Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Menolly Nowe Powiśle - Apartamenty na sprzedaż i wynajem nad Wisłą

Menolly Nowe Powiśle Apartamenty na sprzedaż i wynajem nad Wisłą

Menolly Nowe Powiśle

Menolly Nowe Powiśle - luksusy nad Wisłą

Luksusowe osiedle MENOLLY na warszawskim Powiślu, to jedna z najbardziej pożądanych inwestycji w Warszawie, która do użytku mieszkańców oddana została w 2010 r. – I etap i w 2012 r. – II etap. Autorami projektu są architekci z biura projektowego Kuryłowicz & Associates.

Kompleks budynków Menolly Nowe Powiśle usytuowany jest na terenach dawnej elektrociepłowni Powiśle w kwartale ulic: Dobrej, Lipowej, Wybrzeża Kościuszkowskiego oraz Leszczyńskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów Wiślanych.

Budynek posiada 5 kondygnacji, jest ogrodzony, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa całodobowa recepcja oraz ochrona. Powierzchnie wspólne charakteryzują się wysoką jakością wykończenia i użytych materiałów tj.: granit, marmur, piaskowiec, egzotyczne drewno, a nowoczesna bryła budynku doskonale wpisuje się w otoczenie. Aktualne apartamenty na sprzedaż i wynajem w inwestycji Menolly Nowe Powiśle dostępne są w ofercie Lions Estate.

Liczba mieszkań: 296

Cena za 1 m²: 14 000-40 000 PLN

Wielkość mieszkań: 42-205 m2

Menolly Nowe Powiśle - spektakularne położenie

Menolly Nowe Powiśle cechuje się doskonałą lokalizacją. Usytuowane jest w samym sercu Powiśla. Od Bulwarów Wiślanych oddziela je jedynie park i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik. Okolica inwestycji w ostatnim czasie stała się jedną z najbardziej eleganckich punktów na mapie Warszawy. Z mieszkań znakomicie widać dwa kolejne charakterystyczne obiekty – stumetrowy, olinowany pylon mostu Świętokrzyskiego i wysoką koronę Stadionu Narodowego. Ścisłe centrum oraz bliskość Starego Miasta sprawiają, że mieszkania w tej lokalizacji są bardzo atrakcyjne pod inwestycje. 

W pobliżu Nowego Powiśla znajdują się ważne ośrodki kulturalne tj.: wspomniane wcześniej Centrum Nauki Kopernik, gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego z dachem i elewacjami zamienionymi w ogród oraz Uniwersytet Warszawski. Poza tym obszary rekreacyjne Bulwarów, kawiarnie, restauracje, puby i kluby, które razem z licznymi stylowymi kamienicami tworzą unikalną atmosferę tej okolicy. 

Klimat Powiśla wzmacniają dodatkowo tradycyjne punkty usługowe, butikowe sklepy, ale przede wszystkim ludzie, którzy upodobali sobie to miejsce na wypoczynek.

Menolly Nowe Powiśle - luksusowe mieszkania

Kompleks tworzą dwie niezależne od siebie części. 

 • Pierwsza biegnie wzdłuż Wybrzeża Kościuszkowskiego i składa się z pięciu segmentów – trzech wyższych i dwóch niższych, stanowiących łączniki między nimi. 
 • Druga to współczesny wariant długiej oficyny. 
 • Po środku znajduje się strefa komunikacyjna. Uliczka dostępna jest tylko dla mieszkańców, jednakże przez ażurowe ogrodzenie od strony przebitego odcinka ulicy Leszczyńskiej może ją oglądać każdy. 
 • Widok w drugą stronę zamknięty jest w perspektywie ścianą kotłowni III dawnej elektrowni.

Mieszkania mają proste układy, są ustawne i widne, nawet na parterach wewnętrznych skrzydeł. Z każdego okna wychodzącego na wnętrze kompleksu widać starannie zaprojektowaną zieleń. Z lokali na wyższych piętrach rozciągają się widoki na Wisłę oraz ogród na dachu BUW-u.

Menolly to:

 • 296 mieszkań o powierzchniach od 45 do 180 m2 
 • proste układy mieszkań
 • staranne wykończenie mieszkań
 • mieszkania o wysokości poniżej 2,8 m (tylko na ostatnich kondygnacjach dochodzi ona do 3 metrów)
 • penthousy z przestronnymi tarasami na ostatnich piętrach
 • dwupoziomowy garaż podziemny
 • starannie zaprojektowana zieleń wokół budynków
 • przestrzeń komercyjna na parterze budynków

Menolly Nowe Powiśle - komunikacja

Lokalizacja osiedla zapewnia doskonałe połączenia komunikacyjne.

 • 3 minuty do stacji metra Centrum Nauki Kopernik
 • 3 minuty do przystanków autobusowych
 • 10 minut do stacji PKP Powiśle
 • do Traktu Królewskiego tylko 10 minut spacerem
 • Lotnisko Okęcie – 14 km
 • Centrum Warszawy – 3 km 
 • 1,2 km – przystanek tramwajowy na Moście Poniatowskiego

Okolice Menolly Nowe Powiśle

W bliskim otoczeniu kompleksu Menolly znajduje się wiele placówek kulturalnych, które zachęcają swoją bogatą ofertą.

 • Muzeum Fryderyka Chopina znajduje się w zabytkowym Pałacu Ostrogskich i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Dzięki zgromadzonym tu eksponatom i multimediom każdy może poznać zarówno życie jak i twórczość kompozytora.
 • Uniwersytet Warszawski to największy oraz jeden z dwóch najlepszych uniwersytetów w Polsce. Kampus Główny UW znajduje się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 26/28. Dumą UW jest Biblioteka Uniwersytecka. Powstała w 1816 roku, czyli razem z samym Uniwersytetem Warszawskim. Tak zwany BUW znajduje się przy ulicy Dobrej 56/66
 • Centrum Nauki Kopernik to raj dla miłośników nauki. To tutaj dzieci, młodzież i dorośli mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia z różnych dziedzin wiedzy, by lepiej zrozumieć otaczający świat i zachodzące w nim zmiany. To idealne miejsce na spędzanie wolnego czasu z dziećmi.
 • Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą usytuowane jest przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22, w sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik i Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW). Muzeum nad Wisłą mieści się w pawilonie projektu austriackiego architekta Adolfa Krischanitza, służącym w latach 2008-2010 jako tymczasowa siedziba Kunsthalle w Berlinie.
 • Mariensztat – urokliwe osiedle położone pomiędzy skarpą wiślaną a Wisłą. Jedno z najbardziej magicznych miejsc w stolicy. Mariensztat ma za sobą długą historię i mocno wpisał się w krajobraz Warszawy.
 • Teatr Ateneum to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych teatrów dramatycznych w Warszawie. Znajduje się on w samym sercu warszawskiego Powiśla w domu Związku Zawodowego Kolejarzy. Założony w 1928 roku przez polskiego aktora – Stefana Jaracza. Jest jednym z najstarszych warszawskich teatrów. Swoja prawdziwą świetność przeżywał jeszcze przed II wojna światową.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Podobne inwestycje

2024