Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Eko Park - Apartamenty na sprzedaż i wynajem w inwestycji Eko Park

Eko Park Apartamenty na sprzedaż i wynajem w inwestycji Eko Park

Eko Park

Eko Park - luksusowe osiedle na Starym Mokotowie

Osiedle Eko Park zlokalizowane jest w samym sercu Mokotowa, jednej z piękniejszych dzielnic willowych Warszawy. To tutaj swoje domy posiadają dyplomaci, biznesmeni oraz ludzie związani ze sztuką. Położone w tym miejscu osiedle Eko Park uznawane jest za jedną z bardziej ekskluzywnych inwestycji apartamentowych w stolicy. Kompleks kameralnych budynków zaprojektowanych przez  APA Kurylowicz & Associates powstał na ok 19 ha powierzchni. Bezpośrednie sąsiedztwo parku Pole Mokotowskie sprawia, że inwestycja przygotowana została z myślą o tych, którzy cenią sobie komfort życia w mieście, w otoczeniu naturalnej zieleni i jednocześnie z łatwym dostępem do pełnej infrastruktury handlowej, usługowej i edukacyjnej. Te wszystkie atuty sprawiają, że Eko Park jest jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w warszawie.

Osiedla Eko Park to kompleks 14 indywidualnych budynków odznaczających się własnym stylem, które powstawały etapowo. Rezydencje mieszkaniowe posiadają unikatową architekturę, która została zaprojektowana zgodnie ze stylistyką miejsca oraz w spójności z projektem urbanistycznym obszaru.

Jeszcze na początku XXI w. w miejscu dzisiejszych apartamentów rozciągało się pole uprawne, pełne rozsad Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Ogrodowych. Dopiero w latach 2002-2009, przy ul. Biały Kamień, powstały najbardziej luksusowe apartamenty. Budynki to 4 lub 6-piętrowe apartamentowce z garażem podziemnym oraz indywidualną ochroną. W inwestycji łącznie znajduje się ok 1200 apartamentów. Większość z nich posiada własne patio, plac zabaw dla dzieci. Inwestycja dysponuje także licznymi penthous’ami z widokiem na Pole Mokotowskie i zieloną część Warszawy.

Z uwagi na lokalizację, osiedle Eko Park cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ludzi biznesu, osób mieszkających w pojedynkę oraz rodzin z dziećmi. Inwestycja jest doceniana przez obcokrajowców ora osoby zainteresowany wynajęciem mieszkań. Aktualne oferty apartamentów na sprzedaż i wynajem w inwestycji Eko Park są dostępne w ofercie Lions Estate.

Apartamenty na osiedlu Eko Park

Osiedle Eko Park oferuje łącznie 1 200 apartamentów o różnorodnym typie i rozmiarach od 52 do 196 m2 oraz lokale usługowe. Inwestycję w znacznym stopniu zamieszkują młode pokolenia wyspecjalizowanych pracowników, prowadzących działalność w centrum miasta.

Kompleks Eko Park to kilkanaście ulokowanych obok siebie budynków.

 1. Allegretto – składa się z 5 eleganckich trzypiętrowych budynków ukończonych w 2002 roku. Projekt został stworzony przez architektów Architectural Studio APA, Kurylowicz & Associates oraz Staniszkis Architect.
 2. Bolero – składa się z trzech trzypiętrowych budynków ukończonych w połowie 2003 roku. To unikatowy kompleks architektoniczny stworzony ze szczególnym wykorzystaniem przestrzeni i wody. Na terenie osiedla znajduje się jeziorko z kaskadą wodną oraz plac zabaw dla dzieci. Inwestycję Bolero zaprojektował: Thomas Korneluk, Matthew Paris oraz Thomas Nightingale.
 3. Cameratta – składa się z pięknie zaprojektowanych trzypiętrowych budynków stworzonych przez biuro BIM Architects. Inwestycja została zakończona w połowie 2005 roku.
 4. Delicato – to jedna z najnowszych inwestycji usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie parku Pola Mokotowskie. Ukończona została w 2009 roku. Składa się z 4 budynków do 5 kondygnacji. Na parterze i na dachu budynku zaprojektowano ogródki. Projekt: Studio APA oraz Kurylowicz & Associates.
 5. Etude – składa się z pięciu 3-7 kondygnacyjnych budynków odznaczających się unikatowym designem. Jej atutem jest patio z kaskadą wodną zasilającą małe jeziorko. Inwestycja oddana została w połowie 2007 roku. Projekt stworzyli Thomas Korneluk i Thomas Nightingale.
 6. Milonga –  oferuje 4 pięcio/siedmiopiętrowe budynki z prywatnym parkiem do dyspozycji mieszkańców. Projekt stworzony przez Architectural Studio APA Kurylowicz & Associates został ukończony w 2008 roku.
 7. Grazioso – to inwestycja z 2013 roku. Apartamenty zlokalizowane są na ulicy Chodkiewicza i mieszczą się w trzech budynkach, które cechuje najwyższy standard wykończenia i dbałość o każdy detal. W części wspólnej budynków zostały zastosowane naturalne materiały: szlachetne drewno, naturalny kamień, wysokiej klasy ceramika i ślusarka aluminiowa. Projekt stworzony został przez APA Kurylowicz & Associates.
 8. Violino – w skład kompleksu wchodzą siedmiopiętrowe budynki z dużymi ogrodami i mnóstwem zielonej przestrzeni. Każde mieszkanie wyposażono w standardzie w taras lub loggię. Dodatkowo na parterze i na dachu budynku zaprojektowano ogródki. Projekt został stworzony przez Stchitectural Studio APA Kurylowicz & Associates.
 9. Quattro – ta część inwestycji składa się z trzech, nawet 7-kondygnacyjnych budynków z dużymi apartamentami oraz ogrodem na samym szczycie. Na terenie inwestycji znajduje się patio oraz plac zabaw. Projekt stworzony został przez APA Kurylowicz & Assicates i ukończony w 2003 roku.
 10. Rhapsody – inwestycja ukończona pod koniec 2002 roku składa się z siedmiopiętrowego budynku, którego cechuje wysoki standard wykończenia wg najnowszych technologii. Projekt wykonał zespół krakowskich architektów pod przewodnictwem Marka Dunikowskiego z biura architektonicznego DDJM.
 11. Serenata i Bridal – to projekty autorstwa APA Kurylowicz & Associates, które zostały ukończone w 2005 roku. Serenata składa się z 3 zespołów apartamentowców z 4-6 kondygnacyjną zabudową. Wewnątrz osiedla zaprojektowano ogród ze starannie ukształtowaną roślinnością, ławeczkami i niskim oświetleniem.

