Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Saska Kępa - Europa w sercu Warszawy

Saska Kępa Europa w sercu Warszawy

Saska Kępa

Awangarda w dzielnicy luksusu

Saska Kępa jest częścią dzielnicy Praga Południe, położonej w prawobrzeżnej części Warszawy. Uznawana jest za jeden z najpiękniejszych zakątków stolicy. Ma w sobie czar małego francuskiego miasteczka, elegancję i styl. Mieszkańcy Warszawy doceniają jej urok i niepowtarzalny charakter. Unikalna architektura, zieleń, spokój, mnogość restauracji i kawiarni oraz znakomite połączenie z centrum miasta sprawia, że Saska Kępa niezmiennie pozostaje w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w stolicy – nigdy nie wychodzi z mody.

Awangarda w dzielnicy luksusu

Mieszkając na Saskiej Kępie

Początkowo Saska Kępa – elegancka dzielnica willowa, usytuowana z dala od zgiełku zatłoczonej, lewobrzeżnej części miasta – została zaprojektowana z myślą o bogatszych mieszkańcach przedwojennej Warszawy. Reprezentacyjne, modernistyczne osiedle miało także stanowić wizytówkę Polski na wystawie światowej, planowanej na połowę lat 40.

 

Dzisiejsza Saska Kępa sąsiaduje z Kamionkiem, Grochowem i Gocławiem. Zabudowa willowa zachowała architekturę międzywojenną. Kilka osiedli mieszkaniowych, a także kilka pojedynczych apartamentowców zbudowanych zostało na przełomie lat 50. i 70. XX wieku. Wiele przykładów przedwojennego modernizmu, nadaje Saskiej Kępie określony klimat i odrębność, jakich próżno szukać w innych częściach Warszawy. Swoje miejsce znalazły tu także ambasady i rezydencje ambasadorów.

 

Saska Kępa to idealne miejsce do mieszkania zarówno dla rodzin z dziećmi, które szukają wytchnienia od miejskiego pędu, jednocześnie chcąc być blisko centrum miasta, jak i dla tych, którzy szukają prestiżowej lokalizacji oraz cenią wysmakowaną architekturę. Nieprzypadkowo nieruchomości na Saskiej Kępie cieszą się więc coraz większym zainteresowaniem.

Rynek nieruchomości na Saskiej Kępie

Architektura na Saskiej Kępie jest mieszana, znajduje się tu wiele starych kamienic i domów, ale zdarzają się również nowoczesne apartamenty. Na tym obszarze popyt zdecydowanie wyprzedza podaż, zainteresowanie nieruchomościami na Saskiej Kępie jest duże i stale rośnie. Wiąże się to również z kosztami, gdyż jest to druga po Powiślu najdroższa dzielnica w Warszawie. Ceny na rynku pierwotnym zaczynają się od 20 000 złotych za metr kwadratowy. Są one wysokie, jednak według ekspertów z Lions Estate w najbliższym czasie prognozowane jest ich utrzymanie ze względu na atrakcyjność oraz panującą modę na tę dzielnicę.

Jakość życia na Saskiej Kępie

Dzisiejsza Saska Kępa należy do ulubionych miejsc Warszawiaków. Tempo życia jest tu wyraźnie wolniejsze niż w centrum miasta. Można tu odpocząć, spacerując wśród zieleni urokliwych uliczek, nacieszyć oczy perełkami modernistycznej architektury, wypić kawę w jednej z dziesiątek okolicznych kawiarni, zjeść wykwitną kolację i napić się wina w ulubionej restauracji.

 

Najbardziej charakterystyczną dla Kępy jest ulica Francuska, przypominająca raczej spokojny deptak w miejscowości wypoczynkowej, niż ulicę w sercu stolicy. Tutaj znajdują się sklepiki  , cukiernie, kawiarnie i restauracje  – choć wiele równie ciekawych miejsc odkrywać można przemierzając boczne uliczki i zakamarki całej Saskiej Kępy.

 

Mieszkańcy tego osiedla (tak zwykło się mówić o całym rejonie Saskiej Kępy) mają tu wszystko co potrzebne jest im do życia.

 

Choć Saska Kępa leży na prawym brzegu Wisy, jest znakomicie skomunikowana z centrum miasta. Most Poniatowskiego ułatwia szybki przejazd samochodem, autobusem lub tramwajem.  Rozbudowana sieć połączeń pozwalają sprawnie dotrzeć do Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy, nawet w godzinach szczytu. W pobliżu Stadionu Narodowego położonego tuż za granicą Saskiej Kępy znajduje się stacja drugiej linii metra oraz przystanek kolejowy PKP Stadion. Saska Kępa jest bardzo lubiana przez rowerzystów. To spokojna dzielnica, z wieloma ulicami o niewielkim natężeniu ruchu. Przy głównych arteriach znajdują się ścieżki rowerowe.

