Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Alicja Buczkowska | Lifestyle, Nieruchomości | 22 kwietnia

Luksus z dostępem do zieleni – Jak domy na obrzeżach zdetronizowały mieszkania w Centrum

W związku ze zmianą modelu pracy na zdalną oraz potrzebą większej przestrzeni życiowej, dostępu do zieleni, własnego ogródka lub spokojniejszej okolicy coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę poza Warszawę.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się okoliczne miejscowości i lokalizacje, które oferując doskonałe połączenie z centrum miasta swoim mieszkańcom zapewniają ciszę, spokój oraz prywatność.

Lokalizacja ma znaczenie

Milanówek, Łomianki, Magdalenka, Bielawa, Konstancin-Jeziorna – to tylko kilka z podwarszawskich miejscowości, które w okresie pandemii ogromnie zyskały na popularności. Wpływ na to miało kilka czynników – wiele osób zmuszonych sytuacją przeszło na pracę zdalną odkrywając, iż jest ona tak samo wydajna, jak praca w biurze. Zdecydowanie więcej czasu zaczęliśmy spędzać w naszych mieszkaniach i domach. W wielu przypadkach metraż okazał się jednak nie spełniać nowych potrzeb. Pojawiła się konieczność powiększenia sfery życiowej – posiadania własnego tarasu lub ogrodu; miejsca odseparowanego od przestrzeni publicznej, dającego możliwość obcowania z naturą.

Mieszkanie w mieście? Może innym razem…

Nowy trend dotyczy nie tylko osób poszukujących lokum do zakupu. Chętnie z miasta na obrzeża przenosiły się również osoby posiadające własne mieszkania w centrum. Wpłynęło to znacząco na wzrost zainteresowania wynajmem podmiejskich nieruchomości. Wynajmowane najczęściej przez obcokrajowców stały puste, gdy granice zostały zamknięte. Lukę na rynku wypełnili Polacy, którzy postanowili przenieść się z miasta w bardziej spokojną i zieloną okolicę.

Najnowocześniejsze udogodnienia i komfort życia

Zaletą domu w podmiejskiej okolicy jest nie tylko lokalizacja – największym plusem takich nieruchomości jest możliwość dostosowania ich pod własne potrzeby. Większa przestrzeń daje większe możliwości. W przestronnej rezydencji możemy zaprojektować gabinet, bibliotekę, domowe kino, siłownię z salą do ćwiczeń a nawet basen. Również ogród pozostawia pole do popisu wyobraźni. Doskonałym przykładem wykorzystania przestrzeni, którą oferuje dom jest rezydencja w Komorowie.

Rezydencja na sprzedaż, Komorów, 445 m2, 5 pokoi, działka 1 978 m2

Case study  – dom w Radzyminie

Idealnym przykładem popularności podwarszawskich lokalizacji jest przeprowadzona niedawno przez jedną z agentek Lions Estate – Angelikę Jeleń – transakcja, obejmująca sprzedaż domu w Radzyminie.

Oferowaną nieruchomością był przepiękny, wolnostojący dom w typie nowoczesnej stodoły, wykończony w najwyższym standardzie przez właścicielkę, która z zawodu jest architektem. Nieruchomość leżała na dużej, zielonej działce w sąsiedztwie lasu. Dom znajdował się na północ od Warszawy, w gminie Radzymin. Pomimo nietypowej dla warszawskiego rynku nieruchomości premium lokalizacji, chętnych na zakup nie brakowało

mówi Angelika Jeleń, Premium Property Advisor w Lions Estate

Znalezienie nowego właściciela zajęło nam zaledwie kilka dni. Co sprawiło, że zainteresowanie ofertą było tak duże a dom sprzedał się tak szybko? Przede wszystkim absolutnie unikalny styl wykończenia wynikający z pasji właścicielki do architektury wnętrz, doskonała i szybka komunikacja z centrum Warszawy oraz atrakcyjna cena w porównaniu z innymi nieruchomościami zlokalizowanymi na terenie stolicy. Nie bez znaczenia pozostała zadbana działka oraz udogodnienia, np. basen.

Angelika Jeleń, Premium Property Advisor

mobile: +48 536 861 500, e-mail: angelika.jelen@lionsestate.pl

Najpopularniejszy luksus pod Warszawą

Jedną z lokalizacji, które zawsze cieszyła się zainteresowaniem osób poszukujących spokoju  z dobrym dojazdem do Warszawy był Konstancin-Jeziorna i jego okolice. Uzdrowiskowa miejscowość słynąca z prestiżowych osiedli, stylowych willi i otoczenia międzynarodowych placówek edukacyjnych oferuje przede wszystkim ciszę, spokój, przestronne ogrody oraz prywatność. Nie bez przyczyny Konstancin chętnie wybierany jest przez obcokrajowców i zamożnych Polaków. Najpopularniejszym osiedlem w Konstancinie-Jeziornej jest Osiedle Konstancja – ekskluzywny kompleks domów jednorodzinnych oraz bliźniaczych, położonych na rozległych działkach.

Dom na sprzedaż, Konstancin-Jeziorna, 600 m2, 8 pokoi

Dom na wynajem, Konstancin-Jeziorna, 230 m2, 4 pokoje

Lokalizacje zyskujące na popularności

Nowym obszarem zyskującym na popularności wśród osób chcących uciec od miejskiego zgiełku są Łomianki– miejscowość granicząca z Białołęką i Bielanami. Mieszkańcy Łomianek cenią sobie przede wszystkim zieloną, spokojną okolicę.

