Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Poradnik, Wiedza | 21 marca

Rynek nieruchomości premium w Warszawie- analiza bieżącej sytuacji

Od ponad tygodnia znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Szybkość zmian związanych z epidemią koronawirusa zaskoczyła nas wszystkich, zmuszając do reakcji i dostosowania się do nowej sytuacji.

Dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo błyskawicznie wprowadziliśmy nowe procedury związane z obsługą klientów, bezpiecznym prezentowaniem nieruchomości oraz zdalną obsługą bieżących transakcji.

W trosce o Państwa komfort przygotowaliśmy również podsumowanie aktualnych procesów na rynku nieruchomości, analizę zachowań klientów oraz przewidywany wpływ epidemii na rynek nieruchomości w Polsce.

Poniżej przekazujemy kilka informacji, które mogą przydać się Państwu w obecnej sytuacji.

WPŁYW KORONAWIRUSA NA RYNEK NAJMU PREMIUM, 2020

Wiemy już na pewno, że procesy relokacyjne w firmach (przyjazd nowych pracowników korporacyjnych) zostaną opóźnione. Wiosenny szczyt sezonu przeprowadzkowego klientów korporacyjnych tzw. ekspatów, który zazwyczaj przypada na wiosnę (kwiecień – czerwiec) opóźni się i przesunie na okres wakacyjny lub nawet wczesną jesień.

“Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami korporacyjnymi oraz dyplomatami, którzy potwierdzają swój przyjazd do Polski. Z oczywistych przyczyn ten przyjazd ulegnie opóźnieniu. Nasi partnerzy biznesowi – firmy relokacyjne – również potwierdzają, że otrzymują nowe instrukcje od swoich klientów, zamrożenie aktualnych procesów relokacyjnych i odłożenie decyzji w czasie.”

– mówi Bartłomiej Annusewicz, CEO Lions Estate.

Wiele wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z opóźnieniem i przesunięciem relokacji, nie zaś z jej zaniechaniem. I to jest dobra wiadomość dla właścicieli nieruchomości, którzy wynajmują z nami luksusowe nieruchomości klientom korporacyjnym.

Chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji odnośnie wynajmu nieruchomości premium. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI – ANALIZA RYNKU I ZACHOWAŃ KLIENTÓW W OBLICZU PANDEMII

Po pierwszym szoku wywołanym kwarantanną i zamknięciem szkół, klienci wracają do szukania nieruchomości. Widać ogromną różnicę pomiędzy pierwszymi dniami nowej rzeczywistości oraz końcówką tygodnia, kiedy ilość zapytań znacznie wzrosła.

Jesteśmy w intensywnym kontakcie zarówno z klientami, z którymi pracujemy od dawna, jak i z nowymi, którzy zgłaszają się na nasze oferty.

“W czasie kryzysu i zawirowań na rynkach, nieruchomości zawsze były i są postrzegane jako bezpieczna przystań dla kapitału. A jak pokazują statystyki, luksusowe nieruchomości są najbardziej odporne na zawirowania. Może to się wydawać zaskakujące, ale paradoksalnie wiele procesów zakupowych ostatnio przyspieszyło.”

– mówi Maria Góralczyk, Partner i Doradca Klienta Premium.

Czy to oznacza, że nie mamy się czego obawiać? Nie do końca. Na pewno rynek będzie zróżnicowany. W bliższej perspektywie możliwe jest wyhamowanie na rynku popularnym, który w przeważającym stopniu finansowany jest kredytami bankowymi. Część klientów w obawie o zatrudnienie może przełożyć decyzję o zakupie w czasie. To może wpłynąć na decyzje deweloperów, stosowanie dodatkowych zachęt, być może w pojedynczych przypadkach promocyjne obniżki cen.

Nie przewidujemy jednak takiego scenariusza na rynku premium, a sygnały, które mamy od naszych klientów potwierdzają, że zainteresowanie zakupem luksusowych nieruchomości jest stabilne.

DOSTOSOWALIŚMY NARZĘDZIA DO NOWEJ RZECZYWISTOŚCI

“Niezależnie od wyhamowania rynku na początku wprowadzenia kwarantanny w bieżącym tygodniu podpisaliśmy kilka nowych umów najmu, jesteśmy w trakcie kilku negocjacji sprzedażowych oraz prowadzimy kolejnych klientów, którzy zintensyfikowali poszukiwania.”

– relacjonuje Rafał Lewandowski, Partner i Doradca Klienta Premium.

Zmieniła się nasza praca. Już wcześniej większość rozmów i negocjacji oraz formalności odbywały się zdalnie. Obecnie zdalnie przeprowadzane są również prezentacje nieruchomości.

