Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Zawady - Prestiżowa część dzielnicy Wilanów

Zawady Prestiżowa część dzielnicy Wilanów

Zawady

Luksus z dala od zgiełku miasta

Zawady to teren położony w tarasie nadzalewowym Wisły. Obecnie jest jedną z najsilniej rozwijających się części Warszawy. Usytuowany jest w niewielkiej odległości od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu pałacowego w Wilanowie wraz z towarzyszącym mu ogrodem, parkiem oraz Jeziorem Wilanowskim. Zawady to zielony punkt na mapie Warszawy, który sprzyja rekreacji oraz aktywnym formom spędzania czasu wolnego. Atrakcyjne położenie służy wzrostowi nowych inwestycji deweloperskich, a co za tym idzie nowych mieszkańców. Swoje miejsce znajdą tu osoby, które chcą odciąć się od zgiełku miasta, jednocześnie pozostając w bliskości do centralnych obiektów stolicy.

Mieszkając na Zawadach

Zawady ze względu na swoją lokalizację, stale rozwijającą się infrastrukturę wokół oraz bliskość centrum pretendują do najlepszej lokalizacji mieszkaniowej w Warszawie.

Zawady położone są w południowo-wschodniej części Wilanowa w tarasie zalewowym Wisły. Obecnie są częścią dzielnicy Wilanów. Według podziału tradycyjnego w granicach obszaru Zawady znajdują się: Nadwilanówka, Nadwiślanka, Zawady właściwe, Bartyki.

Główną osią komunikacyjną rejonu, który łączył wsie: Bartyki, Zawady, Kępa Nadwiślańska i Nadwilanówka, jest przebiegająca przez cały obszar z południa na północ ulica Syta. Ponadto przez cały obszar biegną równoległe do Sytej ulice Wał Zawadowski na wschodzie oraz Bruzdowa po środku.

Teren ograniczony ulicami Zaściankową, Sytą, Jarą i Wałem Zawadowskim to obecnie centrum Zawad, gdzie stare domy mieszają się z nowo powstałym osiedlem niskich kameralnych apartamentowców i segmentów. Pozostały obszar zachowuje swój wiejski charakter z pojedynczymi posesjami, polami uprawnymi i szklarniami.

Rynek nieruchomości na Zawadach

Zawady charakteryzują się zróżnicowaną, głównie niską zabudową z wieloma domami prywatnymi. Nieruchomości w tej okolicy są duże, powierzchnia apartamentów zaczyna się zazwyczaj od 100m2, a domów od 200m2. Zamieszkiwane są najczęściej przez rodziny z dziećmi. Dostępność ofert nie jest duża, a koszty związane z zakupem czy wynajem lokalu stale rosną. Obecnie ceny domów zaczynają się od 7 000 złotych za metr kwadratowy, jednak przeważającą ceną jest 10 000 złotych za metr kwadratowy. Do dużego popytu przyczynia się bliskość amerykańskiej szkoły International American School. Warszawskie Zawady to obszar, który rozwija się dynamicznie i obecnie powstają tu nowe luksusowe inwestycje. Według ekspertów z Lions Estate ceny nieruchomości na Zawadach będą rosły, ponieważ podaż nie jest wysoka, dodatkowo wiele rodzin z dziećmi chce oddalać się od zatłoczonego centrum do spokojniejszej części Warszawy.

Jakość życia na Zawadach

Zawady to spokojna i bardzo zielona część Wilanowa. Z uwagi na sąsiedztwo Miasteczka Wilanów i Ursynowa, mieszkańcy mogą korzystać z pobliskiej infrastruktury miejskiej – sklepów, kawiarni, ośrodków sportowych, placówek medycznych, kina, a także prestiżowych publicznych oraz prywatnych przedszkoli i szkół, w tym Międzynarodowej Szkoły Europejskiej, American School of Warsaw czy Szkoły Niemieckiej.

Blisko stąd nad Wisłę. Miłośnicy sportu docenią to miejsce za  ścieżki rowerowe, do biegania, boisko Orlik, pole golfowe, korty tenisowe, ośrodki jeździeckie, basen i mnóstwo miejsc na spacery.

Przy ulicy Przyczółkowej, powstał Vis-a-Vis Street Mall – nowoczesna galeria dedykowana miłośnikom sportu i zdrowego stylu życia.

Infrastruktura drogowa ułatwia szybki dojazd do centrum Warszawy (12 km), Okęcia (12 km), Powsina (3 km) czy Konstancina Jeziornej (7 km).

Połączenia komunikacyjne z innymi dzielnicami są bardzo dobre. Główna arteria – Wisłostrada, ulice o dużym znaczeniu lokalnym: ul. Jana III Sobieskiego i Al. Wilanowska oraz liczne połączenia autobusowe, umożliwiają dogodny dojazd z Wilanowa do centrum, a także do Konstancina i Piaseczna.

