowę!

KONTAKT: ALICJA CHMURA

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alicja Buczkowska | Ludzie, Nieruchomości, O nas | 04.01.2021 8 powodów, dla których warto współpracować z dobrym agentem nieruchomości Wiele osób w momencie podjęcia decyzji o sprzedaży bądź rozpoczęciu poszukiwań nieruchomości ma wątpliwości – czy warto nawiązywać współpracę z agencją nieruchomości? Jakie zalety niesie za sobą taka współpraca? W poniższym artykule przedstawimy, dlaczego dobry agent nieruchomości to klucz do sukcesu Twojej transakcji Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Lifestyle | 21.08.2019 Concierge: kim jest i czym może służyć w luksusowych apartamentach? Usługa concierge w luksusowych nieruchomościach to zdecydowanie więcej niż recepcja. Obsługa na najwyższym poziomie ułatwia życie mieszkańcom i sprawia, że czują się bezpiecznie i wyjątkowo. Czytaj dalej »
Rafał Lewandowski | Ludzie, Nieruchomości, Wiedza | 12.04.2021 Dlaczego warto inwestować w nieruchomości premium? Sytuację na współczesnym rynku nieruchomości (nie tylko premium) można określić jednym słowem - boom. Hossa trwa w najlepsze. Głównych przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w stosunkowo wysokim poziomie inflacji, w połączeniu z niemalże ujemnymi stopami procentowymi. Dlaczego warto inwestować w nieruchomości tłumaczy Rafał Lewandowski, Partner w Lions Estate. Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21.08.2019 Dlaczego warto korzystać z biura nieruchomości w Warszawie – 6 konkretnych powodów Myślisz o sprawnej sprzedaży mieszkania, kupnie lub wynajęciu domu w najlepszej możliwej cenie? Zastanawiasz się czy sprzedawać / kupować na własną rękę, czy może skorzystać z usług pośrednika nieruchomości? Czytaj dalej »