Najlepsza lokalizacja osiedla Eko Park

Osiedle Eko Park usytuowane jest zaledwie dwa kilometry od centrum Warszawy, w sąsiedztwie parku Pole Mokotowskie. Rozległe tereny zielone zapewniają mieszkańcom dostęp do stref relaksu, ścieżek rowerowych. To idealne miejsce na poranny jogging, spacer z dzieckiem lub letni piknik. W bliskiej okolicy znajduje się pełna infrastruktura edukacyjna, m.in. szkoły wyższe (SGH – najstarsza uczelnia w Warszawie, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Medyczny) oraz liczne przedszkola – w tym międzynarodowe, szkoły podstawowe i licea.

Przy samym osiedlu zlokalizowany jest przystanek tramwajowy (około 400 m), autobusowy, a stacja metra Pole Mokotowskie oddalona jest zaledwie 5 minut drogi pieszo. Lokalizacja inwestycji zapewnia możliwość wygodnego korzystania z oferty usługowej i handlowej. W okolicy znajdują się sklepy oraz dwa duże centra handlowe (Plac Unii oraz Galeria Mokotów). Na lotnisko Chopina mieszkańcy osiedla dojechać mogą w 15 minut, a na dworzec Centralny zaledwie w 7 minut. Odległość centrów biurowych na Mokotowie – Domaniewska, Postępu, Marynarska to zaledwie 3 km.

Na osiedlu znaleźć można wiele kawiarni i restauracji, które oferują zarówno kuchnię polską, jak i egzotyczną. To tutaj znajduje się jedna z najlepszych japońskich restauracji sushi w Warszawie – IZUMI SUSHI.

Izumi Sushi Biały Kamień zlokalizowane jest w mokotowskiej Palmiarni. To największa w Polsce restauracja sush, gdzie w zielonym gąszczu 100-letnich palm, restauratorzy serwują nie tylko sushi i dania gorące kuchni japońskiej, ale także dania kuchni z Azji płd.-wsch. w wersji fusion. W 2010 restauracja zdobyła 1. miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Sushi w kategorii najlepszej restauracji.

Palmiarnia w której zlokalizowana jest restauracja to miejsce z duszą. Kompleks został otwarty w 1929 r. i wówczas podziwiać tam można było palmy, bananowce, figowce i araukarie. Zniszczony podczas wojny, swoją świetność odzyskał pod koniec lat czterdziestych ubiegłego wieku. W 2009 r. zabytkowa Palmiarnia przeszła gruntowną modernizację, by dziś zachwycać swoim klimatem i nowym charakterem.

Eko Park swoim mieszkańcom oferuje także liczne punkty usługowe, salony SPA, kliniki urody, pralnię oraz punkty medyczne. W pobliżu znajduje się nowy kompleks sportowy Uniwersytetu Medycznego oddalony od osiedla około 1,2 km ,który posiada basen olimpijski, sauny, a także ściankę wspinaczkową oraz fitness club.

Inwestycje na osiedlu Eko Park

Na osiedlu często oferowane są mieszkania i apartamenty pod wynajem długoterminowy. Czasami w sprzedaży pojawiają się bardzo atrakcyjne apartamenty oraz penthous’y, które są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Ceny mieszkań na rynku wtórnym wahają się w granicach 16 tys. za metr2, zaś ceny wynajmu mieszkań o powierzchni około 100 m2 zaczynają się do 5 tys.

Tuż obok kompleksu Eko Park w sąsiedztwie parków i terenów rekreacyjnych powstaje Finale Apartmensts, składający się z kameralnych budynków wpisanych w zieleń otaczających je starych drzew. Trzy kameralne budynki w swojej ofercie mają przestronne apartamenty o powierzchni od 148 do 233 m2 z dużymi tarasami lub ogrodami. Prestiżowy charakter apartamentów wynika z doskonałej lokalizacji oraz udogodnień tj. 24 godzinna ochrona, duże tarasy widokowe, przestronna i nowoczesna siłownia, sauna, a także najwyższej jakości materiały zastosowane przy budowie inwestycji.

Mokotowskie apartamenty to doskonała inwestycja, która nie traci na wartości.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Podobne inwestycje

2024