Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Alicja Buczkowska | W okolicy | 11 grudnia

Warszawa na święta #LionsRecommend

Warszawa na święta #LionsRecommend

W naszym najnowszym cyklu pokażemy Państwu Warszawę naszymi oczami – miasto parków, historii i inspirujących miejsc. Zapraszamy do okrycia razem z nami kontrastów stolicy, która nieustannie zaskakuje!

Świąteczna iluminacja, która co roku zdobi miasto stanowi nie lada atrakcję – jej fanami są zarówno przyjeżdżający do miasta turyści, jak i mieszkańcy stolicy. W tym roku z powodu pandemii władze miasta zdecydowały się na okrojoną formę świątecznych atrakcji. Odwiedzających czekają mimo tego niespodzianki – w tym roku oprócz tradycyjnych iluminacji na Starym Mieście, Placu Zamkowym, Trakcie Królewskim oraz w Wilanowie będzie można również podziwiać świąteczny wystrój na… Białołęce.

Długość zeszłorocznej, spektakularnej iluminacji wyniosła ponad 20 kilometrów. Obejmowała Trakt Królewski od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. W tym roku w wyniku oszczędności zaplanowanych przez władze miasta zastąpią ją ozdoby na odcinku od ronda de Gaulle’a do placu Zamkowego.

START W GRUDNIU

Iluminacja Świąteczna w Warszawie zostanie uruchomiona w weekend 5-6 grudnia. To właśnie wtedy rozświetlona zostanie choinka na Placu Zamkowym oraz Trakt Królewski. Tradycyjnie pojawią się ozdoby na drzewach i latarniach, jak również instalacje wolnostojące, które zachwycą zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych.

Fani świątecznego nastroju koniecznie powinni wybrać się na wieczorny spacer po warszawskiej Starówce. Bożonarodzeniowe dekoracje pojawią się na ulicach Piwnej, Świętojańskiej, Rynku Starego Miasta, Nowomiejskiej, Freta, Rynku Nowego Miasta, Kościelnej, aż do Podzamcza.

KRÓLEWSKI OGRÓD ŚWIATŁA W WILANOWIE

Jak co roku najwcześniej oglądać można Królewski Ogród Światła w Wilanowie. Światełka oplatające drzewa i inne iluminacje to idealne rozwiązanie na spacer w szary, pochmurny dzień. Podziwiać można m.in. 75-metrowy świetlisty tunel, w którym posłuchamy muzyki klasycznej, rozświetloną pergolę strzeżoną przez orły oraz Zimowy Ogród Króla. W tym roku organizatorzy zapowiadają również niespodzianki – największa z nich to mająca zadebiutować na początku grudnia nowa część wystawy – Ogród Różany. Wystawa otwarta jest codziennie w godzinach 16:00 – 21:00.

NOWOŚĆ NA BIAŁOŁĘCE

W tym roku nowością będą iluminacje na Białołęce. Ozdoby pojawią się na skrzyżowaniach z ulicami Myśliborską, Ćmielowską, Mehoffera oraz Hanki Ordonówny. Wszystkie dekoracje mają być gotowe już w pierwszym tygodniu grudnia.

Życzymy udanych spacerów!

 

LIONS ESTATE

ul. Wiejska 11/13, Warszawa

+48 22 826 66 51

office@lionsestate.pl

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

2024