Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Praga Południe - Dzielnica z klimatem

Praga Południe Dzielnica z klimatem

Praga-Południe

Dzielnica z klimatem

Praga-Południe jest dzielnicą, która w ostatnich latach bardzo się rozwinęła, ale której udało się zachować swój klimat. Tworzą go architektura, ludzie i niepowtarzalne lokale usługowe. Tutaj znajduje się jedna z najsłynniejszych warszawskich cukierni, zabytkowy Park Skaryszewski, w którym można zobaczyć m.in. piękne rzeźby i stawy, a także Stadion Narodowy i plaża miejska, na których odbywa się dużo cyklicznych imprez. To także niepowtarzalne miejsca, takie jak Drewniany Dom przy ul. Kawęczyńskiej czy Fabryka Wedla. Poznaj Pragę-Południe!

Praga-Południe w pigułce

Historia Pragi-Południe sięga XI wieku. Przez kolejne stulecia powstawały tu pierwsze osady, m.in. Kamion, Grochów oraz Gocław. Wsie były ze sobą silnie związane ze względu na szereg wydarzeń historycznych, jak np. bitwy ze Szwedami w połowie XVII wieku. Oficjalnie Praga Południe powstała na początku lat sześćdziesiątych. Obecnie w skład tej dzielnicy wchodzi 9 gmin. Są to:

  • Gocław
  • Gocławek
  • Grochów
  • Kamionek
  • Kępa Goławska
  • Kozia Górka
  • Olszynka Grochowska
  • Saska Kępa
  • Witolin

Praga-Południe to dzielnica, w której odnajdzie się niemal każdy. Z inicjatywy mieszkańców powstało tu wiele ośrodków, szkół czy parków. Dzięki temu odnajdą się tu rodziny z dziećmi, osoby starsze, oraz single. Koszty życia na Pradze Południe należą do średnich, biorąc pod uwagę inne dzielnice graniczące z centrum. Ogromną zaletą mieszkania na Pradze Południe jest świetna komunikacja. Wiele zalet tej dzielnicy przyciąga kolejne rzesze osób chcących kupić lub wynająć tu mieszkanie.

Mieszkając na Pradze-Południe

Praga Południe jest jedną z 18 dzielnic Warszawy. Leży we wschodniej części miasta, po prawej stronie Wisły. Od  północy graniczy z dzielnicami – Praga-Północ oraz Targówek, od wschodu z dzielnicą Rembertów, a od południa z dzielnicą Wawer. Zachodnią granicę wyznacza rzeka Wisła.

Obszar Południe rozciąga się wzdłuż kilku najważniejszych ulic w Warszawie. Główne trasy komunikacyjne w tej dzielnicy to: ul. Ostrobramska, al. Waszyngtona, al. Zieleniecka, al. Stanów Zjednoczonych, ul. gen. Fieldorfa oraz Wał Miedzeszyński. Z centralną częścią miasta połączona jest trzema mostami: Siekierkowskim, Łazienkowskim i Poniatowskiego. Ponadto znajdują się tu stacje PKP krajowe i międzynarodowe (Warszawa Wschodnia) oraz lokalne (Warszawa Stadion i Warszawa Olszynka Grochowska).

okolica Praga Południe

Rynek nieruchomości na Pradze-Południe

Pod względem architektonicznym na Pradze-Południe występuje duża różnorodność. Można tu znaleźć wysokie bloki, apartamentowce i wille, ale także budynki zakładów przemysłowych, centrów handlowych i biurowców. Dziś dzielnica rozwija się w ekspresowym tempie przechodząc modernizację, a na jej terenach powstają nowe osiedla mieszkaniowe, przyciągając coraz więcej ludzi.

 

Planując zakup nieruchomości na Pradze Południe należy wziąć pod uwagę, niższe niż po lewej stronie rzeki ceny mieszkań, jej położenie (blisko centrum), rozwiniętą sieć komunikacji, bliskość terenów zielonych, które sprzyjają wypoczynkowi, a także coraz bogatszą ofertę kulturalną, kwitnącą dzięki działalności takich instytucji jak Sinfonia Varsovia, Centrum Promocji Kultury Praga Południe czy Teatr Powszechny.

 

Na Pradze-Południe przeważają średniej wielkości mieszkania. Ich przeciętna wielkość to ok.55m2. Rozważając zakup mieszkania, podobnie jak w innych dzielnicach Warszawy, położonych w sąsiedztwie Centrum, należy liczyć się z ceną od 10 tys. za m2. Klienci mogą nabyć mieszkania z różnych segmentów, od popularnego po apartamentowy. Według ekspertów z Lions Estate ceny nieruchomości na Pradze-Południe będą stale rosły. Wpływ na to ma dynamiczny rozwój dzielnicy, która staje się coraz popularniejsza wśród młodych Warszawiaków.

