Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Bliska Wola - Apartamenty na wynajem i sprzedaż na Bliskiej Woli

Bliska Wola Apartamenty na wynajem i sprzedaż na Bliskiej Woli

Bliska Wola

Warszawski Manhattan - apartamenty na wynajem i sprzedaż na Bliskiej Woli

Siedziby polskich i międzynarodowych korporacji, nowoczesne biurowce, luksus w modernistycznym wydaniu oraz drugi po Pałacu Kultury i Nauki pod względem wysokości budynków w Warszawie –  Warsaw Trade Tower – sprawiają, że Wola nazywana jest warszawskim Manhattanem. Już wkrótce do drapaczy chmur dołączy najwyższy budynek w stolicy – Varso oraz liczne apartamentowce, co uczyni Wolę najwyższą dzielnicą Europy. Odkryj z nami prestiż Woli!

 

Na Bliskiej Woli powstało wiele nowoczesnych apartamentowców, które cieszą się dużym zainteresowaniem inwestycyjnym. Jedną z najbardziej znanych inwestycji jest 19 Dzielnica przy ulicy Kolejowej. Ta wieloetapowa inwestycja oferuje dużą różnorodność apartamentów na wynajem i sprzedaż. Kolejną spektakularną inwestycją są Browary Warszawskie firmy Echo Investments, w której jest kilkaset apartamentów i mieszkań na wynajem i sprzedaż tworzących nowy kwartał na Bliskiej Woli.

 

Bliska Wola - idealna lokalizacja z wysokim standardem

Obecnie Wola przeżywa swój renesans. Właśnie z powodu bliskości Śródmieścia
inwestorzy wybierają ją na lokalizacje swoich biur, sklepów czy osiedli mieszkaniowych. W miejscu dawnych zakładów przemysłowych powstają banki oraz filie zagranicznych firm. Zachodnia Wola przekształca się w dzielnicę o charakterze europejskim.

 

Bliska Wola to nowoczesny kompleks budynków mieszkalnych łączący w sobie dobrą lokalizację z wysokim standardem, położony w jednej z najchętniej zasiedlanych dzielnic Warszawy. Graniczy ze Śródmieściem, co sprawia że mieszkańcy mają możliwość korzystania z bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej stolicy.

 

Inwestycja mieszkaniowa Bliska Wola jest zróżnicowana pod względem kształtu i wielkości budynków. W ramach projektu zrealizowano łącznie 480 mieszkań o rozmaitych układach i metrażach, mieszczących się w przedziale od 23 do 124 m2. Każdy lokal posiada balkon lub taras. Do lokali usytuowanych na parterze przypisane są kameralne ogródki. Każdy właściciel może korzystać z komórki lokatorskiej, wózkowni oraz miejsca garażowego. Oprócz mieszkań na terenie osiedla Bliska Wola znajdą się również powierzchnie biurowe, sklepy, kawiarnie, przedszkole oraz park z fontanną. Odnajdą się tu zarówno single, pary, jak i rodziny z dziećmi.

Rynek nieruchomości na Bliskiej Woli

Na Bliskiej Woli  znajdziemy bardzo dużo nowoczesnych obiektów. Apartamenty premium najczęściej znajdują się w budynkach z roku 2016, bądź nowszych. Architektura dzielnicy jest mocno zróżnicowana. Mieszczą się tu zarówno innowacyjne apartamentowce, stare kamienice, hangary i fabryki. Niektóre z nich są odrestaurowane i na nowo wykorzystane, czego świetnym przykładem jest Fabryka Norblina, która już wkrótce będzie stanowiła najnowszej generacji, wielofunkcyjny kompleks.

 

Do najbardziej charakterystycznych miejsc na Bliskiej Woli należą Rondo Dmowskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Plac Europejski, stanowiący nowe centrum biznesowe stolicy. Najpopularniejszy jest tu metraż od 40m2 do 60m2, rzadziej zdarzają się większe lokale. Bliska Wola jest zajmowana głównie przez mieszkania dwu- lub trzypokojowe i biurowce. Dostępnych jest tu wiele ofert. Wiele inwestycji jest w budowie, natomiast dynamika rozwoju dzielnicy sprawia, iż wciąż planowane i rozpoczynane są następne.

