Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Iza Kuczewska | Poradnik, Wiedza | 21 marca

Poradnik dla właściciela: Jak bezpiecznie prezentować nieruchomość i finalizować transakcję?

Szybkość zmian wywołanych epidemią koronawirusa w ostatnich dniach wszystkich nas zmusza do reakcji i dostosowania się do nowej sytuacji. Dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo błyskawicznie wprowadziliśmy nowe procedury związane z obsługą klientów, bezpiecznym prezentowaniem nieruchomości oraz zdalną obsługą bieżących transakcji.

PREZENTACJE BEZ OBECNOŚCI WŁAŚCICIELA

Aby ograniczyć bezpośrednie kontakty najbezpieczniej będzie, kiedy agent zaprezentuje nieruchomość sam, wcześniej odbierając od Państwa klucze. Klucze można przekazać bez kontaktu z agentem w następujący sposób:

W Państwa miejscu zamieszkania, bezkontaktowo, pozostawiając je w umówionym miejscu

– Przesłanie kluczy kurierem (kurierzy obecnie odbierają i dostarczają przesyłki bezkontaktowo)

Paczkomat (skrzynkę można otworzyć nie dotykając ekranu paczkomatu)

Po prezentacji zwrócone klucze zostaną zdezynfekowane i zwrócone lub mogą zostać zdeponowane w naszym w biurze.

PREZENTACJA NIERUCHOMOŚCI

Jeżeli nie ma możliwości przekazania kluczy lub chcą Państwo być obecni podczas prezentacji, prosimy o zastosowanie się do poniższych środków ostrożności:

Prezentacja tylko w rękawiczkach (będziemy dotykać klamek, szafek, etc.)

Nie witamy się, nie podajemy ręki ani agentowi ani klientowi

Wietrzymy nieruchomość po prezentacji

Spędzajmy minimalny czas w nieruchomości

Zachowujemy dystans 1,5-2 metra od siebie

Na prezentację najemca przychodzi sam, bez członków swojej rodziny. To samo dotyczy właściciela. 

Jakakolwiek rozmowa czy podsumowanie – na zewnątrz, przed budynkiem lub najlepiej zdalnie

WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI

Negocjacje umowy oraz ewentualne zapoznanie się z najemcami (jeżeli nie było Państwa na prezentacji), agent zorganizuje w formie wideorozmowy.

Umowy podpisujemy w formie skanów. Następnie oryginały kurierem.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Umowę rezerwacyjną można podpisać w formie skanów.

Strony mogą podpisać umowę przedwstępną w zwykłej formie pisemnej, zdalnie (przesyłając ją kurierem lub paczkomatem)

Umowa przedwstępna może być podpisana „w formie oferty” przed Notariuszem. W odróżnieniu od standardowej umowy przedwstępnej, ta daje możliwość podpisania przez każdą ze stron osobno. To minimalizuje ryzyko (spotkanie tylko z wybranym notariuszem) i maksymalizuje bezpieczeństwo transakcji (zachowana forma aktu notarialnego).

W przypadku umowy finalnej wymagane jest stawiennictwo osobiste lub przez pełnomocnika. Istnieje możliwość wyznaczenia naszych doradców na Państwa pełnomocnika przy sprzedaży nieruchomości.

Po bardziej szczegółowe informacje zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

PRZEKAZANIE NIERUCHOMOŚCI

Przekazanie nieruchomości robi agent z klientem, spisując protokół i robiąc fotorelację ze spotkania, które udostępnia właścicielowi 

W przypadku konieczności zrobienia przekazania przez właściciela, zachowujemy wszystkie środki ostrożności takie same, jak przy prezentacji z klientem

Możliwie najkrótszy czas przekazania

Protokół – każda ze stron podpisuje swoim długopisem

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia!

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Iza Kuczewska | Nieruchomości, W okolicy | 26.05.2020 Wilanów – najbezpieczniejsza dzielnica Warszawy Bezpieczne sąsiedztwo to jeden z najważniejszych czynników, jaki wpływa na wybór danej nieruchomości. Wśród warszawskich dzielnic, w kryteriach oceny bezpieczeństwa mieszkańców, prym wiedzie Wilanów. Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości | 10.12.2019 No więc, jaki był rok 2019 w nieruchomościach? W 2019 roku nieruchomości były na ustach wszystkich. Były rekordowe transakcje, były rekordowe sprzedaże, mamy rekordowe ceny. Przejrzyjmy się bliżej w naszym świąteczno-noworocznym podsumowaniu przygotowanym specjalnie dla Państwa. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Ludzie, O nas | 12.03.2020 Kariera w Lions Estate – poznaj z nami świat luksusowych nieruchomości Chciałbyś rozpocząć pracę jako doradca nieruchomości? A może masz już duże doświadczenie w tej branży, ale szukasz miejsca, w którym będziesz mógł rozwinąć skrzydła? Dowiedz się, jak wygląda praca w naszej firmie i sprawdź, może to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Nowe nieruchomości | 07.05.2020 Apartament na wzgórzach luksusu Jak połączyć zalety domu jednorodzinnego z wygodą życia w apartamencie? Co wybrać: mieszkanie na najwyższym piętrze czy też parter z ogrodem? I jeszcze, aby taka nieruchomość była położona w zielonej, prestiżowej okolicy z dogodnym dojazdem do Centrum Warszawy? Odpowiedzią jest 2-poziomowy ponad 200-metrowy apartament położony na prestiżowym osiedlu Hill Park. Czytaj dalej »
2024