Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Miasteczko Wilanów - Apartamenty na wynajem i sprzedaż w Miasteczku Wilanów

Miasteczko Wilanów Apartamenty na wynajem i sprzedaż w Miasteczku Wilanów

Miasteczko Wilanów

Rynek nieruchomości w Miasteczku Wilanów

Osiedle Miasteczko Wilanów usytuowane jest w południowej części miasta, w spokojnej okolicy Pałacu w Wilanowie. Stanowi część zachodniej dzielnicy Wilanów. W okolicy znajduje się wiele obszarów zielonych, w tym Park Ostoja Wilanów. Lokalizacja osiedla zapewnia bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową, dogodną komunikację z centrum miasta oraz ośrodkami biurowymi w Wilanowie i na Mokotowie.

 

Miasteczko Wilanów jest nowoczesnym osiedlem o spójnej zabudowie. Jest to jeden z największych rynków nieruchomości oferującym setki apartamentów na wynajem i sprzedaż. Obecnie większość ofert apartamentów na sprzedaż w Miasteczku Wilanów pochodzi głównie z rynku wtórnego, w związku z tym, że prawie wszystkie inwestycje deweloperskie zostały już zakończone.

 

Rynek wynajmu apartamentów na Nowym Wilanowie jest bardzo mocno rozwinięty. Apartamenty na wynajem w Miasteczku Wilanów są najczęściej wynajmowane przez rodziny z dziećmi. Nowy Wilanów bardzo często jest wybierany przez obcokrajowców – pracowników międzynarodowych korporacji i ambasad.

Jedno z najmodniejszych osiedli stolicy - rozkwitający rynek nieruchomości

Wilanów to dosyć młoda dzielnica, której dynamiczny rozwój rozpoczął się na początku XXI wieku. Motorem rozwoju było Miasteczko Wilanów, położone w bliskiej odległości od centrum stolicy i zagłębia biurowego na Służewcu. Dziś to najszybciej rozwijająca się dzielnica pod kątem budowy lokali usługowych oraz prywatnych.

 

Miasteczko Wilanów to okazałe osiedle mieszkaniowe. Uporządkowana miejska przestrzeń, nowoczesna zabudowa apartamentowa oraz rekreacyjne tereny zielone sprawiają, że mieszka się tu wygodnie i komfortowo. W ciągu kilku lat Miasteczko Wilanów stało się jednym z najmodniejszych miejsc do mieszkania w stolicy.

Mieszkając w Miasteczku Wilanów

Na terenie osiedla przeważa niskie budownictwo, często z dużą ilością szkła, bardzo spójne z otoczeniem. Budynki są do siebie bardzo dopasowane, zarówno wizualnie, jak i pod kątem struktury. Dzięki temu mieszkania w Wilanowie wpisują się w jednorodny styl architektoniczny.

 

Miasteczko Wilanów określane jest mianem miasta w mieście, ponieważ jest tam wszystko, czego do życia potrzeba. Z roku na rok staje się też coraz bardziej samodzielne: powstają tu szpitale, przychodnie, kameralne kawiarnie, centra handlowe, lokale usługowe, cukiernie itp. Coraz więcej jest możliwości spędzania wolnego czasu, od aktywnych jego form, jak jazda na rowerze czy bieganie, aż po wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalnych. Lokalizacja ta słynie z bliskości prestiżowych szkół międzynarodowych oraz Pałacu w Wilanowie.

 

Dzielnica Wilanów jest dobrze skomunikowana z innymi dzielnicami, co pozwala szybko i bezproblemowo dotrzeć do siedzib wielu firm. Poza tym Wilanów znajduje się bardzo blisko międzynarodowego Lotniska im. Fryderyka Chopina. Dotarcie tam zajmuje zaledwie 10 minut.

 

Mieszkańcy Wilanowa, ze względu na dużą liczbę specjalnie przygotowanych tras, mogą poruszać się także na rowerach. Wilanów to bowiem dzielnica, której ideą jest ekologiczne poruszanie się po terenach miejskich. Polecana jest rezygnacja z samochodów i komunikacji miejskiej na rzecz rowerów, rolek, biegania oraz spacerów.

