Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Stary Mokotów - Luksusowe apartamenty i domy na sprzedaż i na wynajem na Starym Mokotowie

Stary Mokotów Luksusowe apartamenty i domy na sprzedaż i na wynajem na Starym Mokotowie

Stary Mokotów

Rynek nieruchomości na Starym Mokotowie - obiekt pożądania

Stary Mokotów to prestiżowe miejsce na mapie Warszawy. Dla większości Warszawiaków to synonim najlepszego miejsca do życia oraz jeden z najpiękniejszych zakątków miasta. To w tej części Mokotowa znajdują się malownicze uliczki obsadzone starymi drzewami, najlepsze szkoły, idealna komunikacja, dużo terenów zielonych ze zbiornikami wodnymi i galeriami rzeźb, sklepy rzemieślnicze, urokliwe kawiarnie, eleganckie restauracje oraz wspaniała architektura okresu międzywojennego. Stary Mokotów to nie tylko prestiż, ale także miejska wygoda w otoczeniu parkowej ciszy, która odpowiada potrzebom ludzi biznesu, artystów oraz rodzin z dziećmi.

 

Stary Mokotów jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w Warszawie. Apartamenty i domy na sprzedaż na Starym Mokotowie są rzadsze niż w innych częściach Mokotowa oraz ich ceny są znacznie wyższe. Podobnie jest na rynku wynajmu na Mokotowie. Apartamenty, domy i rezydencje na wynajem na Starym Mokotowie osiągają wyższe ceny niż nieruchomości w innych częściach Warszawy.

Mieszkając na Starym Mokotowie

Stary Mokotów obejmuje najstarszą część Mokotowa. W granice administracyjne Warszawy został włączony w 1916 roku. Usytuowany jest nad Skarpą Wiślaną. Od wschodu graniczy z rejonem Sielce, od południa z Wierzbnem, od zachodu z Wyględowem, a od północy z dzielnicą Śródmieście.

Stary Mokotów to historyczna dzielnica w której znajdują się nie tylko przedwojenne wille, najwyższej klasy apartamentowce, parki i tereny zabaw dla dzieci. To także unikatowe osiedla i perły modernizmu. Przykładem mogą być „Szare Domy” – zespół budynków wybudowanych w latach 1928-1932 przez spółdzielnię mieszkaniową Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na podstawie projektu Jana Stefanowicza. Miłośników architektury zachwycić może Kino Iluzjon – kolejna perełka z 1948 r. Spacer po Starym Mokotowie to gwarancja szczególnie miłych doznań estetycznych!

Rynek nieruchomości na Starym Mokotowie

Na Starym Mokotowie przeważa niska zabudowa, która mieści ponad 1200 budynków, a najstarsze z nich pochodzą z 1900 roku. Najczęściej mieszkania mają metraż od 70m2 do 140m2 i składają się z 3 lub 4 pokoi, natomiast domy od 150m2 do 200m2 z 5-6 pokojami. Skala oferowanych nieruchomości na Starym Mokotowie jest nieduża, często bywa problem ze znalezieniem domu, ponieważ jest duży popyt na zamieszkanie w tej dzielnicy w stosunku do podaży. Jest to spowodowane między innymi wyjątkowym klimatem Starego Mokotowa i panującym tu spokojem, otoczeniem zieleni i dużą liczbą parków oraz bliskością centrum. Dzielnica ta zamieszkiwana jest głównie przez rodziny z dziećmi oraz dyplomatów ze względu na bliskość ambasad w tym rejonie.  Mokotów jest jedną z droższych dzielnic Warszawy. Średnia cena mieszkania deweloperskiego w tej okolicy wynosi około 15 000 złotych za metr kwadratowy. Ceny na rynku wtórnym są niewiele wyższe, około 16 000 złotych za metr kwadratowy. Koszty nieruchomości w starych, pięknych kamienicach niejednokrotnie przewyższają ceny lokali na rynku pierwotnym. Na cenę mieszkań duży wpływ ma między innymi bliskość metra i Pola Mokotowskiego. Dobrze utrzymane kamienice spotkać można w okolicach Łowickiej, Narbutta czy nieco bardziej na wschód wysuniętej Kazimierzowskiej. Według ekspertów Lions Estate ceny nieruchomości na Starym Mokotowie będą rosły, jednak nie w sposób dynamiczny, ponieważ jest to teren gęsto zabudowany i zostało niewiele miejsca pod nowe inwestycje.

