Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Poradnik, Wiedza | 11 marca

Najbardziej poszukiwane nieruchomości na warszawskim rynku premium

Jakich nieruchomości szukają dziś klienci? Na jakich można dziś najwięcej zarobić?

Mamy w tej chwili niespotykaną sytuację na rynku luksusowych nieruchomości. W związku z pandemią oraz niskim oprocentowaniem lokat pojawiło się na rynku dużo pieniądza, który szuka bezpiecznej przystani. Mówi się o tym, że od ubiegłego roku wypłynęło z banków ponad 200 mld złotych. Chcąc ulokować swój kapitał klienci intensywnie poszukują jakościowych nieruchomości windując ich ceny do niespotykanych poziomów. Nie jest to obraz całego rynku i nie wszystkie ceny rosną tak szybko. Jest natomiast pewna grupa nieruchomości, które dziś stwarzają niebywałe możliwości do opłacalnej sprzedaży. W poniższym artykule przedstawimy Państwu konkretne rodzaje nieruchomości, których szukają klienci Lions Estate i są w stanie zapłacić za nie duże pieniądze. Przy każdej kategorii ofert, podajemy namiar na doradcę Lions Estate, który poszukuje takich nieruchomości dla swoich klientów.

Stylowe apartamenty w odrestaurowanych, przedwojennych kamienicach

Pierwszym rodzajem nieruchomości, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów Lions Estate są stylowe apartamenty w odrestaurowanych, przedwojennych kamienicach. Najbardziej pożądane są luksusowe apartamenty w prestiżowych kamienicach w okolicach Dolinki Szwajcarskiej, ulicy Mokotowskiej, Foksal, Hożej, Pięknej, Koszykowej czy Noakowskiego. Klienci poszukują przede wszystkim apartamentów większych niż 100 m2, o najwyższym standardzie wykończenia. Takie nieruchomości sprzedają się niemalże natychmiast po pojawieniu się oferty na rynku, osiągając zawrotne ceny. Wszystko dlatego, że jest to produkt niezwykle prestiżowy i deficytowy.

Na konkretne typy ofert jest szalony popyt. To stwarza możliwości do przeprowadzenia niezwykle opłacalnej transakcji. Przykładowo, klient, który kupił z nami 300 metrowy penthouse w odrestaurowanej kamienicy w Śródmieściu, może w ciągu jednego roku sprzedać go o nawet dwa miliony drożej! Obecnie została złożona oferta, rozmowy trwają. Nie wynika to z tego, że nieruchomości w Warszawie zdrożały w tym czasie w tak szalonym tempie. Chodzi tylko o to, że popyt na tego typu nieruchomości jest obecnie tak duży, że cena zaczyna mieć w transakcji drugorzędną rolę.

– mówi Paula Perz, Partnerka w Lions Estate

Paula Perz, mobile: +48694315662, e-mail: paula.perz@lionsestate.pl

Deficytowy luksus – przestronne, luksusowe apartamenty z tarasem w Śródmieściu

Duże apartamenty z tarasem w Śródmieściu to prawdziwe perełki, które cieszą się nieustannym zainteresowaniem klientów Lions Estate. Jak tylko pojawiają się na rynku, to błyskawicznie znajdujemy na nie kupców – bez względu na cenę. Klienci poszukujący takich nieruchomości cenią w nich przede wszystkim:

  • Lokalizację – centrum tętniącego życiem miasta przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Poszukiwane są zarówno apartamenty w nowoczesnych budynkach jak i kamienicach;
  • Powierzchnię – najczęściej poszukiwane są luksusowe apartamenty od 200 do 300 m2;
  • Przestronne tarasy, balkony lub loggie – oferujące atmosferę relaksu oraz stwarzające klimat kameralności.

