Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Powiśle - Apartamenty na sprzedaż i wynajem na Powiślu

Powiśle Apartamenty na sprzedaż i wynajem na Powiślu

Powiśle

Luksusowe nieruchomości na Powiślu

Powiśle to jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic warszawskiego Śródmieścia. Położona tuż nad Wisłą, bogata jest w tereny zielone oraz niepowtarzalną atmosferę. Od południa graniczy z Ujazdowem, od północy ze Starym Miastem, od zachodu ze Śródmieściem Północnym i Południowym, a wschodnią granicę wyznacza Wisła.

 

Jest to też jedno z najmodniejszych miejsc w Warszawie, w którym powstaje wiele nowych inwestycji. Nowoczesne apartamentowce oferujące apartamenty na wynajem i sprzedaż powstają w wielu miejscach na Powiślu. Flagowe inwestycje to Nowe Powiśle firmy Menolly, osiedle Patria przy Kruczkowskiego, Piano House, Tamka 29, Drewniana 9 czy ostatnia inwestycja Topiel 18 firmy Marvipol. Rynek sprzedaży i wynajmu na Powiślu jest bardzo rozgrzany. Ceny apartamentów sięgają 25000 – 30000 zł za metr kwadratowy. Apartamenty na sprzedaż na Powiślu są oferowane obecnie zarówno na rynku wtórnym, jak i na rynku pierwotnym.

Powiśle w pigułce - dzielnica luksusowych apartamentowców

Początkowo dzielnica była osadą portową. Po dawnym Powiślu nie ma jednak już śladu. W niewielkiej jego części pozostała unikalna architektura z XIX i początków XX wieku oraz specyficzny klimat, jakiego nie mają nowsze dzielnice Warszawy. To główny powód dla którego gro osób decyduje się na zakup lub wynajem mieszkania właśnie w tej dzielnicy. Powiśle jest inspirującym miejscem, które każdego dnia można odkrywać na nowo.

Sprzedaż i wynajem luksusowych nieruchomości na Powiślu

Na Powiślu przeważają obiekty budowane od roku 2007, a głównym typem nieruchomości są mieszkania. Dzielnica ta jest bardzo zróżnicowana pod kątem architektury. Spacerując ulicami Powiśla można prześledzić proces zmian urbanistyczno – architektonicznych w których modernizm i najwyższej klasy design przeplata się z historyzmem, architekturą przemysłową, powojenną i współczesną. Na tym tle powstaje wiele nowoczesnych osiedli i apartamentowców. Przeważają tu apartamenty trzy- lub czteropokojowe o powierzchni od 70m2 do 140m2. Możemy znaleźć również mieszkania o większym metrażu, jednak zazwyczaj powstają one z połączenia dwóch lub więcej lokali. Dostępność apartamentów jest mniejsza niż w innych częściach Warszawy ze względu na bardzo duży popyt, który stale rośnie.  Przyczyniają się do tego oferowane nieruchomości o wysokim standardzie, żywa okolica, bliskość wielu modnych restauracji a także liczne wydarzenia kulturalne odbywające się w pobliżu.

 

Powiśle przyciąga inwestorów i deweloperów, którzy budują nowoczesne apartamentowce. Jednymi z ostatnich inwestycji jest Flisak firmy Ghelamco przy ulicy Tamka 2 oraz Moderna Powiśle przy Zajęczej 1A. W innej części Powiśla w okolicach niedaleko placu Trzech Krzyży powstaje nowa inwestycja Górnośląska 6 firmy Volumetric.

 

Obecnie Powiśle jest idealnym miejscem do życia dla tych, którzy chcą cieszyć się energią miasta i czerpać z uroków zielonej dzielnicy wszystko to, co najlepsze. Powiśle zachwyci każdego, kto ceni sobie piękną architekturę, spokój i ciszę. To również dzielnica dla tych, którym zależy na niewielkiej odległości od centrum miasta oraz dla fanów nocnego życia, aktywnie spędzanego czasu oraz dobrego jedzenia. Dzielnica ta zamieszkiwana jest zarówno przez rodziny z dziećmi, ze względu na niewiele ruchliwych ulic oraz bliskość wielu malowniczych terenów spacerowych.

