Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Wiedza | 21 sierpnia

Przedmieście kontra Śródmieście, jaki adres wybrać dla luksusowej nieruchomości w Warszawie?

Szukając apartamentu, domu, rezydencji do kupienia lub na wynajem, jedną z kluczowych kwestii, jaką bierzemy pod uwagę jest lokalizacja. Odwieczny dylemat: zamieszkać w centrum czy na przedmieściach w przypadku nieruchomości luksusowych nabiera istotnego znaczenia. Każda z tych lokalizacji ma swoje zalety, które dziś przeanalizujemy biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania kupujących oraz wynajmujących.

W ZASIĘGU RĘKI

 

Mieszkanie w sercu Warszawy zapewnia bliskość ważnych urzędów państwowych, instytucji kultury i licznych wydarzeń społeczno-kulturalnych. To również ekskluzywne restauracje, markowe butiki. Zatem jeśli styl życia czy obowiązki zawodowe ściśle wiążą nas z takimi miejscami, odpowiednim wyborem dla własnej wygody i komfortu będzie apartamentowiec w sercu stolicy.

Natomiast lokalizacja w oddalonych od centrum dzielnicach lub zupełnie na przedmieściach umożliwia łatwe i sprawne wydostanie się samochodem poza teren miasta. Takie położenie zapewnia również bliskość prestiżowych szkół międzynarodowych – m.in. w Wilanowie, Konstancinie-Jeziornej i Sadybie. Sąsiedztwo szkół międzynarodowych to bardzo istotny argument decydujący o wyborze lokalizacji w przypadku klientów z zagranicy. Zatem jeśli często wyjeżdżamy poza Warszawę lub zależy nam, aby posłać dzieci do wspomnianych szkół, warto rozważyć kupno lub wynajem nieruchomości poza ścisłym centrum.

BLISKOŚĆ NATURY

Mieszkanie na przedmieściach często utożsamiane jest z bliskością natury, większą ilością zieleni, łatwiejszym dostępem do natury w czystej (i cichej) postaci, która bierze górę nad głośnymi terenami zurbanizowanymi. Sąsiedztwo terenów zielonych zapewnia szereg możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, a także przekłada się na lepszą jakość powietrza filtrowanego przez drzewa i rośliny. Dlatego też ekskluzywne domy i rezydencje otulone zielenią w Wilanowie lub Konstancinie-Jeziornej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Równocześnie nie oznacza to, że w centrum stolicy brakuje zieleni. Akurat Warszawa należy do najbardziej zielonych miast świata, może się poszczycić największą ilością parków na tle innych polskich miast, starała się nawet o prestiżowy tytuł Zielonej Stolicy Europy.

Dlatego osoby szukające apartamentu blisko natury nie muszą ograniczać się do przedmieść Warszawy, gdyż z powodzeniem znajdą je w Śródmieściu i okolicach. Luksusowe apartamenty na Parkowej 19 przy Łazienkach Królewskich, Eko-Park nieopodal Pól Mokotowskich czy Rezydencja Opera przy ul. Niecałej granicząca z Ogrodem Saskim to jedne z wielu przykładów.

OGRÓD VS. TARAS

Niewątpliwą zaletą luksusowych domów na przedmieściach jest obszerny ogród, gdzie w sezonie wiosenno-letnim można zaprosić przyjaciół na przyjęcie czy zorganizować dzieciom rozrywki na świeżym powietrzu.

Czy wybierając luksusowy apartament w centrum jesteśmy skazani na zamknięcie w czterech ścianach? Absolutnie nie! W Warszawie znajdziemy szereg interesujących nieruchomości z przestronnymi tarasami, które zapewniają dodatkową przestrzeń do życia i wypoczynku. Dla tych, którzy szukają i pragną jeszcze więcej przestrzeni, mamy w ofercie Lions Estate ekskluzywne penthouse’y zlokalizowane na ostatnich piętrach budynków.

SPOKOJNA OKOLICA

Ludzie szukający ciszy, spokoju, wytchnienia często myślami idą w kierunku przedmieścia szukając tu dla siebie wymarzonego domu lub rezydencji. Niewątpliwie z dala od centrum, w Wilanowie, Zawadach, Konstancinie-Jeziornej zdecydowanie łatwiej jest znaleźć spokój, gdzie mamy do czynienia z niższą i rzadszą zabudową.

Jednocześnie wybierając luksusową nieruchomość w sercu Warszawy również można znaleźć adresy, gdzie mieszkańcy są odgrodzeni od miejskiego zgiełku. Niektóre z takich inwestycji, mimo położenia w centrum, usytuowane są w bocznych, spokojnych uliczkach (np. Park Lane na ul. Podchorążych), co dodatkowo podnosi komfort życia. Natomiast nieruchomości zlokalizowane na wyższych piętrach apartamentowców (np. Złota 44 lub Cosmopolitan) w naturalny sposób oddalają mieszkańców od dźwięków miasta.

*** Nadal zastanawiasz się: w centrum czy na przedmieściach Warszawy? Obejrzyj stylowe rezydencje i apartamenty Śródmieścia i przedmieścia dostępne w ofercie najbardziej polecanej agencji nieruchomości premium i wybierz najlepszą lokalizację dla siebie. [Lions Estate]

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alena Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21.08.2019 7 adresów w Warszawie i okolicach najczęściej wybieranych przez obcokrajowców Warszawski rynek nieruchomości oferuje szeroki wybór atrakcyjnych pod wieloma względami mieszkań, domów oraz apartamentów. Wybierając idealną lokalizację dla siebie każdy ma inne preferencje, oczekiwania; każdy zwraca uwagę na inne detale związane z konkretnym miejscem. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Ludzie | 21.08.2019 Biuro nieruchomości od serca Jak pomagamy – nie tylko – w znalezieniu idealnego domu Praca biura nieruchomości to nie tylko sprzedaż, kupno lub wynajem mieszkań. W Lions Estate pomagamy naszym klientom znaleźć wymarzoną nieruchomość, a zarazem cieszymy się, gdy możemy pomagać innym na wiele różnych sposobów. Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Nieruchomości | 21.08.2019 Luksusowe nieruchomości w Warszawie, Najciekawsze adresy 2019 roku Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamenty w ekskluzywnych inwestycjach, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, O nas | 07.09.2020 Zakup nieruchomości premium z Lions Estate Pozwól, że przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom. Przekonaj się jak wygodnie i komfortowo możesz spełnić marzenia o idealnym, luksusowym domu. Czytaj dalej »
2024