Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Quality | Ludzie | 22 kwietnia

Poznaj Agenta: Ewa Marcinowska

Debiut Roku 2021

Otrzymała tytuł Debiutu Roku 2021 Lions Estate. Posiada 20 letnie doświadczenie w branży deweloperskiej oraz obrotu nieruchomościami i cały czas idzie po więcej. Pracowała przy projektach w najbardziej prestiżowych miejscach w stolicy np. Złota 44, Mokotowska 49 czy Hoża 55.

Dzięki swojej długoletniej pracy na warszawskim rynku nieruchomości zna proces kształtowania się tego miasta na miarę innych stolic europejskich.

O swoim podejściu do klienta, drodze do sukcesu oraz o najważniejszych umiejętnościach agenta nieruchomości opowie Ewa Marcinowska, Senior Property Advisor w Lions Estate.

Ewa Marcinowska Lions Estate

QUALITY: Jak długo pracujesz w agencji i za co najbardziej cenisz pracę w Lions Estate?

EWA: W agencji pracuję od roku. 1 kwietnia miałam swoją pierwszą rocznicę w tym miejscu. Pracę w Lions Estate najbardziej cenię za atmosferę. Ludzie, którzy tu pracują są naprawdę niezwykli i to sama przyjemność móc z nimi współpracować. Bardzo sobie cenię niezależność oraz nieskończone możliwości rozwoju jakie daje mi ten zawód. Wisienką na torcie jest ciągły kontakt z wyjątkową architekturą Warszawy.

QUALITY: Jesteś odkryciem 2021 roku oraz otrzymałaś tytuł Debiut Roku 2021. Czy mogłabyś opowiedzieć o tym sukcesie? 

EWA: Kilka lat temu miałam przyjemność współpracować z agentką nieruchomości, która miała niezwykłą osobowość. Posiadała nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale też potrafiła prawdziwie i szczerze zaopiekować się klientem, zapewnić wsparcie w podjęciu jakże ważnej decyzji jaką jest zakup lub sprzedaż nieruchomości. Praca z tą osobą zainspirowała mnie. Wyobrażając sobie Ewę za kilka lat, widziałam siebie jako tamtą profesjonalną agentkę nieruchomości.

Przychodząc do Lions powiedziałam sobie: wszystkie ręce na pokład! Daję z siebie wszystko, jestem tu i teraz na 200%. Moim celem nie był debiut roku. Moim celem był sukces. Wiedziałam, że jest to dziedzina, w której chcę się rozwijać. Dlatego robiłam i nadal robię, wszystko co w mojej mocy, aby ten cel osiągnąć. Tytuł Debiut Roku 2021 to tylko pochodna ciężkiej, uczciwej i systematycznej pracy.

QUALITY: W jakich lokalizacjach sfinansowałaś najwięcej transakcji? 

EWA: Jako urodzona Warszawianka mam swoje ulubione miejsca w Warszawie. Miejsca już istniejące, ale też nowe, bo co ciekawe ciągle odkrywam to miasto na nowo. Odpowiadając na pytanie, to zaczęłam od mojej ukochanej Saskiej Kępy, potem Mokotów, Powiśle, Starówka, Śródmieście, Wola oraz Stara Ochota. Wszędzie mnie pełno. Chodzi tu o to „co” wynajmuję czy sprzedaję: piękne wnętrza, ciekawe nieruchomości w doskonałych lokalizacjach. Każda dzielnica ma swój urok i swoich gorących zwolenników.

QUALITY: Co decyduje o pomyślnie przeprowadzonej transakcji? 

EWA: Przede wszystkim słuchanie klienta i odpowiadanie na jego potrzeby oraz rzetelna informacja. Do każdej transakcji podchodzę w indywidualny sposób.

QUALITY: Jak wygląda Twój dzień pracy?

EWA: Większość dni jest dosyć intensywna, jednak każdy jest inny. Czasami są dni, kiedy prowadzę tylko prezentacje, a innym razem wyszukuję niezbędnych informacji dla klientów, badam dokumenty, przygotowuję transakcje, negocjuję. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w korporacji, nauczyłam się korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii wspomagających działy sprzedaży, dzięki czemu moja praca jest o wiele bardziej wydajna.