 

Wola najbardziej popularna jest wśród osób młodych, par oraz singli, ale zdarza się, iż wybierają ją rodziny z dziećmi. Zainteresowanie nieruchomościami w tej okolicy wciąż rośnie, ponieważ dzielnica stale się rozwija. W dużej mierze do znacznego popytu przyczyniają się nowoczesne biurowce oraz rewitalizacja takich ulic jak Chłodna czy Żelazna.

 

Ceny nieruchomości systematycznie rosną, jednak są niższe niż na Śródmieściu czy Powiślu. Za mieszkanie w stanie deweloperskim musimy zapłacić od 14 000-15 000 złotych za metr kwadratowy, natomiast na rynku wtórnym 15 000-17 000 złotych za metr kwadratowy. Natomiast jeszcze trzy lata temu cena apartamentu w tym rejonie zaczynała się od 8 000 złotych za metr kwadratowy. Jak stwierdzają eksperci Lions Estate ceny nieruchomości na Woli będą dynamicznie rosły. Niewątpliwy wpływ ma na to rozwój dzielnicy, zlokalizowane w niej biurowce oraz liczne rewitalizacje obiektów.

Atuty Bliskiej Woli - nowoczesne apartamenty i nie tylko

Bliska Wola oferuje komfortowe warunki, dobra lokalizacja oraz udogodnienia, które docenią zarówno single jak i pary oraz rodziny z dziećmi. 

Najważniejsze atuty Bliskiej Woli to:

 • Komfortowa i wygodna lokalizacja blisko centrum
 • Doskonała infrastruktura miejska
 • Nowoczesne rozwiązania technologiczne 
 • Dostępność komórek lokatorskich wózkowni, rowerowni czy podziemnej hali garażowej 
 • Powierzchnie użytkowe oraz biurowe
 • Duży park z fontanną i terenami rekreacyjnymi 
 • Atrakcyjna, uniwersalna architektura dobrze skomponowana z okolicą
 • Podwyższony standard (przewiduje on m.in. montaż centralnej klimatyzacji) 
 • Wysokość lokali, która wynosi prawie 3 metry. 
 • Boiska do uprawiania różnych dyscyplin sportowych
 • Sztuczne lodowisko
 • Ścieżki spacerowe 
 • Osiedlowe przedszkole 

Jakość życia na Woli

Usytuowanie Bliskiej Woli przy węźle komunikacyjnym czyni tę lokalizację naprawdę wyjątkową, a nieograniczone możliwości komunikacyjne sprawiają, że podróż biznesowa staje się czystą przyjemnością. Na łatwy dojazd do centrum liczyć mogą tu zarówno zmotoryzowani mieszkańcy, jak i osoby korzystające z transportu publicznego. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe, autobusowe oraz stacje metra i PKP. Do centrum za pomocą komunikacji miejskiej dostać się można w niecałe 10 minut. W 2019 r. wraz z oddaniem kolejnego etapu II linii metra został uruchomiony tramwaj na ul. Kasprzaka, co ułatwia połączenie ze stacją metra Rondo Daszyńskiego (5 min jazdy) oraz Centrum (10 minut jazdy). 

 

Dogodna lokalizacja inwestycji Bliska Wola zapewnia szeroki wybór punktów handlowych i usługowych. Mieszkańcy inwestycji na warszawskiej Woli mają dostęp do wielu punktów handlowych, położonych w pobliżu Osiedla. Niedaleko znajdziemy również galerie handlowe w których można zrobić zakupy w ekskluzywnych butikach lub spędzić aktywnie czas w klubach fitness.

Zdrowie na Woli

Do dyspozycji mieszkańców osiedla na Woli jest wiele gabinetów i przychodni, wśród których wymienić można: Instytut Matki i Dziecka, Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus, Szpital Wolski im. Anny Gostyńskiej, Centrum Medyczne Medi Partner, Centrum Medicover, Centrum Medyczne Arka, Centrum Onkologii, Poradnie Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej Św. Anny, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc oraz aptek: Apteka Ziko, Apteka Dr. Max. Nieco dalej znajduje się także Szpital Dziecięcy im. prof. dr med. J. Bogdanowicza.

