Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Służew - Tutaj zaczyna się Twoja historia

Służew Tutaj zaczyna się Twoja historia

Służew

Tutaj zaczyna się Twoja historia

Służew jest częścią dzielnicy Mokotów. Stanowi doskonałe połączenie zalet wielkiego miasta, spokoju i ciszy zielonego zakątka Warszawy. Granice tego obszaru wyznaczają: Aleja Wilanowska, ulica Obrzeżna oraz południowa granica dzielnicy Mokotów – Dolina Służewiecka, Bokserska i Wyścigowa. Służew bardzo często mylony jest  z Służewcem, a różnice można zauważyć choćby w zabudowie. Atutem lokalizacji jest rozwinięta infrastruktura miejska, mnogość punktów gastronomicznych, sklepów oraz instytucji kulturalno-rozrywkowych. Sąsiadujący z nim Mokotów, zachęca do rekreacji, gdyż jest jednym z najbardziej zielonych obszarów Warszawy.

Mieszkając na Służewie

Na Służewie funkcjonują osiedla w których przeważa architektura w stylistyce lat 30. Przykładem może być obszar zwany Miastem – Ogrodem Służew (inaczej Służew Niski). Są tam domy stylizowane na art-deco, w zmodyfikowanym stylu dworkowym funkcjonalizmu oraz typowe dla tego okresu modernistyczno – monumentalne. Jest to wyjątkowe zjawisko architektoniczne w skali nie tylko Warszawy. Powstało nawet Stowarzyszenie Miasto – Ogród Służew mające na celu utrzymanie i ochronę układu urbanistycznego, ładu architektonicznego, obiektów zabytkowych i pomników przyrody, których również nie brakuje na tym terenie.

Służew to także duża ilość terenów zielonych. Największy obszar to park Dolinka Służewiecka z Potokiem Służewieckim. Na popyt i zainteresowanie tym obszarem wpływa rozbudowa tej części miasta. Służew przyciąga swoim klimatem osoby młode oraz rodziny z małymi dziećmi, gdyż posiada bardzo rozbudowaną infrastrukturę miejską –  lokale usługowe, sklepy, place zabaw oraz placówki edukacyjne. Dodatkowo mała odległość od centrum i stacji metra czyni to miejsce przyjaznym do zamieszkania.

Nieruchomości na Służewie

Na Służewie przeważa starszy typ zabudowy, znajdują się tu pojedyncze nowe apartamentowce, a w okolicy metra Wilanowska nowoczesne domy jednorodzinne. Najwięcej jest apartamentów dwu- lub trzypokojowych o powierzchni 60-70m2, jednak znajdziemy tu również liczne mieszkania z jedną sypialnią mające około 50m2. Skala ofert premium jest nieduża, a zainteresowanie utrzymuje się na stałym poziomie.

 

Główne grupy mieszkańców Służewia to: miejscowi, rodziny z dziećmi oraz młodzi ludzie. Poziom cen na Służewie jest umiarkowany. Ceny są niższe niż w okolicach ul. Domaniewskiej, znajdującej się w pobliżu. Dominuje tu rynek wtórny, na którym ceny apartamentów zaczynają się od 10 000 złotych za metr kwadratowy. Ceny domów są wysokie, niewiele niższe niż na Starym Mokotowie. Według ekspertów z Lions Estate ceny na Służewie utrzymają się na obecnym poziomie, bądź nieco spadną, a nowoczesnych inwestycji delikatnie wzrosną.

Mieszkając na Służewie

Osiedla na Służewie są funkcjonalne. Służew nad Dolinką, oprócz zieleni, ciszy i doskonałej komunikacji, oferuje także wiele udogodnień które uwzględniają potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności.

Udogodnienia dla mieszkańców:

 • przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum i liceum,
 • bardzo dobry dojazd do metra,
 • osiedlowe sklepy,
 • punkty usługowe,
 • bazary ze świeżą żywnością,
 • apteki,
 • nowoczesne place zabaw dla najmłodszych,
 • z inicjatywy Spółdzielni Mieszkaniowej „Służew nad Dolinką” od wielu lat z powodzeniem działa świetlica dla dzieci od 7 do 16 lat, która oferuje nieodpłatne zajęcia edukacyjne i wychowawcze.
 • ujęcie wody oligoceńskiej,
 • parking wielokondygnacyjny pryz ul. Mozarta 1,
 • kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Noakowskiego,
 • boisko do gry w piłkę nożną z naturalną murawą,
 • siłownie plenerowe,
 • plenerowy kompleks wypoczynkowy „Górki Służewskie”,

W ramach poprawy bezpieczeństwa teren Służewa jest monitorowany.

Dodatkowym atutem lokalizacji jest:

 • dobra komunikacja z innymi dzielnicami Warszawy,
 • dobry dojazd do południowej obwodnicy Warszawy,
 • tor wyścigów konnych,
 • tereny zielone dające możliwość atrakcyjnego spędzania czasu,
 • wypożyczalnia rowerów Veturilo,
 • a także zlokalizowane w pobliżu centrum handlowe Galeria Mokotów.

