Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Willy-Brandt-Schule - Międzynarodowa szkoła z wykładowym językiem niemieckim

Willy-Brandt-Schule Międzynarodowa szkoła z wykładowym językiem niemieckim

Willy-Brandt-Schule

Dane kontaktowe

Willy-Brandt-Schule https://wbs.pl/strona_glowna-1298.html
Adres: Św. Urszuli Ledóchowskiej 3, 02-972 Warszawa
Telefon: 22 642 27 05
Założenie: 1978

Opis szkoły

Willy-Brandt-Schule (WBS) – to międzynarodowa szkoła z wykładowym językiem niemieckim, która pełni rolę centrum dialogu polsko-niemieckiego, stąd jej nazwa: Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie.

Szkoła została założona jako „Szkoła Niemiecka w Warszawie” przy Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w roku 1978. W ramach placówki działa: 

  • szkoła podstawowa, 
  • gimnazjum, 
  • liceum. 

Uczniowie realizują polski i niemiecki program nauczania. Ukończenie szkoły umożliwia podjęcie studiów w Niemczech.

Finansowanie

Szkoła Willy-Brandt-Schule wspierana jest finansowo i personalnie przez rząd niemiecki i jest jedyną szkołą w Polsce, która oferuje kształcenie według niemieckiego systemu nauczania.

Dla kogo?

Do WBS przyjmowane są dzieci zarówno polskie i niemieckie, jak i międzynarodowe, które chcą poznawać kulturę i języki obu narodów. Dla dzieci nieznających języka niemieckiego na etapie podstawowym tworzy się klasy polskie i międzynarodowe (I-III), a dopiero w wyższych klasach łączą się one z dziećmi z klas niemieckojęzycznych. Językiem wykładowym jest język niemiecki, a także polski i angielski.

Wyspecjalizowana kadra nauczycielska oraz native speakerzy zapewniają gruntowne wykształcenie,  zgodnie z niemieckimi planami nauczania, na najwyższym poziomie. Certyfikat jakości „Exzellente Deutsche Auslandsschule” jest dowodem potwierdzającym pełną sukcesów pracę uczniów i nauczycieli. 

Cel nauczania

Celem szkoły jest kształcenie według niemieckich standardów oraz wsparcie dialogu polsko-niemieckiego i interkulturalnego porozumienia. Ważnym aspektem w nauczaniu jest również tolerancja, niezależnie od kulturowych różnic.

Szkoła Spotkań i Dialogu ma za zadanie doprowadzić uczniów do egzaminu dojrzałości i nabycia prawa po WBS do studiowania w szkołach wyższych w Polsce, Niemczech oraz innych krajach. Egzaminy te są uznawane w obu krajach. Kandydaci na studia podlegają w związku z tym takim samym wytycznym, co mieszkańcy danego kraju. Dodatkowe egzaminy językowe nie są konieczne.

Zajęcia dodatkowe

Szkoła nie składa się tylko z języków. Duży nacisk kładziony jest na praktyczną naukę przedmiotów przyrodniczych, rozwój muzyczno-artystyczny (np. Akademia muzyczna WBS), sportowy (np. Akademia Piłkarska WBS oraz trening lekkoatletyczny), jak i również naukową współpracę z Uniwersytetem Warszawskim.

W obszarze zawodowym kształcenie wzbogacone jest o praktyki zawodowe, spotkania doradcze dotyczące studiów i rozwoju zawodowego, wyjazdy na Uniwersytet Viadrina w Frankfurcie nad Odrą oraz do Związkowego Urzędu Pracy w Berlinie.

Szkoła zapewnia uczniom zajęcia dodatkowe – sportowe, muzyczne, plastyczne, techniczne i wiele innych.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024