 

Na Starym Mokotowie jest wiele prestiżowych inwestycji. Jedną z najbardziej znanych jest osiedle Eko Park przy Polu Mokotowskim (ulica Biały Kamień, Chodkiewicza i Żaryna). Jest też wiele prestiżowych apartamentowców, jak inwestycje przy ulicy Łowickiej 23/25, Klimt House przy ulicy Kazimierzowskiej, Rezydencja Mokotów przy Naruszewicza 30 firmy Dom Development, czy  Kazimierzowska Residence.

Jakość życia na Starym Mokotowie

Kameralny klimat Mokotowa sprawia, że jest on przyjazny dla każdego. Zachowana architektura przedwojenna, kamienice z lat 30., sprawiają że życie w tej dzielnicy należy do bardzo przyjemnych. Idealnie poczują się tu zarówno osoby żyjące w pośpiechu, jak i rodziny z małymi dziećmi oraz poszukujący legend varsavianiści.

Stary Mokotów jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami Warszawy. Szczególny wpływ na to ma pierwsza linia metra. Przez ten teren przebiegają także ważniejsze arterie drogowe: ul. św. Andrzeja Boboli, Aleja Niepodległości, ul. Puławska, ul. Batorego i ul. Racławicka. Dodatkowo świetnie rozwinięta infrastruktura tramwajowa i autobusowa sprawiają, że do centrum miasta dotrzeć można już w kilka minut. Ścieżki rowerowe to także doskonałe rozwiązanie dla podróżujących po mieście.

Restauracje na Starym Mokotowie

Mokotów to nieprzeciętna dzielnica Warszawy, to miejsce, gdzie chciałoby się przebywać, mieszkać, pracować i spędzać swój wolny czas. Mokotów to zagłębie kultowych kawiarni i znanych restauracji. Ten kto ma ochotę na dobrą kawę, musi wybrać się do kawiarni Relaks przy ul. Dąbrowskiego. Działająca od lat kafejka z modernistycznym wystrojem bardzo szybko stała się jednym z ulubionych miejsc filmowców, pisarzy, dziennikarzy i kreatywnie pracujących mieszkańców okolicy. Ci, którzy mają ochotę na coś bardziej wytwornego, skosztować mogą przysmaków w restauracji Papu przy al. Niepodległości 132/136 lub w restauracji Biały Domek na ul. św. A. Boboli 11 – tu rozkoszować się można smakami polskiej kuchni w zabytkowym domu z pięknym ogrodem.

Polecane kawiarnie i restauracje:

  • Bułkę przez Bibułkę ul. Puławska 24
  • Jednorożec Lody Tradycyjne ul. Narbutta 38/32
  • L’Arc (kuchnia francuska) ul. Puławska 16
  • Halka (kuchnia polska) ul. Puławska 43
  • Różana (kuchnia polska) ul. Chocimska 7

Parki oraz tereny zielone na Mokotowie

Mokotów jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Stary Mokotów to urokliwe uliczki i skwery zachęcające do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na granicy Starego Mokotowa i Sielc znajduje się usytuowany na skarpie park Morskie Oko na terenie którego, w Pałacu Szustra, swoją siedzibę ma Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki. Znajdziemy tu także stawy i plac zabaw dla najmłodszych.

W pobliżu, bo w północnej części Dolnego Mokotowa, usytuowany jest jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych – Łazienki Królewskie, które przez cały rok zachęcają do zwiedzania tutejszych zbytów takich jak: Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki czy Biały Domek, w którym mieści się Królewska Galeria Grafiki, Podchorążówka z Salonem Pamiątek Ignacego Jana Paderewskiego oraz malowniczy Amfiteatr. Spacerując wśród kwiatów i drzew warto odwiedzić Ogrody – Romantyczny, Modernistyczny, Królewski oraz Chiński. W pobliżu Nowej Oranżerii znajduje się letnia strefa leżakowania, a w sezonie letnim, odbywają się tu liczne wydarzenia kulturalne. To idealne miejsce na weekendowe spacery.

