Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Śródmieście - Luksusowe apartamenty na sprzedaż w sercu Warszawy!

Śródmieście Luksusowe apartamenty na sprzedaż w sercu Warszawy!

Śródmieście

Luksusowe apartamenty w Śródmieściu Warszawa

Śródmieście to najbardziej reprezentacyjną częścią Warszawy, obejmująca ścisłe centrum stolicy.

To właśnie tutaj znajdują się najdroższe i najbardziej luksusowe nieruchomości w Warszawie. Apartamenty na sprzedaż w Śródmieściu w Warszawie mogą kosztować od 25 do 50 tysięcy za metr kwadratowy. Jedną najbardziej znanych inwestycji są Złota 44. Sprzedaż apartamentów na Złotej 44 >> Złota 44 cieszy się również ogromnym zainteresowaniem wśród najemców. Sprawdź aktualne apartamenty na wynajem w Złotej 44.

 

Kolejnym znanym apartamentowcem jest inwestycja Cosmopolitan przy ulicy Twardej 4. Apartamenty na sprzedaż w Cosmopolitan są dostępne jedynie na rynku wtórnym.

 

Stare Miasto, ulubiony park Warszawiaków – Łazienki Królewskie, Nowy Świat – jedna z najdroższych ulic w Europie oraz charakterystyczne obiekty Warszawy – Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Teatr Wielki Opera Narodowa. Śródmieście to nowoczesne biurowce, wysokiej klasy apartamentowce, muzea, teatry, kina, luksusowe hotele, nowoczesne centra handlowe, restauracje, kluby. Poczuj rytm miasta, które podobnie jak amerykański Nowy Jork – nigdy nie zasypia!

Komunikacja w Śródmieściu

W centralnej części miasta jest bardzo dużo parkowej zieleni. Ze wschodnią częścią Warszawy, Śródmieście połączone jest 4 mostami. Idealna komunikacja z innymi dzielnicami – są tu trzy stacje metra, szybka kolej miejska oraz około 30 linii komunikacji miejskiej, sprawia że wszędzie jest blisko. Ponadto mieści się tu stacja PKP Powiśle oraz Dworzec Warszawa Centralna, który łączy centrum miasta z innymi miastami Europy. Śródmieście pod względem życia, estetyki przestrzeni, działalności biznesowej, infrastruktury, ekologii, oferty kulturalnej i tożsamości kulturowej zasługuje na miano światowej metropolii.

Apartamenty na sprzedaż i wynajem w Śródmieściu

Śródmieście jest bardzo zróżnicowane pod względem architektury. W dzielnicy tej przeważają nowoczesne budynki z roku 2005 bądź nowsze oraz odrestaurowane przedwojenne kamienice. Na tle innych dzielnic, Śródmieście wyróżnia się dwoma wysokimi wieżowcami przy ulicy Twardej oraz Złotej, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. Do najbardziej charakterystycznych miejsc na tym obszarze zaliczany jest Plac Grzybowski, Rondo Radosława oraz Plac Zbawiciela. W porównaniu do Powiśla, mieszkania są tu mniejsze, średnio mają powierzchnię 50m2 i jedną sypialnię, jednakże w Śródmieściu nie brakuje ogromnych apartamentowców o metrażu większym niż 200m2. Mieszkańcy są bardzo zróżnicowani, jest tu mniej rodzin z dziećmi niż na Powiślu, głównie single, młode pary, inwestorzy oraz obcokrajowcy. Skala ofert na Śródmieściu jest ograniczona, w najbardziej pożądanych lokalizacjach popyt jest bardzo duży, a zainteresowanie stale rośnie. Przyczynia się do tego świetny dostęp do różnorodnych usług, restauracji, biurowców czy zaplecza rozrywkowego, a także prestiż mieszkania w centrum. Jest to jedno z najdroższych miejsc w Warszawie, gdzie ceny na rynku wtórnym zaczynają się od 15 000 złotych a metr kwadratowy i dochodzą nawet do 30 000 złotych za metr kwadratowy. Według ekspertów z Lions Estate będą one nadal rosły, ponieważ wciąż powstają nowe inwestycje, które napędzają popyt, który już obecnie jest ogromny.

