Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Bartłomiej Annusewicz | Wiedza | 21 sierpnia

Dlaczego warto kupić mieszkanie w kamienicy zamiast w nowym apartamentowcu?

Wśród ogłoszeń na warszawskim rynku nieruchomości, również tych z segmentu premium, nierzadko można trafić na ciekawie prezentujące się apartamenty w klimatycznych  kamienicach. Zastanawiasz się nad takim wyborem? Sprawdź czym mieszkania w wiekowych kamienicach przewyższają, a czasem wręcz deklasują lokale w nowych apartamentowcach.

MIESZKANIE Z DUSZĄ

Fundamentalną zaletą mieszkań w starszych kamienicach jest coś, co nie zawsze można przełożyć na wymierne liczby, ująć w suche, statystyczne dane. To coś nie w pełni nazwane, ale zawsze dobitnie odczuwalne zaraz po przekroczeniu progu. To dusza i klimat takiego mieszkania – zjawiskowa, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju atmosfera.

Chciałoby się rzec „Takich mieszkań już nie budują” i będzie w tym dużo racji. Mieszkanie w kamienicy to mieszkanie z duszą, historią wpisaną w każde z pomieszczeń o imponujących metrażach i wysokich sufitach, odciśniętą w zdobieniach na klatce schodowej. Wizyta w takim mieszkaniu często w bardzo pozytywny sposób oddziałuje na emocje, co znajduje swoje odbicie w równie wysokiej jakości i komforcie życia w tak nastrojowym lokalu.

Dusza mieszkania istotne znaczenie ma również dla samej wartości lokalu. Wszak w marketingu – również nieruchomości premium – jednym z kluczowych wyzwań jest przemówienie do emocji klienta, wyjście im naprzeciw, a to zdecydowanie łatwiej uczynić z ofertą mieszkania nasyconego tak dobrą atmosferą. Tu nie sprzedaje się już sam lokal, ale wrażenia i emocje, jakie dostarcza on klientowi. Za to wiele osób jest gotowych zapłacić więcej.

ODPOWIEDNI STANDARD, NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Na klimat danego mieszkania, obok duszy i historii, składa się również jakość jego wykończenia, jak i nastrojowe zaaranżowanie całej przestrzeni mieszkalnej. Choć lokale, o którym mówimy zlokalizowane są w wiekowych, często kilkudziesięcioletnich kamienicach, to same mieszkania są zawsze świeżo odnowione, odrestaurowane, często po kapitalnym remoncie.

To wyzwanie, któremu właściciel sprzedający lub wynajmujący lokal powinien podołać – samodzielnie lub z fachowym wsparciem biura nieruchomości. Umiejętne połączenie starego z nowym – klimatu i charakteru starszej kamienicy z odnowionym, gotowym do zamieszkania lokalem. Z jednej strony cenimy w nim historyczny rozkład i wysokość pomieszczeń, z drugiej: odpowiadające aktualnym standardom, najwyższej jakości materiały wykończeniowe umiejętnie wkomponowane w tkankę mieszkaniową.

DOSKONAŁA LOKALIZACJA

Oczywiście klimat lokalu to nie wszystko. Niebagatelne znaczenie ma również otoczenie, w którym dane nam będzie delektować się opisaną atmosferą. To kolejna zaleta mieszkań w stołecznych kamienicach: atrakcyjna pod wieloma względami lokalizacja. To często doskonale znane, cenione, prestiżowe adresy zarówno w Śródmieściu, jak i w willowych, reprezentacyjnych dzielnicach, wzdłuż głównych arterii miasta.

Taka lokalizacja zapewnia szybki i wygodny dojazd do kluczowych miejsc, ważnych wydarzeń rozgrywających się w centrum. Równocześnie samo doskonałe położenie kamienic, adresy, które przez lata zdążyły wypracować renomę, dziś podnoszą wartość znajdujących się w nich lokali.

Nowe apartamentowce i współczesne osiedla również powstają w ciekawych, godnych uwagi lokalizacjach, ale ich prawdziwą wartość będziemy znali po upływie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Natomiast apartamenty w kamienicach już przeszły weryfikację czasu, ich wartość wynikająca m.in. z lokalizacji jest znana i wyceniana korzystniej.

STYLOWE ARANŻACJE

Charakter mieszkania tworzą przede wszystkim ludzie. W apartamentach w kamienicach nabiera to szczególnego znaczenia. Duża przestrzeń, ciekawy rozkład pomieszczeń i wspomniany wcześniej klimat przekładają się na interesujące możliwości kreatywnej aranżacji wnętrza. Tu każdy może wpisać w mieszkanie cząstkę siebie.

Warto mieć na uwadze, że mieszkania w kamienicach wyróżniają się przestronnymi oknami świetnie nasłoneczniającymi wnętrza oraz sufitami wyższymi nawet o kilkadziesiąt centymetrów w porównaniu ze współcześnie budowanymi domami. Wysoki sufit zapewnia większą, stylową przestrzeń, lepszą cyrkulację powietrza, co przekłada się na lepszy komfort życia.

JAKIE MIESZKANIE WYBRAĆ?

Rozważając kupno lub wynajęcie mieszkania w kamienicy każdy zwraca uwagę na inne elementy, zalety i detale. Dla jednej osoby kluczowe znaczenie będzie miała świetna lokalizacja, na innej wrażenie zrobi duży metraż w połączeniu z pięknymi oknami.

Aby wybrać rozsądnie nie tylko z punktu widzenia własnych preferencji, ale również biorąc pod uwagę stan techniczny i prawny nieruchomości, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego biura nieruchomości.

W ten sposób zyskamy stuprocentową pewność, że to dobry, sprawdzony i porządny adres, pod którym można zamieszkać z rodziną, stworzyć pracownię, biuro lub inną kreatywną przestrzeń.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21.08.2019 Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w ekskluzywnych inwestycjach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Ludzie | 21.08.2019 Lions Estate - O nas Lions Estate to biuro nieruchomości klasy premium, które oferuje wynajem i sprzedaż luksusowych, niebanalnych oraz wyjątkowych nieruchomości. Zespół specjalistów zapewnia obsługę na najwyższym poziomie. Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Wiedza | 21.08.2019 Dlaczego warto kupić mieszkanie w kamienicy zamiast w nowym apartamentowcu? Mieszkania w zabytkowych kamienicach deklasują lokale w nowych apartamentowcach. Można w nich poczuć ducha dawnych lat i niepowtarzalną atmosferę. To doskonała inwestycja na lata. Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21.08.2019 Dlaczego warto korzystać z biura nieruchomości w Warszawie – 6 konkretnych powodów Myślisz o sprawnej sprzedaży mieszkania, kupnie lub wynajęciu domu w najlepszej możliwej cenie? Zastanawiasz się czy sprzedawać / kupować na własną rękę, czy może skorzystać z usług pośrednika nieruchomości? Czytaj dalej »
2024