Komunikacja

Praga-Południe jest bezpiecznym miejscem do życia. Ma to odzwierciedlenie nie tylko w statystykach, ale także w obserwacji osób i firm związanych z tym rejonem. Praskie inwestycje cieszą się zainteresowaniem rodzin z dziećmi, dla których bezpieczeństwo stawiane jest na pierwszym miejscu.

 

Praga-Południe jest doskonale skomunikowana ze ścisłym centrum oraz innymi dzielnicami Warszawy. Dojazd do Śródmieścia komunikacją miejską w zależności od lokalizacji zajmuje zazwyczaj od 10 do 25 min. Od 2015 r. ze stacji metra Stadion Narodowy mogą korzystać mieszkańcy pobliskiego Kamionka oraz Saskiej Kępy. Dobrą informacją dla osób planujących zakup mieszkania w tej części miasta jest plan rozbudowy III linii metra oraz kolejnych linii tramwajowych

123

Restauracje na Pradze-Południe

Na miłośników kulinarnych uniesień czeka naprawdę wiele miejsc, które już zdążyły pozyskać sobie sympatię i uznanie stałych klientów. Rozwijająca się dzielnica korzystnie wpłynęła na rozbudowę kulinarnego zaplecza Pragi-Południe. Mekką dla mieszkańców, a także odwiedzających Pragę spacerowiczów, stała się ul. Francuska na Saskiej Kępie, wzdłuż której ulokowało się ponad dwadzieścia lokali gastronomicznych, w tym  również kawiarni. Na uwagę zasługuje też kompleks Soho Factory mieszczący się przy ul. Mińskiej 25, gdzie swoje restauracje otworzyli znani warszawscy restauratorzy.

 

Polecane restauracje i kawiarnie:

  • Vegan Ramen Shop ul. Finlandzka 12A – kuchnia japońska
  • Naam Thai ul. Saska 16 – kuchnia tajska
  • Z57 ul. Zwycięzców 57 – kuchnia europejska
  • Warszawa Wschodnia w Soho Factory, ul. Mińska 25 – kuchnia europejska
  • Klubokawiarnia Kicia Kocia – jedno z pierwszych tego typu miejsc na Grochowie
  • Zieleniak – kuchnia wegańska
  • Koza Cafe
  • Winiarnia 13Win – pierwsza winiarnia na Grochowie
  • Eat it – kuchnia ze smacznym domowym jedzeniem
  • Psotne Babki – bardzo przyjemna kawiarnia i cukiernia z tortami
  • U Krawca Cafe – kultowa, jedna z pierwszych kawiarni na Grochowie
  • Restauracja La Baracca nie tylko dla sportowców

restauratorzy

Parki oraz tereny zielone na Pradze-Południe

Na Pradze-Południe znajduje się wiele terenów zielonych i rekreacyjnych. Dzielnica sprzyja spacerowiczom oraz rowerzystom, którzy mogą wybrać się na wycieczkę po jednej z najpiękniejszych tras rowerowych w stolicy. Alejki różane, zbiorniki wodne, mały wodospad, to tylko kilka z urozmaiceń, które znajdują się w najbardziej znanym parku dzielnicy – Parku Skaryszewskim. Strzałem w dziesiątkę dla najmłodszych jest Park nad Balatonem, z rozbudowanym placem zabaw. Jezioro Balaton to też główne miejsce spotkań mieszkańców Gocławia.

 

Parki na Pradze Południe:

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego, w 2009 roku został uzyskał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce oraz zajął trzecie miejsce w konkursie Najpiękniejszego Parku w Europie. Potocznie zwany Skaryszakiem na cześć nieistniejącego już miasta Skaryszew, park krajobrazowy usytuowany jest między Kamionkiem, a Saską Kępą. Od północy graniczy z Jeziorkiem Kamionkowskim. Z założenia miał to być wielkomiejski park rekreacyjny i wypoczynkowy z siecią komunikacyjną przystosowaną do ruchu pojazdów konnych. Zaprojektowano tu sztuczne jeziorka, wzgórza, sztuczny wodospad i rozarium.

 

Park im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika” na Gocławiu usytuowany wzdłuż ulic: Grochowskiej, Kwatery Głównej, Osowskiej, Trembowelskiej i Bitwy Grochowskiej. Na terenie zieleńca znajduje się ośrodek sportowy TKKF, ogród jordanowski oraz plac zabaw.

