Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Łomianki - Zielona oaza o krok od stolicy

Łomianki Zielona oaza o krok od stolicy

Łomianki

Chwila wytchnienia w zielonej okolicy

Podwarszawski rynek Łomianek oraz ich okolic dynamicznie się rozwija, przyciągając osoby poszukujące wytchnienia od miejskiego zgiełku. Mieszkańcy cenią sobie przede wszystkim zieloną, spokojną okolicę. Niewątpliwym atutem jest bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego, przy jednoczesnej niedalekiej odległości od stolicy. Nic więc dziwnego, że w okolicy powstaje coraz więcej luksusowych domów i rezydencji, wykończonych w najwyższym standardzie, obejmującym najnowocześniejsze udogodnienia. Najbardziej popularnymi lokalizacjami w okolicy są Łomianki Dolne, Osiedle Dąbrowa Leśna oraz okolice Kiełpina.

Doskonała lokalizacja

Graniczące z obrzeżami Warszawy Łomianki chętnie wybierane są przez osoby pracujące w stolicy. Miasto położone jest 14 km od centrum stolicy, przy drodze krajowej nr 7 (Warszawa – Gdańsk (ul. Kolejowa)). Łomianki graniczą od północy z sołectwami Łomianki Dolne i Łomianki Chopina, przez Wisłę z osiedlem Nowodwory na Białołęce, od wschodu z osiedlem Młociny na Bielanach. Od południa Łomianki sąsiadują z Kampinoskim Parkiem Narodowym, i gminą Izabelin, od zachodu z sołectwami Dziekanów Leśny i Kiełpin.

Zielona enklawa

Łomianki będą idealną lokalizacją dla osób, które pragną zamieszkać w kameralnym, zielonym, spokojnym otoczeniu, przy zachowaniu jednocześnie dobrego połączenia komunikacyjnego z Warszawą. Mieszkańcy Łomianek korzystać mogą przede wszystkim z uroków położonego nieopodal Kampinoskiego Parku Narodowego, w którego granicach znajdują się rozległe obszary Puszczy Kampinoskiej, położone w pradolinie Wisły. Znaczna część Łomianek leży na terenie zalewowym w starorzeczu Wisły, w którym znajdują się trzy z sześciu jezior w gminie: Pawłowskie, Fabryczne i Ostrowskie. Sprawia to, iż okolica jest niezwykle malownicza, sprzyjając spacerom i wycieczkom rowerowym.

Rynek nieruchomości w Łomiankach

Lokalny rynek nieruchomości w Łomiankach oraz okolicach stale się rozwija. Przybywa nieruchomości z segmentu premium. Najchętniej wybierane są w tym celu Łomianki Dolne, Osiedle Dąbrowa Leśna oraz okolice Kiełpina, gdzie powstają osiedla luksusowych rezydencji. Domy w tych okolicach charakteryzują się przestronnością, wysokim standardem wykończenia, wspaniałymi ogrodami (często w otoczeniu starodrzewia) a także nowoczesnymi udogodnieniami takimi jak np. basen, sauna czy jacuzzi ze strefą relaksu. W ocenie ekspertów Lions Estate potencjał okolicy jest ogromny. Rynek będzie się stale rozwijał a ceny nieruchomości w okolicy będą rosły.

Edukacja

Na terenie Łomianek dostępna jest mnoga liczba placówek edukacyjnych. Rodzice mogą wybierać zarówno spośród publicznych, jak i prywatnych przedszkoli, szkół jak i liceów. W mieście znajdują się również dwie uczelnie wyższe – Wydział Nauk o Rodzinie UKSW i Wyższa Szkoła – Nowa Edukacja oraz Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia.

  • Przedszkole Niepubliczne Mój mały świat
  • Europejskie Przedszkole Niepubliczne Dziecięca planeta
  • Polsko-Angielskie Przedszkole Niepubliczne „The Treehouse”
  • Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa “Moja Szkoła” w Łomiankach
  • Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Nr 71 Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki

Kultura i sport

Łomianki posiadają wiele do zaoferowania dla osób prowadzących zdrowy tryb życia. To nie tylko mnogość terenów rekreacyjnych, doskonałych na spacery, treningi czy wycieczki rowerowe. Mieszkańcy Łomianek korzystać mogą z bogatej oferty Centrum Dydaktyczno-Sportowego im. Jana Pawła II (ICDS). Budynek posiada basen, halę sportową, strzelnicę, saunę, fitness i aulę widowiskowo-koncertową, w której organizowane są różnorodne imprezy sportowe np. Puchar Polski w tańcu na wózkach, Mistrzostwa Warszawy w Tańcu Towarzyskim, Mistrzostwa Polski w Karate. Pasjonaci kultury fizycznej skorzystać mogą z kilku klubów fitness, zlokalizowanych w Łomiankach.

W Łomiankach funkcjonuje również Dom Kultury (Łomianki Stare) i jego filia (Buraków), w których odbywają się zajęcia kulturalne i gimnastyczne. Każde dziecko może tu znaleźć coś dla siebie (np. zespół taneczny Łomianeczki, kółko plastyczne itp.). Organizowane są tu także zajęcia dla dorosłych. W Domu Kultury odbywają są koncerty muzyczne, teatrzyki dla dzieci, spotkania z autorami książek, bale karnawałowe, a także finał WOŚP. Mieszkańcy mogą również korzystać z oferty Biblioteki Publicznej w Łomiankach przy ul. Wiejskiej 12a oraz jej filii w Dziekanowie Nowym oraz Dąbrowie Leśnej.

Restauracje w Łomiankach

W Łomiankach nie brakuje miejsc, które zachwycą smakoszy kuchni z całego świata. Najbardziej polecane restauracje w okolicy zdaniem Tripadvisor to:

  • Villa Torini, ul. Warszawska 90, Łomianki – kuchnia włoska, śródziemnomorska
  • Parma Pizzeria – ul. Warszawska 89, Łomianki – kuchnia włoska
  • Wiejska Chata Restauracja – ul. Poniatowskiego 4, Łomianki – tradycyjna kuchnia polska; kuchnia europejska
  • Jazz Cafe, ul. Warszawska 69, Łomianki

Zakupy i usługi

W Łomiankach przy ul. Brukowej 25 funkcjonuje Galeria Łomianki, oferująca liczne sklepy, butiki, punkty usługowe, biura podróży, winiarnię i restauracje z kuchniami różnych krajów. Skorzystać można również z usług zakupy ze stylistką. Większe zakupy spożywcze zrobić można w położonym w Galerii hipermarkecie Auchan.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024