Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Quality | Lifestyle, Nieruchomości | 20 kwietnia

Dubaj – Miasto Nieograniczonych Możliwości

Nieruchomości w Najlepszym Wydaniu

Dubaj – miasto niepowtarzalne, spektakularne, luksusowe, wyjęte ze snów o przyszłości… Prawdziwa oaza prestiżu i ekstrawagancka wizytówka Bliskiego Wschodu, która zaledwie 50 lat temu była tylko małym miastem na pustyni.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat Dubaj rozwinął się w błyskawiczny sposób. To miasto, które oferuje maksimum możliwości. Jest stolicą ultranowoczesnej architektury, ekskluzywnych zakupów, szybkich samochodów, a jednocześnie turystyczną mekką o najwyższych światowych standardach.

Nieruchomości w Najlepszym Wydaniu

Gospodarka Dubaju, oparta początkowo jedynie na wydobywaniu ropy naftowej, przekształciła się w silną gospodarkę usługowo-turystyczną, a sektor naftowy stanowi obecnie zaledwie 1% PKB. Dzięki temu kwitnie tu rynek nieruchomości, a atrakcyjne ceny, w stosunku do międzynarodowego standardu, przyciągają inwestorów z całego Świata.

Mówiąc o nieruchomościach – w Dubaju naprawdę jest w czym wybierać. Znajdziemy tu unikatowe inwestycje z designem i rozwiązaniami wyprzedzającymi aktualne światowe trendy: od przeszklonych drapaczy chmur, oferujących apartamenty ze spektakularnymi widokami na panoramę miasta, po prestiżowe osiedla z prywatnymi plażami, w których poczujemy się jak w luksusowym, wakacyjnym resorcie. W Dubaju prywatny basen, siłownia czy concierge to standard każdego budynku.  W dzisiejszych czasach kupno nieruchomości w jednym z najbardziej luksusowych miast na świecie jest na wyciągnięcie ręki.

Mieszkania i apartamenty na sprzedaż  Dubai

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość w Dubaju?

Ceny niższe niż w Warszawie

W Warszawie średnia cena zakupu mieszkania w Centrum, według raportu Numbeo* z lutego 2022 roku, plasuje się na poziomie ok. 18 700 PLN za m2, natomiast średnia cena zakupu mieszkania w Dubaju w centrum miasta to ok. 14 400PLN za m2.

Biorąc na warsztat zwrot z inwestycji w sektorze nieruchomości, warto także wziąć pod uwagę wyższe niż w Warszawie ceny najmu versus porównywalne, a nawet niższe ceny zakupu apartamentu w dobrej dubajskiej lokalizacji, co całościowo daje lepszy ROI dla polskich inwestorów.

Brak podatków dochodowych

W Dubaju prawie nie ma podatków. Jedynym podatkiem jest 5% VAT, który jest nakładany na usługi i towary. Region jest powszechnie znany z niskich ceł w wysokości 0-5%, a większość importu i eksportu nie jest w ogóle opodatkowana. Aby przyciągnąć kapitał zagraniczny, rząd zniósł podatek dochodowy i ustanowił zerową stawkę, która dotyczy również dochodów z najmu lub dziedziczenia nieruchomości.

Małe ryzyko bańki

Według raportu Bloomberga z dnia 13 października 2021 roku, rynek nieruchomości w Dubaju jest niedoszacowany, a ryzyko bańki – w porównaniu do innych światowych metropolii – jest znikome.

Dubaj a pandemia

Dyscyplina oraz reżim sanitarny, jakie zostały narzucone dubajskiej społeczności z początkiem pandemii, a także responsywność i współpraca mieszkańców z organami rządzącymi sprawiły, że emirat szybko uporał się z najbardziej dotkliwymi skutkami pandemii, a oczy zagranicznych inwestorów znów skierowały się na Dubaj, jako na stabilne miejsce do lokowania kapitału.

Wysoki Poziom Bezpieczeństwa

Biorąc pod uwagę podstawowe wskaźniki bezpieczeństwa Dubaj jest liderem wśród miast, które zapewniają spokój i bezpieczeństwo osobom decydujących się na stały pobyt w mieście. Jest to jedna z najbardziej zróżnicowanych aglomeracji świata, gdzie ponad 200 narodowości egzystuje obok siebie, z poszanowaniem swoich wartości i gdzie prawo własności jest traktowane priorytetowo, zapewniając – dzięki surowym prawom i zasadom – spokój każdemu, kto odnalazł tu swoje stałe miejsce zatrudnienia i zamieszkania.