Jerzy Wierzbicki tak opisywał park: „W starym parku otaczającym dworek subtelne i wyczulone ucho jest jeszcze zdolne usłyszeć śpiew tamtych dni i rżenie koni, a badawcze oko wyłowi z porannej mgły wyłaniające się, pochylone szeregi bohaterskiego 4 Pułku Piechoty.”

 

Innym parkiem, który zlokalizowany jest w kwartale ulic: Garwolińskiej, Szaserów, Kobielskiej oraz drogi wewnętrznej łączącej ul. Szaserów z Prochową, jest Park im. Józefa Polińskiego. Jest to jeden z największych parków miejskich w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Park został otwarty w roku 1962 w miejscu wcześniejszych ogródków działkowych. Wcześniej nosił on nazwę umowną Park Szaserów. Wśród obiektów na terenie parku znajdują się sztuczna górka, boisko piłkarskie oraz nowoczesny plac zabaw. W pobliżu parku zlokalizowany jest Centralny Szpital Kliniczny Wojskowej Akademii Medycznej.

 

Kolejny praski park miejski zlokalizowany na Grochowie, pomiędzy ulicami  Grochowską, Międzyborską, Kobielską i Weterynaryjną – Park Obwodu Praga AK do 1920 roku był miejscem wypasu i targu bydła. Później przearanżowano go na skwer.

Na terenie Parku Obwodu Praga AK działa fontanna, plac zabaw, dostępne są również boiska sportowe. Park jest ogrodzony i dostępny od świtu do zmierzchu.

 

Grochów może poszczycić się również Parkiem Znicza, o powierzchni około 5 hektarów.  Ma on kształt latawca z owalną alejką i główną aleją topolową. Powstał w latach 50. na terenach pozostałych po splantowanym w latach 30. forcie XI (Grochów Duży, Grochów, Górki Grochowskie) twierdzy Warszawa.

Atrakcje na Pradze-Południe

Praga-Południe ma do zaoferowania swoim mieszkańcom mnóstwo atrakcji. Elitarna Saska Kępa to piękna architektura i raj dla podniebienia z przytulnymi kawiarenkami, cukierniami i herbaciarniami. To miejsce, gdzie warto spędzać wolny czas. Stworzono tu doskonałe warunki do rozwoju kultury i aktywności artystycznej. Wpływ na to ma również tutejsza zabytkowa architektura i dawne, odrestaurowane zakłady. Spacerując po dzielnicy podziwiać można murale zdobiące ściany kamienic, nietypowe miejsca jak Drewniany Dom przy ul. Kawęczyńskiej, Muzeum Czar PRL czy Neonów. To tutaj można powrócić do słodkich chwil dzieciństwa za sprawą fabryki Wedla i cukierni, która od 50 lat niezmiennie serwuje rurki z bitą śmietaną. O wysoki poziom oferty kulturalnej dbają min. Teatr Powszechny, Sinfonia Varsovia oraz Centrum Promocji Kultury Praga Południe

 

Atrakcje Pragi-Południe:

