Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Ursynów - Luksusowe nieruchomości na Ursynowie

Ursynów Luksusowe nieruchomości na Ursynowie

Ursynów

Rodzinny Ursynów

Ursynów usytuowany na południu Warszawy pod względem obszaru, jak i liczby mieszkańców, zajmuje trzecie miejsce wśród największych dzielnic stolicy. Pomimo wielu mieszkańców nie jest jednak zatłoczony! Wszystko dzięki naturalnemu krajobrazowi i mnogości zieleni. W okolicy znajdują się bowiem Rezerwat Las Kabacki, Jezioro Imielińskie, a także Park Romana Kozłowskiego, park Gucin Gaj i Ogród Botaniczny PAN.

Zalety lokalizacji

Ursynów był jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęto tu budowę gigantycznych osiedli, które były sypialnią wielkiego miasta. W tym czasie zaczęły powstawać nowe ulice, domy, obiekty handlowe i usługowe. Część Ursynowa zaczęła przekształcać się w dzielnicę willową. Dzięki przemyślanej polityce władz miasta oraz aktywności mieszkańców, Ursynów zmienił swoje oblicze. Dziś dzielnica staje się tętniącą życiem metropolią. Często nazywany jest „miastem w mieście”. Nie odczuwa się tutaj zagęszczenia i tłoku. Między budynkami nie brakuje wolnej przestrzeni, chodniki są szerokie, a zieleń jest wszechobecna.

Na terenie dzielnicy znajdują się tory do wyścigów konnych, Arena Ursynów oraz Park Kultury w Powsinie. Do Śródmieścia można dojechać metrem, które odjeżdża z pięciu stacji, a głównymi arteriami są: aleje: KEN i Jana Anody Rodowicza oraz ul. Puławska.

Zalety lokalizacji:

 • szybki dojazd do centrum – I linia metra;
 • bliskość Lasu Kabackiego;
 • doskonała lokalizacja dla osób czynnych zawodowo, które chcą pogodzić pracę z aktywnością sportową;
 • bogata infrastruktura miejska: handlowo-usługowa, zdrowotna, edukacyjna, a także kulturalna;
 • bliskość drogi ekspresowej S2 ułatwia dojazd na międzynarodowe lotnisko Okęcie oraz na Bemowo.

Ursynów dla większości mieszkańców jest doskonałym miejscem do życia. Poza dogodną lokalizacją mieszkańcy często organizują pikniki, festyny, kiermasze podczas których integrują się ze swoimi sąsiadami.

Mieszkając na Ursynowie

Zaletą Ursynowa bez wątpienia jest położenie i świetna komunikacja. Dzielnica sąsiaduje z Mokotowem, ulubioną dzielnicą warszawiaków. Poza tym świetna komunikacja z innymi częściami miasta wpływa na elitarność i atrakcyjność nieruchomości położonych w tej części miasta.

Na terenie dzielnicy znajduje się aż pięć stacji metra: Ursynów, Stokłosy, Natolin, Imielin i Kabaty. Dzięki temu mieszkańcy bez większych problemów dojeżdżają do pracy w centrum.

Innym atutem Ursynowa jest bliskość terenów zielonych. Wystarczy krótki spacer lub kilka minut metrem, aby znaleźć się w zupełnie innej przestrzeni – Lesie Kabackim. To bez wątpienia idealne miejsce na odpoczynek z dala od gwaru miasta.

Rynek nieruchomości na Ursynowie

Na Ursynowie przeważają domy wolnostojące, szeregowe oraz bliźniaki, a także apartamenty w nowoczesnym budownictwie.  Domy te nie są duże, ich powierzchnia mieści się w granicach 150-250m2, a mieszkań od 40-110m2, przy zdecydowanej dominacji mniejszych lokali. Ursynów głównie zamieszkiwany jest przez rodziny z dziećmi. Skala dostępnych ofert jest spora, to jedna z nielicznych dzielnic stolicy, w której podaż jest większa niż popyt. Zainteresowane jest stosunkowo nieduże, ponieważ Ursynów w porównaniu do innych części Warszawy wolniej rozwija się i unowocześnia. Nieruchomości są tu dość tanie, ich ceny są niższe niż na sąsiadującym Mokotowie czy Wilanowie.  Według ekspertów z Lions Estate ceny mieszkań w tym rejonie będą rosły, jednak będzie to powolny wzrost ze względu na brak bodźców rozwijających dzielnicę.

