Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Rezydencja Foksal - Apartamenty warte każdych pieniędzy!

Rezydencja Foksal Apartamenty warte każdych pieniędzy!

Rezydencja Foksal

Rezydencja Foksal - apartamenty warte każdych pieniędzy!

Apartamentowiec Rezydencja Foksal powstał w miejscu dawnego kina Skarpa, przy ulicy Kopernika 5 w bezpośrednim sąsiedztwie ulic Foksal i Nowy Świat. Jest to jedno z bardziej prestiżowych miejsc w obszarze Śródmieścia, otoczone historyczną zabudową oraz mnóstwem restauracji, klimatycznych kawiarni, ekskluzywnych sklepów oraz instytucji kultury.

Budowla Roku

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2009 roku i trwała dwa lata. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do obiektu w styczniu 2012 roku. Apartamentowiec otrzymał główną nagrodę w kategorii ‘Obiekty Oceniane Indywidualnie’ w XXII edycji corocznego konkursu budowlanego ‘Budowa Roku 2011’.

Komfort i nowoczesność

Budynek liczy 7 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne przeznaczone na garaże. Znajduje się w nim tylko 41 apartamentów. Większość lokali ma ponad 100 metrów kwadratowych, a na najwyższych piętrach mieszczą się dwupoziomowe penthouse’y z tarasami.

Apartamentowiec Rezydencja Foksal został zaprojektowany przez architektów z pracowni Juvenes. Skupili się oni na stworzeniu miejsca, które będzie nawiązywało zarówno do przedwojennej tradycji, jak i nowoczesnej stylistyki. Osiągnęli to dzięki połączeniu modernizmu ze stylem art déco.

Apartamentowiec został wybudowany przy użyciu najwyższej jakości materiałów oraz z szacunkiem dla detalu. Bryła budynku inspirowana jest najlepszymi wzorcami modernizmu. Do wykończenia elementów znajdujących się w Rezydencji wykorzystano marmur, trawertyn, onyks oraz różne rodzaju drewna egzotycznego. Fasada z piaskowca urzeka starannymi detalami wykonanymi z pomarańczowego trawertynu oraz przyciągającymi uwagę ręcznie robionymi żeliwnymi ornamentami i dekoracyjnymi płaskorzeźbami autorstwa światowej sławy artysty prof. Antoniego Pastwy, autora m.in. Kwadrygi Apollina na Teatrze Wielkim w Warszawie.

Obiekt składa się z części mieszkalnej i biurowo-usługowej, oddzielonych od siebie częścią komunikacyjną z osobnym wejściem i recepcją. W holu znajdują się marmurowe posadzki z granitowymi zdobieniami. Na bocznych ścianach umieszczono fornir z palisandra indyjskiego, ciętego w romby. Ściany wyłożone są lustrami i marmurem. W Rezydencji Foksal znajdują się również specjalnie zaprojektowane drewniane skrzynki na listy, z szybkami dla wygody mieszkańców. W szerokim holu umieszczono wolierę dla ptaków, kanapy do odpoczynku, recepcję oraz windy.

Apartamenty charakteryzują się przestronnością i najwyższą jakością wykonania. Budynek zapewnia całodobową recepcję i usługi concierge.

Na poziomie -1 znajduje się:

  • prywatne spa,
  • prywatny basen z akwarium, który został wyłożony kolorową mozaiką imitującą fale
  • sala do squasha

Na poziomie -2 znajdują się:

  • garaże
  • piwniczka na wino

Inteligentny dom

Rezydencja Foksal to budynek, który łączy ze sobą tradycję z nowoczesnością. Wszystkie mieszkania i apartamenty zostały wyposażone w inteligentne systemy zarządzania.

We wszystkich lokalach zastosowano system KNX lub Lutron HomeWorks, który umożliwia sterowanie zarówno ogrzewaniem, chłodzeniem, oświetleniem, jak i roletami. Tryby pracy Comfort, Standby i Night w odpowiednich godzinach dostosowują zadaną temperaturę w celu oszczędności zużycia energii i ciepła.

Każde okno w lokalach jest wyposażone w specjalny kontaktron – regulator wietrzenia pomieszczenia. W przypadku wykrycia otwarcia okna, regulator przechodzi w stan czuwania poprzez zablokowanie funkcji chłodzenia i grzania.

W lokalach zastosowano również czujniki, które mają zabezpieczać rolety przed silnym wiatrem.

System KNX umożliwia również sterowanie oświetleniem w funkcji ściemniania lub rozjaśniania. Pozwala to generować tzw. sceny świetlne. Za pomocą jednego naciśnięcia wywoływana jest określona aranżacja oświetlenia dostosowana do aktualnego wykorzystania pomieszczenia np. oglądania telewizji.

Okolica Rezydencji Foksal

Bulwary Wiślane i Stare Miasto z reprezentacyjnym Krakowskim Przedmieściem znajdują się w zasięgu spaceru. Sieć komunikacji miejskiej w okolicy jest znakomicie rozwinięta, zapewniając wygodny dostęp zarówno do licznych linii autobusowych i tramwajowych, jak również do metra.

  • Opera Narodowa – najstarszy i najsłynniejszy teatr operowy w Polsce. W ostatnim czasie przeżywa swój renesans. Bilety na wydarzenia rozchodzą się błyskawicznie. To miejsce gdzie wypada być.
  • Łazienki Królewskie – przepiękny, rozległy park i ulubione miejsce warszawiaków na długie spacery. Potocznie nazywane ‘najszczęśliwszym miejscem w Warszawie’. Niegdyś była to letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Dziś to klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody.
  • Pałac Kultury i Nauki – najwyższy i najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie. Widać go z niemal każdego miejsca w stolicy. Latem w okolicach pałacu rozbrzmiewa muzyka, odbywają się pokazy teatralne i filmowe. Zimą zaś to doskonałe miejsce dla amatorów łyżwiarstwa.
  • Muzeum Fryderyka Chopina znajduje się w zabytkowym Pałacu Ostrogskich i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Dzięki zgromadzonym tu eksponatom i multimediom każdy może poznać zarówno życie jak i twórczość kompozytora.
  • Filharmonia Narodowa – To właśnie tutaj można delektować się światową muzyką. Koncerty symfoniczne, chóralne, kameralne, recitale, koncerty dla dzieci i edukacyjne, zachęcają do spędzania wolnego czasu pośród czołowych artystów świata.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Podobne inwestycje

2024