Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Wiedza | 14 marca

Warszawski rynek premium pozostaje wciąż atrakcyjny

Warszawski rynek premium pozostaje wciąż atrakcyjny

W 2021 roku ilość zakupów premium za gotówkę pokazała, iż nieruchomości wciąż stanowią bezpieczną przystań, chroniąc kapitał w niepewnych czasach. Warszawski rynek nieruchomości pozostaje wciąż atrakcyjny dla inwestorów. Powodzeniem cieszą się nowe apartamenty, kamienice. Zainteresowanie odrestaurowanymi kamienicami utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. Dodatkowym atutem tych nieruchomości jest garaż podziemny. Foksal 13/15, Wiejska 11, Mokotowska 8, Hoża 42 i 55 to nieliczne przykłady połączenia uroków historycznego budynku z wygodą posiadania prywatnego miejsca parkingowego w garażu podziemnym.

NIeruchomości premium na sprzedaż Foksal 13/15

Spektakularna transakcja sprzedaży apartamentu w kamienicy na Foksal 13/15, jednego z najbardziej pożądanych adresów na warszawskiej mapie, należy do naszej agentki Oli Gąsiorowskiej. Ten adres to prawdziwa perełka na warszawskiej mapie nieruchomości luksusowych. Kamienica pochodząca z ok. 1860 r. była odrestaurowywana przez około 3 lata. Apartament o powierzchni 188 metrów kwadratowych został sprzedany za 8 milionów. Daje nam to kwotę ponad 42 000 tys. za m2. Klient nabył apartament inwestycyjnie.

Jak wspomina Ola Gąsiorowska, Property Advisor Lions Estate, –

Wiedziałam, że wartość tej nieruchomości będzie imponująca i szybko znajdziemy kupca. W Warszawie jest dosyć niewiele takich gorących adresów, prawdziwych perełek. Z kolei, są klienci inwestycyjni, którzy czekają na takie okazje. I tak też się wydarzyło. Sprzedający początkowo stwierdził, że apartament jest na wynajem, ewentualnie mógłby go sprzedać. Jak tylko o tym się dowiedziałam, jeszcze tego samego dnia zaproponowałam spotkanie. W sumie odbyłam 5 prezentacji. Mogę powiedzieć, że piątego dnia od momentu, kiedy miałam tę ofertę w swoim portfolio, mieliśmy już pewnego klienta. Jest to mój ogromny sukces. Na takie transakcje doradcy czekają nawet 5-6 lat. Z kolei, ja przeprowadziłam tę transakcję, po niespełna półtora roku pracy w agencji nieruchomości. Jestem wdzięczna Lions Estate za wsparcie i możliwość ciągłego rozwoju.

Doradca nieruchomości Lions Estate

Jeżeli chodzi o nowe budownictwo to niezmiennie największym zainteresowaniem ze strony Klientów cieszą się najwyższe piętra apartamentowców, najchętniej z dużym tarasem i panoramicznym widokiem. Dla Klienta premium wręcz obowiązkowym kryterium poszukiwań pozostaje przestrzeń. Jak podkreśla  Rafał Lewandowski, Partner Lions Estate, który ma na swoim koncie kilkadziesiąt sprzedaży nieruchomości w sektorze premium

Poszukiwania „okazji” inwestycyjnych warto zlecić wyspecjalizowanemu brokerowi. Ja najwięcej transakcji finalizuję na warszawskim Śródmieściu, Mokotowie, Żoliborzu oraz Wilanowie. W 2022 roku ta tendencja jeżeli chodzi o lokalizacje nie powinna ulec zmianie. Miniony rok był dla mnie rekordowy praktycznie pod każdym względem. Największa w historii ilość sprzedaży, połączona ze wzrostem ich wartości to niewątpliwy powód do dumy. Szczególnie cenie sobie transakcje Off-Market czyli takie, gdzie połączyłem strony bez publikacji oferty w Internecie. Taka sprzedaż staje się powoli moją specjalnością. Jeśli natomiast miałbym wymienić jedną konkretną transakcję będzie to zdecydowanie sprzedaż inwestycyjna aż 324-metrowego apartamentu na Mokotowie. Inwestor nabył ten spektakularny penthouse, wynajęty długoterminowo przez dyplomatę, osiągając satysfakcjonującą stopę zwrotu. obecna przewaga popytu nad podażą w segmencie premium jest aż nadto widoczna, co znacząco oddziałuje na poziom cen.

