Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Quality | Nieruchomości, Poradnik | 13 kwietnia

Dlaczego warto wybrać doświadczoną agencję nieruchomości do wsparcia w sprzedaży?

Dlaczego warto pracować z dobrym agentem nieruchomości?

Właściciel nieruchomości, który chce sprzedać swoją posiadłość, może znaleźć się w trudnej sytuacji, zwłaszcza jeśli nie ma wystarczającej wiedzy na temat rynku nieruchomości. W takim przypadku współpraca z dobrym agentem nieruchomości może okazać się bardzo korzystna. Na co warto zwrócić uwagę? Jak wybrać agencję, która w pełni zaspokoi Twoje potrzeby i będzie prawdziwym doradcą na każdym etapie sprzedaży? I z jakiego powodu oszczędność na wynagrodzeniu dla agenta nie jest dobrym pomysłem?

Julia Janicka, Premium Property Advisor i Ola Gąsiorowska, Premium Property Advisor

Zaoszczędzenie czasu

Sprzedaż nieruchomości wymaga wielu działań, takich jak analiza rynku, ustalenie ceny, promocja nieruchomości, spotkania z potencjalnymi klientami i wiele innych. Właściciel nieruchomości, który nie ma wystarczającej wiedzy, może mieć trudności z wykonaniem tych podstawowych działań samodzielnie. Czy chcesz poświęcić swój cenny czas i wysiłek na skomplikowane procedury, poszukiwanie kupca, domykanie transakcji? Renomowana agencja nieruchomości może pomóc, wykonując większość z tych działań samodzielnie. Sprawnie i konkretnie – dzięki pomocy doradcy nie tracisz swojego cennego czasu.

Profesjonalne doradztwo

Dobry agent nieruchomości to Twój personalny doradca w kwestiach związanych z rynkiem nieruchomości. Czy wiesz, jakie są najnowsze trendy na rynku nieruchomości premium? Czy wiesz, jakie ceny są obecnie w Twojej okolicy? Doświadczony agent może pomóc w ustaleniu optymalnej ceny sprzedaży, wesprzeć we wszystkich formalnych kwestiach i prawnych zawiłościach. Właściciel nieruchomości, który współpracuje z rzetelnym agentem, może zyskać cenne informacje i wskazówki odnośnie najlepszych praktyk na rynku nieruchomości. Podsumowują, doświadczony pracownik biura nieruchomości posiada niezbędną wiedzę ekspercką, którą chętnie dzieli się z klientem, przekazując mu dokładnie to, co powinien wiedzieć.

Szeroki zasięg działania

Odpowiednia promocja i dobór kanałów sprzedaży Twojej nieruchomości to podstawa. Dobry agent nieruchomości stara się w wyważony sposób dobierać narzędzia marketingowe do oferty, wie, gdzie umieszczać ogłoszenia i zajmie się zorganizowaniem prezentacji nieruchomości. Dzięki temu możesz zwiększyć szanse na znalezienie odpowiedniego klienta, który zaoferuje właściwą cenę za nieruchomość.

Negocjacje

Negocjacje z potencjalnymi klientami mogą być trudne i czasochłonne. Dobry agent dzięki dogłębnej znajomości rynku, jego dynamiki oraz standardowych cen w poszczególnych obszarach nieruchomości posiada umiejętności negocjacyjne i doświadczenie, które pozwalają na skuteczne negocjacje. A to pozwoli Ci osiągnąć najlepsze warunki sprzedaży nieruchomości.

Bezpieczeństwo transakcji

Sprzedaż nieruchomości to złożony proces, który może wiązać się z pewnymi ryzykami. Doświadczony agent nieruchomości pomoże Ci w minimalizacji tych ryzyk i jest gwarancją bezpiecznej transakcji. Pracując z wysoko ocenianymi agentami nieruchomości masz pewność, że Twój doradca nie jest osobą z przypadku – posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby jak najlepiej pomóc Ci w trakcie transakcji. 

Dlaczego nie warto oszczędzać na wynagrodzeniu dla agenta nieruchomości?

Czasami właściciele nieruchomości podejmują decyzję o samodzielnej sprzedaży swojej nieruchomości, ponieważ chcą zaoszczędzić na wynagrodzeniu dla agenta nieruchomości. Z tego samego powodu często decyzja o wyborze agencji dyktowana jest także wysokością tego wynagrodzenia. Jednak taka decyzja może wiązać się z wieloma ryzykami, takimi jak:

  • Brak wystarczającej wiedzy agenta na temat rynku nieruchomości,
  • Trudności w ustaleniu optymalnej ceny sprzedaży,
  • Zbyt niski poziom umiejętności negocjacyjnych,
  • Trudności w promocji nieruchomości,
  • Ryzyko nieprawidłowości w transakcji wynikające z niedostatecznej znajomości rynku oraz procedur.