Luksusowy penthouse’y jako kwintesencja luksusu

Jeszcze większym zainteresowaniem wśród klientów Lions Estate cieszą się przestronne penthouse’y z dużymi tarasami. Jeśli chodzi o lokalizacje to nasi klienci szukają takich nieruchomości zarówno w Śródmieściu, na Mokotowie, Powiślu, Żoliborzu, jak i w Miasteczku Wilanów. Dość często zdarza się, że odpowiednio pracując z ofertą ustanawiamy nowe rekordy cenowe w kolejnych lokalizacjach

Sprzedaliśmy ostatnio na Muranowie penthouse z tarasem na dachu w stanie deweloperskim za ponad 30 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To jest nowy rekord dla tej lokalizacji

– mówi Maria Góralczyk, Partnerka w Lions Estate

Kluczem jest lokalizacja, ale też standard budynku. Im więcej w apartamencie światła, przestrzeni, tym jest chętniej kupowany.. Z rozmów z klientami wynika, że przez brak czasu chcą mieć możliwość wyjść na taras z kawą i pobyć w swoim świecie, z dala od innych

– kontynuuje Maria Góralczyk, Partnerka w Lions Estate

Maria Góralczyk, mobile: +48 570 990 469,

e-mail: maria.goralczyk@lionsestate.pl

Luksusowe rezydencje w prestiżowych dzielnicach

Zdaniem ekspertów Lions Estate najbardziej poszukiwanym produktem na rynku, na który odnotowują niebywałe zainteresowanie to luksusowe wille na Wilanowie, Sadybie, Żoliborzu, Saskiej Kępie i Mokotowie.

Mamy w tej chwili kilkunastu klientów pracujących z nami na wyłączność, którzy są gotowi wydać 8-15 milionów złotych na wolnostojące rezydencje na Mokotowie, Żoliborzu, Saskiej Kępie. Monitorujemy cały rynek i mamy dostęp do wszystkich aktualnych ofert. Brakuje jakościowego produktu. Jesteśmy w stanie sprzedać każdą taką rezydencję – tak duże jest obecnie zainteresowanie

– mówi Alicja Chmura Senior Property Advisor w Lions Estate

Klienci poszukują eleganckiej stylowo zaprojektowanej przestrzeni dla siebie i swojej rodziny a za ofertę spełniającą wszystkie ich oczekiwania są w stanie zapłacić każdą cenę. Elementem kluczowym jest tutaj ogród. Dodatkowo niezwykłą popularnością cieszą się również nieruchomości ze strefą relaksu i basenem.

W wyborze miejsca zamieszkania okolica odgrywa bardzo ważną rolę. To dlatego największym zainteresowaniem cieszą się prestiżowe dzielnice Warszawy takie jak Wilanów, Żoliborz, Mokotów czy Saska Kępa. Cena nie gra tu roli – liczy się jakość. komentuje Alicja Chmura, Senior Property Advisor w Lions Estate

Alicja Chmura, mobile: +48 533 225 562,

e-mail: alicja.chmura@lionsestate.pl

Przestronne apartamenty na Powiślu, Mokotowie, Wilanowie i w Śródmieściu

Natychmiastowe zainteresowanie i zysk na wysokim poziomie oferują również 3-4 pokojowe apartamenty w nowych apartamentowcach na Powiślu, Mokotowie, Wilanowie i w Śródmieściu. Kluczem jest lokalizacja, prestiż okolicy oraz jakość budynku.

Klienci poszukujący przestronnych apartamentów na Powiślu, Mokotowie, Wilanowie czy w Śródmieściu cenią sobie doskonałe położenie nieruchomości. Liczą się topowe budynki, topowe adresy. Zadbane części wspólne, serwis concierge, podziemny parking. Takie nieruchomości sprzedajemy w każdej ilości

– komentuje Rafał Lewandowski, Partner w Lions Estate

W Śródmieściu niesłabnącą popularnością cieszą się luksusowe apartamenty w Złotej 44 czy wieżowcu Cosmopolitan. W przypadku większych, wielopoziomowych apartamentowców niemal standardem stał się basen w budynku dostępny tylko dla mieszkańców. Takim udogodnieniem może pochwalić się m.in. Złota 44, Villa Monaco, Rezydencja Opera i Rezydencja Foksal. Czasem jest to kameralny basen, a niekiedy imponujący 25-metrowy obiekt, jak np. basen przy Złotej 44.

