Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Mokotów - Apartamenty i domy na sprzedaż i na wynajem na Mokotowie

Mokotów Apartamenty i domy na sprzedaż i na wynajem na Mokotowie

Mokotów

Rynek nieruchomości na Mokotowie

Mokotów od lat jest najbardziej popularną dzielnicą wśród potencjalnych nabywców mieszkań. Ofert nieruchomości jest bardzo dużo. Klienci w każdym czasie mogą znaleźć apartamenty, domy i rezydencje na sprzedaż na Mokotowie. Rynek wynajmu jest równie dynamiczny. Apartamenty i domy na wynajem na Mokotowie to bardzo atrakcyjny produkt inwestycyjny. Jest interesujący zarówno dla inwestorów, jak i osób szukających mieszkania dla siebie. Wybór nieruchomości jest dość spory. Przedwojenne wille,  podobnie jak mieszkania w najstarszych kamienicach, rzadko trafiają na sprzedaż, gdy jednak się pojawią stanowią atrakcyjną ofertę dla koneserów oryginalnych nieruchomości z dużym potencjałem. Ceny nieruchomości tego rodzaju są wysokie i odporne na wahania rynku.

 

Mokotów jest największą i najbardziej zróżnicowaną dzielnicą Warszawy. Jednocześnie to miejsce, w którym – według samych warszawiaków – żyje się najlepiej. Ze wszystkich osiemnastu dzielnic Warszawy, to właśnie Mokotów szczyci się największą liczbą mieszkańców, których urzekło połączenie historii z nowoczesnością, doskonała komunikacja z innymi częściami miasta, szeroki wybór prestiżowych szkół i przedszkoli, mnogość restauracji, kawiarni oraz luksusowych butików. Dodatkowo bogactwo zieleni, co czyni tę dzielnicę prestiżową enklawą spokoju w samym sercu tętniącej życiem metropolii.

Wielkomiejski styl życia na Mokotowie

Niegdyś Mokotów był wsią. Nazwa dzielnicy pochodzi od nazwiska jej właściciela – Mokoto lub Mokot . Swoją świetność Mokotów kształtował za czasów rodziny Lubomirskich w XVII i XVIII wieku, kiedy zaczęto zakładać tu parki i ogrody. W tym samym okresie powstawały też piękne budowle wznoszone przez zamożnych mieszczan. Na początku XX wieku masowo zaczęły powstawać tu szkoły, szpitale, kamienice i wille, które ucierpiały w czasie okupacji.

 

Po wojnie Mokotów odbudowano, a dziś jest to niezwykle prężnie rozwijająca się dzielnica oraz niemalże idealne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi, studentów oraz seniorów, który cenią ciszę i spokój. Ze względu na możliwości szybkiego dojazdu do centrum, to także świetna lokalizacja dla osób pracujących i singli, którzy lubią wielkomiejski styl życia.

woman

Mieszkając na Mokotowie

Mokotów to południowa część Warszawy, zajmująca rozległe tereny górnego i dolnego tarasu malowniczej skarpy wiślanej – Mokotów Górny (położony nad skarpą wiślaną) oraz Mokotów Dolny (usytuowany wzdłuż doliny Wisły). Graniczy z takimi dzielnicami Warszawy jak: Ochota, Śródmieście, Praga – Południe od strony północnej, Ursynów i Wilanów od południa, Wawer od wschodu oraz Włochy od zachodu. Granica mokotowsko-ochocka biegnie ulicami Niepodległości, Batorego, Rostafińskich, Żwirki i Wigury do kolei radomskiej. Dodatkowo obszar dzieli się rejony:

 • Augustówka
 • Czerniaków
 • Ksawerów
 • Służew
 • Służewiec
 • Sadyba
 • Siekierki
 • Sielce
 • Stary Mokotów
 • Stegny
 • Wierzbno
 • Wyględów

Dzięki swojemu ukształtowaniu, rozległym terenom zielonym oraz bezpośredniemu sąsiedztwu centrum stolicy Mokotów jest idealnym miejscem do zamieszkania.  Znajdują się tu eleganckie osiedla willowe, gdzie obecnie ulokowało się wiele ambasad i placówek dyplomatycznych, jak również wielkie osiedla z kilkunastopiętrowymi blokami (Stegny, Służew nad Dolinką, osiedle Domaniewska) oraz eleganckie apartamentowce, idealnie wkomponowane w charakterystyczną przestrzeń.

