Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!
W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Sprzedaj lub wynajmij
swoją nieruchomość
Z najczęściej polecanymi doradcami na rynku premium
"70% właścicieli nieruchomości trafia do nas z rekomendacji od innych klientów, którzy polecają nas ze względu na jakość usług, skuteczność oraz uzyskiwanie ponadprzeciętnych wyników."
W imieniu zespołu Lions Estate dziękuję za zaufanie. Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Zgłoś nieruchomość, krok 1/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Adres nieruchomości
Opis nieruchomości
Oczekiwana cena najmu/sprzedaży
Dalej »

Zgłoś nieruchomość, krok 2/2

Wypełnij formularz a nasz doradca się z Tobą skontaktuje
Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-Mail
Twoja wiadomość

Twoje zgłoszenie
zostało przyjęte!

W imieniu Lions Estate dziękuję za zaufanie
Nasz Doradca skontaktuje się niezłocznie.
Wysyłanie wiadomości do:

Maria Góralczyk

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu
Skontaktuj się z agentem

Numer oferty

Imię i nazwisko
Nr telefonu
E-mail
Twoja wiadomość
Preferowana forma kontaktu

Wilanów - Luksusowe apartamenty, domy i rezydencje na sprzedaż / wynajem na Wilanowie

Wilanów Luksusowe apartamenty, domy i rezydencje na sprzedaż / wynajem na Wilanowie

Wilanów

Królewski Wilanów

Wilanów podzielony jest na kilka rejonów. Na Starym Wilanowie przeważa zabudowa jednorodzinna. Domy na sprzedaż na Starym Wilanowie są najbardziej pożądane przez klientów. Największym zainteresowaniem cieszą się domy i działki na sprzedaż i wynajem przy ulicy Biedronki tuż parku. Na Starym Wilanowie jest również dużo ofert domów na wynajem. Domy na wynajem na Starym Wilanowie cieszą się zainteresowaniem pracowników zagranicznych korporacji i ambasad, których dzieci chodzą do jednej z okolicznych międzynarodowych szkół.

 

Kolejną częścią Wilanowa jest Miasteczko Wilanów zwane również Nowym Wilanowem. Jest to ogromne nowoczesne osiedle, które powstało na Błoniach Wilanowskich i które dziś jest synonimem najwyższej jakości życia. Apartamenty na wynajem i sprzedaż w Miasteczku Wilanów cieszą się ogromny zainteresowaniem. Popyt zdecydowanie przewyższa podaż.

 

 

Rezydencje na Wilanowie

Mieszkając na Wilanowie

Wilanów to ekskluzywne osiedla mieszkaniowe, ale również obszary chronionego krajobrazu i rezerwaty, historyczne zabudowania Pałacu w Wilanowie, jeziora. To również najbezpieczniejsza, prestiżowa dzielnica Warszawy. Odkryj z nami królewski Wilanów!

 

Położona w lewobrzeżnej części Warszawy ekskluzywna dzielnica Wilanów to prestiżowa i luksusowa architektura, którą otaczają ogrody, parki, rezerwaty przyrody oraz liczne zbiorniki wodne (m.in. jeden z najpiękniejszych ogrodów wodnych w Europie).

Wilanów rozwija się bardzo dynamicznie. Dużo przestrzeni zielonych i cisza wzbudziły zainteresowanie deweloperów. Dynamika rynku nieruchomości jest tu bardzo duża z przewagą rynku pierwotnego. Zaletę stanowią m.in. dogodny dojazd do centrum komunikacją miejską oraz obecność głównej arterii miasta, czyli Wisłostrady.

Jednak Wilanów to nie tylko ekskluzywne osiedla mieszkaniowe. To także obszary chronionego krajobrazu i rezerwaty, historyczne założenia urbanistyczne, jeziora i pozostałości osadnictwa holenderskiego.