 

Saska Kępa należy do bardzo bezpiecznych, spokojnych i zadbanych rejonów, a komfort życia tutaj należy do najwyższych w mieście. Nie bez powodu okolica nieprzerwanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tej części miasta po prostu dobrze się mieszka.

Restauracje na Saskiej Kępie

Saska Kępa to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Mnóstwo tajemniczych uliczek, bliskość Wisły i wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia zachęca do spacerów, po których warto zajrzeć do jednej z licznych restauracji, kawiarni lub herbaciarni, aby ugasić pragnienie i zaspokoić apetyt.

Miejsca godne polecenia:

 • Biała zjedz i wypij – ul. Francuska 2
 • PINSA – ul. Francuska 6 – kuchnia włoska
 • Think Love Juices & Vegan Food – ul. Francuska 14 – kuchnia wegetariańska
 • Vegan Ramen Shop – Finlandzka 12 a

Restauracje na Saskiej Kępie

Parki i tereny zielone na Saskiej Kępie

Do zamieszkania na Saskiej Kępie zachęca duża liczba terenów zielonych i rekreacyjnych. Największym jest zabytkowy Park Skaryszewski z Jeziorkiem Kamionkowskim, przy którym w sezonie letnim można skorzystać z wypożyczalni kajaków.

Skaryszak – tak potocznie nazwany został przez mieszkańców Warszawy – to jeden z największych zabytkowych parków Warszawy. Na terenie parku funkcjonują:

 • Korty tenisowe AZS
 • Muszla koncertowa
 • Stadion – obecnie użytkowany przez klub Drukarz
 • Ekskluzywna Restauracja „Figaro Park”
 • Kawiarnie
 • Pub „Pod Pstrągiem”- równocześnie jest wypożyczalnią sprzętu żeglarskiego

Parki i tereny zielone na Saskiej Kępie

Atrakcje na Saskiej Kępie

Na Saskiej Kępie istnieje duże środowisko artystyczne, co sprawia, że odwiedzający to miejsce mogą poczuć wyjątkowy mikroklimat stworzony przez współczesnych artystów. Jeśli ktoś kocha kulturę i sztukę, bez wątpienia się tutaj odnajdzie.

Przy ul. Obrońców zlokalizowana jest Galeria Sztuk Pięknych oraz Doświadczalna Pracownia Litografii, zaś przy ul. Jakubowskiej Dom Funkcjonalny. Przy ul. Brukselskiej w pobliżu Ronda Wolframa działa Klub Promocji Kultury PROM, które mieści kino Kępa, teatr, kawiarnię na dachu, galerię sztuki oraz salę widowiskową.

Poza kulturą, Saska Kępa zachęca ofertą sportową.

 • Stadion Narodowy przy Rondzie Waszyngtona
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji – Środowiskowa Hala Sportowa SASKA przy ul. Saskiej
 • Międzyszkolny Ośrodek Sportowy nr 2 przy ul. Wał Miedzeszyński

Edukacja na Saskiej Kępie

Saska Kępa to dzielnica o tradycjach artystycznych i inteligenckich, nie dziwi więc duży wybór świetnych placówek edukacyjnych i ośrodków kultury. Na Saskiej Kępie znajdują się dwie publiczne szkoły z nauczaniem dwujęzycznym. Wysoki poziom edukacji zapewnia prywatne liceum oraz gimnazjum francuskie. Saską Kępę na swoją lokalizację wybrała prestiżowa Szkoła Antoine de Saint – Exupery prowadząca trójjęzyczne nauczanie w języku polskim, francuskim i angielskim.

Edukacja na Saskiej Kępie

Spędzanie czasu wolnego na Saskiej Kępie

Klimat Saskiej Kępy tworzy bogata oferta handlowo – usługowa. Tutaj, co należy już do rzadkości w Warszawie, zachowały się tradycyjne zakłady rzemieślnicze i małe rodzinne sklepiki. Moda na Saską Kępę przyciągnęła też młodych przedsiębiorców, którzy otwierają tu swoje butiki, kawiarnie i restauracje w których można znaleźć wytchnienie po dniu pełnym pracy.

 

Infrastruktura rowerowa z każdym rokiem się poprawia. Przez Saską Kępę przebiega wyjątkowa ścieżka wzdłuż brzegu rzeki. Latem można przeprawić się promem na lewy brzeg Wisły, by eksplorować centralne dzielnice miasta. Mieszkańcy Kępy chętnie odpoczywają w pobliskim Parku Skaryszewskim, który zachęca swoją bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową lub w jednym z kilku klubów sportowych.

 

Rodziny z dziećmi mogą spędzić czas na słynnej plaży pod Mostem Poniatowskiego, gdzie od 2018 roku działa nowy plac zabaw na którym znajdują się koła młyńskie, tamy oraz kaskady, a także mały park linowy oraz huśtawki.

Najpopularniejsze inwestycje na Saskiej Kępie

Do najlepszych inwestycji na Saskiej Kępie możemy zaliczyć Dom Saski, luksusowe apartamenty przy Londyńskiej 5 oraz Berezyńskiej 46.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024