Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21 sierpnia

Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku

Warszawski rynek nieruchomości luksusowych rozwija się w dynamicznym tempie. Zobacz obecnie najchętniej wybierane miejsca i adresy wypełnione splendorem, które stały się synonimem prestiżu i luksusu.

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce z roku na rok systematycznie rośnie. Zwiększające się zainteresowanie segmentem premium znajduje swoje odbicie w budowie nowych, ekskluzywnych apartamentowców, często całych luksusowych osiedli. Równocześnie inwestorzy stawiają na podnoszenie standardu istniejących lokali do poziomu, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Najwięcej luksusowych apartamentów, gdzie cena przekracza 20 tys. zł za metr kwadratowy, sprzedaje się w stolicy. Jakie inwestycje są obecnie najchętniej wybierane przez klientów w Warszawie? Na szczególną uwagę zasługuje tych osiem luksusowych nieruchomości.

FOKSAL 13/15

Odrestaurowana przedwojenna kamienica (precyzyjnie rzecz ujmując: dwie kamienice połączone w jedną) zlokalizowana w sercu Warszawy, nieopodal Traktu Królewskiego. Foksal 13/15 to wyrafinowana jakość zbudowana na historycznym fundamencie. Jak podaje inwestor, to jeden z nielicznych budynków, który ocalał, nie został zburzony w czasie II Wojny Światowej. Obecnie znajduje się w trakcie przebudowy, która zapewni mu stylowy, majestatyczny rys przy zachowaniu klasycznego piękna.

Kamienica Foksal 13/15 wykorzystuje jeden z ciekawszych, sprawdzonych przepisów na stworzenie atmosfery luksusu popartej wiarygodną historią sięgającą końca XIX wieku. Od początku istnienia kamienicy mieszkały tu znane osobowości kultury i polityki. Teraz znajdą się w niej luksusowe apartamenty, strefa SPA i koktajlowa, a nawet wewnętrzne dziedzińce. Wszystko stworzone w stylistyce wpisującej się w historię tego miejsca, z licznymi zdobieniami, ręcznie kutymi balustradami, a nawet autentycznymi dziełami przedwojennych artystów.

REZYDENCJA FOKSAL, UL. KOPERNIKA

Luksusowy apartamentowiec zlokalizowany na Powiślu, oddany do użytku na początku 2012 roku. Sześć kondygnacji, 41 mieszkań, jedno zapierające dech w piersi wrażenie tak wysokim standardem wykonania. O ile w przypadku wcześniej opisywanej kamienicy mówiliśmy o luksusie wyrosłym z historii, w Rezydencji Foksal mamy do czynienia z luksusem w nowoczesnym wydaniu, z subtelnymi odwołaniami do stylistyki przedwojennej.

Hol wita gości marmurowymi posadzkami, efektownymi płaskorzeźbami oraz profesjonalną obsługą, w tym concierge stale będącego do dyspozycji mieszkańców. W podziemiach Rezydencji, obok klimatycznego basenu i strefy SPA znajduje się specjalna piwniczka przeznaczona do przechowywania wina.

REZYDENCJA OPERA, UL. NIECAŁA

Rezydencja, na którą składa się 39 ekskluzywnych apartamentów, położona tuż obok Ogrodu Saskiego. Podobnie jak wizyta w operze czy filharmonii dostarcza wyjątkowych wrażeń zmysłowych, pozwala obcować z kulturą elitarną, tak wizyta w Rezydencji Opera pozwala doświadczyć i poczuć dystyngowany charakter tego miejsca. Dzieję się tak już od samego wejścia do holu z wysokim sufitem oraz kominkiem, poprzez stylowo wykończone, luksusowe apartamenty, zjawiskowy basen, aż po sam dach Rezydencji na którym zaaranżowany został ogród.

VILLA MONACO, UL. CYBULSKIEGO

Monako to państwo-miasto słynące z blichtru i luksusowych nieruchomości. Nie inaczej może się prezentować Villa Monaco, luksusowa nieruchomość w Warszawie zlokalizowana na Sielcach (Mokotów). To pięciokondygnacyjny budynek urzekający projektem architektonicznym, na który składa się 40 apartamentów. Do dyspozycji mieszkańców oddany został basen, strefa saun oraz sala fitness. Na szczególną uwagę zasługuje położenie – Villa znajduje się w spokojnej, kwitnącej zielenią okolicy, nieopodal stawu i Parku Sieleckiego, a jednocześnie bardzo blisko centrum miasta – ok. 5 km dzieli Villę Monaco od Śródmieścia.