Rynek nieruchomości na Wilanowie

Wilanów cechuje się zabudową składającą się głównie z domów oraz nielicznych budynków mieszczących od trzech do sześciu mieszkań. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest Pałac w Wilanowie. Domy mają powierzchnię od 200m2 do 600m2, przeważają mniejsze działki usytuowane blisko siebie. Skala ofert jest dość duża, zarówno pod względem wynajmu, jak i zakupu. W porównaniu do sąsiadującej Sadyby w Wilanowie jest więcej dostępnych nieruchomości. Głównymi mieszkańcami są tu rodziny z dziećmi oraz dyplomaci ze względu na lokalizację ambasad w pobliżu. Wilanów uznawany jest za prestiżowa dzielnicę i zainteresowanie zamieszkaniem na tym obszarze stale rośnie. Poziom cen również utrzymuje się na wysokim poziomie, na rynku wtórnym zaczynają się one od 10 000 – 13 000 złotych za metr kwadratowy. Według ekspertów z Lions Estate ceny te będą rosły w umiarkowanym tempie, ponieważ Wilanów kojarzony jest z prestiżem, dodatkowo w okolicy znajduje się wiele szkół międzynarodowych.

Jakość życia na Wilanowie

Wilanów to doskonałe miejsce do życia, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, które cenią sobie komfort i nowoczesność oraz częściej korzystają z samochodu niż komunikacji miejskiej. Coraz więcej osób wybiera mieszkanie właśnie w tej dzielnicy. Kameralny urok zacisznego przedmieścia jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta. Do Wilanowa jeździ 14 linii autobusowych dziennych i 4 nocne. Większość z nich dojeżdża do stacji pierwszej linii metra, co ułatwia szybkie dostanie się do odległych punktów Warszawy. Do Lotniska im. Fryderyka Chopina dojechać można już w 10 minut. Dodatkowym atutem jest bliskość drogi szybkiego ruchu S2, która usprawnia przejazd do tras wylotowych z miasta. W planach jest także doprowadzenie szybkiej linii tramwajowej, która zapewni dojazd od centrum w niecałe 20 minut.

Klimat Wilanowa tworzy piękna okolica, duża przestrzeń, cisza, spokój, miasto i ogród zarazem. Każdy z mieszkańców znajdzie coś dla siebie. Na Wilanowie można zwiedzieć zabytki, wybrać się na wycieczkę rowerową, wędkować, spacerować nad Wisłą czy spędzać czas z dzieckiem na placu zabaw. W tej części Warszawy odnajdą się osoby lubiące ciszę, aktywności na świeżym powietrzu i kameralne knajpki. Na Wilanowie żyje się bezpiecznie i swobodnie ze względu na liczne punkty usługowe czy dostęp do prywatnej opieki medycznej.

Restauracje na Wilanowie

Wilanów nie zawiedzie wybrednych podniebień. Kilkadziesiąt restauracji na Wilanowie oferuje kuchnię na bardzo wysokim poziomie. Wiele z nich wyróżniono w rozmaitych konkursach kulinarnych, ale najważniejsze to rekomendacje mieszkańców pobliskich osiedli, którzy całymi rodzinami delektują się wybornym smakiem serwowanych tam dań.

Polecane restauracje i kawiarnie:

Parki oraz tereny zielone na Wilanowie

Wilanów to olbrzymie połacie terenów zielonych. Mało jest dzielnic w Warszawie, które mogłyby się pochwalić taką ilością zieleni. Mieszkańcy Wilanowa mają do dyspozycji parki, ogrody, lasy oraz skwery. Wilanów poza świetnie zagospodarowaną przestrzenią ma do dyspozycji także liczne rzeczki, kilka rezerwatów przyrody i zachwycający zespół ogrodowy przy Pałacu w Wilanowie.

Atrakcje na Wilanowie

Głównym ośrodkiem i kreatorem życia kulturalnego Wilanowa jest Muzeum Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Plakatu, które mieści się w dawnej ujeżdżalni pałacowej. Do najbardziej znanych imprez kulturalnych, które organizowane są w jego wnętrzach zaliczyć można Letnie Koncerty Królewskie w Ogrodzie Różanym, Międzynarodową Letnią Akademię Muzyki Dawnej, która stwarza okazję do spotkań muzyków z całego świata oraz Międzynarodowe Biennale Plakatu.