Rafał Lewandowski, mobile: +48 667 664 070

e-mail: rafal.lewandowski@lionsestate.pl

CZY TA NIETYPOWA SYTUACJA BĘDZIE TRWAŁA W NIESKOŃCZONOŚĆ?

Eksperci nie mają tutaj złudzeń. Jak każda hossa ta również się skończy, dlatego tak ważny jest timing. Aktualny popyt na luksusowe nieruchomości wynika z bieżącej niepewności spowodowanej pandemią oraz niebywałą ilością pieniądza na rynku, który szuka zabezpieczenia przed utratą wartości. Jak tylko sytuacja związana z pandemią się unormuje oraz większość środków zostanie już gdzieś ulokowana, wszystko wróci do normy. Nadal będą klienci zainteresowani zakupem luksusowych nieruchomości, ale ich ilość oraz motywacja będą zupełnie inne. Może się okazać, że chętnych na sprzedaż będzie więcej, niż zainteresowanych zakupem.

Czy ta sytuacja się utrzyma i czy za kilka miesięcy, pół roku, rok również będzie można sprzedać tak drogo? Nie. Jak każda hossa, sytuacja prędzej czy później się unormuje i ceny ustabilizują się na normalnych poziomach wynikających z bieżących wzrostów lub spadków cen

– komentuje Iza Kuczewska, COO Lions Estate

Nie tylko luksusowe nieruchomości cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Analogiczna sytuacja panuje również na rynku dzieł sztuki. Ten rynek przeżywa w tej chwili największą od 30 lat hossę i tu również obecnie jest czas najlepszych transakcji. Tak sytuację na rynku dzieł sztuki komentuje na swoim profilu na Linkedin’ie znany biznesmen Andrzej Piechocki:

Jeśli ktoś ma jakiś obraz na ścianie solidnej jakości, to jako 30 letni obserwator rynku dzieł sztuki polecam ściągać ze ściany razem z tynkiem i na aukcję. Mamy niebywałą od 30 lat hossę. Jak każda kiedyś się skończy, więc posiadacze korzystajcie z okazji!

Eksperci Lions Estate nie doradzają swoim klientom aż takiej determinacji w sprzedaży nieruchomości, ale jeśli ktoś rozważa lub rozważał sprzedaż swojej nieruchomości, to teraz jest prawdopodobnie idealny moment.

JEŚLI CHCESZ WYCENIĆ SWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ LUB DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O MOŻLIWOŚCIACH, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Lions Estate, ul. Wiejska 11/13, 00-480 Warszawa

e-mail: office@lionsestate.pl,  mobile: +48 22 826 66 51

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alena Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21.08.2019 7 adresów w Warszawie i okolicach najczęściej wybieranych przez obcokrajowców Warszawski rynek nieruchomości oferuje szeroki wybór atrakcyjnych pod wieloma względami mieszkań, domów oraz apartamentów. Wybierając idealną lokalizację dla siebie każdy ma inne preferencje, oczekiwania; każdy zwraca uwagę na inne detale związane z konkretnym miejscem. Czytaj dalej »
Alicja Buczkowska | Ludzie, Nieruchomości, O nas | 09.03.2021 Lions Estate - Lider najwyższej jakości obsługi klienta w obrocie nieruchomościami 2021 W nowym roku #LionsTeam nie zwalnia tempa! Jest nam niezwykle miło poinformować, że zostaliśmy uhonorowani prestiżową nagrodą Magazynu Businesswoman&life. Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości | 25.01.2021 Luksus niejedno ma imię. Jakiej nieruchomości poszukują dziś zamożni Polacy? Co jest synonimem warszawskiego luksusu? Wolnostojący dom z dużym ogrodem, położony w spokojnej, zielonej i prestiżowej dzielnicy Warszawy – Żoliborzu, a może designerski apartament, zlokalizowany w zabytkowej kamienicy z 1901r. przy ul. Mokotowskiej? Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21.08.2019 Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w ekskluzywnych inwestycjach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czytaj dalej »
2024