Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Alicja Buczkowska | W okolicy | 15 lutego

Najpiękniejsze zabytkowe hotele Warszawy #LionsRecommend

Najpiękniejsze zabytkowe hotele Warszawy #LionsRecommend

W naszym cyklu #LionsRecommend pokazujemy Państwu Warszawę naszymi oczami – miasto parków, historii i inspirujących miejsc. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować najciekawsze hotele Warszawy, które oprócz inspirującego designu i pięknej architektury oferują również najwyższą jakość usług, doskonałą kuchnię oraz stanowią doskonałą bazę wypadową do okrywania uroków stolicy.

  1. Hotel Warszawa

Źródło: https://copperalliance.pl/budynek-prudential-czyli-obecny-hotel-warszawa/

Mieści się w wybudowanym w latach 1931–1933 wieżowcu przy Placu Powstańców Warszawy 9. Hotel Warszawa funkcjonował w latach 1954–2002, na nowo po gruntownym remoncie otwarty został w listopadzie 2018r. Jest jednym z symboli odrodzonej po wojnie Warszawy a dziś należy do najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych hoteli w Polsce.

Do dyspozycji gości Hotelu Warszawa są 142 pokoje i apartamenty – wszystkie zaprojektowane z niezwykłą starannością o detale. W niektórych pokojach widoczne są betonowe stropy konstrukcyjne. Wnętrza wykonano przy użyciu najszlachetniejszych materiałów, w których dominuje kamień, stal, miedź i szkło. Łazienki wykończono marmurem najlepszej jakości. Wspólnie z subtelnymi, drewnianymi elementami wykończenia tworzą poczucie wysublimowanej elegancji i luksusu.

Hotel posiada dwie restauracje. Restauracja Warszawska, położona tuż pod głównym holem hotelu na poziomach -1 i -2 to doskonałe miejsce na spotkania z przyjaciółmi przy pysznym jedzeniu w otoczeniu wyjątkowej, historycznej konstrukcji budynku. Fani gotowania na żywo odwiedzić powinni natomiast Restaurację Szóstkę, znajdującą się na szóstym piętrze hotelu, która posiada również widok na panoramę stolicy. Hotel Warszawa wyróżnia się wyjątkową strefą Welness&SPA. Goście mogą tam skorzystać z masaży, różnego rodzaju zabiegów, saun, basenu oraz strefy fitness.

Więcej informacji https://warszawa.hotel.com.pl/hotel-warszawa

  1. Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel

Źródło: www.hotelbristolwarsaw.pl

Hotel Bristol to jeden z najbardziej niezwykłych zabytków Warszawy, łączący w sobie zarówno historię, jak i współczesny luksus. Hotel położony jest przy historycznym Trakcie Królewskim (ul. Krakowskie Przedmieście 42/44), tuż obok Pałacu Prezydenckiego. Nieopodal znajdują się również inne najbardziej rozpoznawalne punkty na mapie stolicy – Stare Miasto, Zamek Królewski i Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Pierwotnie w miejscu hotelu (druga połowa XIX wieku) znajdował się pałac Tarnowskich. W kolejnych latach budynek był reprezentacyjną siedzibą wielu instytucji publicznych. Obecnie Hotel Bristol to jeden z najznamienitszych i najpopularniejszych obiektów w stolicy. Za majestatyczną, neorenesansową fasadą hotelu Bristol kryją się romantyczne wnętrza urządzone w eleganckim stylu art déco.

Do dyspozycji gości jest 165 pokoi oraz 41 apartamentów. Wystrój łączy ponadczasową elegancję i luksus z nowoczesnym designem, uwzględniając przy tym przestrzeń do pracy i relaksu. Najbardziej znanym apartamentem w hotelu jest Apartament Paderewski – najbardziej luksusowy, historyczny apartament w Polsce.

Oprócz doskonałej oferty gastronomicznej Hotel Bristol oferuje swoim gościom strefę SPA obejmującą kryty basen, siłownię, saunę i łaźnię parową oraz zabiegi kosmetyczne. Goście apartamentów mogą ponadto skorzystać z wielu ekskluzywnych udogodnień, w tym z usług lokaja, który chętnie pomoże w rozpakowaniu i spakowaniu bagażu, prasowaniu odzieży i czyszczeniu butów.

Więcej informacji https://www.hotelbristolwarsaw.pl/

  1. Raffles Europejski Warsaw

Źródło: https://www.elle.pl/galeria/5-powodow-dla-ktorych-raffles-europejski-warsaw-to-ulubiony-hotel-estetow/raffles-europejski-warsaw-14

Hotel Raffles Europejski położony jest w pobliżu Hotelu Bristol, przy ul. Krakowskie Przedmieście 13. Zbudowany został etapami w latach 1855–1877 według projektu Henryka i Leandra Marconich. Obiekt ten jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego Polski. Wyróżnia go klasyczna fasada, współczesny wystrój wnętrz oraz zdobiące go dzieła polskich artystów. Z okien budynku roztaczają się widoki na Pałac Prezydencki oraz Trakt Królewski.

Do dyspozycji gości pozostają zarówno nowoczesne pokoje jak i luksusowe apartamenty. Większość z nich dysponuje biblioteczką z szerokim wyborem książek w kilku językach. W wystroju wykorzystano dębowe podłogi oraz dzieła sztuki współczesnej.

Hotel posiada bogatą ofertę kulinarną. W restauracji Europejski Grill każdego ranka serwowane jest śniadanie. Lokal ten oferuje również posiłki w innych porach dnia i dysponuje tarasem z widokiem na plac Piłsudskiego. Inspirowany kulturą azjatycką Long Bar specjalizuje się w światowej klasy koktajlach, a lokal Humidor zaprasza Gości na napoje alkoholowe, czekoladę i cygara. Pysznymi wypiekami można natomiast delektować się w oryginalnej cukierni Lourse Warszawa. Podobnie jak wcześniej omawiane hotele, Raffles Europejski zapewnia swoim gościom nieograniczony dostęp do spa Raffles z kilkoma saunami, łaźniami parowymi, krytym basenem i siłownią.

Więcej informacji https://pl.raffles.com/warsaw/

  1. Nobu Hotel Warsaw

Źródło: https://www.medusagroup.pl/projekty/uzytecznosci-publicznej/hotel-nobu-warsaw/

Znajduje się przy ul. Wilczej 73. Pierwotnie Hotel Rialto. Powstał w ocalałej po zniszczeniach wojennych kamienicy, która została poddana kompletnej renowacji i adaptacji do obecnego przeznaczenia. Z przedwojennej kamienicy pozostawiono jedynie ściany zewnętrzne i wewnętrzne, ściany konstrukcyjne oraz klatkę schodową. Pierwotną formę hotelu uzupełniło otwarte w 2020 roku nowe skrzydło. To właśnie po jego otwarciu hotel dołączył do sieci luksusowych hoteli Nobu, założonej przez m.in. Roberta De Niro oraz zmienił nazwę na Nobu Hotel Warsaw. Jest to pierwszy w stolicy hotel typu butique. Każdy z jego 44 pokoi został indywidualnie zaprojektowany i umeblowany głównie autentycznymi antykami z epoki art déco. Znajdują się tam również witraże zaprojektowane i wykonane przez Andrzeja i Jerzego Owsiaków. Hotel oferuje doskonałą kuchnię a także przepyszne polskie wypieki z japońskim akcentem, serwowane w Nobu Café&Bar.

Więcej informacji https://warsaw.nobuhotels.com/pl/

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

2024