Warto zwrócić uwagę, że odpowiednia wysokość prowizji dla agenta nieruchomości to zazwyczaj gwarancja profesjonalnej i skutecznej sprzedaży nieruchomości. Dobry agent nieruchomości zna rynek nieruchomości i posiada doświadczenie, które umożliwia skuteczną sprzedaż w najkorzystniejszych warunkach dla właściciela.

Co ważne, należy szczególnie skupić się na tym, aby unikać wsparcia agencji o niskiej etyce zawodowej. Decyzja o współpracy z taką firmą może skutkować nie tylko niską jakością doradztwa, ale także ewentualnymi kłopotami w przypadku trudności ze sprzedażą nieruchomości i próbą przekazania jej przez właściciela do innej agencji.

Z własnego doświadczenia znamy przypadki, kiedy agencja (z pozornych chęci działania w interesie klienta) rezygnuje z własnej prowizji, aby zachęcić sprzedającego nieruchomość do współpracy. W tym modelu właściciel ogranicza popyt i możliwości dla swojej nieruchomości, ponieważ opiekun oferty zazwyczaj nie jest zainteresowany współpracą z innymi agencjami, uniemożliwiając im prezentacje/nie przekazując oferty od klientów innych agencji, ponieważ w tym przypadku nie otrzymuje wynagrodzenia również od kupującego.  

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca – z tego powodu radzimy mądrze wybierać agenta do współpracy. Etyka Lions Estate zawsze stawia klienta i jego interes na pierwszym miejscu. Nasi agenci zawsze robią wszystko, aby Twoja oferta trafiła do najszerszego grona potencjalnych klientów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i renomie zapewne w naszej sieci kontaktów już jest potencjalny kupujący.

Rafał Lewandowski, Senior Partner Lions Estate

Podsumowanie

Współpraca z dobrym agentem to duża korzyść dla właściciela sprzedającego nieruchomość na wielu płaszczyznach. Profesjonalne doradztwo, zaoszczędzenie czasu i energii, lepsza promocja nieruchomości, skuteczne negocjacje i bezpieczeństwo transakcji – zobacz, ile możesz zyskać!

Dlaczego warto pracować z dobrym agentem nieruchomości? Powyższe argumenty pokazują, że taka współpraca przynosi wiele korzyści, a właściciel nieruchomości może skorzystać z doświadczenia i wiedzy profesjonalisty, co przekłada się na skuteczność i efektywność sprzedaży nieruchomości. Warto zauważyć, że oszczędzanie na wynagrodzeniu  dla agenta nieruchomości może wiązać się z większymi ryzykami i mniejszymi korzyściami z transakcji.

Jeśli szukasz dobrego agenta nieruchomości, to zwróć uwagę na jego doświadczenie, referencje i znajomość rynku. Korzystaj ze wsparcia agencji posiadających renomę na rynku.

Lions Estate to właściwy wybór wsparcia w sprzedaży Twojej nieruchomości. Ponad 400 opinii klientów, ze średnią oceną 4,9/5 gwiazdek to najlepsze potwierdzenie naszej rzetelności i doświadczenia, które okażą się nieocenioną pomocą dla Ciebie w trakcie całego procesu. Wybierz mądrze i zapewnij sobie najlepsze warunki sprzedaży mieszkania czy domu.

 

LIONS ESTATE

ul. Wiejska 11/20, Warszawa

+48 22 826 66 51

biuro@lionsestate.pl

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Bartłomiej Annusewicz | Wiedza | 21.08.2019 Dlaczego warto kupić mieszkanie w kamienicy zamiast w nowym apartamentowcu? Mieszkania w zabytkowych kamienicach deklasują lokale w nowych apartamentowcach. Można w nich poczuć ducha dawnych lat i niepowtarzalną atmosferę. To doskonała inwestycja na lata. Czytaj dalej »
Alicja Buczkowska | Bez kategorii | 09.04.2021 5 najmodniejszych lokalizacji w Warszawie, mieszkając tutaj poczujesz klimat stolicy Poczuj rytm miasta, które podobnie jak amerykański Nowy Jork nigdy nie zasypia! Daj się porwać najbardziej różnorodnemu miastu w Polsce, odkrywaj mnogość restauracji, barów, sklepów… Odkryj 5 najmodniejszych lokalizacji w stolicy i zakochaj się w Warszawie! Czytaj dalej »
Quality | Lifestyle, Nieruchomości | 24.02.2023 5 powodów, dla których warto przeprowadzić się do Hiszpanii Wszystkim, czego potrzebujesz jest jedna decyzja... o przeprowadzce do Hiszpanii! Dlaczego warto się na to zdecydować? Poznaj 5 powodów, które ułatwią Ci podjęcie decyzji!  Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21.08.2019 7 adresów w Warszawie i okolicach najczęściej wybieranych przez obcokrajowców Warszawski rynek nieruchomości oferuje szeroki wybór atrakcyjnych pod wieloma względami mieszkań, domów oraz apartamentów. Wybierając idealną lokalizację dla siebie każdy ma inne preferencje, oczekiwania; każdy zwraca uwagę na inne detale związane z konkretnym miejscem. Czytaj dalej »
2024