Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21 sierpnia

Dlaczego warto korzystać z biura nieruchomości w Warszawie – 6 konkretnych powodów

Myślisz o sprawnej sprzedaży mieszkania, kupnie lub wynajęciu domu w najlepszej możliwej cenie? Zastanawiasz się czy sprzedawać / kupować na własną rękę, czy może skorzystać z usług pośrednika nieruchomości?

Dziś pomożemy Ci podjąć decyzję i pokażemy, co dokładnie zyskasz współpracując z dobrą agencją nieruchomości.

Nie ulega wątpliwości, że zakup lub sprzedaż domu czy mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Podobnie wynajęcie ekskluzywnego apartamentu to równie odpowiedzialna i poważna sprawa.

Tu wszystko powinno być przemyślane i zaplanowane od początku do końca, zapięte na ostatni guzik. Tak, aby zarówno kupujący jak i sprzedający nie mieli wątpliwości, że dokonują dobrej transakcji; oboje byli usatysfakcjonowani jej rezultatem, a nie obarczeni nadmiarem czasochłonnych działań i zawiłych formalności, jakie kosztował ich cały proces.

Nie mając doświadczenia w sprzedaży lub kupnie domu, proces może nie tylko pochłonąć dużo energii, ale również rozciągnie się mocno w czasie.

Nic dziwnego, że coraz więcej osób szanujących swój czas i energię wybiera wsparcie agencji nieruchomości powierzając jej kompleksową obsługę transakcji. Przekonaj się dlaczego szczególne znaczenie ma to w odniesieniu do nieruchomości z segmentu premium.

ZAUFANIE I BEZPIECZEŃSTWO

Nieruchomości premium wymagają odpowiedniego podejścia klasy premium. To prestiżowe lokalizacje, obszerne metraże, a więc większe koszty i poważne transakcje dokonywane pomiędzy stronami. Tu nie ma miejsca na jakiekolwiek niejasności czy wątpliwości co do stanu prawnego nieruchomości, które pod znakiem zapytania stawiają transakcję.

Fundamentalne znaczenie na zbudowanie atmosfery bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania pomiędzy stronami. Kupujący musi zyskać pewność, że nabywa dokładnie taką nieruchomość, jaką sobie wymarzył. Sprzedający musi czuć i wiedzieć, że ma do czynienia z uczciwym, sensownym klientem. Samodzielnie nie jest łatwo sprostać tym oczekiwaniom.

Biuro nieruchomości jako instytucja łącząca obie strony tworzy zaplecze sprzyjające klimatowi zaufania. Agencja zapewnia fachową weryfikację stanu prawnego nieruchomości, przygotowanie wiarygodnych zabezpieczeń, jak i czuwa nad prawidłowym przeprowadzeniem transakcji.

O ile sprzedający bądź kupujący może pozostawać dla drugiej strony osobą nieco anonimową, to już sama agencja nieruchomości, funkcjonująca podobnie jak Lions Estate od wielu lat na rynku, samą swoją znaną marką uwiarygodnia transakcję.

Również sama oferta sprzedaży domu / mieszkania sygnowana dobrym biurem nieruchomości, nie tylko wygląda bardziej poważnie i profesjonalnie, ale również wzbudza większe zaufanie wśród potencjalnych klientów.

KOMPLEKSOWE PODEJŚCIE

Mówi się, że „czas” to najcenniejsza waluta. Wciąż odczuwamy jego niedostatek. A gdy chcemy sprzedać lub kupić nieruchomość na własną rękę, to musimy przygotować się na szereg działań, spraw i formalności, które pochłaniają dużą ilość czasu. Od fachowego przygotowania mieszkania na sprzedaż, przez samo poszukiwanie nabywców, najemców, aż po załatwienie wszystkich spraw urzędowych.

Jak sprostać temu wyzwaniu nie znając dobrze rynku nieruchomości? Warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości, które przeprowadzi klienta przez cały, nawet najbardziej skomplikowany proces.