Jakość życia na Ursynowie

Mieszkańcy Ursynowa cenią sobie to miejsce za wszechobecną zieleń, nowoczesne place zabaw, bezpieczeństwo, bliskość przedszkoli i szkół, do których można dotrzeć bez przekraczania dużych ulic. Jest to dobry wybór dla tych, których życie koncentruje się wokół miejsca zamieszkania – rodzin z dziećmi czy seniorów. Atutami dzielnicy są liczne centra handlowe, instytucje rozrywkowe, kulturalne i sportowe. Działa tu wiele restauracji, które w swojej ofercie posiadają dania z różnych stron świata.

Na Ursynowie swoją siedzibę ma także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz kilka innych wyższych uczelni o statusie prywatnym. To sprawia, że licznie mieszkają tutaj również studenci.

Ursynów to dzielnica rekomendowana dla rodzin z dziećmi ze względu na wysoki poziom szkół, dobrą opinię przedszkoli i żłobków, sieć nowoczesnych placów zabaw, boisk i pływalni. Ale dobrze poczują się tu również miłośnicy wielkomiejskiego stylu życia, którzy mogą korzystać z licznych restauracji, siłowni, klubów fitness oraz bogatej oferty kulturalnej.

Ta część dzielnicy jest dobrze rozwinięta pod względem infrastruktury usługowej – fryzjerzy, salony odnowy biologicznej czy masażu. Ursynów to również miejsce, gdzie sezonowe produkty można kupić na straganach w popularnych ciągach komunikacyjnych.

Restauracje na Ursynowie

Ursynowskie restauracje to miejsca często i chętnie odwiedzane przez mieszkańców dzielnicy. Duża ich liczba sprawia, że każdy znajdzie tu swoje smaki i odpowiednią atmosferę. Na Ursynowie można zjeść potrawy z całego świata: włoskie, amerykańskie, gruzińskie, bałkańskie, francuskie, hiszpańskie, hinduskie i oczywiście polskie. Dania gruzińskie serwuje Gaumarjos przy al. KEN, a włoskie Antich Caffe przy ul. Wąwozowej. Wielbiciele jedzenia wegetariańskiego, wegańskiego oraz smakosze sushi także znajdą tutaj coś dla siebie. Ofertę wegańską serwuje między innymi Warzywiarnia przy ul. Wańkowicza. Wiele restauracji otwartych jest na rodziny z dziećmi, udostępniając im specjalnie wydzielony kącik do zabawy.

Inne warte polecenia restauracje na Ursynowie:

 • BASILIA KEN 24 (Metro Kabaty) Jest to kultowe miejsce na mapie Ursynowa. Włoska, a tak naprawdę sycylijska restauracja, oferuje wyśmienite dania z półwyspu Apenińskiego.
 • RESTAURACJA INDYJSKA GANESH KEN 21 to świeża i aromatyczna kuchnia serwowana przez kucharzy z Nepalu.
 • RESTAURANTE CZYLI CZYLI KEN 19 lok. U2/3. Kabacka restauracja Czyli Czyli serwuje dania kuchni włoskiej. Makarony, frutti di mare czy pizza reprezentują najwyższy poziom.

Atrakcje na Ursynowie

Na Ursynowie nie brakuje miejsc związanych z polską historią, kulturą i nauką. Jednym z nich jest XVIII-wieczny Pałac Krasińskich. Godny uwagi wydaje się również Zespół Pałacowo-Parkowy w Natolinie (inaczej Park Natoliński). Jego historia sięga czasów Jana III Sobieskiego. Dzisiaj mieści się on w granicach dwóch dzielnic: Ursynowa i Wilanowa. Park można zwiedzać z przewodnikiem od wiosny do jesieni.