Jakość życia w Śródmieściu

Aktualnie Śródmieście jest miejscem spotkań biznesowych oraz międzynarodowych imprez kulturalno-rozrywkowych. Każdego roku miliony ludzi z całego świata odwiedzają tę część miasta ze względu na bogactwo powiązań z historią kraju oraz nowoczesne atrakcje turystyczne. Rozwinięta sieć komunikacji miejskiej w postaci autobusów i metra oraz bliskość Dworca Centralnego umożliwiają sprawne przemieszczanie się po terenie całej dzielnicy. Od Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina dzieli je zaledwie 20 minut.

Edukacja w Śródmieściu

Śródmieście to dobra lokalizacja ze względu na rozbudowaną ofertę edukacyjną. Mnogość placówek zapewnia dobrą i konkurencyjną ofertę. Znajduje się tutaj Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska i przeszło 10 szkół wyższych. Na najmłodszych czeka ponad 40 przedszkoli, 14 szkół podstawowych, 15 liceów ogólnokształcących, liceum profilowane, 3 szkoły zawodowe oraz 8 szkół technicznych. Ponadto kilkadziesiąt szkół  językowych kusi swoją ofertą. Wszystkie placówki są na tyle dobrze zlokalizowane, że z łatwością można dojechać do nich metrem, tramwajem czy autobusem. Pod tym względem centrum miasta jest dobrym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi.

Restauracje w Śródmieściu

W samym sercu Warszawy nie ma ulicy na której nie zagościłaby klimatyczna kawiarnia lub pub. To miejsce, gdzie nie brakuje modnych klubów czy ekskluzywnych restauracji. Z roku na rok powstaje ich tu coraz więcej. Swoją ofertą przyciągają smakoszy kuchni z całego świata. Od tętniącej życiem ulicy Poznańskiej po rewitalizowaną Halę Koszyki, Nową Rotundę i pawilon Zodiak. To właśnie wokół tych miejsc gromadzą się warszawiacy i turyści. Te wszystkie miejsca stają się dziś wizytówkami nowoczesnego Śródmieścia. Położona w ścisłym centrum ulica Poznańska w ciągu ostatnich kilku lat stała się kulinarnym sercem Śródmieścia.

Polecane restauracje:

 • Atelier Amaro – plac Trzech Krzyży 10/14 (gwiazdka Michelin)
 • Senses – ul. Bielańska 12 (gwiazdka Michelin)
 • Belvedere – ul. Agrykola 1, Łazienki Królewskie
 • Cafe Bristol – ul. Krakowskie Przedmieście 42/44
 • Kieliszki na Próżnej – ul. Próżna 12
 • Kieliszki na Hożej – ul. Hoża 41

Atrakcje w Śródmieściu

Śródmieście żyje intensywnie, przyciąga artystów, którzy tworzą nowoczesną i wielofunkcyjna przestrzeń. Doskonałe, strategiczne położenie doceni każdy, kto chce szybko i sprawnie dostać się w dowolne miejsce stolicy. Atrakcji w centrum jest wiele, ale najciekawsze zasługują na ich odwiedzenie.

 

Główną atrakcją centrum miasta jest Pałac Kultury i Nauki z tarasem widokowym na jego szczycie, skąd można podziwiać panoramę Warszawy. Ponadto ważnymi zabytkami są:

Zamek Królewski – siedziba książąt mazowieckich i rezydencja królów.

Kolumna Zygmunta III Wazy – pierwszy świecki pomnik Warszawy przedstawiający króla Zygmunta III Wazę

Starówka – wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Warto przejść się  jej wąskimi uliczkami i zajrzeć do całkowicie odbudowanej po zniszczeniach wojennych katedry św. Jana w której podziemiach znajdują się sarkofagi książąt mazowieckich i wybitnych Polaków.

Staromiejski Rynek – latem warto usiąść w jednym z kawiarnianych ogródków,  napić się kawy i podziwiać pozostałości dawnej Warszawy. Zimą można wstąpić do jednej z wielu restauracji mieszczących się w staromiejskich kamienicach, by rozgrzać się kubkiem grzanego wina.

Teatr Wielki – jeden z największych i najnowocześniejszych teatrów Europy.

Spędzanie czasu wolnego w Śródmieściu

Śródmieście to zazwyczaj głośne i tłoczne centrum życia towarzyskiego. To tutaj znajduje się najwięcej kawiarni, restauracji, klubów. Można wybrać się do muzeum, odwiedzić galerie sztuki, artystyczne wystawy, wsiąść do metra, tramwaju czy autobusu, które dowiozą w dowolne miejsce, by chłonąć kulturę i sztukę. Śródmieście otwiera na świat i zachęca do zapoznania z bogatą ofertą edukacyjną.

