Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Bielany - Zielone płuca stolicy

Bielany Zielone płuca stolicy

Bielany

Jedna z najbardziej zielonych dzielnic stolicy

Bielany nie bez przyczyny określane są mianem „zielonych płuc stolicy” – niemalże 2 hektary powierzchni Bielan zajmują obszary pełne rozmaitej roślinności. Kameralana, spokojna okolica, sąsiedztwo Kampinoskiego Parku Narodowego oraz liczne parki i lasy zachwycą miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Bielany mają ogromny potencjał rozwojowy – cieszą się popularnością wśród inwestorów, a liczba mieszkańców systematycznie wzrasta.

Park

Mieszkając na Bielanach

Bielany położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewym brzegu Wisły. Są szóstą pod względem wielkości dzielnicą stolicy.  Sąsiadują z dwiema gminami podmiejskimi – Łomiankami i Izabelinem oraz trzema dzielnicami stolicy – Bemowem, Żoliborzem i Białołęką. Północna granica Bielan jest także północną granicą Warszawy.

Miejski System Informacji dzieli Bielany na czternaście części, wśród których możemy wyróżnić obszary takie jak:

 • Chomiczówka
 • Huta
 • Las Bielański
 • Marymont-Kaskada
 • Marymont-Ruda
 • Młociny
 • Piaski
 • Placówka
 • Radiowo
 • Słodowiec
 • Stare Bielany
 • Wawrzyszew
 • Wólka Węglowa
 • Wrzeciono

ludzie

Jakość życia na Bielanach

Na terenie Bielan znajdują się typowo miejskie, duże osiedla, jak i piękne, zadbane obszary zielone, zachęcające do spacerów o każdej porze roku. Dzięki okolicznej przyrodzie powietrze jest tu znacznie czystsze niż w Śródmieściu. Osoby żyjące na Bielanach zadowolone są z kameralnego, bezpiecznego charakteru okolicy, która obok codziennego spokojnego otoczenia oferuje dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi dzielnicami miasta. Komunikację z południową częścią miasta ułatwiają przede wszystkim liczne stacje metra oraz droga szybkiego ruchu – S8. Na Bielanach odnajdą się więc zarówno osoby prowadzące wielkomiejski styl życia jak i amatorzy ciszy i spokoju.

Osoby mieszkające na Bielanach mają dostęp do szerokiej oferty placówek medycznych – działa tu m.in. Szpital Bielański, przy którym znajdują się 32 specjalistyczne poradnie. Mieszkańcy dzielnicy dobrze oceniają również rozbudowaną sieć aptek, w tym jedną działającą 24h na dobę.

Okolica jest przyjazna rodzinom z dziećmi. Liczne żłobki, przedszkola oraz szkoły, a także szeroka oferta klubów sportowych i atrakcji dla najmłodszych są oceniane pozytywnie przez większość rodziców, zamieszkujących na Bielanach.  Oprócz licznych placów zabaw rodziny mają do dyspozycji inne atrakcje, m.in.:

 • Park Trampolin, ul. Marymoncka 34F – oprócz trampolin dostępna jest tam również ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód, plac zabaw, boiska do gry w piłkę.
 • Park Linowy Podróżnika, ul. Cegłowska 39 – dla dzieci i młodzieży, z dwoma torami o zróżnicowanym poziomie trudności.
 • Park Młociński – oprócz ścieżek rowerowych i spacerowych szlaków dydaktycznych znajdziemy tu boiska do gry w piłkę, plac zabaw, miejsce na organizację pikników i ognisk
 • Ale Zebra Warszawa Centrum Rozrywki, ul. Kolumbijska 9 – centrum rozrywki, które spodoba się młodszym, jak i starszym. Oferuje szeroki wybór gier oraz serwuje przepyszną pizzę.
 • Bielański Słoń, ul. Wawrzyszew – park zabaw i rozrywki dla dzieci
 • Park Chomicza, ul. Aspekt 67

dziecko

Rynek nieruchomości na Bielanach

Obecnie Bielany cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów, młodych rodzin szukających swojego pierwszego mieszkania, a także osób poszukujących stylowych nieruchomości klasy premium, położonych w otoczeniu zieleni. Największe zapotrzebowanie, tak jak często w przypadku innych dzielnic, jest tutaj na mieszkania i apartamenty przy linii metra. Stałą popularnością cieszą się też miejskie rezydencje i eleganckie kamienice na Starych Bielanach. Coraz więcej Klientów poszukuje też domów z dużymi ogrodami na Młocinach.

Zakup nieruchomości na Bielanach będzie idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących mieszkania czy domu w miejscu dobrze skomunikowanym z pozostałymi częściami miasta, jednocześnie położonym w spokojnej, zielonej okolicy. Mieszkańcy rozważający zamieszkanie na Bielanach mają pewność, że na obszernych terenach zielonych nie powstaną osiedla lub tereny inwestycyjne. Spowodowane jest to obecnością na tym terenie dużą ilością chronionych obszarów (Las Bielański, Park Olszyna, Park Herberta) oraz planami zagospodarowania przestrzennego i nieustannymi interwencjami obecnych mieszkańców, którzy nie zgadzają się na ograniczanie ilości powierzchni pełnych roślinności.