Służew, to nie tylko komfort zamieszkiwania, ale także bezpieczeństwo, harmonia i bliskość natury. Miejsce do którego chce się wracać po ciężkim dniu pracy.

Służew to jedna z dzielnic, która łączy w sobie obszary mieszkalne i biurowe. Swoje siedziby mają tu takie firmy, jak: Hewlett Packard Polska Sp. z o.o., Red Bull Sp. z o.o., Comparex Poland Sp. z o.o., Globema. Z tego względu, jak również z powodu bliskości sąsiednich obszarów biurowych, w tym słynnego Mordoru, do pracy przyjeżdża tu wiele osób z całej Warszawy, a nawet spoza stolicy. To także atut, dzięki któremu popyt na mieszkania w tym rejonie jest właśnie tak duży.

Atrakcje Służewa

Tereny Parku Dolina Służewska, z malowniczo płynącym Potokiem Służewieckim, są jednym z nielicznych w stolicy tak rozległych, zielonych, naturalnie pięknych terenów. Okazała zieleń tworzy w tym niezwykłym miejscu wyjątkową enklawę ciszy i spokoju.

 

Służewski Dom Kultury, Klub Seniora „Służewiak”, Narodowy Instytut Audiowizualny to miejsca w których organizowane są ciekawe spotkania, koncerty, wykłady, spektakle, wystawy i wartościowe zajęcia. Swoją ofertą przyciągają znamienitych gości z Polski i ze świata.

 

Osiedlowy Klub Sportowy „Arena Służew” – miejsce sportu i rekreacji.

Każdego roku, Spółdzielnia oraz Służewski Dom Kultury, organizują na Osiedlu Piknik Rodzinny. W trakcie pikniku odbywają się koncerty i występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów Służewskiego Domu Kultury, a dla uczestników oferowane są różne gry, zabawy i warsztaty.

 

Miłośnicy sportu docenią liczną sieć ścieżek rowerowych z doskonałymi warunkami do joggingu i spacerów, które są także idealnym miejscem czynnego wypoczynku.

 

Warto zwiedzić Fort Służewiec, wokół którego znajduje się niewielki zalesiony obszar. Zaletą mogą być także liczne targi, na których kupuje się świeże warzywa i owoce.

Edukacja na Służewie

W tej części Mokotowa znajduje się wiele ośrodków edukacyjnych, w tym słynna Uczelnia Łazarskiego, Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk czy Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Poza tym w jest tutaj kilka szkół podstawowych oraz liceów.

Przykładowe szkoły i uczelnie na Służewie

 • Przedszkole nr 80 „Słoneczna Dolinka”
 • Szkoła Podstawowa nr 107 im. Bronisława Malinowskiego
 • Multischool International School Szkoła Podstawowa
 • Uczelnia Łazarskiego
 • Uniwersytet Warszawski wydział zarządzania

Parki i tereny zielone na Służewie

 • Park Dolinka Służewiecka
 • Potok służewiecki
 • Park im, inż. P. Pawlukiewicza

Polecane kawiarnie i restauracje:

 • Cichy Kącik Kuchnia Polska Wałbrzyska 11
 • Shilla ul. Wałbrzyska 11
 • Kawiarnia Uchwyceni w Kadrze ul. Rzymowskiego 32
 • Kawiarnia To Lubię! Ul Dominikańska 2

Nietuzinkowym miejscem spotkań jest Fort 8 zlokalizowany w XIX-wiecznych zrewitalizowanych koszarach. To nietypowe pod względem architektury oraz lokalizacji miejsce.  Carska twierdza usytuowana jest za działkami z dala od większych osiedli. Fort 8 powstał z myślą o wymagających klientach, gdyż znajdują się tam ekskluzywne kawiarnie, restauracje i sklepy. W Forcie swoje miejsce znalazła też popularna restauracja Dziurka od klucza. Jest też whisky bar, restauracja Garo Sushi, winiarnia, mięsne delikatesy Beef shop, gdzie można kupić jakościową wołowinę z ekohodowli z Warmii, a także spróbować konkretnych wyrobów. A do tego jeszcze m.in. biuro projektowe Doroty Szelągowskiej, fryzjer Cut it Studio oraz salon manicure Nail Spa. Ponadto tuż obok Fortu 8 znajduje się Ósmy Park, który powstał na terenie zielonym należącym do terenu historycznego Fortu VIII Służew.

Służew to idealne miejsce do zamieszkania!

Najpopularniejsze inwestycje na Służewie

Do najpopularniejszych inwestycji premium na Służewie należą: Melody Park, kameralne apartamenty przy ulicy Niedźwiedziej 8e oraz Wyścigowej 4.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024