ambasad i placówek dyplomatycznych

Apartamenty i domy na sprzedaż i wynajem na Mokotowie

Mokotów jest dzielnicą Warszawy o największej podaży apartamentów i domów na sprzedaż i wynajem. Znajduje się tu wiele inwestycji, które cieszą się uznaniem klientów, jak osiedle Eko Park przy ulicy Biały Kamień, Żaryna i Chodkiewicza oraz osiedle Marina Mokotów. Na Mokotowie znajduje się również wiele wysokiej jakości apartamentowców. Na uwagę zasługuje Villa Monaco przy ulicy Cybulskiego 1, Apartamenty Morskie Oko, inwestycja Klimt House przy ulicy Kazmierzowskiej firmy Echo Investments, inwestycja Kazimierzowska Residence firmy Marvipol, czy apartamentowce przy ulicy Łowickiej. Nieustannie powstają nowe inwestycje, w tym Cascade Residence firmy Marvipol, inwestycja Przy Morskim Oku lub Widoki Mokotów.

Środkowa część dzielnicy, tzw. Stary Mokotów, charakteryzuje się stosunkowo niską zabudową, którą cechuje przeważnie wysoki standard i ceny. Z drugiej strony, znajdują się tu również obszary skrajne, jak Stegny, Służew czy osiedla przy ulicy Domaniewskiej, gdzie występuje wyższa zabudowa, często z wielkiej płyty, a ceny są umiarkowane.

Mokotów dynamicznie się rozwija. Tereny Służewca Przemysłowego z centrum biurowym, które jest drugą, po Centralnym Obszarze Biznesu, najczęściej wybieraną lokalizacją dla siedzib przedsiębiorstw w Warszawie, konkuruje z centrum miasta dostępnością nowoczesnej powierzchni biurowej oraz stawkami czynszu. Za nowo powstającymi biurowcami podążyły inwestycje mieszkaniowe.  Mokotów jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla ludzi młodych, o wysokim statusie materialnym oraz rodziny z dziećmi. Na decyzję o zamieszkaniu w tym miejscu ma wpływ bliskość centrum, bardzo dobra komunikacja z pozostałą częścią miasta, instytucje edukacyjne i kulturalne oraz dużo terenów zielonych.

Jakość życia na Mokotowie

Dla mieszkańców Mokotów to dzielnica, która łączy historię z nowoczesnością. Cechuje ją mnogość terenów zielonych, obiektów sportowych czy ścieżek rowerowych, miejsc z bardzo dobrym jedzeniem i dużą liczbą klimatycznych kawiarni. Jest to również idealne miejsce dla miłośników filmów (dostęp do kina Cinema City lub kina Iluzjon), muzyki (Klub Stodoła, Progresja czy Koło Hall) oraz sztuki (liczne galerie takie jak Etnica czy Limited Edition). Mokotów spodoba się także miłośnikom sklepów butikowych oraz centrów handlowych.

 

Mokotów uchodzi za dzielnicę bezpieczną, dostatnią, doskonale skomunikowaną z innymi częściami miasta oraz dobrze zorganizowaną. Z uwagi na fakt, że Mokotów sąsiaduje ze Śródmieściem, podróż do miejsca pracy w Centrum zajmuje kilkanaście minut. W obrębie Mokotowa jest aż pięć stacji metra oraz dobrze rozwinięta sieć połączeń autobusowych i tramwajowych. Dodatkowym atutem jest dostępność kolejki SKM. Mieszkańcy Mokotowa mają też do dyspozycji bogatą sieć ścieżek rowerowych oraz liczne stacje rowerów miejskich Veturilo.

Restauracje na Mokotowie

Mokotów to raj dla smakoszy! Można tutaj spotkać typową kuchnię polską, z tak znanymi restauracjami jak Belvedere i Różana, wyśmienitą kuchnię włoską (Pasta i Basta, Ciao a Tutti), czy też bardziej egzotyczną (Basil& Lime). Smakosze wina świetnie poczują się w Mielżyńskim na ulicy Czerskiej. Dla dzieci atrakcją będą lody w kształcie jednorożca na Narbutta  – najpopularniejszej lodziarni w Warszawie.

