Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Alicja Buczkowska | Lifestyle, Nieruchomości, W okolicy | 04 maja

Konstancin-Jeziorna Najbardziej pożądany luksus pod Warszawą

Wyjątkowy mikroklimat, szumiące lasy sosnowe, prestiż i kameralna okolica…

Mimo, iż Konstancin-Jeziorna najbardziej znany jest jako luksusowe, podwarszawskie uzdrowisko słynące z ekskluzywnych willi to niewiele osób wie, że miasto posiada również bogatą historię. Poznaj bliżej najpopularniejszy luksus pod Warszawą!

Prestiżowa okolica wśród zieleni

Nie jest tajemnicą, iż Konstancin-Jeziorna w związku ze swoim prestiżowym charakterem chętnie wybierany jest na miejsce zamieszkania przez znanych i bogatych. 20-30 minutowa podróż samochodem i z centrum stolicy możemy przenieść się do zupełnie innego świata, gdzie nad naszymi głowami szumią wiekowe sosny a kameralne uliczki zachęcają do spacerów. To doskonałe miejsce do obcowania z naturą – Konstancin bowiem zewsząd otoczony jest zielenią. Z jednej strony sąsiaduje z rozległym Lasem Kabackim, zmieniającym swoje oblicze zależnie od pory roku. Tuż obok na spacery i popołudniową kawę wśród palm zaprasza Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk w Powsinie. Po drugiej stronie Konstancina rozpościera się Chojnowski Park Krajobrazowy – siedziba kilku rezerwatów przyrody z wyjątkową roślinnością, ptakami i zwierzętami.

Bogata historia

Historia osady sięga aż XV wieku, kiedy to pojawiły się o niej pierwsze, zapisane wzmianki. Z Konstancinem wiąże się również powiedzenie „Czy wiesz gdzie Jeziorna?”, oznaczające w XVIII wieku groźbę „apelacyi pod Jeziorną”, czyli pojedynku. Na terenie objętym władzą marszałka dworu pojedynki były zakazane, jego granicę stanowiła rzeka Jeziorka, dlatego korzystano z ustronnego miejsca (dzisiejszego Parku Zdrojowego lub osiedla Grapa).

Nazwa miasta pochodzi od imienia założycielki – hrabiny Konstancji z Potulickich Skórzewskiej. Leśne tereny niedaleko Warszawy, położone na przedłużeniu Traktu Królewskiego z dojazdem Kolejką Wilanowską były niezwykle popularne wśród klasy wyższej. Na przełomie XIX i XX wieku wybudowano tu wiele okazałych rezydencji, zaprojektowanych przez czołowych polskich architektów we wszystkich modnych ówcześnie stylach: od  neogotyku i neoklasycyzmu, poprzez architekturę dworkową i styl zakopiański. Budowano również rezydencje na kształt willi włoskich czy zameczków nadreńskich. W okolicy powstały fantazyjne wille secesyjne i modernistyczne.

Konstancin w dwudziestoleciu międzywojennym był reklamowany jako miejsce elit kultury i sztuki. Z kanalizacją, bieżącą wodą i elektrycznością.

Zobacz dom na sprzedaż w Konstancinie-Jeziornie

Dom na sprzedaż, Konstancin-Jeziorna/Chylice, 600 m2, 8 pokoi

Wyjątkowe zabytki

Konstancin-Jeziorna w znanej dziś formie powstał w 1969 r. w wyniku połączenia miast Skolimów- Konstancin i Jeziorna, a także kilku wsi. Obecnie to jednak nie tylko luksusowe wille. Poszukiwaczom ciekawostek historycznych i pasjonatom zabytków zdecydowanie spodoba się ich mnogość, dostępna do zwiedzania w okolicy. Konstancin-Jeziorna to bogate życie kulturalne i wspaniałe atrakcje dla całych rodzin. W historycznym amfiteatrze w Parku Zdrojowym odbywają się Europejskie Spotkania Muzyczne Youth Festiwal, Festiwal Tężnia Marzeń, Dni Konstancina i Piknik Retro, Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro, Festiwal Otwarte Ogrody. Muzea – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Muzeum Papiernictwa, Muzeum – Dom Stefana Żeromskiego, zapraszają na fascynującą wyprawę w przeszłość.

Co ciekawego można więc zobaczyć w okolicy?

Sercem samego Konstancina jest tężnia solankowa o długości 40 m i wysokości 6 m. Stanowi ona największą atrakcję współczesnego uzdrowiska. Źródła solanki, które odkryto w Konstancinie w 1965 roku to jedna z przyczyn popularności miejscowości. Solanka o temperaturze 29 °C posiada właściwości relaksacyjne i kosmetyczne. Wpływa leczniczo na układ nerwowy, gruczoły dokrewne i odporność organizmu. Dla spragnionych relaksu mamy dobrą informację – w pobliżu źródła powstał nowoczesny kompleks SPA – doskonały na weekendowy odpoczynek i oderwanie się od zgiełku stolicy.

Fani letnich, romantycznych spacerów zachwycą się tarasami widokowymi, zbudowanymi nad samą rzeką Jeziorką. Wieczorami rozświetla je 200 stylowych latarni zlokalizowanych wzdłuż ciągów spacerowych, stwarzając niepowtarzalny klimat.

