Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Służewiec Przemysłowy - Biurowe zagłębie stolicy

Służewiec Przemysłowy Biurowe zagłębie stolicy

Służewiec Przemysłowy

Biznesowe zagłębie Warszawy

Służewiec, będący częścią warszawskiego Mokotowa to siedziba wielu międzynarodowych firm, nowoczesne biurowce, dynamiczny styl życia. Usytuowany jest na 26 hektarach, w obrębie ulic: Woronicza, Wołoskiej, Obrzeżnej, Bokserskiej. To jednak nie tylko życie biurowe! Mieszkańcy okolicy cenią sobie zieleń Mokotowa oraz mnogość rozrywek. Odkryj z nami Służewiec!

Zalety lokalizacji

Mieszkania na Służewcu stanowią niewielki odsetek całości jego powierzchni. Choć ostatnie lata pokazały, że obszar ten wzbudza zainteresowanie inwestorów, którzy stopniowo przekształcają pozostałości po terenach przemysłowych na luksusowe osiedla mieszkalne. Miasto inwestuje w infrastrukturę oraz rewitalizowane są parki. W planach przewidziano m.in. projekty parków linearnych, a tylko kwestią czasu jest dalsza rozbudowa oferty gastronomiczno-rozrywkowej. Uroku dzielnicy dodaje Służewiecki Dom Kultury oraz Tor Wyścigów Konnych, które znajdują się nieopodal zagłębia biurowego. Wskrzeszenie klimatu dzielnicy, która tętni życiem może sprawić, że Służewiec będzie konkurencją dla warszawskiego Powiśla.

Zalety lokalizacji;

 • bliskość centrum,
 • najważniejszy obszar biurowców w Warszawie – miejsce pracy tysięcy osób,
 • rozbudowana infrastruktura miejska – autobusy, tramwaje,
 • bliskość obszarów kulturalno-rozrywkowych,
 • bliskość międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina,
 • w niedalekiej odległości znajdują się tereny zielone – Dolinka Służewiecka, Pole Mokotowskie.

Zalety lokalizacji

Rynek nieruchomości na Służewcu

Służewiec Przemysłowy, czyli tak zwany Mordor, jest zabudowany głównie przez apartamentowce i nowe budynki mające zazwyczaj od 4 do 10 pięter. Miejsce to prężnie rozwija się od około 10 lat i przekształciło się w najbardziej popularną dzielnicę biznesową w Warszawie. Wciąż pojawiają się nowe inwestycje, więc dostępność ofert jest duża. Głównie są to nieruchomości o powierzchni  70-80m2 z dwoma lub trzema pokojami, możemy tu również znaleźć jednosypialniowe apartamenty z salonem połączonym z aneksem kuchennym.

 

Mieszkańcy Służewca Przemysłowego to głównie osoby pracujące na Mordorze, a także ekspaci. Zainteresowanie ofertami w tej okolicy utrzymuje się na wysokim poziomie, w dużej mierze spowodowane jest to bliskością licznych biurowców.  Charakterystyczne miejsce stanowi centrum handlowe Galeria Mokotów.

 

Służewiec Przemysłowy jest częścią Mokotowa, więc ceny są wysokie, jednak niższe niż na Starym Mokotowie bądź w okolicach metra. Koszty zakupu mieszkania na rynku pierwotnym zaczynają się od 12 000 złotych za metr kwadratowy, natomiast na rynku wtórnym są nieco wyższe, od 14 000 – 15 000 złotych za metr kwadratowy. Według ekspertów z Lions Estate ceny te w ciągu najbliższych kilku lat będą delikatnie rosły ze względu na ogólny wzrost cen i inflację, jednakże miejsce to osiągnęło już swój poziom rozwoju i nie będą to drastyczne podwyżki.

Centrum biznesowe

Warszawski Służewiec to jeden z najważniejszych hubów biurowych nie tylko w stolicy, ale także Polsce. Jak dowiadujemy się z raportu agencji doradczej JLL, w I kw. 2019 roku wynajęto blisko 35 tys. mkw. biur, 3,9 tys. mieszkań oddano do użytku w ostatnich trzech latach, a od 2015 roku zainwestowano ponad 600 milionów euro w transakcje na rynku biurowym. Te liczby świadczą o atrakcyjności tego miejsca.

 

Największa dzielnica biurowa w Warszawie to kilka kompleksów biurowych zrealizowanych na światowym poziomie. Inwestycja Platinium Business Park  składa się z pięciu budynków, pomiędzy którymi ulokowane jest jezioro otoczone zielenią. Do największych inwestycji oddanych po 2008 roku należą: Horizon Plaza, Konstruktorska Business Center, Marynarska 12, Marynarska Business Park, New City, Park Postępu, Postępu 14 i Trinity Park III. Obecnie na terenie Służewca Biznesowego do użytku zostały oddane kolejne wysokiej klasy nieruchomości. Największa z nich, D48 zlokalizowana u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu.