Restauracje na Woli

Wola kusi zapachami i smakami. Osiedle Bliska Wola zlokalizowane jest natomiast w pobliżu wielu dobrych restauracji i kawiarni, w których można miło spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny. Wielbicieli włoskich klimatów przyciągnie sklep z artykułami spożywczymi – “Skład Włoski” przy ul. Żelaznej, który zachwyca świeżymi produktami o wyjątkowym smaku.

 

Polecane restauracje i kawiarnie na Woli:

 • Sushi Wola (kuchnia japońska) ul. Kolejowa 45
 • Bydło i Powidło Meat-ing Place (kuchnia amerykańska)ul. Kolejowa 47, Osiedle 19. Dzielnica
 • Tapas Gastrobar (kuchnia hiszpańska) ul. Grzybowska 63
 • Kawiarnia Legal Cakes ul. Chłodna 2/18
 • Le Cedre 84 (kuchnia libańska) ul. Aleja Solidarności 84

Przedszkola i szkoły na Woli

W najbliższej okolicy inwestycji Osiedla na Bliskiej Woli znajduje się 50 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole nr 74, Przedszkole nr 237 im. Warszawskiej Syrenki, Przedszkole Niepubliczne Zielona Żyrafa, Niepubliczne Przedszkole Waldorfskie, szkoły podstawowe (Szkoła Podstawowa nr 132 im. Sandora Petofiego, Szkoła Podstawowa nr 63 im. Zawiszy Czarnego, Szkoła Podstawowa nr 386 im. Marszałka Piłsudskiego), szkoły średnie (XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika, Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Sowińskiego, XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego, Technikum nr 7 im. Stanisława Wysockiego “Kolejówka”), a także uczelnie wyższe takie jak: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Rehabilitacji, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia.

Tereny zielone na Woli

Wola to dzielnica, która imponuje ilością terenów zielonych. Mieszkańcy osiedla mogą cieszyć się bliskością Parku Szymańskiego, Parku Moczydło, Lasku Na Kole oraz Parku Zachodniego. 54 hektary zieleni sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, spacerom z psem, wycieczkom rowerowym oraz imprezom kulturalnym. Bliska Wola to miejsce, które zachwyci zarówno miłośników aktywnego wypoczynku, jak i osoby stawiające na odprężające spacery.

Atrakcje na Woli

Inwestycja na Bliskiej Woli to balans pomiędzy intensywnym życiem w nowoczesnym mieście a możliwością rekreacji na łonie natury. Wielbiciele aktywnego trybu życia mogą korzystać z siłowni, boisk sportowych, ścieżki rowerowej, klubu fitness oraz świeżo wyremontowanego basenu Moczydło, położonych w pobliżu Osiedla.

 

Miłośników nocnych imprez ucieszy bliskość  klubów takich jak: Klub Odessa, Klub Proxima, Klub Space czy Progresja a  wielbiciele kultury wysokiej korzystać mogą z wielu ośrodków kulturalnych. Najbardziej polecane z nich to:

 • Muzeum Powstania Warszawskiego – ul. Grzybowska 79
 • Stacja Muzeum – ul. Towarowa 3
 • Teatr Dramatyczny – Scena na Woli ul. Kasprzaka 22

Spędzanie wolnego czasu na Woli

Mieszkańcy osiedla Bliska Wola mogą korzystać z pobliskich atrakcji, z których najpopularniejsze to:

 • Plac zabaw na Odolanach – nie tylko dla dzieci. To tutaj powstała przestrzeń rekreacyjno – sportowa, gdzie znajdują się trampoliny, karuzele, siłownia, huśtawki, boisko sportowe, mnóstwo ławek i zieleni. Wypoczynkowy zakątek dla mieszkańców Woli jest ogrodzony, oświetlony, objęty monitoringiem i wyłożony bezpieczną nawierzchnią. 
 • Zakupy w wielkomiejskim stylu – okoliczne centra handlowe zapewnią udane zakupy, jak również miło spędzony czas w restauracjach, kinach czy na placach zabaw.

Najpopularniejsze inwestycje na Bliskiej Woli

Jedną z pierwszych inwestycji, obejmującą nieruchomości premium na Bliskiej Woli były Apartamenty Giełdowa 4. Do najpopularniejszych inwestycji należą również 19 Dzielnica, Grzybowska 85 oraz Mennica Residence, oferujące najwyższej klasy luksusowe apartamenty.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024