Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Alicja Buczkowska | Lifestyle | 26 marca

#LionsRecommend: Warszawa na wiosnę – Łazienki Królewskie

W naszym cyklu #LionsRecommend pokazujemy Państwu Warszawę naszymi oczami – miasto parków, historii i inspirujących miejsc. Tym razem chcielibyśmy zaprosić Państwa na spacer po ulubionym parku Warszawiaków!

Najszczęśliwsze miejsce w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie to historyczne ogrody skrywające wiele zabytków kultury. Założone w XVIII wieku pełniły niegdyś rolę letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Dziś są najbardziej znanym warszawskim parkiem, rozpościerającym się na powierzchni ok. 76 ha.

Chwila wytchnienia wśród zieleni

Niedzielne spacery wśród ścieżek i alejek drzew w otoczeniu krzewów i kwiatów to wiosenno-letni rytuał wielu Warszawiaków. Chętnie odwiedzają oni zlokalizowane na terenie Łazienek Ogrody: Królewski,  Romantyczny i Modernistyczny. Latem zrelaksować się można w strefie z leżakami mieszczącej się nieopodal Nowej Oranżerii, a także skorzystać z oferty gastronomicznej zlokalizowanej na terenie parku prestiżowej Restauracji Belvedere. Łazienki Królewskie oferują przestrzeń zarówno na popołudniowy relaks z książką przy śpiewie ptaków, jak i organizację wiosennego, rodzinnego pikniku. W parku zaobserwować można wiewiórki, które chętnie przyjmują orzechy od spacerowiczów a także zachwycające pawie.

Łazienki Królewskie to ulubione miejsce odpoczynku wielu Warszawiaków. Relaksując się na łonie przyrody można oglądać również takie perły europejskiej architektury, jak:

Pałac na Wyspie

Pierwotnie barokowy pawilon Łaźni, zbudowany według projektu Tylmana z Gameren w latach 1683–1689. Zespół pałacowy leży na sztucznej wyspie otoczonej stawem. Jest połączony z lądem dwoma mostami zwieńczonymi kolumnami. Przy jeziorze znajduje się również Amfiteatr a przed przebudową pałacu, w roku 1767, utworzono w pobliżu ogród francuski. W Pałacu na Wyspie można podziwiać wspaniałą Galerię Obrazów, w skład której wchodzą dzieła największych mistrzów malarstwa.

Stara Oranżeria

Podziwiać można w niej Królewską Galerię Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata oraz Galerię Rzeźby Polskiej z pracami niemal wszystkich najwybitniejszych polskich artystów, tworzących od początku XIX w. do połowy XX w. Dziś Stara Oranżeria pełni również funkcję miejsca, w którym organizowane są wszelkie wydarzenia – gale, koncerty czy konferencje a nawet ceremonie ślubne. Warto zobaczyć również usytuowany w Starej Oranżerii Teatr Królewski – jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich.

Źródło zdjęcia: Flickr

Pomnik Chopina

Odsłonięty uroczyście w 1926 roku został całkowicie zniszczony w trakcie II Wojny Światowej. Po jego odbudowaniu od 1959 roku pod pomnikiem cyklicznie są organizowane niedzielne koncerty chopinowskie. Co roku w każdą niedzielę od maja do września zarówno Warszawiacy jak i turyści z całego świata tłumnie odwiedzają Łazienki Królewskie, by wysłuchać recitali najlepszych, światowych pianistów. W 2020 roku w związku z sytuacją epidemiczną wydarzenie pierwszy raz w historii zostało przeniesione do Internetu. Nie zniechęciło to jednak fanów, którzy chętnie brali udział w koncertach za pomocą połączenia online.

Zamieszkaj przy Łazienkach Królewskich

Kameralna lokalizacja wśród zieleni przy jednoczesnej bliskości centrum miasta, luksusowe apartamenty wykończone w najwyższym standardzie, jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie – to tylko kilka czynników sprawiających, że nieruchomości w pobliżu Łazienek Królewskich są niezwykle popularne wśród osób poszukujących swojego wymarzonego domu.

Jesteś zainteresowany nieruchomościami w okolicach Łazienek Królewskich? Postaw na współpracę z najczęściej polecaną agencją nieruchomości premium w Warszawie!

Zapraszamy do kontaktu!

ul. Wiejska 11/13, 00-480 Warszawa

+48 22 826 66 51 office@lionsestate.pl

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alicja Buczkowska | W okolicy | 15.02.2021 Najpiękniejsze zabytkowe hotele Warszawy #LionsRecommend W naszym cyklu #LionsRecommend pokazujemy Państwu Warszawę naszymi oczami – miasto parków, historii i inspirujących miejsc. Tym razem chcielibyśmy zaprezentować najciekawsze hotele Warszawy, które oprócz inspirującego designu i pięknej architektury oferują również najwyższą jakość usług. Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21.08.2019 7 adresów w Warszawie i okolicach najczęściej wybieranych przez obcokrajowców Warszawski rynek nieruchomości oferuje szeroki wybór atrakcyjnych pod wieloma względami mieszkań, domów oraz apartamentów. Wybierając idealną lokalizację dla siebie każdy ma inne preferencje, oczekiwania; każdy zwraca uwagę na inne detale związane z konkretnym miejscem. Czytaj dalej »
Alicja Buczkowska | Ludzie, Nieruchomości, O nas | 04.01.2021 8 powodów, dla których warto współpracować z dobrym agentem nieruchomości Wiele osób w momencie podjęcia decyzji o sprzedaży bądź rozpoczęciu poszukiwań nieruchomości ma wątpliwości – czy warto nawiązywać współpracę z agencją nieruchomości? Jakie zalety niesie za sobą taka współpraca? W poniższym artykule przedstawimy, dlaczego dobry agent nieruchomości to klucz do sukcesu Twojej transakcji Czytaj dalej »
Bartłomiej Annusewicz | Wiedza | 21.08.2019 Dlaczego warto kupić mieszkanie w kamienicy zamiast w nowym apartamentowcu? Mieszkania w zabytkowych kamienicach deklasują lokale w nowych apartamentowcach. Można w nich poczuć ducha dawnych lat i niepowtarzalną atmosferę. To doskonała inwestycja na lata. Czytaj dalej »
2024