Centrum biznesowe

Mieszkając na Służewcu

Na Służewcu życie nie ogranicza się do życia biurowego. Można tu nie tylko dobrze zjeść, ale także skorzystać z atrakcji w czasie wolnym po pracy. W dzielnicy zmodernizowane zostały dzikie tereny, m.in. nad stawem Służewieckim oraz powstały siłownie na świeżym powietrzu. Mieszkańcom do użytku oddano także, usytuowany przy Potoku Służewieckim, Dom Kultury. Ten obiekt to więcej niż budynek kulturalnego centrum dzielnicy. Łączy on w sobie ekologiczną oazę z nowoczesnym designem. Dodatkowo, ciągle rewitalizowany Tor Wyścigów Konnych przyciąga coraz więcej odwiedzających. Dalsze plany jego rozbudowy oraz organizacji imprez masowych będą wzmacniać atrakcyjność okolicy.

 

Tuż poza granicami Służewca mieści się Dom Kultury Kadr, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Poza tym ze Służewcem blisko sąsiaduje trzecia najsłynniejsza w Warszawie (po Arkadii i Złotych Tarasach) galeria handlowa, która umożliwia zrobienie zakupów lub pójście do kina – Galeria Mokotów. Oprócz tego mieszkanie na Służewcu wiąże się z możliwością skorzystania z szerokiej oferty licznych restauracji, barów czy kawiarni. W okolicy jest kilka szkół np. LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. J. Bema, przedszkoli np. Niepubliczne Przedszkole Montessori ItsyBitsy przy ul. Cybernetyki oraz uczelni. Wśród ośrodków medycznych przeważają prywatne, np. EnelMed, LuxMed.

 

Pobliska stacja metra, liczne linie tramwajowe oraz autobusowe, a także stacje wypożyczania rowerów Veturilo pozwalają na szybki dojazd do centrum. Miasto inwestuje w rozbudowę infrastruktury drogowej, która umożliwi szybsze przemieszczanie się samochodami. Dzielnica odzyskuje swój blask i staje się idealnym miejscem zarówno do zamieszkania, jak i do rozrywki.

Aktywne życie na Służewcu

W części północnej Służewca nie ma wielu atrakcyjnych miejsc, które pozwalają na czynny wypoczynek. Jednakże okolice ulicy Woronicza to doskonała lokalizacja dla osób prowadzących aktywny styl życia.

 

Pobliskie Pole Mokotowskie to największy park, który doskonale sprawdza się jako miejsce do uprawiania joggingu oraz rodzinnych spacerów. W okolicy nie brakuje licznych ścieżek rowerowych i biegowych, a na Mokotowie cyklicznie organizowane są imprezy sportowe dla dzieci i dorosłych.

 

W bliskim sąsiedztwie Służewca Przemysłowego znajdują się także obiekty sportowe tj. ośrodek Warszawianka, basen przy Woronicza, fitness kluby i siłownie, które oferują całoroczne zajęcia i treningi w zakresie różnych dyscyplin sportowych i aktywności fizycznej.

Aktywne życie na Służewcu

Restauracje na Służewcu:

Służewiec Przemysłowy oferuje, poza kantynami biurowymi, wiele miejsc w których można zjeść lunch. Szczególnie dużo mieści się wzdłuż ul. Wołoskiej:

 • Prima Pasta – kuchnia włoska – Wołoska 22a
 • Pho2 – kuchnia wietnamska – ul. Wołoska 74A
 • Olimp – ul. Wołoska 5 oraz ul. Marynarska 15
 • Mekong – kuchnia orientalna i polska – ul. Wołoska 7
 • Jeff’s – ul. Wołoska 12

Restauracje na Służewcu

Służewiec zagłębiem hotelowym

Rozwój rynku hotelowego w regionie Służewca Przemysłowego to proces zmian i przekształcania Służewca z dzielnicy stricte biurowej w dzielnicę o zróżnicowanej ofercie handlowej, gastronomicznej oraz mieszkaniowej. Na Służewcu funkcjonuje kilka wysokiej klasy hoteli. Większość z nich powstała na działkach, które zostały kupione pod budowę biurowców, ale inwestorzy zdecydowali o zmianie funkcji budynku. Inwestycje hotelowe na Służewcu odpowiadają warszawskiemu zapotrzebowaniu na tego typu usługi. Tylko w 2018 roku do użytku zostało oddanych blisko dwa tysiące pokoi hotelowych, a do 2020 r. – kolejne 4 tys. Nowe hotele, to nie tylko miejsca noclegowe, ale także oferta gastronomiczna oraz dodatkowe zaplecze konferencyjne dla lokalnych najemców.

Najpopularniejsze inwestycje na Służewcu Przemysłowym (Mordorze)

Do najpopularniejszych inwestycji na Mordorze należą: Qbik Loft Aparts przy ulicy Jana Pawła Woronicza 31, Studio Mokotów przy ulicy Magazynowej 13, oraz Osiedle Hubertus przy ulicy Obrzeżnej 1C.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024