Niewątpliwym atutem jest bliskość Kampinoskiego Parku Narodowego, przy jednoczesnej niedalekiej odległości od stolicy. Nic więc dziwnego, że w okolicy powstaje coraz więcej luksusowych domów i rezydencji, wykończonych w najwyższym standardzie, obejmującym najnowocześniejsze udogodnienia. Najbardziej popularnymi lokalizacjami w okolicy są Łomianki Dolne, Osiedle Dąbrowa Leśna oraz okolice Kiełpina.

Obserwując rosnące zainteresowanie tym obszarem wśród klientów poszukujących luksusowych nieruchomości Lions Estate postanowiło rozszerzyć swoją działalność na obszar Łomianek i okolic. Naszym celem jest zapewnienie klientom na tym obszarze najwyższej jakości usług. Posiadasz nieruchomość i rozważasz jej sprzedaż? Umów się na bezpłatną wycenę! Poszukujesz wymarzonego domu! Znajdziemy go dla Ciebie!

Willa na sprzedaż, Łomianki, 465 m2, 7 pokoi

Magdalenka – zamieszkać w otoczeniu lasu

Podwarszawska wieś zlokalizowana w gminie Lesznowola jest w większości położona w lesie sosnowym, zapewniając mieszkańcom maksymalną prywatność. W obecnej postaci Magdalenka powstała na początku lat 30. XX wieku na skutek działań ówczesnego właściciela dóbr Piotra Dmowskiego, który postanowił o regularnej parcelacji swojej posiadłości, chcąc stworzyć wzorcowe osiedle mieszkaniowe. Dziś większość starej części Magdalenki zabudowana jest głównie nowymi lub odnowionymi domami o bardzo wysokim standardzie.

Milanówek – Miasto – Ogród

Miasto położone w odległości ok. 30 kilometrów od Warszawy otoczone jest rozległymi terenami zielonymi i lasami. Na powierzchni 1352 ha, jaką zajmuje miasto, jest aż 267 pomników przyrody. Oprócz okazałych drzew, są wśród nich 3 głazy narzutowe oraz zegar słoneczny, stanowiący kolekcję 13 głazów narzutowych. Milanówek to również historia – większość obszaru przedwojennego Milanówka wpisana jest do krajowego rejestru zabytków jako zespół urbanistyczno-krajobrazowy – liczy on ok. 400 willi i budynków o znaczeniu historycznym.

Case study – rezydencja w Milanówku

Podmiejska nieruchomość oferuje szerokie możliwości. Jeden z najnowszych domów w ofercie Lions Estate – rezydencja zlokalizowana w Milanówku została zaprojektowana tak, by zapewnić najwyższy komfort życia przyszłym mieszkańcom. Zastosowano tu przestronne pomieszczenia, mnóstwo naturalnego światła, inteligentne i praktyczne rozwiązania.

Nieodzownym atutem rezydencji jest jej przepiękny, japoński ogród z naturalnym stawem z filtrowaną wodą. Teren jest nie tylko bardzo zielony, ale również fantastycznie zagospodarowany. Kręte ścieżki znajdujące się wśród niezliczonej ilości drzew, krzewów i kwiatów zaprowadzą nas do dużego domku grillowego z piecem chlebowym i domku letniskowego z sauną. Z uroków ogrodu można korzystać przez cały rok!

Rezydencja na sprzedaż, Milanówek, 385 m2, 5 pokoi

Poszukujesz wymarzonego domu pod miastem? A może posiadasz już nieruchomość i rozważasz jej sprzedaż? Postaw na współpracę z najlepszymi!

Chcę sprzedać nieruchomość

Szukam wymarzonego domu

Bądź na bieżąco

Zapisz się do powiadomień o nowych artykułach,
wyjątkowych ofertach, informacjach z rynku.

Polecane artykuly

Alicja Buczkowska | Nieruchomości, O nas, W okolicy | 22.03.2021 Łomianki – już tu jesteśmy! #LionsNewLocations Niezmiernie miło nam ogłosić, że w ramach strategii #LionsNewLocations agencja nieruchomości Lions Estate rozszerza obszar swojej działalności o podwarszawskie Łomianki. Skąd taka decyzja? Naszym celem jest zapewnienie klientom w nowych miejscach najwyższej jakości obsługi oraz największej skuteczności w sprzedaży i zakupie nieruchomości premium zarezerwowanych dotychczas dla klientów w najbardziej prestiżowych dzielnicach Warszawy. Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Nieruchomości, Wiedza | 04.12.2019 Ekskluzywna lokata z widokiem na miasto, dlaczego warto inwestować w luksusowe nieruchomości? Nie od dziś wiadomo, że nieruchomości są traktowane jako stabilna i bezpieczna forma lokaty kapitału. Niezależnie od koniunktury na rynku nieruchomości nie tracą na wartości, wręcz przeciwnie: pozwalając zarówno na zabezpieczenie kapitału, jak i pomnażanie zainwestowanych w nie środków. Czytaj dalej »
Iza Kuczewska | Nieruchomości, Nowe nieruchomości | 07.05.2020 Apartament na wzgórzach luksusu Jak połączyć zalety domu jednorodzinnego z wygodą życia w apartamencie? Co wybrać: mieszkanie na najwyższym piętrze czy też parter z ogrodem? I jeszcze, aby taka nieruchomość była położona w zielonej, prestiżowej okolicy z dogodnym dojazdem do Centrum Warszawy? Odpowiedzią jest 2-poziomowy ponad 200-metrowy apartament położony na prestiżowym osiedlu Hill Park. Czytaj dalej »
Maria Góralczyk | Nieruchomości | 23.04.2020 Górnośląska 6 Oryginalny kaskadowy apartamentowiec w oryginalnej dzielnicy Wyobraź sobie oryginalność w każdym calu. Kaskadowy budynek w nowoczesnym stylu obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Zaskakująca architektura wyróżnia się na tle innych budowli w okolicy, a jednocześnie ciekawie się z nią komponuje. Czytaj dalej »
2024