Mieszczący się w Powsinie Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk to z kolei atrakcja dla pasjonatów botaniki. Ogród zajmuje powierzchnię 40 ha. Rosną w nim odmiany roślin wyhodowanych przez polskich naukowców: róż, roślin tropikalnych, leczniczych, owoców oraz warzyw. W dzielnicy rośnie również jedno z najstarszych drzew w Polsce – kilkusetletni dąb Mieszko I.

Polecane miejsca w pobliżu Ursynowa:

 • Fort zwany „Służew”
 • Tory wyścigów Konnych Służewiec
 • Zabytkowe wsie Kabaty i Wolica

Przedszkola i szkoły na Ursynowie

Ze względu na bogatą ofertę edukacyjną, Ursynów to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym. Liczba placówek jest tak duża, że każdy znajdzie odpowiednią w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Poza nauką, południowa część stolicy oferuje maluchom dużo atrakcji. Nie brakuje tu np. placów zabaw. Najmłodsze dzieci mogą również korzystać z oferty licznych klubików oraz bawialni. Dla starszych przeznaczony jest skatepark w parku przy Bażantarni. Biblioteki oraz domy kultury organizują bezpłatne warsztaty dla dzieci w różnym wieku. Urząd dzielnicy finansuje również zajęcia sportowe dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy, np. treningi piłkarskie na Orliku przy ul. Przy Bażantarni.

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Ursynowa jest 5 żłobków publicznych, ale z uwagi na rosnące zapotrzebowanie, rozwija się sieć placówek prywatnych. Takich punktów jest kilkadziesiąt w dzielnicy.

Przedszkola na Ursynowie to przede wszystkim placówki publiczne. Podobnie, jak w przypadku żłobków, nie zaspokajają one potrzeb mieszkańców dzielnicy. Ofertę zaspakajają placówki prywatne, które oferują  mnóstwo atrakcji dla maluchów.

Na Ursynowie znajduje się kilkanaście szkół podstawowych publicznych (w tym 3 z oddziałami integracyjnymi) oraz niepublicznych, prowadzonych przez fundacje, stowarzyszenia i osoby prywatne. W przyszłości mają powstać kolejne.

Licea na Ursynowie to przede wszystkim 3 placówki publiczne: LXIII LO im. Lajosa Kossutha, LXX LO im. Aleksandra Kamińskiego oraz CLVIII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej. W dzielnicy funkcjonuje również 10 niepublicznych liceów.

Najbardziej znaną uczelnią w tej części miasta jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, która od lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepszych uczelni rolniczych oraz niepubliczna Akademia Finansów i Biznesu Vistula, która zwyciężyła w ogólnopolskim rankingu umiędzynarodowienia szkół.

Wybrane placówki edukacyjne:

 • Angielskie Integracyjne Przedszkole Muzyczne Żyrafa ul. Urwisko 19
 • Dwujęzyczne Przedszkole Sportowe „Mali Odkrywcy” ul. Dereniowa 11
 • Kreatywne Niepubliczne Przedszkole Lingwistyczne „Cztery Słonie” ul. Kulczyńskiego 22
 • Międzynarodowe Przedszkole Montessori Children’s House ul. Dzierzby 26/28
 • I love Montessori ul. Pląsy 39
 • Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47 im. Roberta Schumana Fundacji Primus
 • Szkoła podstawowa im. Samuela Bogumiła Lindego ul. Jana Rosoła 10
 • International American School Sp. z o.o. Amerykańska Szkoła Podstawowa Niepubliczna Nr 44 ul. Dembego 18
 • Międzynarodowa Szkoła Montessori w Warszawie ul. Dzierzby 28
 • Podstawowa Szkoła Międzynarodowa/The International School ul. Jagielska 2
 • Międzynarodowe Liceum Montessori w Warszawie (International Montessori High School of Warsaw) ul. Dzierzby 26/28
 • Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące MERIDIAN ul. Stokłosy 3