Rynek nieruchomości w Miasteczku Wilanów

Nowy Wilanów jest zabudowany głównie przez niskie trzy- lub czteropiętrowe apartamentowce w wysokim standardzie. Nowy Wilanów od około 15 lat stale się rozwija, dlatego powoli wyczerpuje się miejsce na nowe inwestycje. Jest to prawie całkowicie zabudowana dzielnica, na której przeważa nowoczesne budownictwo z ochroną, garażem podziemnym i recepcją. Najwięcej jest tu apartamentów z dwoma bądź trzema sypialniami o powierzchni do 130m2. Popyt na zamieszkanie w tej dzielnicy jest wysoki, również skala oferowanych nieruchomości jest dość duża, zmienna sezonowo.

 

Nowy Wilanów jest popularnym miejscem zamieszkania dla obcokrajowców, tak zwanych ekspatów, oraz singli i rodzin z dziećmi.  Wszyscy aktywnie angażują się w życie społeczne. W porównaniu do innych dzielnic Warszawy, takich jak Śródmieście czy Mokotów, ceny mieszkań na Nowym Wilanowie są stosunkowo niskie, jednak ze względu na wysoki standard wykończenia oraz nowoczesność dzielnicy nie jest to najtańsze miejsce w stolicy.

 

Zainteresowanie zamieszkaniem w tym rejonie jest duże i systematycznie rośnie, coraz prężniej rozwija się tu rynek wtórny, na którym ceny zaczynają się od 12 000 złotych za metr kwadratowy. Koszt wynajmu apartamentu w wysokim standardzie z dwiema sypialniami to około  6 000-7 000 złotych miesięcznie. Eksperci z Lions Estate prognozują, iż ceny mieszkań na Nowym Wilanowie będą rosły ze względu na duży popyt, atrakcyjność oraz specyfikę dzielnicy, w której wszystko znajduje się w odległości spaceru.

Jakość życia w Miasteczku Wilanów - luksusowe apartamenty i nie tylko

Wilanów jest dzielnicą o bardzo dużym potencjale. Dzięki kolejnym prestiżowym inwestycjom stale rośnie jego status. O jego renomie świadczą wysokie oceny w rankingach popularności. W opinii mieszkańców Wilanów to najbezpieczniejsza z dzielnic w stolicy. To z pewnością kwestia, na którą powinni zwrócić uwagę młodzi warszawiacy, decydujący się na zakup mieszkania i założenie własnej rodziny. Innym aspektem jest również czystość i troska mieszkańców o otoczenie w którym żyją. Tu również Wilanów pozostawia konkurencję daleko w tyle. Nie ma drugiej tak czystej i eleganckiej dzielnicy w mieście stołecznym.

 

Zdaniem mieszkańców Miasteczka Wilanów tym, co przyciąga nowych najemców są przede wszystkim wyróżniające się na tle miasta piękne tereny zielone, unikalny klimat, będący połączeniem historycznych zabudowań z zielenią i terenów rekreacyjnych. Wilanów upodobali sobie również sławni ludzie kultury, sportu, biznesu czy polityki.

Restauracje w Miasteczku Wilanów

Miasteczko Wilanów kusi bogatą ofertą kulinarną. Z każdym rokiem przybywa nowych, uroczych miejsc, w których można odpocząć, dobrze zjeść i miło spędzić czas po całym dniu pracy.

Polecane miejsca w Miasteczku Wilanów:

  • Basisco Wilanów ul. Adama Branickiego 11
  • Tratoria Rukola ul. Klimczaka 1
  • Saffron and Spices, ul. Klimczaka 20 lok. 87
  • Batida
  • Szczególnie polecamy domowej roboty włoskie lody, które wytwarza i serwuje w swojej lodziarni przy ulicy Hlonda 2 Fabiano – przesympatyczny Włoch z Puglii

Atrakcje w Miasteczku Wilanów

Wilanów to dzielnica, w której wiele się dzieje. O ile w samym Miasteczku Wilanów nie ma zbyt wielu atrakcji, tak cała dzielnica i okolice zachęcają do zwiedzania zabytków.