Polecane miejsca to:

 • Muzeum Warszawy mieszczące się przy Rynku Starego Miasta, które zachęca imponującymi zbiorami upamiętniającymi dzieje stolicy od czasów jej powstania do współczesności.
 • Muzeum POLIN – to miejsce powstało na terenie dawnego getta warszawskiego i dokumentuje bogatą historię Żydów w Polsce.
 • Muzeum Etnograficzne w którym znajdują się obiekty związane z naszym krajem, tradycjami i zwyczajami oraz eksponaty z całego świata.
 • Muzeum Narodowe – jedno z największych muzeów sztuki w Polsce.
 • Galeria Sztuki Współczesnej w której podziwiać można grafiki, rysunki, rzeźby artystów z całego świata.
 • Filharmonia Narodowa z repertuarem muzyki poważnej.
 • Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki promująca sztukę współczesną.

Śródmieście codziennie zaprasza na seanse do kin, a także na spektakle do wybranych teatrów, gdzie spotkać można wybitnych polskich aktorów.

Wieczory w stolicy nigdy nie są nudne. Codziennie można bawić się w innych klubach, gdzie nagrania z list przebojów, hity minionych dekad, czy jazz na żywo wprawią każdego w dobry nastrój. Miłośników nocnego życia można spotkać w klubach nocnych na ulicach: Mazowieckiej, Nowogrodzkiej, Parkingowej, Kredytowej oraz Żurawiej.

Osoby, które dbają o swoją fizyczność, w Śródmieściu odnajdą się bez większych problemów. W dzielnicy działa około 25 klubów i stowarzyszeń sportowych. Na cyklistów czeka około 100 stacji rowerowych. Ponadto baseny, boiska do gry w piłkę, kluby taneczne oraz gabinety odnowy biologicznej. Dzięki takim atrakcjom jest to miejsce idealne do planowania życia zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi.

Parki i inne tereny zielone w Śródmieściu

Warszawskie Śródmieście o każdej porze roku tętni życiem. To tutaj mieszają się kultury i języki. Pomimo dużego natężenia ruchu można tu przejść niezauważonym, by znaleźć się w jednym z zacisznych zakątków centralnej dzielnicy miasta. Parki i zieleńce stanowią enklawę wielkomiejskiego zgiełku. Można tam usiąść i delektować się spokojem w pięknych okolicznościach przyrody.

Warszawskie Śródmieście to jedno z najbardziej zielonych centrów miast w Europie. Warto odwiedzić Park Ujazdowski, Łazienki Królewskie, Park Rydza Śmigłego, Ogród Saski i Park Krasińskich.

Luksusowe apartamentowce w Śródmieściu

Nieruchomości zlokalizowane w warszawskim Śródmieściu to idealne rozwiązanie dla każdego, kto pracuje w centrum, bądź lubi wielkomiejskie życie. Rynek pierwotny w tym rejonie miasta proponuje wiele nowych inwestycji, które doskonale odpowiedzą na potrzeby takich osób. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym sięgają 13 tys. zł za m2, a wynajmu od 2 tys. do nawet 13 tys./mc.

W przyszłości planowanych jest sporo inwestycji w tym rejonie. Starą Warszawę na myśl przywodzić będą takie obiekty jak: Rotunda, Centrum Marszałkowska, Hotel Europejski czy budynek J44 w miejscu danego Universalu. Jak szacują specjaliści do 2020 roku ma powstać 780 tys. mkw. powierzchni biurowych.

Centrum miasta już niedługo poszczycić się będzie mogło najwyższym budynkiem – Varso Tower. Usytuowany on będzie w sąsiedztwie Dworca Centralnego, u zbiegu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II. Najwyższy obiekt w Polsce pomieści przede wszystkim komfortowe biura, a jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy położony na wysokości 230 metrów.

Najpopularniejsze inwestycje w Śródmieściu

W Śródmieściu jest już wiele nowoczesnych inwestycji i wciąż powstają kolejne. Do najpopularniejszych zaliczamy apartamenty Złota 44, Atelier Residence, CosmopolitanRezydencję Opera, Apartamenty Grzybowska 4 oraz nowopowstałe Unique Tower. Najbardziej znane luksusowe apartamenty mieszczące się w kamienicach znajdziemy przy ulicy Mokotowskiej 8, Hożej 50 w rezydencji Foksal 13/15.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024