Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Powsin - W sercu malowniczego parku kultury

Powsin W sercu malowniczego parku kultury

Powsin

W sercu malowniczego parku kultury

Powsin znajduje się w południowej części Warszawy. Jest oddalony od Wilanowa około 4 km. Do jego terenów zaliczana jest także Skarpa Powsińska z Ogrodem Botanicznym PAN i Parkiem Kultury, który jest ulubionym miejscem wypoczynku okolicznych mieszkańców. Powsin to cicha i spokojna okolica, wkomponowana w niepowtarzalny pejzaż przyrody. To także luksusowa architektura, którą otacza zieleń parków i ogrodów.

 

Powsin jest wymarzonym miejscem do komfortowego życia w otoczeniu przyrody. Dojazd do centrum Warszawy oddalonej około 15 km zapewnia główna trasa biegnąca z Konstancina w kierunku Wilanowa.

Mieszkając w Powsinie

Powsin został włączony do Warszawy w 1951 r., natomiast od 2002 roku przynależy do Wilanowa. W obrębie Powsina znajdują się: Kościół św. Elżbiety, Cmentarz Powstańców Warszawy, Ogród botaniczny oraz Pomnik Wiganda z Powsina herbu Ciołek. Najbardziej charakterystycznym miejscem tej części Warszawy jest jednak 35 hektarowy Park Kultury z boiskami do koszykówki, siatkówki, odkrytym basenem, wypożyczalnią sprzętu sportowego oraz muszlą koncertową w której odbywają się imprezy kulturalne.

 

Tuż obok parku zlokalizowany jest Ogród Botaniczny o powierzchni 40 hektarów. Osoby, które lubią aktywny styl życia mogą skorzystać ze ścieżek rowerowych oraz spacerów wzdłuż Wisły i po Lesie Kabackim. Dodatkową atrakcją jest stadnina koni. Na terenie Powsina znajdują się również: publiczne przedszkole i szkoła podstawowa, przychodnia zdrowia oraz sklepy.

 

Dzięki otwarciu ul. Korbońskiego, Powsin zyskał szybkie połączenie z Ursynowem i Konstancinem. Niewątpliwym atutem mieszkania w Powsinie jest również bliskość Południowej Obwodnicy Warszawy, która dzięki węzłowi przy ul. Przyczółkowej pozwala na szybki przejazd do innych dzielnic stolicy, jak również sprawny wyjazd z miasta.

Rynek nieruchomości premium w Powsinie

W zabudowie Powsina przeważają domy. Zazwyczaj są one spore, metraż waha się tu od 250m2 do 750m2. Głównymi mieszkańcami okolicy są rodziny z dziećmi oraz ekspaci (zagraniczni dyplomaci i kadra menadżerska).  Powsin stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla Osiedla Konstancja. Dostępność ofert jest duża, a zainteresowanie stabilne, sezonowo wyższe w okresie wakacyjnym. W porównaniu do sąsiadującego Konstancina-Jeziorny, czy też Wilanowa, ceny są tu nieco niższe. Na rynku wtórym średnio musimy zapłacić 6 000 – 10 000 złotych za metr kwadratowy. Według ekspertów z Lions Estate przewidywane jest utrzymanie cen na obecnym poziomie, bądź ewentualny, powolny wzrost.

Atrakcje w Powsinie

Park kultury w Powsinie jest nieocenioną przestrzenią do spędzania wolnego czasu. Mieszkańcy Powsina cenią to miejsce za możliwość korzystania z wielu atrakcji, takich jak:

 • Tenis
 • Siłownia
 • Sauna
 • Domki letniskowe
 • Kręgielnia
 • Basen
 • Plac zabaw
 • Mini golf
 • Boiska do gry w piłkę
 • Park linowy
 • Siłownia plenerowa
 • Zaplecze gastronomiczne

 

Park Kultury pełni również  funkcje kulturalno-animacyjne. W centralnej jego części znajduje się scena przygotowana do zabaw z animatorami i organizacji małych przedstawień teatralnych. Na terenie wokół sceny zorganizowana jest przestrzeń wypoczynkowa ze źródełkiem wody pitnej i stołami piknikowymi. Tuż obok usytuowany jest ogród muzyczny wyposażony w ksylofony, bębny i dzwony. Nie brakuje również przestrzeni do gier podwórkowych.

 

Prawdziwi pasjonaci świata roślin, będą zachwyceni przestrzenią Ogrodu Botanicznego PAN, w którym znajduje się niezwykła kolekcja roślin pospolitych, ozdobnych, użytkowych i egzotycznych.

Zalety mieszkania w Powsinie

 • dobrze rozbudowana sieć komunikacji miejskiej,
 • w pobliżu Powsina szkoły międzynarodowe (amerykańska, brytyjska, francuska, niemiecka),
 • zielona okolica z parkiem i Ogrodem Botanicznym,
 • nowoczesne trasy rowerowe,
 • bliskie sąsiedztwo Lasu Kabackiego,
 • pole golfowe,
 • stadniny koni,
 • boiska do gry w piłkę.

Szkoły i przedszkola w Powsinie

Dzięki bliskości Warszawy rodzice i opiekunowie mają nieograniczony wybór dostępnych żłobków, przedszkoli oraz szkół na bardzo wysokim poziomie nauczania – zarówno publicznych, jak i prywatnych. W samym Powsinie zlokalizowane są:

 • Przedszkole anglojęzyczne Montessori Stepping Stones , Powsin, ul. Przyczółkowa 140
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, Powsin, ul. Przyczółkowa 27
 • Szkoła Podstawowa nr 104, Powsin, ul. Przyczółkowa 27

 

Polecane restauracje i kawiarnie

Dla amatorów dobrego jedzenia, w samym sercu malowniczego parku kultury, powstała restauracja „Powsin”, która mieści się w pawilonie rekreacyjno-sportowym, w pobliżu kortów tenisowych – ul. Maślaków 1. Można w niej skosztować dań tradycyjnych kuchni polskiej, zorganizować przyjęcie lub biznesowe spotkanie.

 

Na obiad z rodziną lub przyjaciółmi można wybrać się do restauracji Cuda Wianki, która proponuje pyszną kuchnię polską, przygotowaną z najwyższej jakości składników – ul. Przekorna 15

 

W sezonie od wiosny do jesieni warto odwiedzić Ogród Botaniczny PAN. Znajdziemy tam wiele stoisk z lokalnymi wyrobami spożywczymi, jak również klimatyczną kawiarnię.

Najpopularniejsze inwestycje w Powsinie

W Powsinie do najpopularniejszych inwestycji premium możemy zaliczyć Osiedle Patio. Walory środowiskowe osiedla wyznacza otulina Lasu Kabackiego, duże obszary pól, ciągnących się do historycznego Wilanowa, stosunkowo dobre połączenia komunikacyjne z centrum stolicy, bliskość Ogrodu Botanicznego i Uzdrowiska w Konstancinie.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024