Polecane restauracje na Mokotowie to:

 • Restauracja Belvedere – jedna z najpiękniejszych i najciekawszych restauracji na kulinarnej mapie Polski mieści się w Łazienkach Królewskich (polskie, regionalne smaki)- ul. Agrykola 1
 • Blue Cactus (kuchnia meksykańska) – ul. Zajączkowska 11
 • LIF (Life is food) (kuchnia slow) – al. Niepodległości 80 (róg Odyńca)
 • Restauracja „Zielnik” (kuchnia polska) – ul. Odyńca 15
 • Stary Dom (kuchnia polska) – ul. Puławska 104/106
 • Restauracja PAPU (kuchnia polska) – al. Niepodległości 132/136
 • Punta Prima (kuchnia śródziemnomorska) ul. Obrzeżna 1b lok. 3U3
 • Rozdroże al. Ujazdowskie 6
 • Restauracja „Halka” (kuchnia polska) – ul. Puławska 43
 • Flaming Restaurant ul. Chopina 5
 • Kawiarnia Bułkę przez Bibułkę ul. Puławska 24
 • Sweet Moments Ul. Puławska 118

restauracje na Mokotowierestauracje na Mokotowie 2

Parki oraz tereny zielone na Mokotowie

Mokotów to dzielnica z ogromną ilością zieleni oraz parków miejskich, z których najbardziej znane to Pole Mokotowskie (położone w większości na Ochocie i w Śródmieściu), park Arkadia, park Morskie Oko, park Dreszera i park Sielecki. Najpiękniejszym są oczywiście Łazienki Królewskie. Latem można tam zorganizować piknik na świeżym powietrzu lub przysiąść na trawie i wsłuchiwać się w organizowane cyklicznie koncerty chopinowskie.

Na obszarze Mokotowa, zwłaszcza w dolinie Wisły, znajdują się także zbiorniki wodne, Jednym z nich jest Jeziorko Czerniakowskie, największy w Warszawie naturalny zbiornik wodny objęty rezerwatem przyrody.

Park Morskie Oko usytuowany pomiędzy ulicami: Puławską, Dworkową, Morskie Oko, Promenada, Belwederską, Zajączkowską i Spacerową. Atrakcją są zabytkowe budowle – pałacyk Szustra, kaplica grobowa rodziny Szustrów, ukształtowanie terenu, stawy parkowe, pomniki, głazy i tablice pamiątkowe, place zabaw oraz atrakcyjny drzewostan.

Pole Mokotowskie, obszar który znajduje się na terenie trzech dzielnic: Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia, w obrębie ulic Żwirki i Wigury, Rostafińskich, Rokitnickiej, Batorego oraz Al. Niepodległości. To ulubione miejsce warszawiaków, w którym spędzają swój wolny czas . Już niebawem stanie się miejscem, gdzie złączą się natura i nauka. W parku powstaną dwie strefy zieleni, a na terenach dawnej bazy MPO, wysiana zostanie wielka łąka. Tuż obok, za gmachem Biblioteki Narodowej, pojawi się sawanna z tematycznym placem zabaw. Powstaną tu również ogólnodostępne ogródki działkowe, sady owocowe i punkty ornitologiczne. Wyremontowana aleja główna nabierze bardziej reprezentacyjnego charakteru. Aleję Okrężną ozdobią domki fińskie, a kładka przerzucona nad al. Niepodległości zmieni się w zielony taras widokowy.

Łazienki Królewskie są ulubionym miejscem warszawiaków na długie spacery. Wśród przepięknej przyrody i architektury można odetchnąć od zgiełku miasta. W sercu Łazienek ukryta jest letnia rezydencja Stanisława Augusta Poniatowskiego, który wydawał tu słynne obiady czwartkowe.  Dziś jest to muzeum, w którym można podziwiać obrazy z królewskich kolekcji. Na terenie Łazienek zobaczyć można także oranżerie, amfiteatr, XVIII-wieczny teatr dworski, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Pałac Myślewicki oraz liczne wolnostojące rzeźby.

Park Arkadia usytuowany jest pomiędzy ulicami: Puławską, Żywnego, Piaseczyńską i Idzikowskiego. Ma on charakter spacerowo – wypoczynkowy. Odwiedzający mogą zwiedzić  muzeum im. Xawerego Dunikowskiego w Pałacu Królikarnia, odpocząć przy placu zabaw lub nad pięknym stawem.

