Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Ochota - Apartamenty i domy na sprzedaż i na wynajem na Ochocie

Ochota Apartamenty i domy na sprzedaż i na wynajem na Ochocie

Ochota

Apartamenty i domy na sprzedaż i na wynajem na Ochocie

Ochota leży na lewym brzegu Wisły. Dzięki bliskości centrum jest chętnie wybieranym miejscem do życia przez singli, młode pary, miłośników starych kamienic, ale również rodziny z dziećmi. Znajdziemy tu sporo zabytków, punktów usługowych, ośrodków edukacyjnych oraz rekreacyjnych. To także centrum kulturalne Warszawy, tworzone zwłaszcza przez studentów. Odkryj z nami zieloną enklawę Warszawy!

Mieszkając na Ochocie

Ochota to dzielnica, której charakter wyznaczają z jednej strony urocze kwartały starych willi Kolonii Staszica i Lubeckiego, zamieszkałych tak jak przed wojną przez inteligenckie elity narodu polskiego, a z drugiej prężnie rozwijające się nowoczesne osiedla w okolicach ulicy Włodarzewskiej. Podziw innych dzielnic może budzić imponująca liczba parków i skwerów, które tworzą niepowtarzalny, przyjazny dla mieszkańców klimat. Najpopularniejszym z nich jest Pole Mokotowskie – warszawski “Central Park”.

 

Szybki dojazd do centrum oraz międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina, liczne punkty usługowe oraz okoliczne tereny zielone sprawiają, że Ochota jest chętnie wybieranym miejscem do zamieszkania. Najważniejszymi punktami na Ochocie powstałymi w ostatnim dziesięcioleciu są: Campus Ochota, gdzie znajduje się wiele ważnych ośrodków akademickich, Akademia Medyczna, Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz tzw. Office Park Ochota położony wzdłuż Al. Jerozolimskich, gdzie mieści się wiele siedzib firm oraz dwa centra handlowe: Reduta oraz Blue City.

 

Największe zalety dzielnicy Ochota to:

 • dużo terenów zielonych i ścieżek rowerowych;
 • wysoki poziom edukacji w przedszkolach i szkołach, szeroka ich dostępność;
 • bogata oferta kulturalna – muzea, biblioteki, teatry;
 • dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta.

Rynek nieruchomości na Ochocie

Zabudowa na Ochocie jest zróżnicowana, mieszczą się tu zarówno nowe apartamentowce, stare kamienice, jak i wille przy Kolonii Staszica. Nie dominuje tu żaden konkretny metraż, znajdziemy zarówno mieszkania o powierzchni 50m2, jak i ogromne apartamenty. Zainteresowanie nieruchomościami na Ochocie utrzymuje się stale na wysokim poziomie, natomiast skala oferowanych mieszkań jest niewielka.

 

Kolonia Staszica, znajdująca się na Ochocie, stanowi jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w stolicy, co wiąże się również z wysokimi cenami. W tej dzielnicy w zabytkowych kamienicach można jednak również znaleźć wysokiej jakości oferty w stosunkowo niskich cenach. Koszt wynajmu mieszkania na Ochocie waha się w granicach 4 000-12 000 złotych miesięcznie, natomiast domu 12 000 – 20 000 złotych za miesiąc. Cena za metr kwadratowy na rynku wtórnym zaczyna się od 12 000 – 14 000 złotych. Eksperci z Lions Estate prognozują wzrost cen nieruchomości w tej dzielnicy ze względu na bliskość centrum oraz ciągły rozwój.

Charakter inwestycji na Ochocie

Nowoczesne osiedla powstające w centralnej dzielnicy Warszawy są tworzone według najnowszych trendów architektonicznych. Deweloperzy zwracają uwagę na dbałość o ekologię w zakresie rozwiązań budowlanych. Dziedzińce i place, jeśli takowe są planowane w projekcie osiedla, obfitują w zieleń: drzewka, rośliny ozdobne, skwery. Same budynki to kilkukondygnacyjne obiekty z jasną elewacją, wyposażone w dość duże balkony, loggie lub tarasy. Do parterowych mieszkań na Ochocie często przynależą ogródki. Jednym z najczęściej stosowanych surowców jest szkło, które dominuje w miejskiej architekturze już od dłuższego czasu. Zastosowanie większej liczby okien, przede wszystkim na korytarzach, to rozwiązanie nie tylko korzystne estetycznie, ale także ekologicznie ze względu na dużą ilość światła wpadającego do budynków i brak konieczności ich oświetlania w ciągu dnia. Nowe kondygnacje są zaopatrzone w podziemne parkingi i windy, a na osiedlach znajdują się często wybiegi dla psów czy place zabaw. Inwestycje zawierają wiele udogodnień dla mieszkańców.

