Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Pod Skocznią - Cicha okolica w samym centrum miasta!

Pod Skocznią Cicha okolica w samym centrum miasta!

Pod Skocznią

Willowa część Mokotowa

Osiedle Pod Skocznią to kameralna okolica, w której usytuowane są wille oraz domy jednorodzinne wybudowane w latach 1983-85 wg projektu Jerzego Baszkiewicza na ziemiach należących do właścicielki Królikarni. Osiedle znajduje się na Mokotowie, nieopodal przepięknego Parku Królikarnia, który jest siedzibą klimatycznego Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. Królikarnia, Trzy Stawy i Park Arkadia to doskonałe tereny do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W okolicy

Okolica inwestycji jest idealna dla rodzin, poszukujących spokoju i wytchnienia od miejskiego zgiełku. Na samym osiedlu znajdują się międzynarodowe żłobki i przedszkola o uznanej renomie, a także szkoły: brytyjska i francuska. U podnóża Skarpy Warszawskiej, tuż przy Królikarni, znajduje się także duży plac zabaw dla najmłodszych, tor łyżwiarski, korty tenisowe oraz Park Wodny „Warszawianka”.

 

Z drugiej strony lokalizacja ta oferuje szybki dojazd do ścisłego centrum, międzynarodowego Lotniska im. Fryderyka Chopina, Galerii Mokotów i wielu innych strategicznych punktów.

Nieruchomości Pod Skocznią

Osiedle Pod Skocznią jest zabudowane głównie przez domy z lat 90, dodatkowo w tej okolicy można znaleźć kilka apartamentowców z lat 2000. Znajdujące się tu nieruchomości mają zazwyczaj większe metraże, średnia wielkość apartamentu to 100m2, natomiast domu 250-300m2. Zamieszkiwane są one przeważnie przez rodziny z dziećmi. Dostępność ofert jest niewielka ze względu na fakt, iż osiedle Pod Skocznią zajmuje mały obszar. Zainteresowanie zamieszkaniem w tej okolicy jest stabilne i raczej nie rośnie. Ceny nieruchomości są na średnim poziomie,  stosunkowo niskie jak na Mokotów. Zaczynają się od 11 000 złotych za metr kwadratowy na rynku wtórnym, a w bardzo wysokim standardzie od 15 000 złotych za metr kwadratowy. Eksperci z Lions Estate nie prognozują zwiększenia cen nieruchomości zlokalizowanych na tym osiedlu. Ewentualny delikatny wzrost może być spowodowany jedynie przez inflację i ogólny wzrost cen.

Atrakcje na Mokotowie

Mokotów zapewnia atrakcje nie tylko stałym mieszkańcom, ale także turystom. Dzielnica jest przepełniona pięknymi zabytkowymi willami, zielenią i sztuką uliczną np. okazałymi muralami autorstwa znanych artystów street-artu.  Można zwiedzać takie miejsca, jak:

  • Muzeum Geologiczne
  • Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej
  • Królikarnię i Park Rzeźby, który jest jednocześnie muzeum sztuki
  • Tereny nad Jeziorkiem Czerniakowskim
  • Park Arkadia, Morskie Oko lub Dreszera
  • Służewski Dom Kultury, gdzie znajduje się zagroda z kozami
  • Tor Wyścigów Konnych Służewiec
  • Falującą fasadę kamienicy przy ulicy Narbutta
  • Szlak Starych Latarni Gazowych na Sadybie
  • Kopiec Powstania Warszawskiego usypany z gruzów powojennej Warszawy

Jakość życia na Mokotowie

Na Mokotowie znajduje się bardzo dużo lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych. Rozrywkę zapewniają zróżnicowane kluby. Na zakupy warto udać się do Galerii Mokotów, a po nich przejść do Alei Smaków, gdzie znajdują się restauracje serwujące smakołyki z całego świata.

Życie towarzyskie tętni w kultowych już Boston Port przy ul. Okolskiej 2, kawiarni Relaks, Restauracji Galeon na ul. Huculskiej 5 lub w restauracji Stary Dom przy ul. Puławskiej 104/106.

Przedszkola oraz szkoły na Mokotowie

W najbliższej okolicy znajduje się 69 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Little Jumbo English Preschool w odległości 300m, Żłobek Dziecięcy Raj na Mokotowie w odległości 350m, Gimnazjum nr 11 im. I.J. Paderewskiego w odległości 550m.

Spędzanie czasu wolnego na Mokotowie

Mokotów ma do zaoferowania wiele atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Aktywny wypoczynek uprawiać można na rozległym obszarze Pola Mokotowskiego lub nad Jeziorkiem Czerniakowskim, którego brzegi przystosowane są do rekreacji.

Mieszkańcy Mokotowa mają też sporo możliwości, by realizować swoje sportowe pasje. W klubie sportowym Warszawianka można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, popływać w basenie lub zagrać w tenisa. W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: w odległości 550 m znajduje się Active Body, w odległości 600 m znajduje się CrossFit Ad Alta, w odległości 600 m znajduje się Fitness Club “Zdrofit”.

Rodziny z dziećmi również znajdą w dzielnicy sporo atrakcji, np.: Multimedialna Biblioteka, Kinderplaneta w Galerii Mokotów, Fun Park Digiloo, który jest określany największym placem zabaw w Warszawie, gdzie można skorzystać z oferty Parku Wodnego lub sali zabaw w C.H. Land. Nawet księgarnie organizują warsztaty dla maluchów.

Miłośnicy teatru mogą skorzystać z oferty Sceny Przodownik, Nowego Teatru, czy Teatru Druga Strefa. Spektakle dla dzieci odbywają się w Teatrze Lalka i Guliwer.

Na brak atrakcji nie będą narzekać amatorzy filmu. Oprócz multiplexów jest też bardziej ambitna oferta. Prężnie działają kina Ilusion i Luna.

Jeśli marzysz o zamieszkaniu na spokojnym i cichym osiedlu z łatwym dostępem do tętniącego życiem centrum miasta, to miejsce jest dla Ciebie!

Najpopularniejsze inwestycje Pod Skocznią

Pod Skocznią jest specyficznym obszarem stanowiącym głównie jedno osiedle domów prywatnych i nielicznych apartamentów. Do najpopularniejszych inwestycji możemy zaliczyć Ville pod Skocznią, Fort Cze oraz osiedle Nova Królikarnia.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024