Atrakcje na Mokotowie

Mokotów zapewnia atrakcje nie tylko stałym mieszkańcom, ale także turystom. Dzielnica jest przepełniona pięknymi zabytkowymi willami, zielenią i sztuką uliczną np. okazałymi muralami autorstwa znanych artystów street-artu.  Można zwiedzać takie miejsca, jak:

 • Muzeum Geologiczne
 • Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej
 • Królikarnię i Park Rzeźby, który jest jednocześnie muzeum sztuki
 • Tereny nad Jeziorkiem Czerniakowskim
 • Park Arkadia, Morskie Oko lub Dreszera
 • Służewski Dom Kultury, gdzie znajduje się zagroda z kozami
 • Tor Wyścigów Konnych Służewiec
 • Falującą fasadę kamienicy przy ulicy Narbutta
 • Szlak Starych Latarni Gazowych na Sadybie
 • Kopiec Powstania Warszawskiego usypany z gruzów powojennej Warszawy

Oprócz parków, architektonicznych pereł sztuki ulicznej i zakątków zieleni,  Mokotów to też bazarki. Pełne uroku i warte odwiedzenia miejsca handlu na świeżym powietrzu. Od lat tkwią przy Alei Lotników i na Sadybie. Na deser Mokotów zaprasza na Ciastko Mokotowskie (Mokotówkę), które jest konkurencją dla WZ-ki, czy Zygmuntówki. Jej recepturę stworzyła cukiernia Walczak, działająca od 1955 roku z okazji 100-lecia Mokotowa. Ciastko składa się z ciemnego biszkoptu, musu z malin i budyniu.

Mało kto wie, że codziennie o godzinie 17.00 usłyszeć można Marsz Mokotowa, który na pamiątkę godziny „W” rozbrzmiewa z wieży zegarowej „Domku Gotyckiego”, stojącego przy ulicy Puławskiej 59. Zwyczaj ten trwa już od 1969 roku, a sama pieśń jest uznawana za nieformalny hymn dzielnicy.

Przedszkola oraz szkoły na Mokotowie

Mokotów obfituje w placówki edukacyjne. Rodziny z małymi dziećmi skorzystać mogą z oferty 6 publicznych i 13 prywatnych żłobków, 49 przedszkoli oraz 24 państwowych szkół podstawowych, 3 prywatnych w tym Multischool International School i 26 szkół ponadpodstawowych (19 liceów ogólnokształcących publicznych i 5 prywatnych oraz 7 techników).

Szkoły publiczne na Mokotowie zajmują wysokie miejsca w rankingach popularności, co przekłada się na liczbę chętnych (10 osób na jedno miejsce). Przykładami są Szkoła Podstawowa nr 69, Szkoła Podstawowa nr 115 czy Szkoła Podstawowa nr 190. Z kolei chętnie wybierane szkoły prywatne to Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Tęczowy Ogród” oraz Szkoła Podstawowa Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej, która oferujące wysoki poziom nauczania dzieci z wielu kultur i krajów. Nauka jest tu oparta w całości na zasadach pedagogiki Dr Marii Montessori.

Najchętniej wybierane prywatne uczelnie na Mokotowie to Europejska Szkoła Kształcenia Umiejętności Społecznych, Uczelnia Łazarskiego czy Ośrodek Studiów Amerykańskich. Najpopularniejszą i najlepszą szkołą wyższą jest Szkoła Główna Handlowa. To najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, istnieje od 1906 roku, w latach 1949-1991 nazywała się Szkoła Główną Planowania i Statystyki. Ponadto na obszarze Mokotowa znajduje się Politechnika Warszawska.

Spędzanie czasu wolnego na Mokotowie

Mokotów ma do zaoferowania wiele atrakcji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Aktywny wypoczynek uprawiać można na rozległym obszarze Pola Mokotowskiego lub nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

 

Mieszkańcy Mokotowa mają też sporo możliwości, by realizować swoje sportowe pasje. W klubie sportowym Warszawianka można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, popływać lub zagrać w tenisa. W niedalekiej odległości znajduje się bardzo popularny park trampolin. Mokotów to także liczne obiekty sportowe, w tym siłownie m.in. Calypso Fitness Club, Jatomi Fitness, Zdrofit, czy Energy Fitness.