 

Moda na Powiśle i nieruchomości klasy premium przekładają się na wysokie ceny lokali. Jest to jedna z  najdroższych dzielnic w Warszawie, jednakże taka inwestycja warta jest swojej ceny i zapewnia wysoką stopę zwrotu. Ceny na rynku pierwotnym zaczynają się od 16 500 złotych za metr kwadratowy. Chcąc kupić mieszkanie w najbardziej prestiżowych inwestycjach, trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za metr. Jeśli chodzi o rynek wtórny ceny są nieco wyższe, jednak tak oferowane apartamenty są w pełni wykończone najwyższej klasy materiałami. Zdaniem ekspertów Lions Estate ceny nieruchomości na Powiślu będą rosły ze względu na unikalną lokalizację, popularność i klimat dzielnicy, dużą ilość nowych prestiżowych budynków oraz bardzo małą podaż terenów pod przyszłe inwestycje, naturalnie ograniczonych przez Wisłę. Ze względu na stałe powstawanie nowych inwestycji tempo wzrostu będzie stabilne, nie wyższe niż w innych dzielnicach Warszawy.

Jakość życia na Powiślu - w otoczeniu luksusowych nieruchomości

Świetna lokalizacja dzielnicy sprawia, że w tym rejonie powstaje wiele nowych budynków, imponujących swym rozmachem architektonicznym, takich jak Centrum Nauki Kopernik, czy gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Tak prestiżowe otoczenie, w połączeniu ze współczesną infrastrukturą, przyciąga wiele luksusowych inwestycji mieszkaniowych – obecnie jest to jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji w mieście.

Powiśle to komfortowe miejsce do życia zarówno dla par, jak i dla rodzin z dziećmi, którzy na pewno docenią ofertę edukacyjno-kulturalną dzielnicy. Wygodną komunikację z pozostałymi częściami miasta, którą zapewnia przebiegająca nieopodal Wisłostrada, druga linia metra oraz stacja PKP Powiśle.

Restauracje na Powiślu

Na Powiślu kwitnie życie towarzyskie. Powstaje tu jedyny w swoim rodzaju projekt, który inspirację czerpie z cenionych na świecie miejsc, takich jak Time Out MarkeT (Mercado DA Ribeira) w Lizbonie. W samym centrum dzielnicy będzie można skorzystać z najbogatszej oferty gastronomicznej w Warszawie. Kilkadziesiąt różnorodnych konceptów kulinarnych, najlepsze restauracje serwujące dnia z różnych stron świata, autorskie kawiarnie, winiarnie, bary serwujące najlepsze drinki i whisky bary, bio market z produktami od lokalnych dostawców oraz specjalne miejsce dla fanów sportu. To wszystko zlokalizowane pod jednym dachem w Elektrowni Powiśle, która przeszła niewyobrażalną metamorfozę.

Polecane miejsca z dobrym jedzeniem i kawą

  • SAM ul. Lipowa 7a
  • Kafka Cafe ul. Oboźna 3
  • Dekant Wine Bar & Restaurant ul. Zajęcza 15
  • Restauracja Po Wiśle ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 43

Parki i tereny zielone na Powiślu

Powiśle to jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Parki ciągną się od Mariensztatu aż do graniczącego z Powiślem Ujazdowa. Niedaleko są również Łazienki Królewskie. Liczne ścieżki rowerowe łączą Powiśle z innymi częściami miasta, w tym – z prawobrzeżną Warszawą.