Apartamenty na sprzedaż Cosmopolitan

W 2021 roku było można także zauważyć rosnącą chęć zakupu mieszkań z prywatnym ogrodem. To właśnie własny kawałek zieleni stał się tak bardzo pożądany w dobie pandemii. Z kolei wzrost znaczenia pracy zdalnej sprawił, że na popularności zyskały domy położone na obrzeżach Warszawy.

Ten trend widzę bardzo wyraźnie na przykładnie Konstancina. Jeszcze kilka lat temu ta prestiżowa uzdrowiskowa miejscowość była nieco zapomniana, postrzegana jako odległa, źle skomunikowana. Teraz moda na Konstancin  wróciła ze zdwojoną siłą, co potwierdza ilość zapytań oraz transakcji sfinalizowanych w ostatnim czasie.

komentuje Rafał Lewandowski.

Doradca Nieruchomosci Rafał Lewandowski

Lions Estate to agencja nieruchomości segmentu premium. Doradza i pomaga wymagającym klientom w zakupie, sprzedaży i wynajmie apartamentów, domów, rezydencji – przestrzeni luksusowych, wyjątkowych, niebanalnych.

ul. Wiejska 11/20, 00-480 Warszawa +48 22 826 66 51 office@lionsestate.pl

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Iza Kuczewska | Lifestyle, Nieruchomości, Wiedza | 10.06.2021 Drugi dom na słonecznym wybrzeżu Europy? Polacy coraz chętniej kupują domy i apartamenty za granicą. Bogacimy się jako społeczeństwo i luksus posiadania nieruchomości na drugim zakątku słonecznej Europy jest tego naturalnym następstwem. Dodatkowym czynnikiem, który zachęca nas do podjęcia decyzji o zakupie nieruchomości za granicą jest elastyczność formy zatrudnienia. Pracujemy zdalnie i miejsce zamieszkania przestaje mieć znaczenie. Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Nieruchomości, Wiedza | 04.12.2019 Ekskluzywna lokata z widokiem na miasto, dlaczego warto inwestować w luksusowe nieruchomości? Nie od dziś wiadomo, że nieruchomości są traktowane jako stabilna i bezpieczna forma lokaty kapitału. Niezależnie od koniunktury na rynku nieruchomości nie tracą na wartości, wręcz przeciwnie: pozwalając zarówno na zabezpieczenie kapitału, jak i pomnażanie zainwestowanych w nie środków. Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Poradnik | 10.08.2021 Jak dziś kupuje się luksusowe nieruchomości? Nieruchomości premium to segment rynku, który w Polsce rozwija się dynamicznie. Wraz z nieustannym bogaceniem się Polaków, grupa klientów zainteresowanych zakupem luksusowych nieruchomości stale rośnie. Sytuacja wydawałaby się idealna. Problem jednak w tym, że popyt przewyższa podaż, dostępność jakościowych ofert jest bardzo ograniczona, a zdecydowana większość z nich nigdy nie trafia do publicznego obiegu. Kupującym bardzo ciężko znaleźć nieruchomość, która spełniałaby wyszukane oczekiwania. Jak zatem wygląda dziś proces poszukiwań i zakupu luksusowych nieruchomości? Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Ludzie, O nas | 12.03.2020 Kariera w Lions Estate – poznaj z nami świat luksusowych nieruchomości Chciałbyś rozpocząć pracę jako doradca nieruchomości? A może masz już duże doświadczenie w tej branży, ale szukasz miejsca, w którym będziesz mógł rozwinąć skrzydła? Dowiedz się, jak wygląda praca w naszej firmie i sprawdź, może to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem. Czytaj dalej »
2024