 

Rodziny z dziećmi również znajdą w dzielnicy sporo atrakcji, np.: Multimedialna Biblioteka, Kinderplaneta w Galerii Mokotów, Fun Park Digiloo, który jest określany największym placem zabaw w Warszawie, gdzie można skorzystać z oferty Parku Wodnego lub sali zabaw w C.H. Land. Nawet księgarnie organizują warsztaty dla maluchów. Poza tym na Mokotowie jest wiele miejsc sprzyjających rodzinom z dziećmi, czego przykładem są:

 • plac zabaw na Polu Mokotowskim, na ul. Batorego
 • plac zabaw na przeciwko C.H. Land (po drugiej stronie ul. Wałbrzyskiej)
 • plac zabaw przy ul. Bacha dla maluszków
 • plac zabaw przy ul. Batuty, niedaleko Służewskiego Domu Kultury
 • plac zabaw w II Ogrodzie Jordanowskim

Kultura popularna na Mokotowie to przede wszystkim Dom Kultury, który zaprasza na koncerty, wieczory kabaretowe, recitale czy spotkania literackie. Entuzjaści kultury wysokiej odnajdą się w Królikarni, Galerii współczesnej fotografii kolekcjonerskiej – Refleksy lub w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

 

Miłośnicy teatru mogą skorzystać z oferty Sceny Przodownik, Nowego Teatru, czy Teatru Druga Strefa. Spektakle dla dzieci odbywają się w Teatrze Lalka i Guliwer.

 

Na brak atrakcji nie będą narzekać amatorzy filmu. Oprócz multiplexów jest też bardziej ambitna oferta. Prężnie działają kina Ilusion i Luna.

 

Londyńczycy mają swoją Bond Street, Nowojorczycy Piątą Aleję, Paryż zaprasza na Avenue Montaigne, a Mokotów na Mokotowską, gdzie znajdują się luksusowe i modne butiki. To tutaj swoje salony mają zdolni polscy projektanci. W kilku multibrandowych sklepach można kupić pantofle Casadei i słynne baletki Repetto (Shoeflada), coś od Jil Sander (Flash), Marni i Marca Jacobsa (MO’52), propozycje z metką Stella McCartney, Alexander Wang, Rupert Sanderson (Frank A), Givenchy, Rick Owens, Dries van Noten (L’Aura) oraz słynną biżuteria Lilou. Swoje podwoje przed mieszkańcami Mokotowa otwiera także prestiżowa Galeria Mokotów oraz Sadyba Best Mall.

 

Po zakupach wypada zatrzymać się na Placu Zbawiciela, jednym z najmodniejszych miejsc stolicy. Tutaj można odpocząć, popijając kawę lub wino i przegryzając chleb z oliwą w modnym bistro „Charlotte. Chleb i wino”, które sąsiaduje z Planem B (doskonałe drinki i muzyka na żywo).

bistro „Charlotte. Chleb i wino”

Najpopularniejsze inwestycje na Mokotowie

Mokotów to dzielnica, która prężnie się rozwija. Najlepszymi tego przykładami są już zrealizowane, lub zaplanowane na najbliższe lata:

 • budowa nowego ratusza w okolicach klubu Warszawianka,
 • remont ul. Woronicza na odcinku od ul. Etiudy Rewolucyjnej do ul. Żwirki i Wigury, który rozpoczął się w sierpniu 2018 r.,
 • budowa nowych ulic, dzięki którym odciążony zostanie ruch na ul. Dolnej i Sobieskiego.
 • budowa ulicy łączącej ul. Suwak i ul. Cybernetyki. W ramach projektu powstanie po jednym pasie jezdni w każdą stronę, chodnik, ścieżki rowerowe, przystanki autobusowe oraz miejsca parkingowe.
 • przebudowa ul. Marynarskiej, która ma znaczenie w kontekście wyjazdu na północ kraju. Docelowo Trasa NS ma za zadanie połączyć północne i południowe dzielnice Warszawy.

 

Poza tym, Mokotów to także liczne inwestycje mieszkaniowe. Nowe ekskluzywne apartamenty na Mokotowie to propozycja dla każdego, kto szuka spokoju, ale nie chce rezygnować z możliwości szybkiego dojazdu do pracy. Luksusowe osiedla, budowane są dla osób, które cenią sobie komfort życia i prestiż mieszkania w jednej z najlepszych dzielnic Warszawy. Apartamenty na sprzedaż dostosowane są do najwyższych wymagań.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024