Wszystkie prace agencji skoncentrowane są na kupnie, sprzedaży lub wynajmie lokalu. Pośrednik nieruchomości ma odpowiednie doświadczenie w tej materii, aby bez zbędnej zwłoki rozpocząć aktywne działania sprzedażowe i przede wszystkim odciążyć klienta, kompleksowo poprowadzić projekt.

W procesie sprzedaży biuro nieruchomości zadba o każdy element – od ustalenia strategii sprzedaży przez przygotowanie wyczerpującej oferty, pełne wsparcie marketingowe, prezentacje, formalności, negocjacje, aż do skutecznej sprzedaży.

Przy kupnie kluczowe znaczenie ma zrozumienie potrzeb klienta, wsłuchanie się w nie i wyważony dobór dopasowanych ofert. Od pierwszej rozmowy do finalnego przekazania nieruchomości i podpisania aktu notarialnego.

Tak naprawdę dobre biuro nieruchomości wcale nie sprzedaje domów, ani nie pośredniczy, tylko uważnie penetrujemy rynek i w bardzo indywidualny sposób przygotowuje unikatową ofertę, pokazując w jaki sposób odpowiada ona równie unikatowym potrzebom klienta.

SZEROKI ZASIĘG DZIAŁANIA

Duży może więcej – i to doskonale sprawdza się przy współpracy z biurem nieruchomości. Sprzedając, kupując lub wynajmując mieszkanie samemu nikt nie ma dostępu do tak obszernego źródła ofert czy dużej liczby godnych zaufania klientów zainteresowanych lokalem.

Np. baza biura nieruchomości Lions Estate  liczy ponad 15 tys. obiektów w najlepszych lokalizacjach w Warszawie! To także dostęp do dodatkowych baz danych, oferty na wyłączność, niedostępne nigdzie indziej, jak i sprawnie funkcjonujący system wymiany ofert z innymi agencjami segmentu premium. Samodzielne zebranie takich danych jest niemal trudne do wyobrażenia.

Decydując się na współpracę z biurem, w jednym miejscu, pod jednym dobrze znanym adresem [Warszawa, ul. Wiejska 11/13] zyskujesz dostęp do wszystkich ofert nieruchomości obecnych na rynku, które spełniają założone kryteria. To obszerna baza – możesz poruszać się w niej bez ryzyka zagubienia się w ofertach i detalach, gdyż wsparcie biura nieruchomości to również….

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

 

Doświadczony pracownik biura nieruchomości posiada niezbędną wiedzę ekspercką, którą chętnie dzieli się z klientem, przekazując mu dokładnie to, co powinien wiedzieć. Jest na bieżąco z zawiłymi, zmieniającymi się przepisami, potrafi je należycie i zrozumiale interpretować. Dzięki temu załatwianie wszelkich formalności jest znacznie prostsze i szybsze niż mierzenie się z tym na własną rękę.

Agent biegle odnajduje się na rynku nieruchomości, zna wszystkie rządzące nim prawa. Zna aktualne trendy i ceny mieszkań: jest w stanie realnie oszacować, jaka cena będzie optymalna biorąc pod uwagę zakładane cele, np. szybką sprzedaż w ciągu dwóch-trzech miesięcy. Dobre biuro nieruchomości zapewnia dostęp zarówno do bogatej wiedzy i doświadczenia członków zespołu, jak i współpracujących z nim ekspertów.

Odpowiednia wiedza i doświadczenie jest absolutnie niezbędna w odniesieniu do nieruchomości premium. Pamiętajmy, że kupując lub sprzedając taki dom lub apartament, warto wybrać biuro nieruchomości specjalizujące się w tej wymagającej kategorii. Tu wskazana jest wysoka specjalizacja, doświadczenie w obsłudze klientów o wysokich wymaganiach i doskonale zaprojektowany system pracy. Setki realizowanych tego typu zleceń rocznie przez Lions Estate uczyniło z naszego biura najchętniej polecaną agencję nieruchomości premium w kraju. To dla nas powód do dumy, a zarazem wyzwanie, aby wciąż móc dzielić się z naszymi klientami najbardziej aktualną wiedzą oraz doświadczeniem.