ZŁOTA 44

Czas wznieść się na jeszcze wyższy poziom luksusu, zarówno dosłownie jak i symbolicznie. Dokładnie takie wrażenia i efekty zapewnia swoim mieszkańcom górujący nad stolicą apartamentowiec Złota 44. To wieżowiec zaprojektowany przez słynnego amerykańskiego architekta Daniela Libeskinda, który według informacji podawanych przez inwestora jest obecnie najwyższym budynkiem mieszkalnym tej klasy w Unii Europejskiej.

Inwestycja Złota 44 mierzy 192 metry – składają się na nią 52 piętra, a w nich 287 apartamentów. Wieżowiec oferuje ekskluzywne przestrzenie mieszkalne, gdzie obok jakości wykonania sam spektakularny widok na stolicę jest wystarczającym argumentem za wyborem Złotej 44. Na ostatnim piętrze budynku pojęcie „luksus” nabiera jeszcze głębszego wymiaru w apartamentach klasy penthouse, gdzie każdy z nich mierzy niespełna 600 metrów kwadratowych. 44 poziomy niżej – na 8. piętrze czeka na mieszkańców basen, łaźnia, salony masażu i szereg innych udogodnień.

COSMOPOLITAN, UL. TWARDA

Jeszcze jedna z luksusowych nieruchomości Warszawy sięgająca chmur, która stała się symbolem komfortu i cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. 160 metrów wysokości, 44 kondygnacje, 236 kompleksowo wyposażonych apartamentów – oto Cosmopolitan w pełnej krasie. Za projekt architektoniczny odpowiada Helmut Jahn, autor ponad 100 renomowanych projektów rozsianych po całym świecie.

Wieżowiec zlokalizowany jest przy Placu Grzybowskim. Imponujący widok na stolicę zapewnia całkowicie przeszklona fasada budynku. Do dyspozycji mieszkańców zajmujących apartamenty została oddana fachowa opieka concierge, nie mogło zabraknąć także dobrze wyposażonej strefy relaksu z basenem, strefą fitness na czwartym piętrze. Jak czytamy na oficjalnej stronie inwestycji – każdy pokój został wyposażony w otwierane okna, co jest nietypowym rozwiązaniem, jak na wysokościowce mieszkalne.

PARK LANE, PODCHORĄŻYCH

Szukając luksusowych nieruchomości w Warszawie klienci niekiedy stają przed wyborem: być blisko tętniącego życiem miasta, czy wybrać lokalizację z dala od gwarnego centrum, ale blisko natury. Apartamenty Park Lane z powodzeniem łączą oba światy oferując niepowtarzalny komfort i luksus w otulinie zieleni.

Park Lane to ośmiopiętrowy apartamentowiec położony na Mokotowie w sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Widok na ten historyczny Park dostarcza fantastycznych wrażeń, podobnie jak atmosfera samej nieruchomości: od lobby z concierge będącego do usług mieszkańców po estetycznie wykończone, luksusowe apartamenty.

PARKOWA 19

Kilkaset metrów dalej, w równie malowniczym miejscu przy Parku Łazienkowskim, czeka kolejna wyborna nieruchomość zapewniająca luksus obcowania z naturą. Apartamentowiec Parkowa 19 to przestrzeń dedykowana ludziom ceniącym najwyższe standardy, którzy szukają niezmąconego niczym spokoju w prestiżowym otoczeniu. Cudowny widok na Łazienki nie ma sobie równych, a stylowo zaaranżowane ogrody na terenie kompleksu dopełniają atmosferę tego miejsca. Słowem, iście królewskie warunki przy Łazienkach Królewskich.

Sprawdź wszystkie luksusowe nieruchomości Warszawy, zarówno w kameralnych kamienicach oraz w ujmujących rozmachem drapaczach chmur, jakie dostępne są w ofercie Lions Estate!

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alena Annusewicz | Ludzie | 04.11.2019 Lions Heart – więcej niż biznes Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to zgodnie z jedną z najprostszych definicji – odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. Przejawia się ona poprzez różne działania, które mają pozytywny wpływ na otoczenie. Idea ta jest nam niezwykle bliska i stanowi ważny element kultury organizacyjnej Lions Estate. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Lifestyle | 21.08.2019 Kultura, sztuka i biznes na wyższym poziomie nieruchomości, relacja z klimatycznego eventu Kultura współpracuje z biznesem, a biznes z kulturą. To dwa światy, które doskonale się uzupełniają. Relacje między nimi są obustronne i różnorodne. Odpowiedzialność biznesu za kulturę to nowy trend w komunikacji marketingowej. Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21.08.2019 Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w ekskluzywnych inwestycjach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czytaj dalej »
2024