Wskaźnik przestępczości jest tu bardzo niski, co jest jednym z najważniejszych parametrów zapewniających komfort życia i budowania długoterminowych relacji prywatnych i biznesowych.

Oficjalne statystyki w Dubaju wykazują, że wskaźnik przestępczości wynosi 19.52, podczas gdy wskaźnik bezpieczeństwa wynosi 80,48, co pokazuje jedne z najlepszych liczb na świecie pod względem bycia w jednym z najbezpieczniejszych miejsc do życia. To już kolejny powód przeprowadzki do Dubaju.

Wsparcie dla Emigrantów

W Dubaju 89% populacji to obcokrajowcy. Każdego roku miasto przyciąga rzesze turystów i osób, które chcą tu zamieszkać. Sprzyjają temu inicjatywy rządowe: wizy krótkoterminowe i długoterminowe na pobyt rezydenta, wizy emerytalne, wizy dla freelancerów i studentów. Warto również zauważyć, że w styczniu 2021 r. uchwalono nowelizacje ustawy o obywatelstwie ZEA i paszportach, które będą teraz wydawane emigrantom za pewne zasługi, zatem proces związania się z Dubajem na dłużej został znacznie uproszczony.

Wizy

Wiza turystyczna jest wydawana bez dodatkowych opłat i uprawnia do pobytu w Dubaju przez łącznie 90 dni. Natomiast wizy na dłuższy pobyt, uwarunkowane planowanej bardziej rozciągniętej w czasie podróży i pobytu, rządzą się nieco innymi prawami.

Najprostszą z nich jest oczywiście zatrudnienie i związanie się na dłużej z pracodawcą. Wizy tego typu w ZNA są przeważnie wydawane na okres 2-3 lat. Druga opcja to wybranie ścieżki przedsiębiorcy i założenie firmy. W tym wariancie otrzymamy wizę jako właściciele firmy.

Do wyboru mamy także inwestycję w nieruchomości i tym samym otrzymanie wizy rezydenckiej.

Mieszkania i apartamenty na sprzedaż DubaiOsoby posiadające nieruchomość o wartości powyżej 750 000 dirhamów mają możliwość ubiegania się o 3-letnią wizę inwestorską. Wiza jest odnawiana po 3 latach, jeśli inwestor nadal jest w posiadaniu nieruchomości o wyżej wymienionej wartości. Istnieje również opcja otrzymania 5-letniej wizy, gdy inwestor posiada nieruchomość o wartości powyżej 2 000 000 dirhamów.

W Dubaju każdy dzień, to niesamowite przeżycie

Dynamiczne miasto oferuje długą listę atrakcji i miejsc, które trzeba zobaczyć. Fantazyjny Dubaj pobudza wszystkie zmysły. Zarówno temperatury, jak i emocje sięgają tu zenitu. Najlepszym czasem na wyprawę do tego egzotycznego miejsca jest czas między listopadem, a marcem, gdy najbardziej docenimy klimatyczne walory miasta, a jedoczocześnie nie odczujemy zbyt drastycznej różnicy temperatur, które w okresie letnim mogą Europejczykom mocno doskwierać. Średnia temperatura roczna wynosi tu 28 stopni, co sprawia, że nawet podczas europejskiej zimy możemy spodziewać się pięknej pogody w Dubaju. Długi sezon turystyczny trwa tutaj ponad 7 miesięcy, a tutejszy klimat sprzyja kąpielom w morzu oraz uprawianiu sportów wodnych przez cały rok. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Miłośników mocnych wrażeń z pewnością skusi skok ze spadochronem nad drapaczami chmur lub sandboarding po pustyni, czy też ekscytująca i nieco ekstremalna przejażdżka quadami. A gdy zatęsknimy za zimową ochłodą możemy przez cały rok wybrać się na narty po krytym stoku. W Dubaju wszystko jest możliwe!

 

Pięciogwiazdkowe hotele, butiki znanych projektantów, wykwintne restauracje, kluby, muzea, wydarzenia kulturalne oraz sportowe na najwyższym poziomie sprawiają, że Dubaj nieustannie tętni życiem.

Nad miastem dominuje zapierający dech w piersiach Burj Khalifa – najwyższy budynek świata, sięgający ponad 800 metrów. Pod wieżowcem podziwiać można pokaz multimedialnych fontann z magicznym oświetleniem i choreografią dobraną do muzyki.