Atrakcje na Starym Mokotowie

Stary Mokotów, urzeka swoim niepowtarzalnym charakterem i niezwykłą historią, dzięki której można poczuć tutaj powiew dawnych lat. Atrakcją dla zwiedzających jest sam obszar tej części dzielnicy. Przy ulicy Dąbrowskiego mieści się Muzeum Władysława Broniewskiego, będące oddziałem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Z kolei niedaleko swoją siedzibę ma Państwowy Instytut Geologiczny. Przepiękna zabudowa willowa, Park Morskie Oko z Pałacykiem Szustra, historyczne miejsce z monumentem na ulicy Dworkowej oraz perła funkcjonalizmu – Dom Wedla, to tylko niektóre z miejsc wartych obejrzenia.

Ważniejsze obiekty

  • Pole Mokotowskie
  • Rogatki Mokotowskie
  • Kampus Szkoły Głównej Handlowej
  • Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
  • Zespół przyrodniczo-krajobrazowy Park SGGW

Malowniczy Stary Mokotów zachęca swoim klimatem do wyciszenia i relaksu nie tylko w parkach i na skwerach, ale także w salonach urody, pubach oraz kawiarniach. Ponadto wielbiciele sportu mogą skorzystać z bogatej oferty Klubu Sportowego Warszawianka (szermierka, tenis, piłka ręczna, piłka nożna).

Przedszkola oraz szkoły na Starym Mokotowie

W całej dzielnicy Mokotów funkcjonuje dość duża liczba placówek edukacyjnych. Rodziny z małymi dziećmi skorzystać mogą z oferty 6 publicznych i 13 prywatnych żłobków, 49 przedszkoli oraz 24 państwowych szkół podstawowych, 3 prywatnych w tym dwujęzyczna Multischool International School i 26 szkół ponadpodstawowych (19 liceów ogólnokształcących publicznych i 5 prywatnych oraz 7 techników).

Najchętniej wybieraną przez rodziców prywatną szkołą jest Szkoła Podstawowa Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej, która oferujące wysoki poziom nauczania dzieci z wielu kultur i krajów. Nauka jest tu oparta w całości na zasadach pedagogiki Dr Marii Montessori.

Z kolei chętnie wybieraną przez studentów uczelnią wyższą jest Szkoła Główna Handlowa, której siedziba mieści się na Starym Mokotowie, przy al. Niepodległości 162. To najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, która istnieje od 1906 roku. Ponadto na tym obszarze znajduje się także kampus Politechniki Warszawskiej.

Spędzanie czasu wolnego na Starym Mokotowie

Mając trochę wolnego czasu, warto wybrać się na spacer ulicami Starego Mokotowa. Wówczas odwiedzić można jedno z najstarszych warszawskich kin połączonych z kawiarnią – Iluzjon przy ul. Narbutta. Miejsce to jest o tyle wyjątkowe, że oprócz premier w repertuarze znaleźć tam można liczne retrospektywy, przeglądy starego kina i klasyki światowego filmu, pokazy specjalne, festiwale oraz Akademię Polskiego Filmu.

Jeśli lody to tylko tradycyjne! Kultowym miejscem na mapie stolicy jest Jednorożec, który od lat serwuje zarówno lody klasyczne, jak i wyrafinowane np. gruszka z winem. To obowiązkowy punkt podczas weekendowych spacerów.

Trochę kultury w Teatrze Nowym, gdzie oprócz znakomitych spektakli z najlepszymi polskimi aktorami, jest to po prostu przestrzeń tętniąca życiem. Można tam kupić książkę, wypić kawę, zjeść pyszne ciacho i miło spędzicie czas.

Teatr Lalek Guliwer zaprasza całe rodziny na bajeczne spektakle lalkowe na podstawie klasyki literatury dziecięcej. To wspaniałe miejsce znajduje się na ul. Różanej 16

Najpopularniejsze apartamentowce na Starym Mokotowie

Stary Mokotów to bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania, niestety nie znajdzie się tu zbyt wiele nowych inwestycji ze względu na gęstą zabudowę kamienic i bloków.  Są to zazwyczaj pojedyncze nowoczesne budynki pełne udogodnień dla mieszkańców. Do najpopularniejszych należą apartamenty przy ulicy Narbutta 83, Kazimierzowskiej 43, Naruszewicza 30 oraz Łowickiej 23 i 25.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024