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Zjawiskowy park rozpościera się na powierzchni około 40 ha i zmienia swoje oblicze zależnie od pory roku. Wczesną wiosną kwitną tu sakury,  magnolie, derenie, różaneczniki. Latem podziwiać można zachwycające rododendrony. W parku nabyć można również produkty od lokalnych producentów – np. miody. Niezależnie od pogody ulubionym miejscem wielu osób, odwiedzających Ogród są szklarnie, które przenoszą nas w inny świat. Możemy tutaj spacerować i napić się kawy w otoczeniu egzotycznych roślin z całego świata! Palmy, kaktusy, bugenwille, róże chińskie…Tutaj nikt nie będzie się nudził!

Pałac w Oborach – barokowy dwór w jest unikatowym przykładem polskiej murowanej siedziby szlacheckiej z drugiej połowy XVII wieku.

Stara Papiernia” czyli historyczny zakład papierniczy z końcówki XVIII wieku to dziś popularne, eleganckie centrum handlowe. W trzykondygnacyjnym budynku znajduje się około 35 lokali, głównie restauracje, kawiarnie, butiki i punkty usługowe. Na placu przed budynkiem cyklicznie odbywają się wystawy zabytkowych samochodów.

Mikroklimat i obcowanie z naturą

Rezydencje i wille w Konstancinie przyciągają nie tylko swoim prestiżem. Okolica jest uznawana za niezwykle bezpieczną i również z tego powodu chętnie wybierana jest na miejsce życia przez obcokrajowców przyjeżdżających do Warszawy. Większość obszaru jest zadrzewiona wiekową roślinnością, oferując wyjątkowy, niespotykany na Mazowszu mikroklimat. Otoczenie jest niezwykle kameralne i spokojne, a wille stojące nierzadko na rozległych działkach dają możliwość wyjątkowej aranżacji przestrzeni, ucieczki od zgiełku miasta i relaksu. W pobliżu znajdują się również prestiżowe, prywatne szkoły międzynarodowe.

Zobacz dom na sprzedaż w Konstancinie- Jeziornie

Dom na sprzedaż, Konstancin-Jeziorna, 750 m2, 9 pokoi

Najpopularniejszym osiedlem w Konstancinie-Jeziornej i jego okolicach jest Osiedle Konstancja, ekskluzywny, strzeżony kompleks domów jednorodzinnych oraz bliźniaczych. Projekt domów wykonały słynne pracownie architektoniczne, takie jak JEMS Architekci, dip Biuro Projektów i APA Kuryłowicz&Associates. Domy na sprzedaż w inwestycji Osiedle Konstancja to nieruchomości prestiżowe i bezpieczne, ulokowane na rozległych działkach.

Zobacz dom na wynajem na Osiedlu Konstancja

Dom na wynajem, Osiedle Konstancja, 270 m2, 5 pokoi

Równie chętnie wybierane przez osoby poszukujące prestiżowej, bezpiecznej okolicy jest Osiedle Harmonium Osiedle zaprojektowane na wzór skandynawski łączy w sobie prostotę, wygodę, kameralność oraz spokój. Nad bezpieczeństwem rezydentów prestiżowej inwestycji dodatkowo czuwa całodobowa ochrona wraz z monitoringiem a całe osiedle otacza gęsta zieleń.

 

Poszukujesz wymarzonego domu w Warszawie lub okolicach?

Powiedz, co jest dla Ciebie ważne a znajdziemy ofertę szytą na miarę!

 

Lions Estate, ul. Wiejska 11/13, Warszawa

office@lionsestate.pl +48 22 826 66 51

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alicja Buczkowska | Bez kategorii, Lifestyle, Nieruchomości, W okolicy | 29.04.2021 #LionsRecommend : Eko-Park - Prestiżowe osiedle na Mokotowie W naszym cyklu #LionsRecommend pokazujemy Państwu Warszawę naszymi oczami – miasto parków, historii i inspirujących miejsc. Tym razem chcielibyśmy zaprosić Państwa na spacer po jednym z najbardziej pożądanych i prestiżowych osiedli w Warszawie. Czytaj dalej »
Alicja Buczkowska | Bez kategorii | 09.04.2021 5 najmodniejszych lokalizacji w Warszawie, mieszkając tutaj poczujesz klimat stolicy Poczuj rytm miasta, które podobnie jak amerykański Nowy Jork nigdy nie zasypia! Daj się porwać najbardziej różnorodnemu miastu w Polsce, odkrywaj mnogość restauracji, barów, sklepów… Odkryj 5 najmodniejszych lokalizacji w stolicy i zakochaj się w Warszawie! Czytaj dalej »
Alena Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21.08.2019 7 adresów w Warszawie i okolicach najczęściej wybieranych przez obcokrajowców Warszawski rynek nieruchomości oferuje szeroki wybór atrakcyjnych pod wieloma względami mieszkań, domów oraz apartamentów. Wybierając idealną lokalizację dla siebie każdy ma inne preferencje, oczekiwania; każdy zwraca uwagę na inne detale związane z konkretnym miejscem. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Nowe nieruchomości | 07.05.2020 Apartament na wzgórzach luksusu Jak połączyć zalety domu jednorodzinnego z wygodą życia w apartamencie? Co wybrać: mieszkanie na najwyższym piętrze czy też parter z ogrodem? I jeszcze, aby taka nieruchomość była położona w zielonej, prestiżowej okolicy z dogodnym dojazdem do Centrum Warszawy? Odpowiedzią jest 2-poziomowy ponad 200-metrowy apartament położony na prestiżowym osiedlu Hill Park. Czytaj dalej »
2024