Mieszkania i apartamenty na sprzedaż  DubaiNad brzegiem morza zobaczymy ikonę miasta – hotel Burj Al Arab, najwyższy budynek hotelowy Świata o kształcie żagla. Natomiast na jednej z wybudowanych wysp, w kształcie palmy, znajdziemy prestiżowy hotel Atlantis, The Palm – niesamowity kurort wczasowy z parkiem wodnym, akwarium i innymi rozrywkami. W Dubaju każde marzenie jest na wyciągnięcie ręki.

Bez względu na porę roku, w Dubaju zawsze świeci słońce. Zimą jest ciepło i przyjemnie. Temperatura nie spada poniżej 15°C, natomiast latem może sięgać nawet +50°C, ale nie ma co się martwić, klimatyzacja jest wszędzie, łącznie z przystankami autobusowymi. Prawda jest taka, że większość roku to świetny czas na odwiedzanie plaż i parków rozrywki w celu relaksu i zabawy w Dubaju.

Mieszkania i apartamenty na sprzedaż  Dubai A może by tak zostać w Dubaju na dłużej? Dubaj oferuje jedyny w swoim rodzaju, prestiżowy styl życia. Międzynarodowa atmosfera, wysoki poziom bezpieczeństwa, atrakcyjne wynagrodzenia oraz możliwość komunikowania się wszędzie w języku angielskim sprawiają, że stale rośnie tu liczba mieszkańców, których większość stanowią ekspaci.

W całym mieście znajduje się wiele centrów usługowych, które szybko ułatwią organizację ubezpieczenia medycznego lub polecą dobrą szkołę dla dzieci. Na bieżąco znajdziemy także informacje o tym, co dzieje się w mieście.

W Dubaju znajduje się też międzynarodowy port lotniczy, który zapewnia łatwe połączenie z Warszawą oraz innymi zakątkami świata!

To wszystko sprawia, że ekscytujący Dubaj jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast do życia na świecie! Zastanawiasz się nad swoją przyszłością? Może czeka na Ciebie w Dubaju? Zapraszamy do kontaktu!

 

*https://www.numbeo.com/property-investment/compare_cities.jsp?country1=United+Arab+Emirates&city1=Dubai&country2=Poland&city2=Warsaw&displayCurrency=PLN

 

** https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-13/housing-bubble-risks-are-accelerating-across-europe-hong-kong**

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alicja Buczkowska | Nieruchomości | 20.05.2021 "Każdy rynek ma swoje premium" Batłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate w rozmowie z Gazetą Finansową opowiedział o sytuacji i trendach na rynku nieruchomości premium Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Ludzie, Nieruchomości, O nas | 13.07.2020 Dlaczego Klienci nas wybierają? Myślisz o sprawnej sprzedaży mieszkania, kupnie lub wynajęciu domu? Zastanawiasz się nad wyborem pośrednika nieruchomości? Pokażemy Ci, co dokładnie zyskujesz współpracując z Lions Estate. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Lifestyle, Nieruchomości, Wiedza | 10.06.2021 Drugi dom na słonecznym wybrzeżu Europy? Polacy coraz chętniej kupują domy i apartamenty za granicą. Bogacimy się jako społeczeństwo i luksus posiadania nieruchomości na drugim zakątku słonecznej Europy jest tego naturalnym następstwem. Dodatkowym czynnikiem, który zachęca nas do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości za granicą jest elastyczność formy zatrudnienia. Pracujemy zdalnie i miejsce zamieszkania przestaje mieć znaczenie. Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Poradnik | 10.08.2021 Jak dziś kupuje się luksusowe nieruchomości? Nieruchomości premium to segment rynku, który w Polsce rozwija się dynamicznie. Wraz z nieustannym bogaceniem się Polaków, grupa klientów zainteresowanych zakupem luksusowych nieruchomości stale rośnie. Sytuacja wydawałaby się idealna. Problem jednak w tym, że popyt przewyższa podaż, dostępność jakościowych ofert jest bardzo ograniczona, a zdecydowana większość z nich nigdy nie trafia do publicznego obiegu. Kupującym bardzo ciężko znaleźć nieruchomość, która spełniałaby wyszukane oczekiwania. Jak zatem wygląda dziś proces poszukiwań i zakupu luksusowych nieruchomości? Czytaj dalej »
2024