Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Iza Kuczewska | Lifestyle, Nieruchomości | 04 lutego

Luksusowe inwestycje deweloperskie dostosowane do potrzeb klientów

Kompleksowa współpraca z wyspecjalizowanymi ekspertami ds. nieruchomości

Na rynku nieruchomości luksusowych deweloperzy coraz częściej decydują się na kompleksową współpracę z wyspecjalizowanymi ekspertami ds. nieruchomości. To wówczas agencja, jako strategiczny partner, odpowiada za cały koncept planowania i przygotowania inwestycji, design, branding, strategię marketingową, a finalnie sukces sprzedaży danego projektu.

Potrzeby rynku premium wykreowały nową współpracę

Współpraca deweloperów z biurami nieruchomości jest standardem na rynkach zachodnich, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Wraz z dojrzewaniem naszego rodzimego rynku trend ten dotarł także do Polski. Deweloperzy coraz chętniej decydują się na taką kooperację, korzystając z szerokiego wachlarza usług agencji i delegując im znaczną część działań. Doświadczenie i kompetencje sprzedażowe doradców nieruchomości to elementy, których deweloperzy potrzebują, aby z powodzeniem zrealizować całe przedsięwzięcie. Agencja jako główny partner dewelopera jest odpowiedzialna wówczas za: planowanie, design, branding, marketing oraz finalnie za samą sprzedaż. Deweloperzy współpracując w taki sposób z doradcami mogą ograniczyć koszty rozbudowywania swoich struktur o działy marketingu, sprzedaży, a tym samym całą swoją uwagę skupić na swoich głównych kompetencjach, a więc technologii i procesie budowlanym.

Jak podkreśla Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający agencji nieruchomości premium Lions Estate:

 Szczególnie taki model współpracy jest doceniany przez firmy deweloperskie na rynku nieruchomości luksusowych, gdzie dany projekt realizowany jest na potrzeby wymagającego klienta. To wówczas, największą wartością dla dewelopera jest włączenie agencji w działania już na etapie projektowania danej inwestycji, tak aby stworzyć najlepiej skrojony projekt, który finalnie można sprzedać za wyższą cenę. Wyspecjalizowane biura dysponują większą liczbą narzędzi, do których deweloperzy nie mają dostępu. Doradcy posiadają odpowiednią wiedzę o klientach poszukujących nieruchomości. Znają ich oczekiwania, aspiracje, możliwości finansowe, preferencje w danej lokalizacji, obszar poszukiwań. To dla deweloperów są informacje warte pozyskania. Agenci dzielą się swoim know-how, doświadczeniem i doradzają deweloperom w kwestiach związanych z ekspertyzą danego budynku.

Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający agencji Lions Estate w wywiadzie dla Interia Biznes skomentował obecną sytuację na rynku nieruchomości

Consulting luksusowych inwestycji deweloperskich

Co ciekawe, nowy trend pokazuje, że nowoczesne biura nieruchomości są odpowiedzialne już nie tylko za zorganizowanie i poprowadzenie całego procesu sprzedaży, przede wszystkim oferują kompleksową obsługę danego dewelopera, co przekłada się na finalny sukces danej inwestycji. Deweloperzy wręcz oczekują consultingu ze strony ekspertów ds. nieruchomości w zakresie: doradztwa inwestycyjnego, pomocy przy wyborze lokalizacji projektu, określenia jego potencjału, przygotowania i realizacji kampanii marketingowej, pozyskiwania klientów i ich profesjonalnej obsługi.

Odpowiadając na potrzeby rynku premium pojawił się nowy typ agencji nieruchomości, które poza samymi kompetencjami sprzedażowymi posiadają również ekspertyzę i doświadczenie w planowaniu inwestycji i przygotowaniu ich do sprzedaży. Takie nowoczesne agencje są dla deweloperów partnerem, z którym prowadzą cały projekt: uczestniczą w procesie tworzenia projektu inwestycji, doradzają przy decyzjach związanych z wielkością lokali, ich układem funkcjonalnym, zagospodarowaniem części wspólnych i wszystkich innych aspektach powstającej realizacji – komentuje Bartłomiej Annusewicz.

luksusowa inwestycjana sprzedaż Górny Mokotów

Z myślą o tych, którzy cenią luksus

Niewątpliwie współpraca deweloperów z ekspertami ds. nieruchomości to bardzo obiecujący trend na rynku luksusowych nieruchomości. Aktualnie, takich kooperacji pojawia się coraz więcej. Cześć takich projektów inwestycyjnych już powstało, kolejne są w trakcie realizacji. Za ich kompleksową obsługę odpowiadają wyspecjalizowane agencje nieruchomości premium. Jednym z modelowych przykładów takiej współpracy, już sfinalizowanych, jest prestiżowa inwestycja Orkana Apartments, gdzie w realizację projektu, od samego początku prac, zostali włączeni eksperci ds. nieruchomości premium Lions Estate. Obiekt został dopracowany i przemyślany w każdym calu. Już na etapie projektowym i podczas wszelkich prac wykonawczych partnerzy tego projektu wspólnie zadbali o to, aby oddać w ręce przyszłych lokatorów miejsce idealne, bezpretensjonalne i przyjazne mieszkańcom. W efekcie powstała pierwsza ultra butikowa inwestycja na Starym Mokotowie, która niewątpliwie spełnia oczekiwania osób, którzy cenią nieszablonowy i wysmakowany luksus.

Więcej o inwestycji Orkana Apartments tu.

luksusowa inwestycja na sprzedaż

Co warto podkreślić, odpowiednio zorganizowana współpraca poparta kompetencjami biura nieruchomości i solidnością dewelopera na pewno powinna zapewnić wszechstronne korzyści obu stronom. Najlepsze, satysfakcjonujące rezultaty podjętej współpracy zbudowane są na wzajemnym zaufaniu, wiedzy, zaangażowaniu oraz wymianie doświadczeń.

Aktualne oferty w inwestycji Orkana Apartments:

APARTAMENT NR 2 Z TARASEM I BALKONEM 156,77 M2

APARTAMENT NR 3 Z TARASEM I BALKONEM 156,77 M2

Zapraszamy do kontaktu: biuro@lionsestate.pl

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alicja Buczkowska | Nieruchomości | 20.05.2021 "Każdy rynek ma swoje premium" Batłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate w rozmowie z Gazetą Finansową opowiedział o sytuacji i trendach na rynku nieruchomości premium Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Poradnik, Wiedza | 04.10.2021 „Dużo argumentów za wzrostem cen nieruchomości” Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający agencji Lions Estate w wywiadzie dla Interia Biznes skomentował obecną sytuację na rynku nieruchomości. Padło wiele ważnych pytań ze strony redaktora Wojciecha Szeląga. Czytaj dalej »
Alicja Buczkowska | Bez kategorii | 09.04.2021 5 najmodniejszych lokalizacji w Warszawie, mieszkając tutaj poczujesz klimat stolicy Poczuj rytm miasta, które podobnie jak amerykański Nowy Jork nigdy nie zasypia! Daj się porwać najbardziej różnorodnemu miastu w Polsce, odkrywaj mnogość restauracji, barów, sklepów… Odkryj 5 najmodniejszych lokalizacji w stolicy i zakochaj się w Warszawie! Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Ludzie, Nieruchomości, O nas | 13.07.2020 Dlaczego Klienci nas wybierają? Myślisz o sprawnej sprzedaży mieszkania, kupnie lub wynajęciu domu? Zastanawiasz się nad wyborem pośrednika nieruchomości? Pokażemy Ci, co dokładnie zyskujesz współpracując z Lions Estate. Czytaj dalej »
2024