Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Szczęśliwice - zielona enklawa Ochoty

Szczęśliwice zielona enklawa Ochoty

Szczęśliwice

Szczęśliwice – zielona enklawa Ochoty

Szczęśliwice to osiedle i obszar MSI leżący w zachodniej części Ochoty, która znajduje się na lewym brzegu Wisły otoczona przez cztery dzielnice: Wolę, Mokotów, Śródmieście oraz Włochy. Granice Szczęśliwic określone są w przez ulicę Grójecką, a także Bitwy Warszawskiej 1920 oraz linie kolei radomskiej i kolei wiedeńskiej. Sama nazwa posiada tło historyczne – pochodzi od wsi Stenclewice, która w XVI wieku była własnością rodziny Stenclewskich, potomków Gotarda z Rakowa. Szczęśliwice charakteryzuje duża liczba rozległych terenów zielonych oraz liczne ścieżki rowerowe – oba elementy mają korzystny wpływ na komfort życia mieszkańców. Ta część Ochoty jest  znana zwłaszcza z Parku Szczęśliwickiego, a także historii, którą upamiętniają pomniki oraz liczne kamienice. Szczęśliwice to popularny wybór wśród coraz większej ilości osób ze względu na bliskość do centrum Warszawy, a także atrakcyjne tereny.

1 23

Mieszkając na Szczęśliwicach

Szczęśliwice to nowoczesne osiedla, biznesowe centrum Warszawy z uwagi na liczną obecność biur firm, infrastruktura handlowo-usługowa. Oferują szerokie możliwości w zakresie aktywnego trybu życia z uwagi na imponującą ilość parków. Jednym z nim i najbardziej kultowym jest wybudowany w latach 60. oraz ostatnio modernizowany, Park Szczęśliwicki, który stanowi nowoczesną strefę rekreacyjno-sportową z wieloma atrakcjami: na jego terenie znajduje się otwarty basen, stanowiący idealny wybór w upalne letnie dni, a także kryta pływalnia , na którą warto się udać poza sezonem. Poza tym istnieje tu szereg innych rozrywek:  place zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, siłownia na wolnym powietrzu, wypożyczalnia kajaków, park stanowi także doskonałe miejsce do wspólnych spacerów z rodziną, uprawiania joggingu, nordic walkingu, ćwiczenia jogi. Centralnym punktem w parku jest również Górka Szczęśliwicka, na której terenie znajduje się działający przez cały rok ośrodek i stok narciarski, który pozwala korzystać z uroków sportów zimowych, nie wyjeżdżając z miasta, nawet gdy brakuje śniegu. Poza tym obszarami pełnymi zieleni są między innymi Fort Szczęśliwicki, a także Skwer Dobrego Maharadży ciągnący się od ulicy Grójeckiej do Opaczewskiej.

W obrębie Szczęśliwic mieszczą się dwa modne centra handlowe: Blue City oraz Atrium Reduta.

Zdecydowaną zaletą tej części Ochoty jest położenie blisko centrum, rozbudowana komunikacja miejska – przystanki autobusowe, tramwajowe gwarantujące dynamiczne połączenie z innymi dzielnicami Warszawy. Wygodny i błyskawiczny dojazd jest także na lotnisko im. F. Chopina, co stanowi świetną wiadomość dla często podróżujących osób.

Dobrze rozwinięta infrastruktura miejska, obecność licznych punktów usługowych i gastronomicznych, centrów handlowych oraz mnogość terenów zielonych zapewniają atrakcyjne warunki życia dla osób zamieszkujących Szczęśliwice.

4 56

Rynek nieruchomości na Szczęśliwicach

Zabudowa w tej części Ochoty jest zróżnicowana: dzieli się zarówno na obszary zabudowy mieszkaniowej, jak i biurowo-handlowej. Wśród ofert mieszkalnych widnieją domy jednorodzinne, klimatyczne kamienice, a także nowoczesne apartamentowce, będące częścią nowo powstających luksusowych inwestycji. Zainteresowanie nieruchomościami w tej części Ochoty wciąż wzrasta, co odzwierciedla zwłaszcza popyt na mieszkania w obrębie nowoczesnych osiedli. Zabudowa biurowo-handlowa to głównie budynki wzdłuż Alei Jerozolimskich.  Koszt wynajmu mieszkania w tej części Ochoty waha się w granicach 4 000-12 000 złotych miesięcznie, natomiast domu 12 000 – 20 000 złotych za miesiąc. Cena za metr kwadratowy na rynku wtórnym zaczyna się od 12 000 – 14 000 złotych. W przypadku lokali na rynku pierwotnym, w zależności od standardu, to ceny dochodzące nawet do 13 000 złotych za metr kwadratowy. Eksperci z Lions Estate prognozują wzrost cen nieruchomości w tym rejonie ze względu na bliskość centrum oraz jego ciągły rozwój.

78

Najpopularniejsze inwestycje na Szczęśliwicach

Nowoczesne osiedla powstające w centralnej dzielnicy Warszawy są tworzone według najnowszych trendów architektonicznych. Mieszkania na Szczęśliwicach tworzone były z głównie myślą o zagwarantowaniu wielu udogodnień ich lokatorom –  wyposażone są w podziemne parkingi, rowerownie, place zabaw i zielone dziedzińce, a o bezpieczeństwo dbają całodobowy monitoring oraz ochrona. Nowoczesne apartamentowce cieszą się popularnością, bowiem stanowią doskonałe połączenie infrastruktury mieszkalnej z zieloną roślinnością. Duży popyt na nieruchomości w tym rejonie wynika zwłaszcza z powodu świetnie rozwiniętej infrastruktury oraz niewielkiej odległości do centrum Warszawy.

9

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024