Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Konstancin-Jeziorna - Luksusowe domy i rezydencje na sprzedaż

Konstancin-Jeziorna Luksusowe domy i rezydencje na sprzedaż

Konstancin-Jeziorna

Luksusowe nieruchomości w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna to nie tylko prestiż i wspaniały mikroklimat – to również bogata i różnorodna historia. Od ponad 100 lat znany jest jako jedno z najpopularniejszych letnisk i uzdrowisk w okolicach stolicy. Miasto należące do aglomeracji warszawskiej sąsiaduje z południowymi rogatkami Warszawy. Konstancin-Jeziorna, mimo iż nie jest dzielnicą Warszawy, uważany jest za najbardziej prestiżową część stolicy, a nieruchomości osiągają tu rekordowo wysokie ceny.

 

Konstancin-Jeziorna oferuje wiele jakościowych nieruchomości dla najbardziej wymagających klientów. Dostojne rezydencje zlokalizowane na pięknie zalesionych działkach przyciągają najbogatszych Polaków oraz obcokrajowców. Poznaj aktualne domy i rezydencje na sprzedaż w Konstancinie-Jeziornie.

 

Rynek wynajmu jest również bardzo atrakcyjny. Wśród klientów zainteresowanych wynajmem domów w Konstancinie przeważają obcokrajowcy, pracownicy zagranicznych korporacji oraz dyplomaci. Domy na wynajem w Konstancinie-Jeziornie są dostępne w różnych lokalizacjach Konstancina. Największym zainteresowaniem cieszą się domy na wynajem na osiedlu Konstancja przy Szkole Amerykańskiej (American School of Warsaw).

Konstancin Jeziorna - Wytchnienie od miejskiego zgiełku

Konstancin-Jeziorna to podwarszawska miejscowość, która od wielu lat zapewnia jej mieszkańcom wytchnienie od miejskiego zgiełku oraz oferuje możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury. Otoczenie zielonych lasów oraz kompleks parkowo – uzdrowiskowy położony w centrum miejscowości sprawiły, że Konstancin jest chętnie odwiedzany nie tylko przez warszawiaków spragnionych czystego powietrza, ale także przez mieszkańców bardziej odległych miejscowości. Do najbardziej charakterystycznych miejsc w tej okolicy należy również Stara Papiernia – nowoczesne centrum handlowe, ulokowane w zabytkowych budynkach pofabrycznych z XVIII wieku.

Rynek nieruchomości w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna jest zabudowany głównie przez duże domy o metrażu od 250m2 do 1000m2. Na obszarze tym dostępna jest spora liczba ofert – przeważają te sprzedażowe, lecz nie brakuje nieruchomości na wynajem, zwłaszcza na Osiedlu Konstancja. Teren ten popularny jest wśród rodzin z dziećmi a także wśród ekspatów – w pobliżu znajdziemy najlepsze szkoły zagraniczne o najwyższym poziomie kształcenia (m.in American School of Warsaw).

 

Koszty związane z wynajmem są wysokie – wynikają z wciąż rosnącego zainteresowania nieruchomościami w tej okolicy. W przypadku zakupu popyt jest nieco mniejszy, ponieważ na tym rynku dostępne są zazwyczaj nieruchomości o bardzo dużej powierzchni. Ceny za metr kwadratowy nie są jednak wygórowane – pozostają niższe, niż na porównywalnym Starym Wilanowie.

 

Rynek pierwotny w Konstancinie-Jeziornie jest znikomy, wyjątkiem jest kilka inwestycji deweloperskich tworzących małe osiedla. Według ekspertów z Lions Estate ceny najmu na tym obszarze będą utrzymywały się na obecnym, wysokim poziomie, bądź będą powoli rosły ze względu na to, iż są to tereny zamieszkiwane głównie przez zagranicznych specjalistów.

Jakość życia w Konstancinie-Jeziornie

Życie w Konstancinie toczy się wolniej, niż w Warszawie. Mieszkańcy tej okolicy, w większości pracujący w stolicy, doceniają jego kameralność i bliskość natury. Spokój, intymność, bezpieczeństwo oraz bliskość prestiżowych, międzynarodowych placówek edukacyjnych spowodowały, iż nieruchomości w Konstancinie chętnie wybierane są przez znane osobistości i ich rodziny. Ta okolica będzie idealnym wyborem dla osób szukających prestiżowej, acz kameralnej lokalizacji.

 

Konstancin-Jeziorna sąsiaduje z południowymi granicami Warszawy. Od centrum stolicy oddalony jest o około 20 km.

 

Konstancin słynie ze wspaniałych terenów rekreacyjnych. Dla mieszkańców dostępne są liczne trasy, przygotowane z myślą o turystyce pieszej i rowerowej. Jedną z atrakcji turystycznych w okolicy jest również prom rzeczny, który kursuje w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Przepływa on przez Wisłę z Gassy (wsi położonej w obrębie gminy Konstancin-Jeziorna) do Karczewa, oferując wspaniałe widoki.

 

W Konstancinie znajdują się ośrodki sportowe, które ucieszą miłośników aktywnego wypoczynku. To m.in Centrum Kompleksowej Rehabilitacji z basenem krytym, oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, wyposażony w 2 hale sportowe, 3 boiska, siłownię, salę fitness i plac zabaw. Na terenie miasta zlokalizowanych jest również wiele klubów oraz szkół sportowych, takich jak: Egurrola Dance Studio, Studio Fitness Pro-Fit, Cardio Gym Center – CGC, a także Szkoła Sztuk Walki Młodzi Wojownicy.