Jakość życia na Ochocie

Według rankingu dzielnic Warszawy, przeprowadzonego przez Główny Urząd Statystyczny, Ochota pod względem atrakcyjności warunków życia w stolicy zajmuje trzecie miejsce. Dla mieszkańców istotny jest dostęp do placówek kultury – kin, teatrów, muzeów. Największą popularnością cieszą się Och-Teatr oraz kino studyjne Iluzjon. Nie bez znaczenia jest także dobra komunikacja miejska i ścieżki rowerowe w okolicach Parku Szczęśliwickiego. Mieszkańcy z przyjemnością spędzają czas na Polu Mokotowskim, gdzie mogą spacerować, jeździć na rowerze lub biesiadować. Rodziny mieszkające na Ochocie będą usatysfakcjonowane z szerokiego wyboru szkół, przedszkoli i placów zabaw dla najmłodszych. Ponadto Ośrodek Kultury Ochota oferuje zajęcia taneczne i plastyczne dla dzieci. W tej części Warszawy odnajdą się ponadto osoby lubiące ciszę i spokój, a także ci, którzy cenią sobie wielkomiejski styl życia.

 

Ze względu na liczne punkty usługowe i dostęp do opieki medycznej na Ochocie żyje się bardzo swobodnie i wygodnie. Dzielnica dzięki wielu liniom tramwajowym i autobusowym, które biegną tu od Śródmieścia przez Wolę, jest doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta. Niemniej jednym z najważniejszych punktów komunikacyjnych dla właściciela mieszkania na Ochocie jest Dworzec Zachodni, przez który przebiega linia kolejowa PKP. Oprócz tej stacji, obecna jest także kolejka WKD, która obsługuje połączenia wewnątrz stolicy i w niewielkiej od niej odległości. Komunikację dopełnia bliskość międzynarodowego lotniska Okęcie.

Restauracje na Ochocie

Ochota skrywa wiele kulinarnych skarbów. Nie brakuje tu kuchni z różnych stron świata, od wegetariańskiej, przez japońską, włoską, aż po meksykańską. W samym Parku Szczęśliwickim zlokalizowanych jest kilka punktów, które zachęcają nie tylko dobrym jedzeniem, ale także widokami na zieleń.

 

Obowiązkowym przystankiem na Ochocie jest Cukiernia Antolak, gdzie serwuje się klasyczne, warszawskie wyroby cukiernicze. Miejscowi polecają także Nonsolo Pizza, czyli pierwszą, włoską pizzerię w Warszawie. Miłośnicy smaków prosto z Japonii powinni skosztować Onigiri, czyli trójkątnych ryżowych kanapek w restauracji My Onigiri.

 

Polecane miejsca na Ochocie:

 • Restauracja Włoska Robota zlokalizowana jest w Parku Szczęśliwickim przy ulicy Drawskiej, w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji, zapewnia piękny widok na stok i Park Szczęśliwicki.
 • Restauracja Stara Kuźnia usytuowana jest na skraju Parku Szczęśliwickiego, nieopodal całorocznego stoku narciarskiego – ul. Drawska 24
 • Restauracja Pink Flamingo zlokalizowana jest w Parku Szczęśliwickim, przy ulicy Lirowej 42.  Restauracja Pink Flamingo charakteryzuje się specyficznym, niespotykanym w okolicy amerykańskim stylem.
 • Restauracja New West Side zlokalizowana jest w Parku Szczęśliwickim, przy ulicy Usypiskowej 17 z pięknym widokiem na jeziorko i Górkę Szczęśliwicką.

Parki oraz tereny zielone na Ochocie

Ochota to jedna z bardziej zielonych dzielnic Warszawy. Słynie z pięknych, zagospodarowanych parków takich jak Pole Mokotowskie, Szczęśliwice czy Park Zachodni.