“Dzięki nowoczesnym narzędziom jesteśmy w stanie przeprowadzić wideo prezentację lub przygotować dla klienta materiał filmowy. Dokładnie w taki sposób wynajęliśmy ostatnio dom na osiedlu Konstancja, którego klient na żywo jeszcze nie widział.”

– relacjonuje Daniela Kobeluch, Property Advisor Lions Estate

Więcej o tym, jak bezpiecznie prezentować nieruchomość oraz jak w bezpieczny sposób przeprowadzić transakcję wynajmu i sprzedaży dowiedzą się Państwo z artykułu: Procedury bezpieczeństwa – jak bezpiecznie prezentować nieruchomość i finalizować transakcje.

NIE JESTEŚCIE PAŃSTWO SAMI.

Dostosowaliśmy metody działania do aktualnej sytuacji stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz procedurom bezpieczeństwa jesteśmy w stanie aktywnie prowadzić sprzedaż i wynajem Państwa nieruchomości.

“To wyjątkowy czas dla Doradców Nieruchomości. Jak na to nie spojrzeć, z doradcą jest teraz dosłownie bezpieczniej. Z doradcą jest wygodniej. To doradca zorganizuje wizyty nieruchomości (choćby online) i dopełni formalności w bezpieczny sposób.”

– mówi Bartłomiej Annusewicz, CEO Lions Estate

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia!

Nasz zespół cały czas pracuje zdalnie. Chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji. Zapraszamy do kontaktu.

 • Rafał Lewandowski, Partner Lions Estate

tel. kom: +48 667 664 070
e-mail: rafal.lewandowski@lionsestate.pl

 • Alicja Chmura, Premium Property Advisor

mobile: +48 533 225 562
e-mail: alicja.chmura@lionsestate.pl

 • Paula Perz, Premium Property Advisor

mobile: +48 694 315 662
e-mail: paula.perz@lionsestate.pl

 • Maria Góralczyk, Partner Lions Estate

tel. kom: +48 570 990 469
e-mail: maria.goralczyk@lionsestate.pl

 • Patryk Staniszewski, Senior Property Advisor

mobile: +48 667 770 000
e-mail: patryk.staniszewski@lionsestate.pl

 • Angelika Jeleń, Senior Property Advisor

tel. kom: +48 536 861 500
e-mail: angelika.jelen@lionsestate.pl

 • Oliwia Ptaszkiewicz, Senior Property Advisor

mobile: +48 570 449 500
e-mail: oliwia.ptaszkiewicz@lionsestate.pl

 •  Agata Śliwka, Senior Property Advisor

mobile: +48 536 390 100
e-mail: agata.sliwka@lionsestate.pl

 • Paweł Szymański, Property Advisor

mobile: +48 575 631 500
e-mail: pawel.szymanski@lionsestate.pl

 • Magdalena Wóltańska, Senior Property Advisor

mobile:  +48 534 490 200

e-mail: madalena.woltanska@lionsestate.pl

 • Claudia Szczerbińska, Property Advisor

mobile: +48 537 435 500

email: claudia.szczerbinska@lionsestate.pl

 • Daniela Kobeluch, Property Advisor

mobile:  +48 535 700 352

e-mail: daniela.kobeluch@lionsestate.pl

 • Maxymilian Kubiak, Property Advisor

mobile:  +48 577 617 500

e-mail: maxymilian.kubiak@lionsestate.pl

 • Valentina Leardi, Property Advisor

tel. kom: +48 570 990 975
e-mail: valentina.leardi@lionsestate.pl

 • Emilia Iwaniec, Property Advisor

mobile:  +48 535 700 354

e-mail: emilia.iwaniec@lionsestate.pl

 • Julia Kostrzewa, Property Advisor

mobile:  +48 577 953 300
e-mail: julia.kostrzewa@lionsestate.pl

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21.08.2019 Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w ekskluzywnych inwestycjach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, O nas | 07.09.2020 Zakup nieruchomości premium z Lions Estate Pozwól, że przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom. Przekonaj się jak wygodnie i komfortowo możesz spełnić marzenia o idealnym, luksusowym domu. Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Lifestyle | 20.11.2019 Zrelaksuj się! Jak luksusowe nieruchomości Warszawy pomagają odprężyć się bez wychodzenia z domu Mieszkając w luksusowych nieruchomościach Warszawy relaks i odprężenie masz na wyciągnięcie ręki! Sprawdź, jakie komfortowe udogodnienia czekają na mieszkańców ekskluzywnych apartamentowców stolicy. Czytaj dalej »
2024