Centrum handlowe Plac Vogla oddalone jest od Zawad zaledwie 3 minuty. Od Miasteczka Wilanów dzieli je 5 minut drogi, Sadyby 10 minut, a od Konstancina – Jeziorny 10 minut. To nowa przestrzeń miejska, która zapewnia mieszkańcom Wilanowa i okolic przyjazne miejsce do spotkań, zakupów i organizacji wydarzeń lokalnych. Z dala od miejskiego zgiełku można tam wypocząć z rodziną i przyjaciółmi. Plac Vogla to również wygodne zakupy blisko domu z bogatą ofertą handlowo-usługową.

Coraz więcej osób poszukuje miejsca zamieszkania, które byłoby kompromisem pomiędzy miejskim trybem życia a potrzebą wytchnienia po aktywnym dniu. Zawady, dzięki położeniu w bliskim sąsiedztwie Parku Natolińskiego i Lasu Kabackiego znakomicie wpisują się w ten trend.

Restauracje na Zawadach

Mieszkańcy Zawad mogą szukać swoich smaków pośród wielu restauracji, które znajdują się w okolicy. Kuchnia włoska, polska czy japońska zachęcają aromatami i zapraszają do wysmakowanych wnętrz.

Polecane restauracje na Zawadach:

  • Quattro Canti  ul. Syta 120
  • Restauracja SYTA 93 to 4 piętra – (ul. Syta 93). Najbardziej elegancka część restauracji znajduje się na poziomie -1. Tam odbywają się imprezy artystyczne, gdzie goście mogą posłuchać muzyki na żywo. W tygodniu organizowane są wydarzenia kulturalne: koncerty , występy znanych i lubianych artystów i standuperów.
  • W Kropki Bordo ul. Zaściankowa 96

Edukacja na Zawadach

Zawady przyciągają nowych mieszkańców. Rodziny z dziećmi mogą korzystać z oferty wielu placówek edukacyjnych, które znajdują się w dość bliskiej odległości.

Najczęściej polecane placówki to: Amerykańska Szkoła Podstawowa w Konstancie Jeziorna (Bielawa, American School of Warsaw), Brytyjska Szkoła Podstawowa przy ul. Limanowskiego na Sadybie (The Britisch School Warsaw), Francuzka Szkoła Podstawowa przy ul. Konstancińskiej na Sadybie (Lycée Français de Varsovie) oraz nowoczesne liceum w Miasteczku Wilanów (Akademeia High School), „Radosne Przedszkole”ul. Vogla 9, przedszkole „Kids Project” ul. Syta 78.

Atrakcje na Zawadach

Wilanów to dzielnica, w której wiele się dzieje. O ile w samych Zawadach nie ma zbyt wielu atrakcji, tak cała dzielnica zachęca do zwiedzania zabytków.

Latem dużą popularnością cieszą się biegnące wzdłuż Wału Zawadowskiego ścieżki rowerowe czy nadwiślańskie plaże. Łatwo stąd również wybrać się na wycieczkę za miasto. Osoby aktywnie uczestniczące w życiu kulturalnym mogą korzystać z wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury Wilanów.

Głównym ośrodkiem i kreatorem życia kulturalnego Wilanowa jest Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Plakatu, które mieści się w dawnej ujeżdżalni pałacowej. Do najbardziej znanych imprez kulturalnych, które organizowane są w jego wnętrzach zaliczyć można Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym, Międzynarodową Letnią Akademię Muzyki Dawnej, która stwarza okazję do spotkań muzyków z całego świata oraz Międzynarodowe Biennale Plakatu.

Spędzanie czasu wolnego na Zawadach

Na terenie Zawad funkcjonują rozliczne punkty usługowe, kawiarnie i restauracje. Jednakże okoliczne osiedla na Wilanowie również zachęcają bogatą ofertą gastronomiczno – rekreacyjno – sportową. Poza terenem Zawad jest wiele miejsc, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu z dziećmi i przyjaciółmi – wilanowska plaża, Ogród Botaniczny w Powsinie, tężnia w Konstancinie, zewnętrzne siłownie, strzelnica, pole do gry golfowa,  klub  tenisowy –  Tenis  Wil  z  możliwością korzystania także poza sezonem letnim, stadnina koni, Las Kabacki.

Mieszkańcy Wilanowa czynnie uprawiający sport mogą korzystać z wielu ośrodków sportowych oraz klubów fitness.

Najpopularniejsze inwestycje na Zawadach

Na warszawskich Zawadach znajduje się kameralne osiedle ekskluzywnych domów angielskich znajdujących się przy ulicy Syta 62, dodatkowo do najpopularniejszych inwestycji należy Osiedle Syta 102 stanowiąca kompleks pięciu budynków w niskiej zabudowie,  a także domy znajdujące się przy ulicy Lercha oraz Dostatniej 4.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024