QUALITY: Jakie umiejętności są kluczowe w pracy agenta?

EWA: Umiejętności interpersonalne, cierpliwość i otwartość, moim zdaniem są najważniejsze. Praca z klientem wymaga dobrego kontaktu z człowiekiem. Z drugiej strony bardzo przydatne są takie cechy jak dobra organizacja pracy własnej czy umiejętność wybierania priorytetów. Jednak przed wszystkim trzeba lubić tę pracę. Bez tego ciężko jest osiągnąć sukces.

QUALITY: Praca z klientem premium jest wymagająca, jak na co dzień wygląda taka współpraca?

EWA: Przede wszystkim należy szanować czas klienta i odpowiadać na jego potrzeby. Klient premium wymaga indywidualnego podejścia. To co niezbędne to kultura osobista, punktualność i responsywność.

QUALITY: Czy uważasz, że kobietom łatwiej odnaleźć się w zawodzie doradcy nieruchomości?

EWA: Zauważyłam, że w biurach nieruchomości Premium w dużej mierze przeważają kobiety. Moim zdaniem wynika to z wrodzonej wrażliwości kobiet na potrzeby innych ludzi. Jednak tytuł agenta Roku 2021 Lions Estate otrzymał agent Rafał Lewandowski. Mężczyźni bardzo umiejętnie potrafią wybierać priorytety. Obie płcie są bardzo potrzebne i mają swoją wartość.

QUALITY: Jak postrzegasz warszawski rynek nieruchomości premium?

EWA: Warszawa ma swoją niesamowitą historię. Piękne kamienice to zawsze największy rarytas. Uwielbiam nieruchomości i miejsca z charakterem. Przez ostatnie 20 lat Warszawa dzięki, między innymi branży deweloperskiej zmieniła kompletnie swoje oblicze. Niektórzy deweloperzy od dłuższego czasu zwracają uwagę nie tylko na ilość PUM (powierzchnia użytkowa mieszkania), ale też na klimat danego miejsca. Chcą być twórcami wyjątkowych nieruchomości. Wkładają w projekty serce i zaangażowanie. Praca z niepowtarzalnymi nieruchomościami to sama radość.

Ewa Marcinowska, Premium Property Negotiator

 mobile:  +48 577 557 708, email: ewa.marcinowska@lionsestate.pl

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Poradnik | 10.08.2021 Jak dziś kupuje się luksusowe nieruchomości? Nieruchomości premium to segment rynku, który w Polsce rozwija się dynamicznie. Wraz z nieustannym bogaceniem się Polaków, grupa klientów zainteresowanych zakupem luksusowych nieruchomości stale rośnie. Sytuacja wydawałaby się idealna. Problem jednak w tym, że popyt przewyższa podaż, dostępność jakościowych ofert jest bardzo ograniczona, a zdecydowana większość z nich nigdy nie trafia do publicznego obiegu. Kupującym bardzo ciężko znaleźć nieruchomość, która spełniałaby wyszukane oczekiwania. Jak zatem wygląda dziś proces poszukiwań i zakupu luksusowych nieruchomości? Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Ludzie, O nas | 30.07.2021 Kobiety na Rynku Nieruchomości Dlaczego współczesne kobiety tak chętnie wybierają karierę jako agentki nieruchomości? Czytaj dalej »
Quality | Ludzie, Nieruchomości, O nas | 28.03.2022 Lions Estate z nagrodą International Property Awards Lions Estate zostało laureatem European Property Awards w kategorii Best Real Estate Agency Single Office. Jaka była droga do tego sukcesu, opowiadają – Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający oraz Izabela Kuczewska, Członek Zarządu. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Ludzie | 04.11.2019 Lions Heart – więcej niż biznes Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to zgodnie z jedną z najprostszych definicji – odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. Przejawia się ona poprzez różne działania, które mają pozytywny wpływ na otoczenie. Idea ta jest nam niezwykle bliska i stanowi ważny element kultury organizacyjnej Lions Estate. Czytaj dalej »
2023