 

Latem dużą popularnością cieszą się biegnące wzdłuż Wału Zawadowskiego ścieżki rowerowe oraz nadwiślańskie plaże. Łatwo stąd również wybrać się na wycieczkę za miasto. Osoby aktywnie uczestniczące w życiu kulturalnym ucieszą się z różnorodnych wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury Wilanów.

 

Głównym ośrodkiem i kreatorem życia kulturalnego Wilanowa jest Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Plakatu, które mieści się w dawnej ujeżdżalni pałacowej. Do najbardziej znanych imprez kulturalnych, które organizowane są w jego wnętrzach zaliczyć można Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym, Międzynarodową Letnią Akademię Muzyki Dawnej, która stwarza okazję do spotkań muzyków z całego świata oraz Międzynarodowe Biennale Plakatu.

Przedszkola i szkoły w Miasteczku Wilanów

W miasteczku funkcjonuje publiczny żłobek i przedszkole przy ul. Urszuli Ledóchowskiej. Poza tym kilka prywatnych placówek edukacyjnych, m.in. Deutsche Schule in Warschau – prestiżowa placówka niemieckojęzyczna, Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta, przedszkole brytyjskie Baby English Academy, Przedszkole Dwujęzyczne Akademia Uśmiechu, a także Żłobek, Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa im. A. Einsteina, której misją jest kształcenie liderów.

 

W całej dzielnicy Wilanów jest wiele prywatnych placówek edukacyjnych, które zapewniają dzieciom edukację na najwyższym poziomie. Dostępne są również publiczne placówki edukacyjne.

 

  • Żłobek i przedszkole przy ul. Urszuli Ledóchowskiej – https://zlobki.waw.pl/nasze-placowki/zlobki/wilanow/zlobek-nr-52-ul-sw-urszuli-ledochowskiej-8a/
  • Deutsche Schule in Warschau – https://www.wbs.pl/home-1435.html
  • Przedszkole Baby English Academy – http://www.babyenglish.edu.pl/
  • Przedszkole Dwujęzyczne Akademia Uśmiechu – https://akademiausmiechu.waw.pl/
  • Żłobek, Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa im. A. Einsteina – http://www.wilanow.edu.pl/

Spędzanie czasu wolnego w Miasteczku Wilanów

Na terenie całego osiedla w parterach budynków funkcjonują rozliczne punkty usługowe, kawiarnie i restauracje. Jest tutaj wszystko czego potrzebują mieszkańcy ceniący sobie komfort codziennego życia. Poza osiedlem jest wiele miejsc, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu z dziećmi i przyjaciółmi – wilanowska plaża, Ogród Botaniczny w Powsinie, tężnia w Konstancinie, zewnętrzne siłownie, strzelnica, pole do gry golfowa,  klub  tenisowy –  Tenis  Wil  z  możliwością korzystania także poza sezonem letnim, stadnina koni, Las Kabacki.

 

Wilanów ma także do zaoferowania coś dla ducha i ciała. Mieszkańcy Wilanowa czynnie uprawiający sport mogą korzystać z wielu centrów sportowych oraz klubów fitness. Dostępnych jest również wiele ośrodków oferujących relaks oraz odnowę biologiczną, a także gabinety SPA, które oferują całą gamę zabiegów.

 

Infrastruktura o charakterze handlowo-usługowym to nowo rozwijająca się część Wilanowa. Mieszkańcy korzystać mogą skorzystać z nowych projektów tj.: Royal Wilanów (ekologiczny budynek biurowy, przyjazny także dla osób które chcą wypocząć, zrobić zakupy lub spotkać się w gronie przyjaciół) oraz Centrum Handlowego na Placu Vogla. Planowane jest otwarcie Galerii Wilanów w której znajdą się sklepy, punkty usługowe oraz część wypoczynkowa z placem zabaw i terenem zielonym. Mieszkańcy chętnie korzystają też z położonego na pobliskim Mokotowie centrum handlowego z kinem – Sadyba Best Mall.

Najpopularniejsze inwestycje na Wilanowie

Ze względu na to, iż Nowy Wilanów tworzy swojego rodzaju miasteczko składające się z luksusowych apartamentowców, nie są one mocno zróżnicowane. Do najpopularniejszych inwestycji należą Ostoja Wilanów, Fountain Wilanów czy Avangarden.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024