 

Do terenów zielonych na Powiślu należą Skwer Zgrupowania AK Róg, Skwer Cubryny oraz Park Kazimierzowski. W czasie jednego spaceru zajrzeć można do najmodniejszego baru i rzemieślnika prowadzącego swój zakład od dziesięcioleci, zrobić luksusowe zakupy lub zagrać w boule na trawie np. w jednym z pobliskich parków –  (Park J. Porazińskiej , park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, Skwer M. Iringha). Nieprzypadkowo jest to obecnie najmodniejsza dzielnica Warszawy.

Atrakcje na Powiślu

Niepowtarzalna atmosfera, bulwary wiślane oraz Centrum Nauki Kopernik, oferujące rozrywkę dla całej rodziny i bliskość centrum miasta czyni Powiśle jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy. Powiśle to też jeden z ważniejszych obszarów na kulturalnej mapie stolicy.

 

W niedalekiej odległości od brzegu Wisły znajduje się Stadion Narodowy, gdzie odbywają się najlepsze wydarzenia sportowe, rozrywkowe i biznesowe w stolicy. Najbardziej znanym obiektem naukowym i kulturalnym na Powiślu jest Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego przy Dobrej, na dachu której mieszczą się zielone ogrody i punkt widokowy. Inne ważne miejsca to pozostałe zabudowania Uniwersytetu Warszawskiego, a także Teatr Ateneum przy ulicy Jaracza 2 oraz Zamek Ostrogskich przy Tamce, mieszczące Muzeum Fryderyka Chopina. Warszawiacy cenią Powiśle za urokliwe miejsca i zieleń, Syrenkę, a także bohaterkę warszawskiej legendy – złotą kaczkę.

Przedszkola i szkoły na Powiślu

Rodziny z dziećmi chcące zamieszkać na Powiślu niewątpliwie docenią ofertę edukacyjno – kulturalną tej dzielnicy – aż 38 położonych w pobliżu placówek edukacyjnych.

 

W okolicy znajdują się wysokiej jakości placówki edukacyjne każdego szczebla, w tym prestiżowe gimnazjum i liceum im. Stefana Batorego oraz szkoły językowe. Na Powiślu funkcjonuje też publiczne przedszkole działające w oparciu o pedagogikę waldorfską. Prestiżu dzielnicy dodaje również kampus Uniwersytetu Warszawskiego, najlepszej polskiej uczelni. Powiśle funkcjonuje w świadomości ludzi młodych również jako dzielnica akademicka.

Spędzanie wolnego czasu na Powiślu

Powiśle to doskonałe miejsca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Mnóstwo zieleni zachęca do spacerów, joggingu lub innych form rekreacji. Dzielnica pełna jest terenów rekreacyjnych.

 

Atrakcyjne miejsca na sportowej mapie Powiśla:

  • ścieżki rowerowe
  • bulwary Wiślane
  • parki: Marszałka Rydza-Śmigłego i Jadwigi Porazińskiej
  • klub wioślarski

 

Dzielnica jest znakomicie skomunikowana ze wszystkimi częściami miasta. Ogromnym atutem jest stacja drugiej linii metra Centrum Nauki Kopernik. Bliskość Wisłostrady na co dzień ułatwia życie posiadaczom samochodów, zapewnia też dostęp do komunikacji miejskiej. Powiśle jest położone zaledwie 12 km od Lotniska na Okęciu.

Jeśli kochasz życie, cenisz ideę work-life balance, poszukujesz ciszy spokoju i własnego azylu, a jednocześnie cenisz bliskość dynamicznie rozwijającego się miasta to miejsce jest dla Ciebie!

Inwestycje na Powiślu - apartamenty na wynajem i sprzedaż

Do najpopularniejszych inwestycji na Powiślu zaliczamy apartamenty Dobra 32, Drewniana 9, Leszczyńska 4, Tamka 29,  Atelier Powiśle, Rezydencję Foksal, Holland Park oraz Apartamenty NA POWIŚLU. Od wiosny 2019 można również zamieszkać w zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle, a w 2020 roku zostaną zakończone prace nad prestiżową inwestycją Topiel 18.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024