Spędzanie wolnego czasu na Ursynowie

Świetna komunikacja i znajdujące się w pobliżu tereny zielone to nie jedyne powody, dla których warto zamieszkać na Ursynowie. Miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu z pewnością docenią fakt, że Ursynów może pochwalić się najdłuższymi ścieżkami rowerowymi – aż ponad 40 kilometrów. Poza tym, wielbicielom sportowych wyzwań dzielnica udostępnia obiekty sportowo – rekreacyjne, takie jak: sale fitness, kryte baseny (Hirszfelda, Koncertowej i Moczydło), boiska do gry w piłkę nożną, siłownie, kręgielnie, sale bilardowe oraz kompleks Hawajska.

Ursynowska oferta handlowo-usługową niczym nie ustępuje innym dzielnicom Warszawy. Nie brakuje tu świetnych restauracji, kawiarni czy centrów handlowych. To wszystko sprawia, że dzielnica z roku na rok zyskuje na atrakcyjności i zainteresowaniu potencjalnych klientów.

W obrębie dzielnicy znajdują się tory wyścigów konnych na Służewcu, tory kartingowe, place do street workout’u oraz Park Kultury w Powsinie z parkiem linowym, basenem, salami gier i kortami tenisowymi.

Na Ursynowie działa kilka ośrodków kultury: Dom Kultury SMB Imielin, Dom Kultury Stokłosy, Dom Sztuki SMB Jary, Galeria Działań, Natoliński Ośrodek Kultury oraz Klub Przy Lasku. Popularnością cieszy się także sieć bibliotek na które składa się 7 filii dla dorosłych i 5 filii dla dzieci, czytelnia naukowa, czytelnia obcojęzyczna, mediateka oraz dział zbiorów regionalnych.

Kina

Na Ursynowie funkcjonuje Multikino Ursynów z 12 nowoczesnymi salami. W czasie wakacji mieszkańcy mogą oglądać filmy na powietrzu – tzw. letnie kino na Ursynowie (np. pod Kopą Cwila). Projekcje filmów odbywają się także w dzielnicowych domach kultury oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej. Sale widowiskowe zostały zaprojektowana także w budowanym Centrum Kultury Ursynów.

Teatry

W południowej dzielnicy nie ma swojej siedziby żaden stołeczny teatr. Ursynów oferuje natomiast swoim mieszkańcom możliwość oglądania gościnnych przedstawień teatralnych w domach kultury oraz w Multikinie Ursynów.

Centra handlowe Ursynów

W dzielnicy Ursynów istnieje kilka centrów handlowych, które skupiają w jednym budynku wiele punktów usługowych i sklepów. Mieszkańcy mogą robić zakupy w Galerii Ursynów, Galerii KEN CENTER oraz w Centrum Handlowym Ursynów.

Parki oraz tereny zielone na Ursynowie

Kilkanaście parków, skwerów i jeziorek zachęca do spacerów. Ursynów może pochwalić się rozległymi terenami zielonymi w których mieszkańcy lubią spędzać wolny czas. Są to: park im. Romana Kozłowskiego (inaczej Pod Kopą Cwila), park im. Jana Pawła II, park Lasek Brzozowy, park im. Cichociemnych, park Przy Bażantarni, park Moczydełko, park Natoliński, teren wokół jeziora Zgorzała. Przyległa do Lasu Kabackiego dzielnica swobodnie może konkurować zielenią z Żoliborzem czy Saską Kępą.

Najpopularniejsze inwestycje na Ursynowie

Do najpopularniejszych inwestycji oferujących wysoki standard należą osiedle Nautica, apartamenty przy ulicy Urwisko 21 oraz Jana Rosoła 58.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024