Inne miejsca warte polecenia to:

  • Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie
  • Świątynia Opatrzności Bożej
  • Muzeum Plakatu
  • Mauzoleum Potockich
  • Kolegiata św. Anny
  • Most Zakochanych
  • Plaża na Kępie Zawadowskiej
  • Park Kultury w Powsinie

W Wilanowie powstała galeria handlowa zlokalizowana przy Placu Vogla. Mieszkańcy korzystają też z położonego na pobliskim Mokotowie centrum handlowego z kinem – Sadyba Best Mall.

Cały Wilanów jest też niezwykle przyjazdy dla rowerzystów. Trasa do Powsina wzdłuż ul. Przyczółkowej to idealne miejsce na rower, rolki, longboard czy długi spacer. Jej atutem jest szerokość oraz widok na pola i łąki. W lecie ta trasa to doskonały pomysł na rodziną wycieczkę.

Przedszkola i szkoły na Wilanowie

Na Wilanowie publicznych placówek oświatowych jest niewiele – 4 przedszkola i szkoły podstawowe oraz 1 liceum. Za to prywatnych ośrodków edukacyjnych z każdym rokiem przybywa. Mieszkańcy Wilanowa mają do wyboru między innymi szkoły międzynarodowe, dwujęzyczne tj.: filia College of Europe w Brugii, Deutsche Schule in Warschau – prestiżowa placówka niemieckojęzyczna Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta lub polsko-angielska niepubliczna szkoła Kid’s Academy. W okolicy nie brakuje też prywatnych przedszkoli i żłobków, także z autorskimi programami nauczania.

Poza placówkami edukacyjnymi, ku uciesze najmłodszych na rogu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowskiej znajduje się największy plac zabaw na Wilanowie – Plaża Wilanów. Dzieci mogą bawić się na zjeżdżalni, statku pirackim, na huśtawkach i bujaczkach.

Ze względu na bliskość szkół międzynarodowych Wilanów zawsze był ulubioną dzielnicą zagranicznej kadry menedżerskiej oraz dyplomatów, którzy przeprowadzali się do Polski wraz z rodzinami. Języki obce słuchać tutaj na każdym kroku.

Bartłomiej Annusewicz – Dyrektor Zarządzający Lions Estate

Spędzanie czasu wolnego na Wilanowie

Na terenie Wilanowa jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura sportowo-rekreacyjna. Znajdują się tutaj 3 hale sportowe, 2 pływalnie, 5 boisk, 7 placów zabaw, a ponadto: lodowisko, korty tenisowe, pole golfowe, ścieżki rowerowe i spacerowe oraz tereny do jazdy konnej. Mieszkańcy Wilanowa czynnie uprawiający sport mogą korzystać z wielu ośrodków sportowych oraz klubów fitness.

Wilanów ma także do zaoferowania coś dla ducha i ciała. Relaks w ośrodkach odnowy biologicznej a także gabinetach SPA, które oferują zabiegi upiększające,  antystresowe, oczyszczające, wyszczuplające, odmładzające twarz i hamujące proces starzenia oraz masaże zdrowotne.

Infrastruktura o charakterze handlowo-usługowym to nowo rozwijająca się domena Wilanowa. Mieszkańcy wilanowskich osiedli mogą skorzystać z nowych projektów tj.: Royal Wilanów oraz Centrum Handlowego na Placu Vogla. Planowane jest otwarcie Galerii Wilanów w której znajdą się sklepy, punkty usługowe oraz część wypoczynkowa z placem zabaw i terenem zielonym.

Najpopularniejsze inwestycje na Wilanowie

Wilanów tworzy miasteczko zabudowane głównie przez domy, nie można więc wskazać najpopularniejszych inwestycji na tym obszarze.

Szukasz unikalnej nieruchomości? Znajdujemy naszym klientom dwa razy więcej ofert skracając czas poszukiwań i zakupu nieruchomości o 65%. Sprawdź nas!

Wyślij swoje oczekiwania »

Rozważasz sprzedaż swojej nieruchomości? Skracamy czas sprzedaży luksusowych nieruchomości o 3 miesiące uzyskując ceny sprzedaży wyższe od średnich cen rynkowych. Poznaj możliwości!

Zgłoś nieruchomość »
Lider Rynku Nieruchomości Premium w 2020 Przejdź do artykułu

Popularne inwestycje

2024