Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Alena Annusewicz | W okolicy | 21 sierpnia

Magia Mokotowskiej, czym ulica zachwyca i przyciąga mieszkańców oraz inwestorów

W wielu dużych polskich i europejskich miastach są takie adresy – miejsca, ulice, aleje, których nie trzeba specjalnie promować i reklamować, gdyż stanowią one własną, niezależną markę. W Warszawie z pewnością jednym z takich adresów jest ulica Mokotowska.

KAMIENICE NA MOKOTOWSKIEJ

Ulica Mokotowska położona jest w Śródmieściu Południowym. Początkowo trakt ten łączył miasto ze wsią Mokotowo. Stąd wzięła się nazwa ulicy, jaką nadano jej w XVIII wieku. Na przestrzeni lat ulica ta ewoluowała stopniowo tworząc swój charakterystyczny nietuzinkowy klimat. Pod koniec XIX wieku coraz chętnej i liczniej osiedla się przy niej burżuazja budując dla siebie przestronne domy.

Spacerując ulicą Mokotowską napotkać można prawdziwe perły architektury z tamtego okresu. To bogato zdobione kamienice z początku XX wieku reprezentujące styl secesyjny i eklektyczny. Większość z nich zniszczona została w trakcie II Wojny Światowej. Po 1945 roku zostały odbudowane i odrestaurowane – części z nich faktycznie udało się przywrócić dawną świetność. Co ciekawe, na Mokotowskiej były również kamienice, którym udało się przetrwać działania wojennie niemal w nienaruszonym stanie.

Jak obecnie wygląda arteria? Efektowne okiennice i balkony, stylowe gzymsy, intrygujące rzeźby na fasadach budynków – tym dziś zachwycają i czarują wybrane nieruchomości na Mokotowskiej.

Patrząc na ulicę przez pryzmat biznesu, Mokotowska to ekskluzywne butiki zarówno znanych i cenionych marek modowych, jak i początkujących projektantów. Znajdziemy tu również dobre restauracje oraz klimatyczne kawiarnie.

Mokotowska to trakt o szczególnym znaczeniu w stolicy. Cała ta ulica, a nie tylko wybrane, zlokalizowane się przy niej budynki, znajduje się w rejestrze zabytków. To dodatkowo podnosi jej rangę, prestiż i świadczy o wyjątkowości tego miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia stylowych apartamentów przy ul. Mokotowskiej dostępnych w ofercie Lions Estate.

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Iza Kuczewska | Nieruchomości, Nowe nieruchomości | 07.05.2020 Apartament na wzgórzach luksusu Jak połączyć zalety domu jednorodzinnego z wygodą życia w apartamencie? Co wybrać: mieszkanie na najwyższym piętrze czy też parter z ogrodem? I jeszcze, aby taka nieruchomość była położona w zielonej, prestiżowej okolicy z dogodnym dojazdem do Centrum Warszawy? Odpowiedzią jest 2-poziomowy ponad 200-metrowy apartament położony na prestiżowym osiedlu Hill Park. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Ludzie | 08.03.2020 Kobieca strona Lions Estate 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. A kim są kobiety w Lions Estate? Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21.08.2019 Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w ekskluzywnych inwestycjach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Poradnik, Wiedza | 21.03.2020 Rynek nieruchomości premium w Warszawie- analiza bieżącej sytuacji W trosce o Państwa komfort przygotowaliśmy podsumowanie aktualnych procesów na rynku nieruchomości, analizę zachowań klientów oraz przewidywany wpływ epidemii na rynek nieruchomości w Polsce. Czytaj dalej »
2024