  • Soho Factory na ulicy Mińskiej 25 tu kulowe miejsce spotkań. Teren z zabytkową, postindustrialną architekturą przyciąga jak magnes. Dawniej działały tu m.in. Fabryka Jutowa, Zakłady Amunicyjne „Pocisk” i Warszawska Fabryka Motocykli, produkująca słynne skutery Osa i motocykle SHL. Dziś to zagłębie kawiarni i restauracji. To tutaj znajduje się modna restauracja Warszawa Wschodnia Mateusza Gesslera, a także galerie sztuki, pracownie architektonicznych, modne butiki, sklepy z designerskimi akcesoriami, a także Teatr Niewielki dla dzieci. Organizowane są tu też pokazy mody, pikniki, kiermasze, targi kulinarne oraz koncerty itd.
  • Na terenie Soho Factory działa Muzeum Neonów – pierwsze tego typu miejsce w Europie. W kolekcji Neon Muzeum jest już ponad sto świetlnych szyldów, takich jak np. „Jaś i Małgosia”, „Berlin” czy „Warszawa Stadion”.
  • Po sąsiedzku z Soho swoją siedzibę ma Muzeum Czar PRL, w którym znajdują się m.in. półkotapczan, telewizor marki Rubin, pralka Frania, oryginalny portret Gomułki, lada chłodnicza ze sklepu Społem. Zainscenizowano też PRL-owski bar mleczny ze stacjonarnym saturatorem, gabinet KC PZPR z masywnym biurkiem I sekretarza, a także typowe do PRL-owskie mieszkanie.
  • Pijalnia czekolady i sklep czekoladowy Wedla przy ul. Zamoyskiego 36 to symbol Grochowa. Zapach czekolady unosi się po całej okolicy od prawie stu lat! Obok w budynku dawnej Rogatki Grochowskiej mieści się pijalnia czekolady i sklep czekoladowy. Sam budynek zasługuje na uwagę, bo bliźniacze rogatki znajdujące się po dwóch stronach ul. Grochowskiej pochodzą z początku IX wieku. Jeszcze w 1889 roku wyznaczały granice Warszawy.
  • Warta uwagi jest także dawna drukarnia na ulicy Mińskiej 65. Obecnie mają tu siedzibę reaktywowany po latach Klub Fugazi, legendarny w latach 90. XX w., w którym odbywają się koncerty muzyki alternatywnej, a także Restauracja Drukarnia i Bistro Dzienna. Na podłodze zostało lastryko, nad wejściem wisi oldschoolowy neon, lampy powstały z oryginalnych pił do papieru. Menu Drukarni jest bardziej wyrafinowane, Dzienna stawia na prostotę: śniadania i dania streetfoodowe. Flagowym daniem są tu donaty, słodkie, ale podawane na słono, np. z bekonem.
  • Będąc na Grochowie można zobaczyć też najsłynniejszą  warszawską orkiestrę symfoniczną – Sinfonia Varsovia. Od 2010 r. ma ona swoją siedzibę w zabytkowych budynkach dawnego Instytutu Weterynaryjnego SGGW
  • Galeria sztuki współczesnej Milano, która na stałe wpisała się w pejzaż Saskiej Kępy. Współpracuje z wieloma znanymi polskimi artystami, wśród których wymienić można m.in. Marię Kiesner, Marka Sobczyka, Ryszarda Grzyba czy Edwarda Dwurnik.
  • Pomnik Agnieszki Osieckiej – rzeźba poetki stoi przy ulicy Francuskiej.
  • Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera na ul. Zamoyskiego 20, to jeden z najbardziej popularnych warszawskich teatrów. To tutaj zobaczyć można najgłośniejsze spektakle najlepszych, polskich reżyserów. Przy teatrze działa też Stół Powszechny, czyli kawiarnia i przestrzeń warsztatowa, organizująca wydarzenia dla migrantów oraz dzieci i seniorów, a także Mózg Powszechny – klub muzyczny, filia legendarnego Mózgu z Bydgoszczy, który organizuje liczne koncerty muzyki jazzowej czy elektronicznej.
  • Przy Dworcu Wschodnim w artystycznej kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32 znajduje się siedziba Teatru Komuna Warszawy i Studium Teatralnego, a także kilkanaście pracowni twórczych. W tym samym budynku mieści się Klub Znośna Lekkość Bytu, w którym odbywają się koncerty muzyki niezależnej.

Atrakcje Pragi-Południe

Edukacja na Pradze-Południe

Oferta edukacyjna Pragi-Południe jest bardzo bogata. Na tym obszarze działa 5 żłobków publicznych i 6 niepublicznych, 18 szkół podstawowych, w tym dwie z oddziałami integracyjnymi przy ul. Międzyborskiej 70 i ul. Przemyka 5. Do dyspozycji mieszkańców dzielnicy są też 3 prywatne szkoły podstawowe oraz 21 szkół średnich. Do wyboru uczniowie mają 11 liceów, w tym liceum z oddziałami Integracyjnymi oraz wysoko usytuowane w rankingu szkół ponadpodstawowych Liceum XIX im. Powstańców Warszawy na ul. Zbaraskiej 1. Kontynuować edukację można także w 6 szkołach technicznych.

 

Na Saskiej Kępie funkcjonuje też francuskie przedszkole, szkoła podstawowa oraz liceum, które stosuje oficjalny system edukacji obowiązujący we Francji oraz jest częścią sieci AEFE (Agencja ds. Szkolnictwa Francuskiego za Granicą).

Więcej informacji o międzynarodowych placówkach edukacyjnych:

  • Dwujęzyczna Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa, ul. Obrońców 25 http://trampoline.edu.pl/szkola/
  • Lycée français de Varsovie, francuskojęzyczne przedszkole, podstawówka oraz liceum, https://lfv.pl/
  • International Trilingual School of Warsaw – międzynarodowy żłobek, przedszkole oraz szkoła podstawowa, nauczające w 5 językach. http://itsw.edu.pl/

 

Na terenie Pragi-Południe swoje oddziały mają też uczelnie wyższe. Do najbardziej popularnych należy Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej  przy ul. Chodakowskiej 19/31. W dzielnicy działają też Prawosławne Seminarium Duchowne przy ul. Paryskiej 27 oraz Wyższa Szkoła Administracyjno-Społeczna przy ul. Grochowskiej 346/ 348.