 

 • Park Szczęśliwicki to doskonałe miejsce na relaks, spacer, przejażdżkę na rowerze czy jogging. Właśnie tutaj można liczyć na chwilę wytchnienia i spokoju.
 • Kolejnym terenem wartym uwagi jest Pole Mokotowskie, czyli tzw. warszawski Central Park. Znajdziemy tam miejsca do biwakowania i relaksu, siłownię plenerową, boiska do siatkówki, place zabaw, mini skatepark, miejsa do zabawy z psami oraz gry w tenisa stołowego czy w szachy.
 • Park Wielkopolski – to tutaj spotykają się mieszkańcy tzw. „starej ochociańskiej piasty”. Jest to bardzo rodzinne miejsce, w którym wychowało się kilka pokoleń.
 • Park Zasława Malickiego jest mały, ale zadbany o każdej porze roku. Usytuowany w środku osiedla Rakowiec.
 • Zieleniec Wielkopolski położony jest w obrębie ulic: Łęczyckiej, Wawelskiej, Górnickiego i Filtrowej. To zabytkowy skwer, którego główną osią jest Aleja Wielkopolski.
 • Park Zachodni jest miejskim parkiem u zbiegu ulic Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Al. Jerozolimskich. To jeden z najmłodszych terenów zielonych na Ochocie.

Atrakcje na Ochocie

Ochota kojarzy się głównie ze spokojem, rodzinną atmosferą i parkami. To także bardzo dobre miejsce do zamieszkania ze względu na liczne, okoliczne atrakcje. Oto kilka ciekawych miejsc turystycznych z których słynie dzielnica:

 • Górka Szczęśliwicka – jeśli ktoś kocha sporty zimowe, to warto odwiedzić o tej porze roku Ochotę! Górka Szczęśliwicka liczy sobie 152 m n.p.m. i jest rajem dla miłośników nart i snowboardu. Zimą górka jest sztucznie naśnieżana, a latem można zjeżdżać na nartach dzięki zielonej macie Dendix. Miłośnicy nowych wrażeń będą mogli zjechać na pontonach.
 • Park Baśniowy – zazwyczaj stare spróchniałe drzewa są wycinane, ale nie na Ochocie. Dzięki uprzejmości sponsorów, artysta Andrzej Zawadzki, piłą mechaniczną stworzył baśniowe figury – misia, sowy i krasnoludka, które urozmaicają przestrzeń w Parku Baśniowym.
 • Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – z pewnością to najważniejsza atrakcja na Ochocie. Najbardziej charakterystyczny spośród kościołów w zachodniej Warszawie. Budowa świątyni rozpoczęła się w 1911 r., a w 1924 r. neoromański kościół odwiedziła św. Faustyna.
 • Filtry Lindleya – filtry wody wybudowane w XIX wieku. Na ich terenie znajduje się Muzeum Wodociągów i Kanalizacji. W środku można obejrzeć m.in. fragment drewnianego wodociągu oraz zabytkowe urządzenia. Atrakcja otwarta jest także podczas Nocy Muzeów.
 • Skra – stadion sportowy SKRA został oddany do użytku w 1953 roku. Przez wiele lat był dumą Ochoty, ponieważ mieścił się tutaj Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Dziś choć obiekt jest zaniedbany i opuszczony, cały czas prezentuje się ciekawie. Warto go odwiedzić, aby poczuć dawnego ducha Ochoty.
 • Zwiedzając Ochotę, nie da się nie zauważyć dużej liczby pomników. Do tych najciekawszych i najważniejszych należą: Marii Skłodowskiej-Curie, Szczęśliwego Psa, Lotników Angielskich, Barykady Września 1939, Gabriela Narutowicza oraz rzeźba pt.: w hołdzie macierzyństwu.

Przedszkola i szkoły na Ochocie

Ochota to przyjazna dzielnica dla rodzin z małymi dziećmi. Najmłodsi mieszkańcy mogą korzystać z zajęć oferowanych przez Ośrodek Kultury Ochota, który jest największą i najprężniej działającą tego typu instytucją w stolicy. Najmłodszych mieszkańców ucieszą liczne place zabaw, które są regularnie ulepszane.

 

Na Ochocie znajdują się 23 przedszkola państwowe, 8 niepublicznych i 9 żłobków publicznych oraz 2 prywatne. Większość placówek oferuje dodatkowe zajęcia np. język angielski, rytmikę oraz plastykę. Do najlepszych wg rodziców należą Niepubliczne Przedszkole „Bambino”, ul. Rakietników i Przedszkole Integracyjne „Domek Przedszkolaka”, ul. Nowotyska 11.