Edukacja w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna jest popularny wśród najbogatszych Polaków oraz zagranicznych ekspatów, którzy poszukują dla swoich rodzin kameralnej, bezpiecznej i zielonej okolicy, położonej w pobliżu zagranicznych placówek edukacyjnych najwyższej jakości.

 

W Konstancinie znajduje się ekskluzywna, amerykańska szkoła International American School of Warsaw, której uczniowie bez trudu dostają się do elitarnych uczelni na całym świecie. Szkoła realizuje amerykański program edukacyjny, przygotowuje również swoich uczniów do zdawania matury międzynarodowej. Gwarantuje najwyższy poziom edukacji oraz bezpieczeństwa swoich podopiecznych, a także całkowitą dyskrecję.

 

W ofercie edukacyjnej Konstancina znajdziemy również szkołę muzyczną, której głównym kierunkiem działalności jest nauczanie gry na instrumentach oraz szeroko pojęte umuzykalnianie dzieci i młodzieży. Działając w oparciu o najlepsze wzorce i doświadczenia szkoła dobiera program nauki do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia. Dba również o najwyższy poziom satysfakcji uczniów i rodziców.

 

Mieszkańcy miasta do dyspozycji mają również doskonałe, anglojęzyczne przedszkola. Najpopularniejsze z nich – Little Academy – edukuje dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Zajęcia prowadzone są przez Native Speakerów w oparciu o międzynarodowe programy edukacyjne i przygotowują podopiecznych placówki do dalszej nauki (zarówno polsko jak i anglojęzycznej).

 

W Konstancinie nie brakuje również publicznych placówek oświatowych. Na terenie miasta znajdują się publiczne żłobek, 4 przedszkola, 5 szkół podstawowych oraz 5 liceów.

 

Więcej informacji o placówkach edukacyjnych:

Atrakcje w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna oferuje swoim mieszkańcom bogate życie kulturalne, umożliwiając kreatywne, wspólne spędzanie czasu dla całych rodzin. Cyklicznie odbywają się tu imprezy: Europejskie Spotkania Muzyczne Youth Festiwal, Tężnia Marzeń, Dni Konstancina i Piknik Retro, Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro, Festiwal Otwarte Ogrody. Działa wiele zespołów tańca, pieśni, teatralnych i chórów. Muzea – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Muzeum Papiernictwa, Muzeum – Dom Stefana Żeromskiego, zapraszają do zapoznania się z ich ofertą.

 • Stara Papiernia” – historyczny zakład papierniczy powstały pod koniec XVIII wieku to dziś popularne, eleganckie centrum handlowe. W trzykondygnacyjnym budynku znajduje się około 35 lokali, głównie restauracje, kawiarnie, butiki i punkty usługowe. Na placu przed budynkiem cyklicznie odbywają się wystawy zabytkowych samochodów.
 • Nieopodal Konstancina, w Powsinie znajduje się zjawiskowy Ogród Botaniczny PAN. Teren parku oraz znajdujące się na jego terenie szklarnie z egzotycznymi roślinami zajmują powierzchnię około 40 ha. To idealne miejsce na weekendowe, relaksujące spacery z rodziną.
 • Sercem samego Konstancina jest tężnia solankowa o długości 40 m i wysokości 6 m. Stanowi ona największą atrakcję współczesnego uzdrowiska.
 • Nad samą Jeziorką zbudowano niewielkie tarasy widokowe, które wieczorami rozświetla 200 stylowych latarni zlokalizowanych wzdłuż ciągów spacerowych.
 • Amfiteatr znajduje się niemal w samym centrum parku Zdrojowego. Odbywają się tu koncerty, imprezy kulturalne i tematyczne kiermasze.
 • Wieża ciśnień jest najstarszym z zabytków Konstancina-Jeziorny. Wybudowana w 1898 roku, neogotycka budowla zaopatrywała niegdyś mieszkańców letniska w wodę.
 • Muzeum Stefana Żeromskiego mieści się w jego dawnym domu na rogu ulic Żeromskiego i Sienkiewicza.
 • Pałac w Oborach – ten barokowy dwór w jest unikatowym przykładem polskiej murowanej siedziby szlacheckiej z drugiej połowy XVII wieku.

Restauracje w Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna oferuje wspaniałe restauracje, które zadowolą najbardziej wymagających smakoszy.   Najlepszym wyborem na niedzielny, rodzinny obiad będzie Park Cafe Konstancin, mieszczący się w neoklasycystycznym pałacu, tuż przy wejściu do parku przy ul. Sienkiewicza 3. Serwuje pyszną, domową polską kuchnię a przez miejscowych nazywany jest najbardziej klimatycznym miejscem w Konstancinie.

Inne, polecane restauracje w Konstancinie to:

 • Restauracja Winny Garaż – tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością. To doskonałe miejsce na spotkania z rodziną i przyjaciółmi – ul. Mazowiecka 8
 • Restauracja Noce i Dnie – kuchnia polska – ul. Pocztowa 15
 • Hugonówka znajdująca się w Konstancińskim Domu Kultury to nie tylko przytulna kawiarnia, ale także miejsce spotkań i wydarzeń artystycznych.
 • Restauracja Dwór Konstancin – ul. Od Lasu 23

Najpopularniejsze inwestycje w Konstancinie-Jeziornie

Niezaprzeczalnie najbardziej znaną inwestycją premium w Konstancinie-Jeziornie jest Osiedle Konstancja, oferujące luksusowe nieruchomości dla najbardziej wymagających klientów. Osiedle oferuje najwyższy poziom życia oraz bezpieczeństwa. Nieruchomości wykończone w najwyższym standardzie oferują wszelkie udogodnienia. Oprócz Osiedla Konstancja świetnym standardem oraz popularnością cieszą się także Osiedle Harmonium oraz nowoczesna inwestycja Sadowa Park.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024