 

Najmłodsi na Pradze-Południe nie powinny narzekać na brak rozrywki. Bogatą ofertę przygotował dla nich Prom Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej. W Klubie Kultury Gocław przy ul. Abrahama dzieci mogą uczęszczać na zajęcia muzyczne i teatralne. Z kolei Centrum Promocji Kultury Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej oferuje najmłodszym uczestnictwo w zajęciach taneczno-muzycznych.

 

Poza placówkami edukacyjnymi, polecane są place zabaw dla dzieci:

  • Wiślany Plac Zabaw przy Poniatówce, ul. Wybrzeże Szczecińskie 1
  • Stawy Kacze w Parku Skaryszewskim, ul. Zieleniecka 2
  • Plac zabaw na terenie Soho Factory, ul. Mińska 25
  • Park Znicza, ul. Znicza 4
  • Park nad Balatonem, ul. Abrahama
  • Hangar 646, ul. Wał Miedzeszyński 646

Spędzanie czasu wolnego na Pradze-Południe

Praga-Południe to dzielnica dla każdego. Kochających aktywny tryb życia z pewnością ucieszy łatwy dostęp do kilkunastu fitness klubów. Do dyspozycji mieszkańców jest też 5 krytych pływalni i jeden basen odkryty, działający w sezonie letnim przy Wale Miedzeszyńskim. Boiska do piłki nożnej, koszykówki oraz liczne siłownie plenerowe zaspokoją potrzebę ruchu mieszkańców w każdym wieku.

 

Praga-Południe stanowi istny raj dla rowerzystów. Oprócz mnogich ścieżek rowerowych znajduje się tutaj 15 stacji samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich Vetrurilo. Atutem dzielnicy jest obecność Wału Miedzeszyńskiego, wzdłuż którego można wybrać się na wycieczkę np. do Otwocka, czy ścieżki rowerowej na prawym brzegu Wisły wiodącej aż do Zalewu Zegrzyńskiego.

Najpopularniejsze trasy rowerowe to:

  • Szlak Bitew Warszawskich od Mostu Łazienkowskiego przez Aleję Stanów Zjednoczonych aż do Radzymina
  • Most Łazienkowski – Zalew Zegrzyński przez Białołękę i Nieporęt
  • Trasa Praga-Południe – Las Kabacki z Saskiej Kępy przez Gocław

 

Przy ul. Siennickiej można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Południe. Swoje miejsce znajdą też miłośnicy tenisa ziemnego, na których czekają kryte korty w Parku Skaryszewskim. W sezonie zimowym na Stadionie Narodowym działa lodowisko, z którego chętnie korzystają mieszkańcy przyjeżdżający z nawet najbardziej odległych części Warszawy.

 

Na mieszkańców Pragi-Południe czeka wiele sklepów oraz punktów usługowych. Kilkanaście działających w okolicy dyskontów oraz 3 sklepy wielkopowierzchniowe z pewnością zaspokoją zakupowe potrzeby mieszkańców dzielnicy. Na Pradze-Południe działają również centra handlowe. Fanów ekskluzywnych butików z pewnością zadowoli oferta Galerii Atrium Promenada przy ul. Ostrobramskiej. Popularnymi miejscami zakupów wśród mieszkańców południowej Pragi są też Centrum Handlowe King Cross przy ul. Jubilerskiej oraz Galeria Handlowa Rondo Wiatraczna przy ul. Grochowskiej, jak również Centrum Szembeka.

Najpopularniejsze inwestycje na Pradze-Południe

Praga Południe od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, młodych rodzin szukających pierwszego mieszkania oraz klientów szukających kameralnych inwestycji w bezpośredniej bliskości terenów zielonych, gdyż są one uwzględnione w Zintegrowanym Programie Rewitalizacji Miasta st. Warszawy do 2020 r. Programem rewitalizacji objęte są osiedle Kamionek, część Grochowa i osiedla od ul. Kinowa do ulic: Rondo Wiatraczna i Al. Waszyngtona.

 

Można śmiało stwierdzić, że Praga Południe to dzielnica dla każdego. Satysfakcję z życia znajdą tu osoby lubujące się w szeroko rozumianym życiu miejskim (ul. Francuskiej i jej okolice oraz ul. Mińska 25), jak i szukający po ciężkim dniu pracy cichej enklawy z dala od tętniących życiem ulic (Park Skaryszewski).

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024