 

Z wyborem szkół podstawowych nie ma problemu, gdyż w obrębie dzielnicy znajduje się 5 szkół podstawowych publicznych i ponad 7 prywatnych. Kilka z nich dysponuje oddziałami integracyjnymi. Szkoły podstawowe często wyposażone są w nowoczesne hale sportowe i sale komputerowe.

 

Na Ochocie jest także duży wybór szkół średnich i policealnych – znajduje się 6 liceów ogólnokształcących, 4 technika, jedna szkoła samochodowa, liceum ogólnokształcące dla dorosłych oraz 3 szkoły policealne.

 

Ochota przyjazna jest także studentom. Znajdują się tu wydziały Politechniki Warszawskiej, która uchodzi za jedną z lepszych technicznych uczelni w Polsce. Z powodzeniem funkcjonuje także niepaństwowa Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, która kształci najlepszych informatyków. Popularną uczelnią na Ochocie jest również Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Spędzanie wolnego czasu na Ochocie

Ochota to doskonała dzielnica dla rowerzystów. Oferuje wiele ciekawych tras rowerowych, które przebiegają przez parki i główne ulice. Na Ochocie można także wypożyczyć rowery miejskie Veturilo. Na Ochocie oprócz terenów zielonych znajduje się kilka basenów np. w Parku Szczęśliwickim latem można korzystać z odkrytej pływalni, a po sezonie z krytego basenu. Poza pływaniem w obiekcie OSiR warto skorzystać z sauny i siłowni. Zimową porą dostępne jest także lodowisko. Z kolei Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oferuje zajęcia nauki pływania dla przedszkolaków oraz dorosłych.

 

Na Ochocie można skorzystać z sieci siłowni Calypso i Totalfitness. Dostępne są również zajęcia z salsy, zumby, streachingu, jogi i kick boxingu. Chętni mogą wykupić sobie pakiet z trenerem personalnym. W Calypso istnieje możliwość zakupienia karnetu na saunę i na zajęcia na trampolinach.

 

Kraina Futbolu, czyli boisko piłkarskie ze sztuczną trawą, zlokalizowane w Blue City ucieszy nie tylko najmłodszych, ale także dorosłych. Z kolei w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym nr 7 przy ul. Geodetów można skorzystać z hali sportowej, a na ul. Koszykowej z boiska do koszykówki.

 

Miłośnicy sztuki też odnajdą tu swoją przestrzeń. Na Ochocie funkcjonują dwa teatry.

 • Och-Teatr to prywatny teatr dramatyczny założony przez Fundację Krystyny Jandy na rzecz kultury. Poza spektaklami organizowane są tu także koncerty.
 • Teatr Ochota to jeden z najmniejszych teatrów w Warszawie, który oferuje różnorodne spektakle, ogniska teatralne oraz pokazy dla szkół.

Wielbiciele kina na seans wybrać się mogą do sąsiadującej z Ochotą dzielnicy Mokotów. Tam znajdują się popularne kina z klimatem i niepowtarzalną atmosferą – Luna oraz Iluzion. A sympatycy książek cieszyć się mogą bliskością bibliotek. Jedną z nich jest Przystanek Książka, czyli biblioteka multimedialna. Oprócz książek, można tu wypożyczyć także płyty CD i DVD. W środku znajduje się kącik zabaw dla dzieci, a całość podzielona jest na filie: muzyczną, filmową i internetową. Przystanek Książka współpracuje z mniejszościami narodowymi, np. wietnamską, i część zbiorów wydawana jest w ich językach ojczystych.

W Muzeum Ikon można podziwiać zbiory, zwiedzić kaplicę oraz podziemne ekspozycje. W instytucie organizowane są także warsztaty ikonograficzne, spotkania filmowe, poetyckie i muzyczne oraz wykłady.

Na terenie Ochoty działają liczne centra handlowe i supermarkety. Do najpopularniejszych należą Hala Banacha, Blue City, Reduta i Hala Kopińska. Ochota oferuje dogodny dostęp do usług z kategorii beauty. Dobrze mają się także okoliczne sklepy i targowiska np. Zieleniak. Można na nich kupić owoce i warzywa z ekologicznych upraw oraz świeże ryby. Na Ochocie nie brakuje także sklepów całodobowych.

Najpopularniejsze inwestycje na Ochocie

Do najpopularniejszych inwestycji premium na Ochocie należy Rezydencja Eliza, Rezydencja Kaliska, Apartamenty Niemcewicza 17 oraz Apartamenty Kaliska przy Kaliskiej 9.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu
2024