AKTYWNE DZIAŁANIA MARKETINGOWE

Jeżeli samemu decydujesz się na sprzedaż mieszkania, to zazwyczaj działania z tym związane kończą się na umieszczeniu oferty w jednym bądź kilku serwisach ogłoszeniowych w sieci. Oceniając realnie to zdecydowanie niewystarczające, aby wywołać odpowiednie zainteresowanie Twoim mieszkaniem, przyciągnąć uwagę większej liczby potencjalnych klientów, którzy będą chcieli i gotowi zapłacić za lokal więcej.

Dlatego korzystając z usług biura nieruchomości możesz być pewny, że Twoja oferta zostanie poparta aktywnymi działaniami marketingowymi dopasowanymi do nieruchomości i potencjalnych klientów.

To zarówno promocja w Internecie, jak i offline’owa, wielokanałowe docieranie do odbiorców, którzy mogą zainteresować się daną nieruchomością. Oczywiście także sama oferta sprzedaży dopracowana jest w najdrobniejszym detalu, aby jasno i precyzyjnie komunikowała wszystkie zalety i korzyści związane z lokalem.

Lions Estate staramy się bardzo indywidualnie, w wyważony sposób dobierać narzędzia marketingowe do naszych ofert, bo każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Jeśli klient z pewnych względów życzy sobie cichą i dyskretną sprzedaż, np. bez wyeksponowanych bannerów reklamowych, dopasowujemy się do oczekiwań i z powodzeniem doprowadzamy projekt do finału.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I ENERGII

Summa summarum, spora część opisanych powyżej korzyści sprowadza się właśnie do oszczędności, ale warto wyodrębnić tę zaletę, aby jeszcze pełniej zrozumieć dlaczego warto skorzystać z biura nieruchomości. Takiego, które w należyty sposób przeprowadzi Cię przez cały proces, zaangażuje wszelkie moce i środki, aby sprzedać lub wynająć nieruchomość.

Ty będziesz mógł skoncentrować się na swoich codziennych sprawach, obowiązkach zawodowych, rodzinie, a już wkrótce będziesz cieszył się wymiernymi owocami naszej pracy: sprzedanym, wynajętym lub kupionym lokalem.

Tak naprawdę powodów, dla których warto skorzystać z usług agencji nieruchomości jest tyle, ile klientów. Każdy z nich ma własną historię, własne potrzeby i oczekiwania – a dobre biuro wychodzi im naprzeciw. Sprawdź sam, jak to zrobimy w Lions Estate!

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21.08.2019 Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w ekskluzywnych inwestycjach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Lifestyle | 21.08.2019 Kultura, sztuka i biznes na wyższym poziomie nieruchomości, relacja z klimatycznego eventu Kultura współpracuje z biznesem, a biznes z kulturą. To dwa światy, które doskonale się uzupełniają. Relacje między nimi są obustronne i różnorodne. Odpowiedzialność biznesu za kulturę to nowy trend w komunikacji marketingowej. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Ludzie | 04.11.2019 Lions Heart – więcej niż biznes Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to zgodnie z jedną z najprostszych definicji – odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. Przejawia się ona poprzez różne działania, które mają pozytywny wpływ na otoczenie. Idea ta jest nam niezwykle bliska i stanowi ważny element kultury organizacyjnej Lions Estate. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Wiedza | 01.05.2020 Rola agenta nieruchomości w dobie globalnej pandemii Jak nowe okoliczności, w których się znaleźliśmy, wpływają na rolę agenta nieruchomości? Może to właśnie doskonały czas, by zwrócić się do eksperta po wsparcie w procesie sprzedaży lub zakupu Twojej nieruchomości? Czytaj dalej »
2024