Kupując mieszkanie na warszawskich Bielanach trzeba się liczyć z ceną od 10 500zł za metr kwadratowy. Najpopularniejsze metraże mieszkań w tej okolicy oscylują w okolicach 60m2. Według ekspertów z Lions Estate ceny nieruchomości na Bielanach będą powoli, acz systematycznie rosnąć.

nieruchomości na bielanach

Tereny zielone na Bielanach

Największą zaletą Bielan jest niewątpliwie zieleń, która zajmuje ponad 60% obszaru dzielnicy. Jednym z najpopularniejszych terenów zielonych w okolicy jest unikatowy w skali europejskiej Rezerwat Przyrody Las Bielański – pozostałość dawnej średniowiecznej Puszczy Mazowieckiej. Spore parki znajdziemy też w innych częściach dzielnicy; należą do nich: Park Kępa Potocka, Park Olszyna i Park im. Zbigniewa Herberta. Do spacerów zachęcają również Las Młociński, Zespoły przyrodniczo-krajobrazowe „Dęby Młocińskie” oraz „Olszyna”, Stawy Brustmana oraz Młocińskie. Bielany sąsiadują również z niezwykle popularnym wśród Warszawiaków Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Atrakcje i czas wolny

Bielany to doskonałe miejsce dla fanów biegania oraz jazdy na rowerze. Okolica oferuje wiele ciekawych tras biegowych i rowerowych, w tym  bezpośrednią do Kampinosu i nad Wisłę. Malownicze trasy rowerowe przebiegają wzdłuż głównych ulic dzielnicy, przecinając całe Bielany. W okolicy dostępnych jest również wiele stacji rowerów miejskich Veturillo. Fani aktywności fizycznej mogą skorzystać z licznych w tej dzielnicy basenów, siłowni (fitness cluby znanych sieci Calypso i ZDROFIT) oraz kameralnych placówek osiedlowych i siłowni plenerowych. Na terenie AWF działają szkółki oferujące ciekawe zajęcia ruchowe: od tenisa ziemnego, przez pływanie, po sporty siłowe: boks, karate. Na Bielanach znajdziemy całoroczne korty tenisowe i boiska do gry w piłkę nożną, hale sportowe oraz boiska do koszykówki i siatkówki.

Fani zakupów korzystać mogą z rozbudowanej oferty największego centrum handlowego w okolicy – Galerii Młociny. Mnoga ilość dostępnych tam sklepów, punktów usługowych, rozrywkowych oraz butików spełni oczekiwania klientów szukających towarów klasy premium, okazji zakupowych, jak i towarów eko.

Oferta kulturalna Bielan

Miłośnicy wydarzeń kulturalnych nie będą zawiedzeni – na Bielanach popularne są seanse sezonowych kin plenerowych, wystawy i rozmaite wydarzenia kulturalne dla całych rodzin. Usatysfakcjonowani będą także miłośnicy książek – w okolicy dostępna jest spora ilość bibliotek i księgarni. Na Bielanach działa także niewielkie muzeum, w którym podziwiać można eksponaty związane z historią Żoliborza i Bielan. Tutejsze Centrum Kultury Bielany to ceniona placówka społeczno-kulturalna mająca liczne filie na terenie całej dzielnicy. Amatorzy kultury wysokiej mogą skorzystać z oferty Bielańskiej Sceny Kameralnej – wyjątkowej przestrzeni tworzone przez Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury; przedstawienia odbywają się tu cztery razy w miesiącu. Wielu zagorzałych fanów ma bielański Teatr. W dzielnicy znajdują się także kameralne galerie sztuki.

Oferta edukacyjna Bielan

Bielany posiadają bardzo szeroką ofertę edukacyjną. Funkcjonuje tu pięć publicznych żłobków i cztery prywatne. Dzielnica posiada również zróżnicowaną ofertę przedszkoli – działa ich tu trzydzieści publicznych i drugie tyle prywatnych. Rodzice mają równie szeroki wybór w przypadku szkół podstawowych – działa tu kilkanaście podstawówek publicznych. Kilka z nich dysponuje oddziałami integracyjnymi. Dużą popularnością cieszą się również funkcjonujące tu szkoły niepubliczne, w tym jedna katolicka.

Na Bielanach znajdziemy aż 15 szkół średnich, w tym 10 liceów ogólnokształcących. Na terenie dzielnicy funkcjonują także: Technikum Ekonomiczne nr 5, Technikum Księgarskie im. Stefana Żeromskiego, Technikum nr 25 im. Stanisława Staszica.

Do najbardziej prestiżowych szkół należą:

 • XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jose Marti, kładące nacisk na kształcenie języków, głównie jęz. Hiszpańskiego
 • XLI Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela – prestiżowa, warszawska placówka edukacyjna skupiona na nauczaniu przedmiotów ścisłych i społecznych
 • CXXII Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Domeyki kształcące wybitnych uczniów w ścisłych dziedzinach

Na obszarze Bielan znajdują się również Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

edukacja

Restauracje i kawiarnie

Mieszkańcy Bielan mają do swojej dyspozycji wysoko oceniane restauracje i bary z kuchnią międzynarodową: m.in. japońską, indyjską, meksykańską, włoską. Dzięki nieustannemu rozwojowi na mapie dzielnicy wciąż pojawiają się nowe punkty gastronomiczne. Są jednak miejsca, które cenią nie tylko mieszkańcy Bielan, ale także inni Warszawiacy.

Polecane miejsca to:

 • Curry House Kuchnia Indyjska
 • Restauracja Buenos Nachos, kuchnia meksykańska, miejsce przyjazne dla wegetarian i wegan ul. Broniewskiego 56a
 • Mia Famiglia, doskonała kuchnia włoska, ul. Sokratesa 9
 • Stacja Bielany, kuchnia śródziemnomorska, europejska, hiszpańska, ul. Kasprowicza 63
 • Chata u Kowalskich, domowa kuchnia polska, ul. Conrada 18a
 • Kawiarnia Czytelnia, Aleja Zjednoczenia 46
 • Kawiarnia Elsner, ul. Przy Agorze 19

 

 • restauracja

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024